Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uleczka90

Planujemy ciążę

Polecane posty

Jeśli chodzi o owulację to według mnie jak się staram to się staram czyli określenie dnia owulacji to podstawa Od 3 lat mierzę temperaturę i dzięki temu wiem wszystko a od 3 miesięcy używam też testów owulacyjnych z czego jestem bardzo zadowolona a kupiłam je za grosze na allegro Nie wydaje mi się żeby ustalenie dnia owulacji powodowało że bardziej się nakręcam Tak czy siak bardzo chce mieć drugie dziecko i zawsze z rozczarowaniem będę reagować na okres aż się uda albo ktoś mi powie że nie mogę mieć więcej dzieci Puki co staramy się nadal i jestem w18dc. Ja mam cykle 27 dniowe i zawsze słyszałam że za krótkie a w szpitalu przy porodzie dowiedziałam się że książkowe Co lekarz to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj zaznaczam, że mogą pojawić się z Ovarin lub Miovarian. To trzeba mieć na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Witam szukałam forum dla starających się o dzidziusia i trafiłam tutaj, mam nadzieję że mnie przygarniecie. To jest mój czwarty cykl starań, obecnie mam 26dc czyli najwcześniej jutro mogę dostać @ choć bardzo bym tego nie chciała. Objawy niestety bardziej jak na @ zobaczymy co z tego będzie? Pozdrawiam wszystkich na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
reni starasz się o pierwsze dziecko ,ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Ja już niestety jestem po 30-tce, tak się życie ułożyło że nie mogłam sie wcześniej starać o drugie dziecko. Obecnie od ponad roku jestem w nowym związku mój partner nie ma dzieci więc postanowiliśmy spróbować. Zresztą ja tez zawsze marzyłam o dwójce dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agaape jak ty wyznaczasz sobie dni płodne i owulacje w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
reni a o pierwszą ciąze długo się starałaś? masz synka czy córeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Ewelina27 mam córeczkę, w drugim cyklu udalo mi się zajść w ciążę, miałam wtedy 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćReni
Ewelina27 mam córeczkę. W ciążę zaszłam w drugim cyklu mialam wtedy 22 lata. Niestety jakiś czas po porodzie wykryli u mnie chorobę Hashimoto. Skończyło sie to tak że jestem po całkowitym wycięciu tarczycy, ale jestem pod stałą opieką ginekologa i endokrynologa i oboje twierdzą że nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę, a nawet po operacji nam większe szanse bo mam jedna dawkę hormonów tsh jest na jednym poziomie i znacznie zmalały mi przeciwciała anty tpo które mogły utrudnić zagnieżdżeniu się zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Ewelina27 mam córeczkę w ciążę udało mi się zajść za drugim razem. Miałam wtedy 22 lata. Niestety jakiś czas po porodzie wykryli u mnie autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Obecnie jestem po całkowitym wycięciu tarczycy i pod stalą kontrolą endokrynologa i ginekologa. Oboje twierdzą że moje szanse na zajście w ciążę zwiększyły sie bo mam unormowane tsh i znacznie spadł mi poziom przeciwciał. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Ewelinko mam córeczkę. W ciążę zaszłam w drugim cyklu. Miałam wtedy 22 lata. Nikt z lekarzy nie zainteresował sie dlaczego mam tsh przy samej górnej granicy.Dopiero po paru latach wykryto u mnie autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Na szczęście córka urodziła sie zdrowa dokładnie 3 dni przed wyznaczonym terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Nie wiem co się dzieje ale najpierw nie chciało mi wysłać wiadomości a teraz wyświetliły się wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
reni a w którym dniu cyklu jesteś teraz i jak długie masz cykle? ja przed owulacja a cykle mam długie 35 dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Ja mam teraz 25dc okres mam co 27-30 dni. Idę sie zrelaksować na rowerek, wieczorem jeszcze tu zajrzę.Życzę wszystkim miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Wróciłam z wycieczki rowerowej, jestem padnięta, ale przynajmniej na chwilę zapomniałam o tym czy dostane w tym tyg. @czy nie? Pomyliłam się w obliczeniach dziś mam 26 dc. W sumie to piersi mnie bolą tak jak co miesiąc i nic pozatym. Łudziłam się że się udało po tym jak 2 dni a zwłaszcza w nocy bolał mnie brzuch i przez jeden dzień kłuło mnie z tej strony co była owulacja i to bardzo, ale juz zaczynam wątpić że się udało. A co u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyznaczam owulacji ani dni płodnych. Mam tylko na telefonie aplikacje kalendarzyk, w której zasuje kiedy miałam okres by nie zapomnieć i tam na podstawie średniej długości cyklu wyznacza mi płodne. Przez 6 lat brałam tabletki anty i miałam regularne cykle a wiedza o owulacji nie była mi potrzebna. Po odstawieniu tabletek miałam długie i nie regularne cykle i jakiekolwiek obserwacje nie miały u mnie sensu. Dalej nie widzę, sensu mierzenia temperatury etc. bo prowadze nieregularny tryb życia, mam nerwice i od czasu do czasu trafiają mi się drobne infekcje i całe obesrwacje idą się kochać. Starania zaczęłam w zeszłym miesiącu, to moj drugi cykl i jak na razie biore tylko kwas foliowy i kocham się z mężem tak często jak mamy ochotę czyli około 3-4 dni w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe dziewczyny :) fajnie że nas przybywa i nie ma pustek na temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiamy się z mężem nad trzecim dzieckiem. Mąż bardzo chce mieć syna a na razie są dwie córki. Starsza idzie teraz do szkoły a młodsza ma 2 latka. Na razie jesteśmy na etapie rozważania za i przeciw, ale już zaczynam łykać Folika bo chyba zaczniemy starania. To chyba ostatni dzwonek dla nas jeśli chcemy postarać się o trzecie dziecko...o drugą córkę staraliśmy się prawie rok więc teraz też liczę się z tym, że może być trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny witaj :) fajnie, że do nas dołączyłaś :) podziwiama decyzję o trzecim dziecku, ja bym się na drugie nie zdecydowała a co dopiero trzecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Jenny28 Witaj w naszym gronie, też kiedys marzyłam o trójeczce dzieci, ale los chciał inaczej, jak będę miała drugie to uznam to za cud! Narazie czuję zbliżający sie okres, piersi przestają boleć itp. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaania90
Witam wszystkie nowe staraczki. Trzymam za was mocno kciuki żeby się udało. Jak was czytam to sobie przypomniałam że jak zaszłam w ciążę to też myślałam że to na 100% okres tak mnie brzuch bolał. Typowo jak na okres i to przez pierwszy miesiąc bardzo często i mocno że aż latałam co chwile sprawdzać czy to jednak nie okres. Tak było do końca 2 mca ale już słabiej. A to był dzidziuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Także dopuki nie ma okresu czarno na białym wszystko może się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Kaania90 dziękuję za słowa otuchy. Mnie bolał brzuch 2 dni, bardziej nawet w nocy to był 18, 19 dc. Wydawało mi się że owulację miałam pare dni wcześniej bo wtedy był ten śluz przezroczysty, no i kuł mnie jajnik przez 1 dzień tak co jakiś czas kilka sekund bardzo mocno i przechodziło. Dziś mam 28dc tak że czekam do piątku. Najdłuższy mój cykl w ciągu ostatnich dwóch lat to 31 a najkrótszy 27 dni, tak że wszystko sie jeszcze może zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzykasj się co 2 dni i zaskoczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy z mężem jedynakami dlatego od początku chcieliśmy aby nasze dzieci miały wsparcie w rodzeństwie. Dlatego już zaczynamy starania o syna :D Ciekawe co z tego wyjdzie. Trochę obawiam się, że długie oczekiwania na upragniony pozytywny test mogą sprawić, że w naszym związku znowu pojawi się kryzys. No ale nic, zobaczymy jak to będzie. Ustaliliśmy, że dajemy sobie rok i nie myślimy obsesyjnie o dziecku ale kurczę, tak się nie da...Codziennie łykając Folika zastanawiam się, jak długo będę się starać. Zresztą co ja Wam będę mówić, pewnie macie codziennie takie myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem wam, że myślałam, że będę się nakręcać i obsesyjnie myśleć o ciąży a jednak tak nie jest. Myśle o tym, rozmawiamy z mężem, ze znajomymi o ciąży ale ja nie podchodzę do tego emocjonanie. W myśl zasady ,,będzie to będzie, nie będzie to trudno,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
ja też obsesyjnie nie myśle o ciązy daliśmy sobie rok na starania jak nie wyjdzie będziemy wtedy myśleć o poszerzeniu diagnostyki i przebadaniu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
agaape ty też spodziewasz się @ tak jak ja po koniec lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam dostać 31 lipca, zobaczymy co to będzie. Mam tylko nadzieje, że organizm mi nie zrobi takiego psikusa jak ostatnio i nie opóźni mi okrsu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Reni
Witam wszystkie dziewczyny fajnie że sie odezwałyście. Ja niestety w nocy dostałam okres ale spodziewałam się tego bo piersi przestały boleć zrobiłam się spokojniejsza i jak zwykle najpierw zaczęła mnie boleć głowa. Lekkie mdłości i jedzenie wszystkiego naraz to też jeden z moich objawów przed miesiączkowych. Ja też tak naprawde od początku podchodzę do tego na luzie, mam córkę więc jak się nie uda to nie będzie tragedii, choć wiadomo że fajne by było mieć dzidziusia z ukochaną osobą, ale nie mierzę temperatury, nie leżę z nogami do góry po stosunku, nigdy nie robiłam też testów owulacyjnych. Chociaż mój były mąż po pierwszej nie udanej próbie podnosił mi nogi do góry niby dla żartów, ale udało się, może to taki zbieg okoliczności. Powodzenia dziewczyny!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×