Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość gość na 12go
Masaya, Wspolczuje bolu glowy,to moze byc po prostu stres i niewyspanie, moze sproboj wiecej wody pic?przy moich migrenach Dziala prysznic, vitc, magnez i duzo wody...i sen;)ale czym jest dobry sen? Juz zapomnialam;)przede mna 3 ostatnie dni...sprzatanie juz prawie za mna, zwariowalam, nigdy w zyciu az tak nie porzadkowalam swojego dorobku, cos czuje, ze to pierwszy i ostatni raz!ale ja tu gadka szmatka o sprzataniu, moze chce czyms przyziemnym mysli zajac?a tu nowe zycie rosnie, maly czlowieczek...do tej pory patrzac na mojego 4latka nie moge uwierzyc jakim cudem sa nasze dzieci. Zaczynam bac sie bolu po cc, ostatnio bylo kiepsko ze mna, przetaczali mi krew, tydzien w szpitalu, Licze, ze tym razem bedzie lzej...a jak u was noc dziewczyny?co chwile mam skurcze, ale nie sa bardzo bolesne, bardziej bola mnie miescnie lydek po nocnych skurczach, mimo konskich dawek magnezu;)druga ciaza,a jak maz, spisuje sie?:)jak w domu w ogole, jak sie odnajdujecie w nowej rzeczywistosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
U mnie pobudka o 4 na mleko. Myslalam, ze jeszxze sie poloze, a tu maly... patrzy i czkawki dostal. Lezy teraz obok mnie w lozku, maz pojechal do pracy. Wczoraj o 23 malego nakarmil, a ja odlecialam, nawet nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugaciaza32- a jak zachowanie starszego dziecka? Pytam, bo u nas jest już problem z Filipem. Widać, że nie może się odnaleźć w nowej sytuacji :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny Ostatnio pisalam do was ze mma 5 cm rozwarcia i nic sie nie dziejr A wiec w czwartek na ktg wyszly mini skurcze Ale dr kazala jechac na szpital. Podano oxy nic nie dzialalo przebili wiec pecherz i odrazu rozwarcie na 7 cm nadszedl skurcz bolacy jak cholera a ja stekalam polozna krzyczy ze za wczesnie a ja Mwoie ze musze wiec ona znow bada a tam 10 cm i pyta sie jak to molziwr z kilka sekund Zawolala dr ja 3 razy parlam i corka na świecie. Mala ma 3290 wagi i 53 cm Urodzona w 38 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje sie silna i nie daje znać po sobie tej straty. Chyba dlatego ze mąż bardzo jest załamany i chce być dla niego wsparciem. Wczoraj podali mi środek na wywołanie porodu. Zadziałał prawie od razu. Po 2 godz bylam na porodówce z pełnym rozwarciem i urodziłam malutką. Na pępowinie byl mocno zaciśnięty węzeł. Mala bardzo szalała zawsze miała dużo przestrzeni w wodach i tak sie guz zrobil. Potrzymałam ja chwile na rękach. Mąż z mamą wybrali już miejsce na cmentarzu na urnę. Trzymajcie sie i powodzenia. Raczej nie będę juz tu zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Ja dalej myślę jakie los nam może figle platac ... u mnie w sumie od trzech dni codziennie bardzo bolesne skurcze ale to po kilka godzin a później odchodzi w zapomnienie . Zawsze jak z rana wstaje to mam i tak boli do 15-16 później spokój myślicie ze to już blisko? W ogóle też tak dużo pijecie? Ja piję 5-6 litrów dziennie co chcwile czuję w ustach jak na saharze.... co prawda do toalety też latam co 15 minut no ale ciągle muszę coś pić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Witaj gość Super ze masz kruszynke przy sobie już :-) Dużo zdrówka i szybkiego powrotu do domu :-) Masaya Ja się zastanawiam jak to będzie z naszą corka jest o nas bardzo zazdrosna, boję się że będzie się zalic że za często nosze czy karmie dzidziusia , że będzie płakać dużo a chciałbym żeby była szczęśliwa tak jak my Lucy234 Może jeszcze przeczytasz Bardzo mi przykro codziennie myśle o tobie, sama się strasznie boję, życzę Ci żeby spotkało cie w życiu więcej dobrego żebyś była zawsze taka silna i twarda to pomaga ale również pomoże ci wyplakac się w poduszkę będzie lżej Trzymaj się Maadiik Ja to w dzien pije i pije siusiam i siusiam i w nocy to samo piciu i siku można oszalec a z tym siusianiem to naprawdę nie nadarzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczytuje was od czasu do czasu,mam termin na koniec kwietnia i powiem szczerze że sytuacja Lucy nie może mi wyjść z głowy:-O To może spotkać każdą kobietę w ciąży, jak byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem synek mocno się rzucał w 40 t.c. A Lekarz stwierdził że pod koniec ciąży tak może być,na porodówce okazało się że było owiniety pępowiną,urodził się siny,ale jest ok. Węzeł na pępowinie i owinięcie dziecka pępowiną to są najczęstsze przyczyny zgonów noworodków w życiu płodowym, wcale to nie są odosobnione przypadki. Dlatego lepiej jest urodzić 2-3 tygodnie przed terminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Gratuluje gosciowi nowej mamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Dziewczyny tak dla zmiany tematu poradzcie mi: zaczynamy.w.sierpniu budowe. Przed nami,bo my w 2 linii zabudowy będziemy, mieszka malzenstwo ok 15 lat starsze od nas. Bardzo mili, spokojni i zyczliwi ludzie. Raz sie.ich radzilam w.sprawie przylacza wody. Jak sie z nimi zapoznac przed budowa? Wiecie dobrze znac sasiada, spojrzy na budowę, pozniej jednak bedziemy blisko siebie mieszkac. Zastanawiam sie czy zaprosic ich do nas do domu. Czy podjechac z ciastem. Czy zadzwonic i umowic sie z nimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Moja corka skonczy 9 lat w maju. Ja na razie zachowuje sie normalnie, przytula brata, caluje. Wczoraj polozylam go w lezaczku i butelke mu trzymala. Troche wrazliwa sie zrobila i placzek, ale tez szkola sie przejmuje, bo czeka ich trzeciotescik i lekture czyta. Ja staram sie ja tulic, rozmawiac. Wyjelismy zdjecia jak ona byla malenka, braciszek ma jej usta i doleczki. Czesto powtarzam, ze mam sliczne dzieci. Ona sie czuje juz duza, cieszy sie, jak ja do sklepu wysle, czy jak prowadzi wozek. Dzis ja po chleb wyslalam, to przyniosla prezent-dwa ciastka w ksztalcie serca za swoje pieniadze. Ale na przyklad chce ze mna spac, gdy maz na nockach. Wczoraj bylismy u mojej mamy. Bura ze stycznia podzialala i mama sie nie wtraca. Mowi, ze moze doradzic, jak bede chciala,a tak mam gadac z kolezankami, bo ona w sumie sie nie zna na terazniejszych metodach. Maly mial u mamy dostac mleko i... zasnal jak kamien, wypil 20ml tylko. Mojej mamy dotyk tak zadzialal,serio. Probowalysmy go budzic a on nic, spal i usmiechal sie. Od 9 nie pil do 14... jak przekroczylam prog swojego mieszkania, to czar prysl i rozlegl sie doslownie wrzask ☺ moja mama ma podejscie i do dzieci i zwierzat od zawsze, moja corka to ja za Boga ma. Lucy, trzymaj sie. Moj maly tez mial cos z pepowina zrobione ,pamietam tylko, ze lekarz stwierdzil, ze rzadko to sie zdarza. Az moj maz sie przejal, jak mu powiedzialam, wie ze tu pisze, choc on kafe nie znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc, gratuluje maluszka ☺ zdrowka dla Was obojga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Co do corki, to ze zdjecia z telefonu narysowala portret brata, tak pieknie, ze az w szoku jestem, detale, proporcje zachowane. Ja potrafie rysowac, a musialabym sie nagimnastykowac, by mi wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gosc makak, mi podoba sie opcja z ciastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak wczoraj opisywalam od 7 zaczely mi odplywac wody płodowe, później cały czas sie sączyły ale po badaniu powiedzieli ze czekamy do 24 h a poZniej beda indukowac poród. O 3:30 nad ranem zaczelam miec skurcze to okolo 5 zostalam przewieziona na porodówke, podłączyli pod ktg, i po jej zakonczenii chcialam zeby zrobili lewatywe... pod koniec ktg jak wypelnialam ankiete do znieczulenia ( nie zagwarantowano ze podadzą) dostalam silnych skurczy.. polozna zbadala i bylo juz 9 cm rozwarcia wiec uslyszalam ze do toalety nie pojde, lewatywy nie bedzie i znieczulenia tez juz nie. Skurcze nie postepowaly i zaproponowano kroplowke z oksytocyną na ktora sie zgodzilam... o 7:40 urodziłam dziewczynke. Byli w szoku ze u pierworodki tak szybko pojawilo sie rozwarcie. Troche mnie nacieli na co tez sie zgodzilam bo nie chcialam pęknąc. Dziecko 10/10 w skali Apgar... zabrali ją na badania i mają zważyć bo nawet nie wiem ile wazy. Bolało ale myslalam ze bedzie gorzej. Cala sie trzęslam miedzy skurczami jak wiedzialam ze zaraz bedzie kolejny, pytalam polozne czy to sie kiedykolwiek skonczy :) teraz leze i odpoczywam a nogi mnie bolą jakbym maraton przebiegła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Druga ciaza 32 ale.i tak chyba wypada zadzwonic do nich no bo jak tak z marszu pojechac.. Nie umiem za.bardzo podyskutować o podejsciu starszego rodzenstwa do maluchow bo to moje 1sze dziecko. Mysle sobie ze chyba bym nie mowila o płci, dała od nowo narodzonego prezent dla starszaka i razem probowala po równo czasem obdzielac. Ale to w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
No ja też będę miała pierwsze go malucha więc się nie wypowiem , ale sąsiadka miała straszny problem. Starsza córka była zazdrosna o brata. Później jakoś podolali sytuacji najważniejsze żeby starszemu dziecku nie Dac choć na chwilę odczuć ze nie jest tak samo ważny jak maluch trzeba tłumaczyć ze mały nie jest jeszcze samodzielny i trzeba mu pomagać najlepiej wołać do zmieniania pieluch itp wtedy straszak czuję się potrzebny i jak super bohater wiem że u sąsiadów to działało . Powodzenia wam życzę :) a dla nowej mamy gratulacje . Ps czy ktoś założy te grupę na fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Essence, super gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Też się zastanawiam, jak mój 4,5 letni synek przyjmie brata. Raz już się nie może doczekać, za chwilę staje się niesamodzielny i udaje małą dzidzię, bo wydaje mu się, że takie maluszki są fajniejsze od niego. Ogólnie źle przyjął to, ze będzie miał brata. Mówił, ze on chce siostrę, że po co mi drugi syn, przecież syna już mam. Odkłada zabawki dla maluszka, snuje plany. Jemu tłumaczę, ze jemu kupimy nowe zabawki, takie fajniejsze dla niego, jak się będzie dzielił tymi dla małych dzieci. Ale muszę też uważac, co mówią inni. Wczoraj na placu zabaw jedna mama (i to jedynaka) do niego z tekstem: zobaczysz, teraz będziesz musiał się dzielić z bratem (on akurat nie ma problemu z dzieleniem się), teraz mama nie będzie miała dla Ciebie tyle czasu, skończy sie dobre. Opieprzyłam, zeby sie nie wtrącała i przygotowanie syna na pojawienie sie rodzeństwa zostawiła nam. Poza tym dałam mu kilka pampersów, on przewija maskotki, panda i miś w pieluchach się po domu walają. Syn też śpi ze mną, ale nie kogę go przegonić przecież. Kupiłam po prostu ostatnio wielką rogówkę i dodatkową pufę i będziemy najwyżej spali w poprzek we troje. Synek wie, że zawsze moze spać ze mną, a jak go dzidziuś będzie budził, to może spać w swoim łóżku albo w sypialni. Sam zdecyduje. on jest taki, że trudno coś na siłę, jak dostanie jakąś propozycję, to oswaja się z nią, dojrzewa i podejmuje decyzję. tak było z odstawieniem pieluch, butelki i kilkoma innymi ważnymi sprawami. Bardziej się boję, że synek będzie probował zachowywać się jak dorosły. Czasem w przypływie troski mówi, że jak dzidziuś będzie płakał, to ja mam sobie spokojnie spać, a on go przewinie i nakarmi :) Tłumacze mu też, ze małe dzieci dużo płacza, bo nie potrafią powiedzieć, co chcą. Wiem, ze starszaki znajomych baaardzo się tym płaczem przejmowały, ze maluchowi dzieje się jakaś straszna krzywda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Essence, gratuluję! Cudna dziewczynka i śliczne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Dziewczyny chyba będę dzwoniła po męża i jadę do szpitala od 8 rano nie śpię tzn jak u was od 6 i do teraz nie czuję ruchów dziecka , zjadłam już jajecznicę , jogurt z miodem , wypilam chyba z 2 litry herbaty i kakao i nic . Wczoraj uprawialismy seks , ale nie sądzę aby to było przyczyną braku ruchów . Nie wiem czy poczekać jeszcze trochę czy jechać . Czy któraś z was miała tak wcześniej ? Ja do dziś ciągle czułam po jedzeniu kopniaki i ruchy nie wiem może teraz się tak przejmuje przez historię Lucy ale nie wiem co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mama last minute, mojej to wzielam ze szpitala te jednorazowe buteleczki z karmienia i ona... sobie z nich wode pila, chciala zobaczyc, jak to jest. Misie tez przebiera w ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maadiik jedz, lepiej dmuchac na zimne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maadlik, jedź i daj znać. Nie ma sensu się w domu denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Essence - duża kobitka gratulacje :-D Maadiik jedz będziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Essence - duża kobitka :-D Gratuluję :-) Była męża siostra, ogarnęła mi podwórko z liści trochę tego było, chodziłam za nią i tam mnie teraz krok boli masakra :-/ aż mi wszystko pulsuje teraz będę lezec do wieczora, bo potem muszę kotletow nasmazyc i roladki zrobić w nocy i tak nie śpię to sobie po robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama po raz czwarty - Halo gdzie jesteś? Co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Essence fajna panienka gratulacje! Mama poraz czwarty miala cc.wczoraj pewnie dochodzi do siebie Madiik nie ma.co i takna dlugo czekasz. Mi lekarZ mowil ze jak przerwa 6h miedzy kopniakami to trzeba sprawdzic a od rana zawsze synek.sie budzi po moim sniadaniu. Napisz czy wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Gosc, Essence moje gratulacje! Ja dzis od rana jakas strasznie zmeczona I znuzona sie czuje. Pol godziny temu zauwazylam tez sport kawal czopa na wkladce. Byl zolty z brazowymi pasmami.potem jeszcze raz taka sama ilosc. Nie jest calkiem brazowy tylko zotlobrazowy. Sama nie wiem czy to nie po tym wczorajszym porannym badaniu. Ze czop to napewno tylko czy to podbarwienie nie jest spowodowane badaniem . Ruchy czuje I taki dziwny ucisk w dole brzucha ale nie skurcze. Bylam juz drugi raz w toalecie dzisiaj ale to nie biegunka. Sama nie wiem. Czekam czy cos sie z tego rozwinie. w pierwszej ciazy jak czop zaczal odchodzic brazowawy to skurcze przyszly niedlugo i porod tez ale wtedy nie mialam wczesniej badania wewn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×