Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anitka gość

Egzamin zawodowy opiekun medyczny 2017

Polecane posty

Gość gość
Ja miałam praktyki na dwóch oddziałach w szpitalu. Praktyki miałam podzielone na zajęcia praktyczne i praktykę zawodową. Tą pierwszą miałam na oddziale chirurgii , i praca tam nie była ciężka , ogólnie jak dla mnie na tym oddziale trochę się nudziło , nieraz bywało mało pacjentów. Karmienie pacjentów , rozmowa nieraz oraz ścielanie łóżek to była podstawa. Rzadko zmieniałyśmy pieluchomajtki , oczywiście jeśli to było konieczne to też to robiliśmy. I praktykę zawodową miałam na wewnętrznym . Tam było ścielanie łóżek , karmienie , podawanie leków , zmiana pieluchomajtek , zabieranie pacjentów na badania , nieraz z próbkami krwi trzebabyło iśc do analityki , zmiany worków na mocz. Ogólnie na wewnętrznym nieraz było dużo pracy , ale jeśli ktoś chce pracować w tym zawodzie , to jest to przyjemność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny , czy wie ktoś może kiedy będą rozdawane dyplomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie się wybieram na praktyki na kardiologie i intensywna terapię , podawałyscie leki też?bo nam mówiono że nie możemy .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mógłby ktos opisać dokładniej egzamin praktyczny?Co i jak po kolei.Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po zgloszeniu gotowosci do egzaminu whodzisz na sale do pacjeta przedstawiasz sie sprawdzasz otoczenie pacjeta zamykasz okno uzyskujesz zgode no zabieg i idzesz przygotowac sprzet myjesz rece przynosisz na sale parawan i sprzet potrzebny do zadania oraz worki brudownika na sali myjesz rece zakladasz fartuch i rekawiczki przy pacjecie i przystepujesz do zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sory blad mialobyc wchodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tam egzaminy co taka cisza na forum kto ma egzamin 13 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8009
Ech ja 13 luty .A co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8009
im bliżej tym wiekszy dyskomfort wiedzy... oby przerwa nie sprawiła zawodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem przed egzaminem, mam pytanie-czy przed okładem zimnym wysychającym smarujemy skórę wazeliną?i w ogóle przed zimnymi okładami natłuszcza się ciało ? gdzie wyrzucamy materiały wykorzystane do założenia okładu?do jakiego worka? bandaż, ceratka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed każdym okładem natłuszczamy skórę wazeliną, wykorzystane materiały wyrzucamy do czerwonego worka szpatułkę,gazik, do okładu wysychającego nie dajemy ceratki tylko flanelkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Kochani czy nie wiecie co może byc na opiekunce środowiskowej w styczniu lub lutym 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki bardzo za odpowiedź o okładzie:) a temperatura wody do zimnego okładu to 18 czy 25 stopni? okład żelowy też bandażujemy? naczytałam się szwałkiewicz, rożnych forum i blogów, koleżanki pracujące w domach opieki jeszcze inaczej by taki okład zrobiły, i klasycznie im bliżej egzaminu tym wszystko przestaje być oczywiste:( a ja na zajęciach co zabawne żadnego okładu nie miałam, nie ćwiczyliśmy takich rzeczy wcale. Czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośći8009
Nam sugerowano ze zimny mokry z wazelina..ale zelowy bez bo jest osloniety mamy go wkladac do jakiegos rekawa frotowego czy flanelowego izolujacego od skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temp. wody do okładu zimnego wysychającego od 18-20 st. obydwa okłady bandażujemy:) nie za mocno,ale też żeby się nie przesuwał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość333
Kochane, a brałyście płyn do dezynfekcji powierzchni ze sobą do pacjentki,żeby zdezynfekować materac podczas zmiany pościeli( najpierw okruchy zebrac potem popsikać i wytrzeć) i stolik przyłózkowy teą po zakończeniu wszystkich czynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość333
Przy okładach (obu) podkładamy podkład jednorazowy? czy ręcznik też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasiula
Ja znowu o okładach- czy po zdjęciu okładu skórę natłuszczamy jeszcze raz wazelina? coś robimy z miejscem okładu czy tako zdejmujemy okład, osuszamy? czy chowamy zziębnięta łapkę pod kołderkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy tę chorą pacjentkę po złamaniu z obrzękniętym kolanem przekręcamy na zdrowy bok czy ten chory do zmiany pielucho-majtek? Czy podmywaliście pacjentkę wodą czy tylko wycieraliście chusteczkami? Jak jest poprawnie, bo na forum różnie piszą... I czy pamięta ktoś treść zad nr 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś pamięta treść zadania drógiego,tego z panią z cukrzyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośći8009
Czy pani z żelowym okladem to potrzeba działanie i cel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość333
Dziewczyny ratunku! jutro mam egzamin błagam o ostateczną odpowiedź czy okład żelowy wymaga wcześniejszego posmarowania skóry wazeliną? i skąd macie pewność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie smarujemy skóry wazeliną jesli zakładamy okład żelowy na kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie.Czy zadania z cukrzycą i grzybicą to jest jedno zadanie czy dwa osobne do opisania,bo różnie juz słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy za glupoty piszecie przed kazdym okladem smarujemy skore wazelina jest to w kazdej ksiazce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka medyczna
Zadanie z cukrzyca i grzybica to jest jedno zadanie ,duzo do pisania zalecenia w cukrzycy i grzybicy stóp.Okład żelowy nie smarujemy skóry przed załozeniem ,wkładamy go do osłonki pokrowca,i to chroni skóre,czas 30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka medyczna
Skóre smarujemy wazelina przed nałozeniem okładu zimnego wysychajacego.Najpierw nabieramy szpatułka wazeline na gazik,pózniej smarujemy skóre,na to wycisniety gazik ,na to sucha flanela ,która musi byc wieksza o 2 cm z kazdej strony,ma dobrze zasłonic mokra część okładu.Wtedy mamy dwie warstwy pierwsza mokra druga sucha,całośc bandażujemy od dołu do góry bandazem,aby okład sie nie zsunął.Wazne zeby zabezpieczyc przed zrobieniem okładu posciel,jednorazowym podkładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka medyczna
Zalecenia w cukrzycy -codzienna kontrola glikemii,regularne posiłki conajmniej 5 ,o niskim indeksie glikemicznym,ograniczenie cukrów prostych i dodanych,ograniczenie weglowodanów,soli kuchennej.Zakaz palenia papierosów i wykluczenie alkoholu.Prawidłowa waga ciala,oraz jej kontrola,zaleca sie aktywnosc fizyczna,dostosowana do wieku i stanu chorego.Obuwie musi być wygodne dopasowane do stopy,najlepiej ze skóry,lub bawełniane,zakrywajace stopy.Paznokcie u rak obcinamy na półokragło,u nóg na prosto,uwazac na zranienia .Stopy myc starannie i osuszac w letniej wodzie o temp do 37,nie wolno robic goracych kapieli stóp,ani ich ogrzewac.Spozywac nalezy chude mieso i ryby ,najlepiej gotowane lub pieczone w folii.Chory powinien miec przy sobie informacje ,ze choruje na cukrzyce ,a w razie spadku glikemii powinien miec przy sobie cukierek ,lub kostke cukru.Wazna jest edukacja chorych,oraz poinformowanie o powikłaniach cukrzycy jakimi sa;Stopa cukrzycowa,Retinopatia-uszkodzenie wzroku,Neuropatia orazcukrzycowa choroba nerek.Bielizna osobista i poscielowa najlepiej baweniana,skarpetki bezuciskowe.Chyba dosc wyczerpujaco i zrozumiale ,zycze wszystkim powodzenia na egzaminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 80
Witajcie ,napiszcie jescze bo nie wyczytalam w innych postach czy przy zadaniu ze zmiana poscieli to pacjentka lerzala caly czas czy mozna bylo ja przesadzic na wozek? i co w jakiej kolejnosci wykonywane bylo w tym zadaniu ? czy najpierw zmiana poscieli potem opatunek i czy cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×