Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gość1003
Kopiuję z innego forum: "Tu podaję normy wielkości dzieciątka w początkowej fazie rozwoju wg dodatku do czasopisma Dziecko "Ciąża bez Lęku" nr listopadowy 2003. 6 tydzień od zapłodnienia / 8 tc - 15-20 mm 7 tz / 9 tc - ok. 30 mm 8 tz / 10 tc - 30-40 mm 9 tz / 11 tc - 50-60 mm (waga ok. 8 g) 10 tz / 12 tc - ok. 60 mm 11 tz / 13 tc - 65-80 mm 12 tz / 14 tc - 80-90 mm 13 tz / 15 tc - ok. 10 cm (waga ok. 50 g) 14 tz / 16 tc - 10-12 cm 15 tz / 17 tc - 11-12 cm 16 tz / 18 tc - 12-14 cm (wyprostowane ok. 25 cm i waga ok. 150 g) 17 tz / 19 tc - 13-15 cm 18 tz / 20 tc - 14-16 cm (waga ok. 260 g) " normy jak widać nie są chyba sztywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mówi że wszystko dobrze :-) zresztą w 1 ciąży wg Om musiałabym mieć 13tc a mi się tak cykl wydluzyl że na usg był dopiero 6 ;-) także jak to gin stwierdziła u mnie się można wszystkiego spodziewać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Na pewno wszystko jest oki :) Moja gin zleciła mi kolejne badania anty CMV IgM i IgG i jeszcze raz mofrologie i mocz .. a Wy robiłyscie już jakieś badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glukoza d-dimery posiew moczu tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Ja robilam, morfologia, mocz, hiv, wr, grupa krwi, przeciwciała, cytomegalie, rozyczke, toxo, nie pamietam co tam jeszcze, ale tak standardowo, te z pierwszego trymestru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
A d-dimery to na krzepliwość? Powiedz czy dał Ci zlecenie ot tak? Profilaktycznie? Bo ja nie dostałam i się zastanawiam dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bo biorę progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam się na badania zgłosić 25 z moczem i na czczo i będę miała robione wszystkie z 1 trymestru :-) jedynie tsh nie muszę robić bo miałam w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Tak ja tez miałam te co gosc 1003 teraz dostalam nowe te co dzisiaj wymieniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
U, ja biorę duphaston to chyba też powinnam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jak reagujesz na hormony Ja muszę brać zastrzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasiu88 w pierwszej ciązy w którym tygodniu pojawił się u ciebie zarodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Gość, chyba ze mną nie najgorzej, współczuję zastrzyków, a miałaś jakieś plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krytycznie niski progesteron miałam. Zastrzyki są nieprzyjemne, bo w brzuch o już jest cały siny, ale trzeba zacisnąć zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
kasiur88 to faktycznie w pierwszej ciazy miałaś bardzo duża rozbierzność miedzy om a usg... czy to możliwe prawie dwa miesiące roznicy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiur88
no jak widać tak :) przed 1 ciaza było tak ze miesiączki mogłam nie mieć 2-3 msc i z jednego z takich cykli mam mojego 5 latka :) a jaka bylam pewna ze w ciąży nie jestem pelno testow negatywnych i jak @ się nie pokazala tydzień po ostatnim to stwierdziłam ze w końcu trzeba się do gina wybrać :) pamiętam jak dziś 26.07 urodziny teściowej a gin do mnie gratuacje mamusiu! myslalam ze z krzesła spadne :D i wiecie co jest najlepsze ze rozplakalam się mamie do telefonu ale nie ze szczęścia tylko przez to ze jestem w ciąży a w październiku nasz slub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Dziewczyny wrocilam od dentysty i masakra Wam powiem... :(:( nie wiadomo ktory to zab mnie boli nie moglam rozpoznac dentysta rozwiercila mi dwa zeby i dala lekarstwo... nadal czuje bol glowy zeba i oczu... juz bie wiem co mam robic mowila ze jak mi bie pomoze to bedziemy szukac.. ale jak ? Wszystkoe zeby po kolei bedziemy rozwiercac ja juz nie wiem :( jestem zalamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Jak zęby? Jest jakas poprawa? Moze lekarstwo musi zadziałac, zeby troche ulzyło, albo rzeczywiscie bol promieniuje z innego zęba. Spokojnie, nie zostaniesz bez pomocy. Kilka lat temu mialam podobna sytuacje i rozwierciłam dwa a to był trzeci, ktory byl glownym sprawca i promeniowal na inne, ktore mialy malenkie ubytki. Inaczej sie nie dało. A moze to zapalenie okostnej, zatoki szczekowej albo slinianka, to czasem daje takie bole na pol twarzy... Kurcze, oby szybko wyszło co to, zebys nie cierpiała... Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Dziewczyny i mnie dopadło przeziębienie:-( najgorsze że dzieci też przeziębione i marudzą strasznie:-( ani się położyć ani usiąść na chwilę, aż mnie kusi dać im telefon do zabawy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja tak miałam wczoraj :-( byłam tak wykonczona że dałam młodemu xboxa telefon i powiedzialam rób co chcesz nigdzie nie dzwoń nic nie ściągaj tylko daj się mamie pół godzinki zdrzemnac :-) ale grzeczne jak nigdy dziecko przykrylo mnie kocem powiedział dobranoc i oglądał przez ponad godzinkę bajki :-) bo jak to stwierdził dzidziuś z mamy siły bierze i jestem zmęczona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
hej dziewczyny, jestem z wątku grudniowego, a więc przed wizytą u gina jeszcze. Czy sądzicie, że powinnam dzień przed badaniem zrobić betę, czy to się przyda lekarzowi? potem wyjeżdzam na półtora tygodnia za granicę więc gdyby były jakieś wątpliwości to nie wykonam żadnych badań. Wizyta u gina będzie miała miejsce 1 dnia 7 tygodnia. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś wykonać ją trzykrotnie w odstępie co 48h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
na pewno co 48h? przychodnie są czynne poniedziałek-piątek, więc jakby zacząć w poniedziałek to ostatni wypadłaby w sobotę. można 48h+48+72h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, u nas sa pobory krwi w soboty. Robisz pon sr pt Ale jak zaznaczysz ile bylo odstepu to gin przeliczy to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
Masz rację zle policzyłam:) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
jedenastko chyba ty dzisię mialas usg jeśli dobrze pamiętam? podziel się z nami informacjamiz wizyty jak wpadniesz tu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Warto zrobic betę, bo wczesnej ciąży często nie widać na usg :) a testowanie pozytywne? Bo nie wiem, czy gratulować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
Gość1003 tak:) potwierdzone jedną betą tydzień temu, ale wiem że trzeba ich więcej i dlatego zapytałam Was jak się przygotować do gina na pierwszą wizytę bo Wasz wątek jest o miesiąc starszy i macie to już za sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×