Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy za 9 tys. miesięcznie da rade wyżyć

Polecane posty

Gość gość

3 osobowa rodzina w Warszawie? Będzie kredyt, ponoć 2500 miesięcznie raty. Jakie są koszty życia? ile kosztuje przedszkole? Usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz mózgu czy co? Z 5000 powinnaś odłożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam mózg. Jestem ze szczecina i wysłuchuję, że koszty nas zjedzą. że np. fryzjer kosztuje 300 zł itp. Więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się ale co to za życie-wegetacja normalnie.Tak że siedź na tyłku w Szczecinie i zajadaj się paprykarzem.Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zyje w Poznaniu sama z dzieckiem niepełnosrpawnym za ok. 1500 zl, tyle ze nie mam kredytów... :p czy wam starczy to nie wiem, to zalezy głównie od człowieka... ja u fryzjera nie byłam latami, podcinam sie sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty musisz żyć za 1,5 tys, aj muszę za 9. I każda z nas musi przemysleć, czy za taka sumę wyzyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyżyć się da, ale cudów się za to nie spodziewaj, ot, mocno przeciętne życie i wakacje (raczej na zagraniczne was stać nie będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I każda z nas musi przemysleć, czy za taka sumę wyzyje. x tyle ze widac im mniej kasy, tym mózg lepiej działa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rady typu: żyję za dużo mniej nie mają racji bytu. Jak się ma mało to się za tyle żyje. Chodzi o normalne życie, a nie wegetację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0018 pusta lampucera z Ciebie jest.Kobieta z niepełnosprawnym dzieckiem nie narzeka choć nie ma nawet połowy tego co ty a ty się martwisz ze ci na waciki w Warszawie nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem ani pusta, ani lampucera. nie znasz mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 tys. kredyt 2500 niania (przedszkola nie dostaniesz) 2500 i zostaje 4 ts. jedzenie 1 tys. leki, lekarze, i inne 500 zł wczasy, ubrania, rozrywka, oszczedzanie słowem- wystarczy, ale malediwów nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 tys to minimum na 3 os. Żeby żyć na normalnych warunkach jak doliczyć ten twój kredyt to trochę mało ci zostaje. Ale dacie radę na czymś będziesz musiała zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 tys na jedzenie nie bądź śmieszna !!! Nawet gotując w domu wyda się więcej , na osobe trzeba liczyć jakieś 400 zł czasem jedzenie na mieście przynajmniej 1-2 razy w tygodniu to jest już 200 pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale bredzicie, przejrzałam z ciekawosci ceny przedszkoli w warszawie, publiczne ok. 340 zł, a prywatne wypasione 900 zł na mc, jak sie nie dostanie do publicznego to najwyzej prywatne, opiekunka za 2500 dla dziecka przedszkolnego? Na co??? Jak kredyt 2500 to pewnie na dom, czyli nie bedzie miała czynszu, w miare normalne opłaty na mc bez wielkiego oszczedzania to ok. 800 zł... Jedzenie dla 3 osób - dziecko je w przedszkolu najwięcej, ale powiedzmy 1200? Ja wydaje na 2 osoby bo kupuje w dyskontach ok. 700 zł, i nie zostawiam w aptece po 500 zł na mc.. :) Bo zawsze ludzie pisza, ze jak sie wydaje za mało na jedzenie, to sie wydaje w aptece potem, tyle ze ja widze tendencje odwrotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sory, pomyliłam sie nieco, publiczne wzrosły i jest drozej, ale prywatne nadal 900 zł, róznica zmalała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, ciężko, ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Warszawie, za przedszkole place 2000pln. Nie wiem gdzie znajdziesz przedszkole prywatne za 900, bardziej za 1500 i to przyjelabym za średnią stawkę. Za nianię jak córka nie chodziła do przedszkola placilam 2500pln. Absolutne minimum to 2000, za mniej nie ma szans. Fryzjer faktycznie kosztuje 200-300, farba plus ścięcie. Chodzę do fryzjera z 2 razy w roku na farbę i płace 300 ( ombre) a samo ścięcie włosów to ok 70 PLN. Droższe są zdecydowanie usługi jakiekolwiek by nie były ,dentysta,szewc,fryzjer,herbata w kawiarni,wynajm mieszkania etc. Tak więc 9000 PLN jak na Warszawe to mocno przeciętnie jak ma się koszty stale typu kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A rata kredytu 2500 to sporo ale to zależy od tego jaki jest kredyt. Jak jest w pln a nie np w eur i na krótszy okres np 15lat to rata spokojnie taka wyjdzie . Ceny m2 w wawie zaczynają się od ok 8000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem mieszkamy w małej miejscowości na Mazurach. Razem mamy 6500 zł. Fryzjer sciecie 40 zł, z farba 120... kredytów nie mamy, dzieci jeszcze też nie (za trzy miesiące urodzi się nam syn) ale na tym etapie rachunki płacimy 1000 zł jedzenie 1400 (z wyjsciami do knajpy) nie chorujemy ale Ginekolog czy dwntysta tylkp prywatnie więc okolo 400 miesięcznie, sport 200-300, udaje nam sie odłożyć 1300 zł. Gdzie jest reszta kasy nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 tys to serio przeciętnie ale da się wyżyć na średnim poziomie . Niestety stolica jest droga . Ja mieszkam kilkanaście km pod wawa i oboje pracujemy dojeżdżając do miasta. Tu już jest lepiej i np przedszkole tańsze, opiekunka nieco mniej ni 2,5 tys, usługi mniej płatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, ze sobie poradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W/d I prezes sądu najwyższego w Polsce nawet 1 człowiek nie wyzyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam na Woli od urodzenia. rodzice mieli dom, ja kupiłam mieszkanie. obecnie ceny za metr to już od 6500zl się zaczynają-wolą czy Bemowo. cena fryzjera? W małym saloniku obok mnie podciecie końcówek to 30zl, farba 120zl. koszty energii czy tv są nieduże bo jest kilka firm na rynku i mozna wybrać dostawcę. stomatolog? akurat mamy zdrowe zęby i chodzimy jedynie na przeglady-my na NFZ, a dziecko do prywatnego gabinetu-za darmo, bo w dobrych prywatnych gabinetach za przegląd nie płacisz. alergolog? na NFZ na Wrocławskiej i terminy nie są jak z kosmosu. ogólnie żyjemy za ok 3500zl z opłatami (bez kredytu) w aptece zostawiam regularnie kilka zl na zyrtec i wapno. A tak poza tym to nie chorujemy. wyjście do restauracji? wszędzie są tańsze i droższe. ale nie zawsze im drożej tym smaczniej. nie uważam aby życie w Warszawie było jakoś bardzo drogie. moje dziecko dostało się akurat do państwowego, a teraz jest już w szkole. zajęcia dodatkowe to jazda konna i piłka nożna. na konie jeździmy pod Dziekanów a piłkę ma na miejscu za 70zl miesięcznie. autorko na początku pewnie nie będziesz pracowała to orientujesz się gdzie w okolicy jakie masz ceny. my żyjemy za połowę tego co zarabiamy (czyli o 2 tys mniej niż ma byc u Ciebie) na dzień dzisiejszy mamy już kupiona działkę, dostaliśmy pozwolenie na budowę. od poniedziałku ruszamy z pracami. na stan surowy otwarty mamy gotówkę, na resztę wzięliśmy kredyt-wybraliśmy firmę która robi dom pod klucz, na koniec sierpnia mamy termin odbioru domu. wtedy też sprzedamy mieszkanie i spłacimy kredyt, bo wynegocjowalismy sobie możliwość wcześniejszej spłaty. A spłacać go zaczniemy dopiero gdy firma zakończy stan surowy zamknięty-wtedy kredyt zostanie uruchomiony-też to negocjowalismy bo po co mieliśmy płacić już teraz? także twoje pytaniejest troszkę głupie, typowe w sumie dla osób co stolyyyce to na pocztówce widzieli a miesiąc po przyjeździe będziesz już Wielka warszawianka :( żenujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodowity Warszawiak. Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Czy wiecie ze wchodzimy w okres rosnacych stop procentowych, a po drugie to mam nadziej ze ten kredyt do nie na dom. W razie czego dom jest bardzo trudno sprzedac bez straty. A co do samej kwoty, to zalezy jaki poziom zycia chcecie prowadzic. Ja jestem facetem i wydaje na fryzjera prawie 200 miesięcznie (w tym przycinanie brody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze da sie wyzyc. I jeszcze odlozyc, zalezy jak zyjecie. Mieszkalam w Warszawie 10 lat, teraz mieszkam na wsi. Zarobki te same co ty, rodzina 3 osobowa. Kredyt 1000zl na dom, jedzenie 1000zl, wydatki na paliwo plus rachunki wszystkie 1500zl plus zakupy 1500zl. I ok. 4000zl odkladamy, zalezy od miesiaca. Ja siedze w domu z dzieckiem i dorabiam przez internet jak maz z pracy wraca, ale mamy babcie do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie naszemiasto, portal warszawski" Część budżetów domowych nie wytrzyma takiego obciążenia. Dlatego z uwagi na wzrost kosztów wielu rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci do przedszkoli prywatnych. Przykładowo miesięczny koszt pobytu dziecka w przedszkolu Montessori to około 900 zł miesięcznie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa i Warszawa. Na jakiejs bialolence to moze i 900 ale na mokotowie czy kabatach juz 1500. Poza tym 900 to pobyt a gdzie wyzywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady. Rok temu płaciłam 1300 za prywatny żłobek z wyżywienie ma Mokotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziwne bo ja placilam 1300 za zlobek 6 lat temu, na Ursynowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×