Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anitka gość

Egzamin zawodowy opiekun medyczny 2017

Polecane posty

Gość gość 80
napiszcie w kolejnosci co wykonywac w tym zadaniu jako pierwsze i co dalej ?czy wszystko co potrzeba do tego zadania trzeba na raz przygotowac sobie kolo pacjentki? czy mo zmieniac rekawiczki do kazdego zadania wykonywanego przy pacjentce czy odejsc po nowe i nowe zeczy do nostepnego zadania jak wy to robiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość333
Dobra, jak trafię na żelowy będzie bez wazeliny:) Dzięki bardzo za pomoc. Jutro napiszę jak mi poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartula
Babeczki a jak zmieniamy pampersa metodą bez basenu(podsuwacza), chusteczkami i miseczk to najpierw zdejmuje brudnego pampersa, chory gołą pupą lezy na podkładzie zabezpieczającym, myje mu kroczę, potem na boczek, myje pośladki, zakładam czystą pieluchę , znowu na plecki i zapinam rzepy? tak byłoby dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
Hej mam pytanko. Czy przy pampersie jak używam oliwki zmieniam potem rękawiczki? bo w praktyce to pampersa nie zapnę jak mam tłuste paluchy, poplamię go w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym posmarowala oliwka ale za pomoca gazika ,tak jak wazeline szpatulka..? no a wy jak zrobiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo potrzebuję arkusz egzaminacyjny pisemny styczeń 2017. Jeżeli ktoś posiada to bardzo, ale to bardzo proszę o wysłanie na email: beattka5@wp.pl . Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy teraz w lutym sa te same tematy praktycznego co w styczniu czy cos pozmieniali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy w zadaniu z cukrzycą i grzybicą czy są tabelki do wypełniania czy wystarczy tylko opisać zalecenia.Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo jutro mam egzamin.Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8090
halo czemu taka cisza , kto pisał dziś egzamin ? co było? plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj o 16 byla zmiana pampersa i okład żelowy bez zmiany poszwy.duzo pisania.problemy potrzeby cele działania.jutro o 8 rano ponoc pacjentka z cukrzycą i grzybica stop i tez pisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasiula
Dokładnie zadania te same, ja miałam zmianę pampersa toaleta krocza chusteczkami-nie było żadnych myjek i miski jak niektórzy pisali, okład żelowy i tu podobno ma być wazelina o co niektórzy pytali , a i był pojemnik na zużyte pampersy i tam trzeba wrzucić pampersa. Uwaga bo w magazynie było kilka rodzajów spirytusu ETYLOWY 90% i 70%, trzy wielkości flanelek, wazelina była w tubce więc nie wiem czy na szpatułkę i gazik czy wystarczyło na gazik. Czas na wykonanie zadania przy łózku 45 minut. A cześć pisemna była mimo wszystko durna na jednej stronie problemy i potzreby, na drugiej cel i działanie, mało czasu na napisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgula
Ja też już po i miałam zestaw I nikt nie wspominął że Donata ma rehabilitację na którą niechętnie chodzi, zwyrodnienie stawów, wysięk z obrzeku rzeki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasiula
dokładnie, i że z pomocą przemieszcza się na wózek/krzesło, a gorączka to nie gorączka tylko 37, 6 , że chętnie rozmawia z personelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis mialam egzamin o 8rano i mialam pania zdzislawe 63lata z cukrzyca i grzybica.Trzeba bylo wypisac problemy i zalecenia przy cukrzycy oraz grzybicy.Wymienilam poszwe,przescieradlo oraz podklad plocienny i robilam oklad zimny wysychajacy na prawej rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny jak Wam poszło wczoraj i dziś na egzaminach...z czym miałyście problem ? Odezwijcie się proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartula
ja miałam problem z tym pojemnikiem na pieluchy- nie byłam pewna czy to pułapka cz nie. I z wazeliną do okładu żelowego- wiedziałam,że trzeba użyć od zmiany porannej, ale zawijanie okładu żelowego z pokrowcem jeszcze we flanele to juz mnie przerosło. A najbardziej dobiło mnie to,że były 3 łożka a nas 5 . i 3 pierwsze robiły zadanie, ja miałam pisać, a potem zostałam oderwana od pisania bo łózko się zwolniło, a pisanie szło mi marnie bo słyszałam jak dziewczyny gadają z manekinami i nie mogłam się skupić. jak tak z marszu nagle wyrwana poleciałam to manekina to się pogubiłam, no i nie widziałam co biorą koleżanki, bo pierwsza trójka razem w magazynie wybierała co i jak i konsultowała. No i oczywiście komisja skupiła się tylko na mnie, a jeszcze koleżanka zostawiła parawan po swojej stronie (lewej dla mnie), o który się potem potknęłam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wyszłam, miałam zadanie 1. Donata Małkowska lat 86, od trzech tygodni przebywa w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Choruje na zwyrodnienie stawów. Kilka lat temu miała złamanie piszczela, dlatego uczęszcza na rehabilitację ale niechętnie. Wymaga pomocy przy przesadzaniu z łóżka na krzesło lub wózek inwalidzki. Syn rzadko ją odwiedza. Pacjentka chętnie rozmawia tylko z personelem. Nie zawsze zgłasza potrzeby fizjologiczne więc nosi pieluchomajtki. Mało je. Ma mokry kaszel i temperature ciała 37.6. Obrzęk kolana - lekarz zalecił kompres zimny żelowy na 30 minut. Duzo leży, ciągle ogląda tv chociaż kiedyś chętnie czytała książki. - taka treść zadania, chyba niczego nie zapomniałam. Trzeba założyć ten kompres i zmienić pieluchomajtki z podmyciem chusteczkami mokrymi. Oceniają na pewno czy pod okład opiekun wlozy dwa palce i sprawdzi czy jest luz. I uwaga - do okładu żelowego nie potrzebna jest ważenia. Trzeba poinformować pacjenta o tym co się robi na początku i przed okładem też. W części opisowej są dwie tabele. Problemy - potrzeby oraz cele - działania. Sporo pisania. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam dzisiaj egzamin zestaw 2. Pani Zdzislawa lat 63, trafila do szpitala na oddzial wewnetrzny, z powodu pogarszajacego sie stanu. Mieszka sama, nie utrzymuje kontaktu z najblizszymi, dalszą rodzina oraz z sasiadami. Jest oslabiona, lezy caly czas w lożku (poniewaz przy wstawaniu ma zawroty glowy) . Do szpitala przywieziono ją zaniedbana higienicznie. Jest odwodniona, wystepuje wielomocz, ma nadwagę( je to co jej smakuje i na co ma ochote) jest mało aktywna. Nie stosuje się do diety zalecanej przez lekarza, nie przyjmuje leków. Kilka miesiecy temu stwierdzono u niej cukrzycę. Jej cisnienie wynosi 150/90 mmHg. Uskarża się na pragnienie oraz na ból w stawie łokciowym ( wewnetrzna strona) widoczne zaczerwienienie po wcześniejszych ( nie pamiętam zastrzykach czy jakoś tak), że lekarz zalecił okład wysychający zimny.Dermatolog zauwazyl że pacjentka posiada objawy choroby grzybicy stóp. Podczas posiłku zabrudziła pościel i jej dolne części. Tyle pamiętam, tyle napisałam. Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro postaram się przesłać Ci testy egzaminu Evoque.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnowy
czy ktos juz dzisiaj po? co było .Wiem ze sciema z tym zielonym workiem na pieluchomajtki trzeba wrzucic do worka czerwonego.ja mam o 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzania
Witam! Czy mogłby ktoś przesłać mi na maila notatki na temat DZIAŁAŃ,CELÓW,PROBLEMÓW I POTRZEB PACJENTA? Jakies przykłady jak to prawidłowo napisac, z góry dziekuje ;) moj mail : dzania14@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasiula
worek na pieluchomajtki jest czarny i to nie jest ściema, tak było w kluczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas worek na pieluchomajtki byl zielony. Zreszta byl oznaczony ze do tego worka tam je wlaśnie wyrzucamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasiula
u nas czarny i jeszcze pani z komisji nam powiedziała,że zwraca uwagę,że w magazynie z którego będziemy brać są 3 pojemniki na odpady, że jest też dodatkowy. W zadaniu pacjentka zrobiła siusiu, miała byc podmyta chusteczkami, niemiała infekcji, nie był to oddział zakaźny i nie była w fazie diagnozowania, w książce szwałkiewcz rozdział o odpadach medycznych wydanie 2016 rok pampers taki traktowany jest jako odpad komunalny i wrzucany do komunalnych odpadów medycznych. bo o tez sa medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartula
Hejka a Poznań jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka medyczna
Witam ja miałam dzisiaj egzamin o 16 .Miałam zadanie Pani Donata 86l 3 tydz na ZOL.Miałam zmiane pieluchomajtek i okład zelowy.Uwazajcie bardzo na worki u nas był zielony i napis na brudne pieluchomajtki i to nir sciema trzeba było tam wyrzucic pampersa napewno .Wazne pisało ze po załozeniu okładu zelowego zostawic pacjentke w pozycji półwysokiej.Duzo pisania potrzeby ,problemy cel i działania.Najpierw naszykowałam zestaw do zmiany pieluchomajtek mycie chusteczkami,osuszanie recznikiem,potem na gazik oliwka i smarujemy.Pozniej zmiana rekawiczek i szykujemy okład ,myjemy rece i wracamy do pacjentki czas okładu zelowego 30 do 60 min.Potrzeby oddychania,wydalania,czystosci,bezpieczenstwa,aktywnosci i ruchu,regulacji ciepłoty ciała,odzywiania i pragnienia tylko wymienic.Cel poprawa apetytu-działanie mniejsze porcje jedzenia,czesciej podawane,posiłki lekkostrawne,zachecanie do ruchu,rozmowa z chora .Cel łagodzenie mokrego kaszlu-działanie to podawanie duzej ilosci płynów,pozycja półwysoka,inhalacje,oklepywanie pleców,inhalacje,toaleta drzewa oskrzelowego,własciwy mikroklimat,monitoring i dokumentacja.Cel zmniejszenie bolu i obrzeku w stawie kolanowym.Działanie -odciazenie kolana,zastosowanie okładu zelowego zimnego ,uspokojenie pacjentki,monitoring i dokumentavja.Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe na zlecenie lekarza.Cel-poprawa kontaktow z synem.Działanie-szczera rozmowa z synem ,zachecenie do czestszych odwiedzin,pomoc w nawiazaniu kontaktu telefonicznego,stworzenie miłej atmosfery podczas odwiedzin.Mysle ze pomogłam zycze powodzenia ja juz po egzaminie i jestem pewna ze zdałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka medyczna
Dzisiaj u nas na 8 było zestaw 1 Pani Donata okład zelowy i zmiana pieluchomajtek,na 12 zmiana PaniZdzisława szpital cukrzyca i grzybica stop.Okład zimny wysychajacy i zmiana poscieli bez poduszek i podkładu gumowego.Na 16 było to co na 8 rano Pani Donata 3 tydz na ZOL zmiana pieluchomajtek i okład zelowy.Czyli na przemian .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×