Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uleczka90

Planujemy ciążę

Polecane posty

Gość Planujacaxxxx
Szczerze mówiąc ja osobiście nie wierze w takie coś :p ja jestem zdania, będzie co będzie :) a wy? Znacie jakieś sprawdzone metody ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka ja w kalendarze i diety nie wierzę ale w metodę z celowanien w owulacje już tak. Chociaż ja nie planuję monitorować cyklu żeby kochać się przed owulacją. Po pierwsze mam nieregularne cykle, po drugie nie chciałoby mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
uleczka 90 my nasza córeczkę to w samą owulację 15dc wtrafiliśmy a powinien być chłopak a jak u ciebie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
agaape... my właśnie tylko jeden raz byliśmy w tym cyklu co zaszłam w ciąze i 15 dc i mamy dziewczynke , nie ma reguły czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy od genów, ale na pewno metoda z celowaniem w owulacje jest pewniejsza niż dieta czy kalendarz :) ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a czy w dzień owulacji jest większe prawdopodobieństwo na ciąże niż w dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu... oczywiście:):) im bliżej do i od owulacji... a zwłaszcza w owulacje jest duża szansa na ciążę. Najmniejsza przed i po okresie. Ja chyba Piotrusia w owulacji wycelowalam. Słyszałam też że jajniki wysyłają komórki raz żeńskie raz męskie ale to już chyba gorzej sprawdzić hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
ja co do diet to też nie mam przekonania , ciężko u mnie z tym trochę chociaż do sylwetki po ciąży wróciłam dosyć szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapapa28
Ja mam regularne cykle 26/27 dni. Owulacje zazwyczaj czuję (chyba?!), bardzo mocno boli mnie brzuch, tak że aż skręca. Tez tak macie? Ja bym chciała drugiego synka, ale córeczka tez by byla super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem słaba w temacie e jakbym miała obserwować owulacje to najlepiej poprzez śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogóle nie ogarniam obserwowania cyklu. Temperatura, śluz, bóle ... to nie dla mnie :) za czesto cos gdzies mnie boli, żebym miała to łączyć np. z owulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapapa28
Uleczka90 pierwsze słyszę teorię o komórkach jajowych męskich i żeńskich. .. Możesz podać źródło? Na biologii mnie uczyli ze komórka jest zawsze X (czyli żeńska) a plemnik jest X lub Y i to plemnik determinuje płeć. Jak XX to dziewczynka, a jak XY to chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mężczyzna i jego plemniki decydują o płci. Masz rację gosciu wyżej:) Trzymam za Was kciuki. Ja juz 30tc, pierwszy synek 5 lat a o drugiego staraliśmy się ok 3 lat. Długa i kreta droga to była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paparapa poszukam bo też mnie to zdziwiło ale mogłam coś podkręcić. Zaraz popatrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie pokrecilam :):) . Metoda selnas (Selekcja Naturalna Płci) Selnas lub metoda cykliczna jest stosunkowo niedawno odkrytą metodą planowania poczęcia dziecka. Opiera się ona na założeniu, że komórka jajowa może być naładowana dodatnio, bądź też ujemnie. Plemniki również różnią się od siebie potencjałem elektrycznym: plemniki X są naładowane dodatnio, zaś plemniki Y- ujemnie. Potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się cyklicznie, wiec w niektóre dni przyciąga ona plemniki X, a odpycha Y, w inne na odwrót. Aby określić właściwy dzień poczęcia dla danej płci kobieta powinna stworzyć indywidualny kalendarzyk „cyklów polaryzacji". Do ich określenia potrzebne są między innymi takie dane jak: grupa krwi, wiek, data ostatniej miesiączki i przebieg cykli. Jak zapewnia autor metody selnas, Patrick Shoun, jej skuteczność jest bardzo wysoka i wynosi 98,7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość madzia
czy mogę do was dołaczyc tez staramy się o pierwsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne92
Hej dziewczyny :) Z moim partnerem zamierzamy starać się o dziecko w okresie wakacji. Od kilku miesięcy biorę kwas foliowy, odstawiłam tabletki i zdrowo się odżywiam. Obecnie nie zabezpieczamy się w ogóle, wychodzimy z założenia co będzie to będzie :) Kilka dni temu miałam dni płodne no i mój partner skończył we mnie. Zobaczymy czy @ przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, hej madziu:). Chętnie się dołączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka nowe dziewczyny :):) mam pytanie do wszystkich:) czy któraś z was ma kotka w domu? Tyczy się to głównie tematu toxoplazmozy mimo że wiem że to nie konieczne od kotA można się zarazić a od pożywienia. Myślę że koty są głównym nosicielem przez wychodzenie z domu... łapanie myszy... i do domu to przynoszą...mam rację? Jak myślicie? Mam od roku kotka tylko mieszkamy w bloku. Robi do kuwety. Na pole w ogóle nie wychodzi. Nawet na balkon się mu nie chce tyłka ruszyć. Czy to sprawia że jestem w miarę bezpieczna? Dodam że w domu też mu nie daje surowego mięsa. Tylko karma z puszek i sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planujacaxxxx
Hej dziewczyny :) mam pytanko: kiedy najszybciej można zrobić bete by wykryła dzidzie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
na betę najwcześniej można pójść 10-11 dni po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
do planująca xxxx ....w którym dniu cyklu teraz jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
uleczka 90... ja mam kotkę w domu tez nie wychodząca tylko na balkon i przy pierwszej ciązy było wszystko ok, a teraz zrobiłam przed staraniem o drugie dziecko badanie na toxoplazmoze prywatnie ,wyniki ok są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka 90, myśle ,że zawsze można sobie zrobić badania żeby mieć pewność,że nic się nie przyplątało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki migotka :) ja bym teraz u gina i powiedział że właśnie 3 miesiące przed planowaniem mam porobić badania w tym właśnie toxoplazmozy i brać folik. W moim przypadku to od marca. Ps właśnie zamówiłam sobie testy owulacyjne na allegro żeby spróbować poznać trochę mój nieregularny cykl...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Em111 no właśnie będę robić... i słyszałam że kotu też można zrobić . Bo np jeżeli już miał to nie będIE już nosicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość migotka
em111... jesteś na początku cyklu czy będziesz testowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra co tu czytam. Jak miałam 20 lat to w głowie była mi nauka a nie dup cze nie i pieluchy. Zastanówcie sie co wy robicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci nie pasuje to nie rozumiem co tu robisz. Ja miałam i d ziecko i skończyłam studia więc jak się bardzo chce to jedno nie wyklucza drugiego. Każdy sam decyduje o swoim życiu. I o tym co jest dla niego priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×