Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anitka gość

Egzamin zawodowy opiekun medyczny 2017

Polecane posty

Gość gość
Okłady jakie były ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żelowy zimny który jest w zamrażarce i zimny wysychajacy które zdejmujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żelowy zimny zostawiamy na 30m natomiast wysychajacy 2-3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu zalecenia przy cukrzycy - typu dieta, branie leków, ruch - trzeba poczytać o tym. Zak samo zalecenua przy grzybicy. Nic więcej. O ile pamiętam to czas okładu zimnego był podany w zadaniu. Nikt nie pytał o czas przy okladzie wysychającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cukrzyca;nie zakładac nogi na noge,chory ma mniec cukierek przy sobie ,bransoletke lub kartke z wiadomoscia ze jest cukrz,dieta lekkostrawna,gotowana,owocei warzywa ,wyeliminowac cukry proste,nie palić i nie pic alk,ograniczyc sól w posilkach,poinf pacj co to cukrzyca,prowadzic ind dzinnik z pomiarami ,byc w stałym kont z lekarzem w przychodni,posiłki3-7 razy dziennie,brac regularnie leki,mierzyc poziom cukru,JAZDA NA ROWERZE,więcej nieobciązajacego ruchu ,higiena ciała ,powikłania czyli stopa cukrzycowa ,wzrok,szczeg olna pielegnacja stóp,to napewno rzeba napisac bo to było w kluczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha i konoecznie napisac zastosowanie tego okładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co było w kluczu w drugim zadaniu gdzie była wymiana pielichomajtek i okład żelowy zimny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie nie wiem ja mialam 2 zestaw dzis o 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w tym zadaniu z cukrzyca i grzybica byly do wypisania potrzeby problemy ,cele i dzialania czy jak brzmialo zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co miałaś w drugim zadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko opisac wskazazania czyli to co opisalam i to samo na osobnej kartce wskazania co do grzybicy jej stóp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli w jednym zadaniu trzeba opisać cukrzycę i grzybicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak oraz problemy chorej ale masz je w opisie a jest akurat łatwe bo dokładnie jest opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w drugim zestawie ktoś wie co jest do opisania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulica
Jesteście wielkie dzięki zresztą dziękuję to za mało bo mało kto chce się podzielić info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam drogie dziewczyny to nie tak że ktoś nie chce powiedzieć uwierzcie proszę że przy tak sporym stresie człowiek pózniej ma dziurę w głowie że nie pamięta w pierwszym zadaniu wypisać trzeba problem , cel , działanie jest trudniejszy od drugiego zadania jest dużo do pisania wy macie łatwiej gorzej miał ten co był 27 głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dosyć dziwne pytanie, ale powiedzcie mi czy wykonywałyście 2 zadania od razu np, zmiana pampersa i okład zimny? Mam na mysli czy brałyście wszystkie rzeczy na jedna tace i przed druga czynnoscią zmieniałyście rękawiczki i robiłyscie od razu drugie? Bo nie wiem czy kazde zadanie nalezy wykonac osobno, tzn. isc do brudownika i znowu sie witac itd? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od razu wszystko na tace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co wtedy z tym kompresem żelowym? Przeciez on moze stracic swoja zimna temp. To samo przy okładzie wysychającym, woda bedzie cieplejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak z zelem ponoc jest niby w lodowce ja mialam oklad i w zestawie byla malutka miseczka i na niby wlewalam wode na niby miezylam temp ok18 st acha i byl reczni ktory tez trzeba zabrac zeby podlozyc pod rekaw i najpierw zmienia sie posciel a wtedy oklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiedziałam, ze ma byc 18 stopni. Dziwne, ze wody nie ma... Dzięki za odp! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie miałaś zadanie pisemne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz pislam zestaw 2 okład zimny wysychajacy zmiana przesc podkł i poszwy wskazania co do cukrzycy i wskazania co do grzybicy stóp oraz opisac problemy pacjentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to już wiemy, dzięki ;) ale o pierwszym zestawie nikt nic nie napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli dzisiaj na godz 8 byl drugi zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O zestawie 1 ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem właśnie po egzaminie miałam mycie krocza zmianę pieluchomajyek oraz oklad żelowy . Zakreciłam się strasznie ale wykonałam. Gorzej było z napisaniem tego na papierze boję się ze oblałam ten egzamin. A bo za mało opisałam np. w celach napisałam zapobieganie odparzeniom ,poprawa funkcji skòry poprawa samopoczucia pacjenta a w działaniach tylko mycie krocza i pośladków pacjenta czy to nie za mało ? Dalej zmiana pampersa cele utrzymanie czystości skòry , kompres chlodzacy żelowy cele zmniejszenie bólu i opuchlizny pacjenta działania to założenie okłady chlodzacego , gorączka kaszel to dzialania oklepywanie pleców pacjenta cele pomoc w odksztuszeniu wydzieliny ,i jeszcze parę innych działań i celow ale nie wszystko zapamiętałam. Proszę napiszcie dziewczyny czy to wystarczy aby pozytywnie zaliczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś opisać jak wykonał zmianę pieluchomajtek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×