Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do osób mieszkających w UK

Polecane posty

Gość gość
Ktoś jeszcze wyjeżdża do UK w tych czasach? Szukać czego? :D i jeszcze ten Brexit....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale są ludzie którzy mieszkają tu od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:26 No to naucz się języka gamoniu. Angielski to kazdy powinien znać w jakimś stopniu, do byle pracy w Polsce jest wymagany. Ja mieszkam w PL i uczę się pewnego języka, jak nie wyjdzie z pracą to przynamniej wykorzystam to turystycznie. Z resztą lubie mieszkać w Polsce, dobre jedzenie (mieszkałam w UK, to wiem co mówię), kultura, niedrogie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I sa tacy, co teraz właśnie wyjeżdżają. Do UK ludzie wyjeżdżali, wyjeżdżają i pewnie bedą (choć nie wiadomo) wyjeżdżać zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzenie brytyjskie jest faktycznie kiepskie, ale nie trzeba go jeść! Przecież można gotować samemu, a restauracje serwują kuchnie całego świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kultura" w UK to zapieerdalnie do pracy jak biały Murzyn. Ten kraj nastawiony jest na zarabianie kasy, i tam jak masz kasę to mozesz wszystko, a jak nie to masz przekichane. Jest duży dystans miedzy bogatymi i biednymi. Jeśli urodziłeś sie w council estate to trudno ci bedzie cos osiągnąć. Studia sa, ale prace po nich rożne, znam ludzi, ktorzy studiowali latami a przynoszą na koniec miesiąca tylko £1200. Tubylcy maja łatwiej, to normalne. Ja mam łatwiej w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to w sumie prawa, ale nie zapominaj, że nie każdy Polak jest z biednego domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polaków z zamożnego domu i tych studiujących tam itp. w UK jest garstka. Od kiedy dali 500 plus to mniej ludzi wyjeżdża do UK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie taka garstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie z czym i kim sie kojarza polki i polacy w uk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:41 nie ma takiego wyrazu garstwa po polsku tez nie umiesz gamoniu to ja juz widze twoje dukanie po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Literówka, ale widzę, że odczuwasz silną potrzebę obrażania. W obu językach mówię bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jju spiking zi dojcz??? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa ludzie, ktorzy sobie niezle radza w UK. Zobaczcie np na ta mloda dziewczyne, mieszka i studiuje (prawo) w Londynie, pewnie tez pracuje i jakos biedy u niej nie widac wcale, dobre ubrania, Marlowe bury, tore mi, wakacje... https://www.instagram.com/paulinaplandowska/?hl=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ze wszystkimi ludźmi którzy mają po prostu dobre prace i są tak zwaną klasą średnią - nie są bardzo bogaci, nie mieszkają w Londynie, ale też nie zapieprzają w fabryce lub na zmywaku. Przecież takich jest większość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre prace w UK? Jakie to sa wedlug Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie takie same jakie uznałabyś za dobre, a przynajmniej w miarę normalne, w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
04:48 Jak sie ma bogatych starych to pewnie , ze mozna studiować w UK :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety to prawda, ale wiele osób które tu studiują ma "bogatych starych" którzy sami wyjechali lata temu. Na zmywaku się tego nie dorobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:38 Praca w coffie shopie, butiku, kelnerowanie, admin to nie klasa średnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:02 Emigranci nie maja kasy, żeby dac jej na czynsz w Londynie w 1 strefie :D To corka polskiego biznesmena. Obrokrajowcy studiujacy w UK to dzieci bogatych biznesmenow, wlascicieli klinik z Emiratów, Bliskiego Wschodu, Azji, Rosji.. i garstka takich z Europy Wschodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz nie pieprz, bo moi rodzice są emigrantami i stać ich było na moje studia, a nie jestem jakimś wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat admin (też zalezy jaki) to klasa średnia. Klasa robotnicza to prace wymagające pracy fizycznej i i niewymagające myślenia czy wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w UK nawet do prostej, zwykłej pracy w sklepie za najniższą krajowa trzeba mieć doświadczenie w customer service & cash handling & retail plus referencje od 2-3 poprzednich pracodawców bądź z 5 ostatnich lat . . . :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co w tym dziwnego? Ha ha, nie no, to normalne jest jak nie wiem, ze do pracy na pół etatu za 7,20 musisz przedstawić 5 letnia historie zatrudnienia buahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już nie przesadzaj, studenciaki łapią takie prace bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z niczym nie przesadzam, pisze jak jest nawet do jd wetherspoon, gdzie oferuja zero hours musisz przedstawic ostatnie 5 lat zenua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To idź do pierwszej lepszej sieciówki gdzie zatrudniają dzieciaki ze szkoły. Jakoś ludzie prace dostają, a każdy gdzieś zaczynał. Poza tym na aplikacji zawsze jest napisane, ze masz opisać ostatnie 5 lat jeżeli masz tyle. Jak ktoś dopiero skończył szkołe i jest bardzo młodą osobą to nikt nie będzie wymagał 5 lat doświadczenia. Przecież tam pracują osoby po 18-19 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A np moja sytuacja jest trudna, od lat leczę się na depresje i nawet do sklepu czy baru się nie mogę dostać, bo nie mam referencji i całej reszty wiec osoby takie jak ja są po prostu skreślone i przegrane, nie ma się co oszukiwać, bo dziś nawet do McDonald's wymagane jest doświadczenie i inne typu background check, referencje i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×