Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Większość kafeterianek mieszka chyba na wioskach albo pipidówach na Podkarpaciu

Polecane posty

Gość Wieśniaczka z Podkarpacia
gość dziś co ty bredzisz? Ja mamy cywilny i dziecko nieochrzczone i ludziom to wisi. W mojej wsi same rozwody wśród ludzi ok 30stki. Ostatnio jeden facet się wieszał ale mu nie wyszło i przeżył. Trafił do szpitala psychiatrycznego ale po powrocie nikt go też palcami nie wytyka, każdy mu współczuje i wszyscy normalnie z nim gadamy. Nawet ksiądz do niego zagląda prawie codziennie, a JP II owszem mam obrazek, bo dostałam go od babci na komunię choć teraz już do kościoła nie należę, bo wystąpiłam (przez GUS, nie przez kurię - polecam) to JPII szanowałam i uwielbiam jego wiersze. Mam wszystkie :) No i co masz do rosołu? W mieście się go nie je? Rosół to też zacofanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha dokładnie autoreczka to samo recytuje cochwilę jako niby ktoś inny nawet kolejnosć ta sama :D Pis, obiadki tratatata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:35, ciebie to nawet do wsiokow zaliczyc nie mozna. Masz racje, nigdy ludzie ze wsi nie dorosna do twojego ''poziomu''. Bo ten twoj poziom to dno i wodorosty. Nie pozdrawiam, chamko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za duzo tu generalizowania. Jestem z Warszawy i jezdze nad morze i nigdy ani ja ani moja rodzina nie powiedzielibysmy gdzies w sklepie "bo u nas w Wwie" albo "jestesmy z Warszawy". Przecież to nie ma zadnego znaczenia skad sie jest. Jak kto sie zachowuje nie zalezy od miejsca lecz od stanu umyslu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie oswiecone i tolerancyjne, a piekla sie, ze ktos zyje po swojemu, haha. Co Was obchodzi, co kto ma na scianie? Moge miec i portret Dalajlamy, co Wam do tego? Pokazcie w koncu ta swoja slynna tolerancje, ktora sobie wasze miejskie geby wycieracie i dajcie kademu zyc, jak chce. Co Wam do tego, czy ktos rosol gotuje? Nie macie pojecia, jak teraz wychodzi z Was kompleks mniejszosci- to, co typowo polskie jest bee i zacofane, a to, co za zachodu cacy... Hahaha, nie wiedzialam, ze w miastach takie zakompleksione frustratki mieszkaja, co to za przynaleznosc do oswieconego miasta sa w stanie szkalowac swoj narod/inna kobiete/kraj... Wstyd, ''panie'' z miasta. Ale widocznie musicie sie tak dowartosciowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie miastowe arystokratki wielce postępowe i tolerancyjne póki ktoś lubi to co one i gardzi tym co one :D wiecie jak to się zwie? HIPOKRYZJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz tak szczerze, drogie panie miastowe: dlaczego was boli, ze ktos ma na scianie portret JP2, dlaczego was boli, ze ktos gotuje rosol? Jaki interes w tym macie? Powaznie pytam. Co to jest, jesli nie wscibstwo, ktore tak chetnie wytykacie wiejskim ludziom? Odpowiedzcie. Dodam, ze nie jestescie wiarygodne w swoich spostrzezeniach, bo porownujecie dosc mlodych ludzi z miasta, ze starszymi ludzmi ze wsi- zachowania, ktore opisujecie, czyli swiatlych ludzi z miasta i zacofanych ludzi ze wsi, sa charakterystyczne dla grup, ktore opisalam wyzej. Gdybyscie mialy porownac starszych ze wsi i starszych z miasta oraz mlodych ze wsi i mlodych z miasta, to roznica wcale by nie byla taka duza. Ale Wy woliscie przejechac sie po starszyc, konserwatywnych i Bogu ducha winnych ludziach, by dowartosciowac wlasne dupska. Miasto nie daje monopolu na nowoczesnosc, tak samo jak wies to nie tylko zacofanie. Gdzie ci starsi ludzie ze wsi mieli szukac oswiecenia, skoro w czasach ich mlodosci gro czesc zycia spedzalo sie w kolejkach, po to, by do gara bylo co wlozyc? Co dla was byloby w takiej chwili waznieszje: szukanie wiedzy, kultury, czy zadbanie o wlasny brzuch i swoich dzieci? To czasy skazuja ludzi na takie, a nie inne zycie. Wy mialyscie szanse na lepsze zycie, inni tych szans nie mieli tyle. Z biedy bardzo trudno sie wyrwac, nie wszystkim sie to udaje. A jechac po ludziach tylko dlatego, ze mieszkaja na wsi i zyja inaczej niz wy, jest tak naprawde totalna hipokryzja i brakiem tolerancji. Czym wiec sie roznicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego was tak boli stwierdzenie, że na Podkarpaciu jest większa bieda i większe bezrobocie. Tak jest, słusznie ktoś zauważył, że na wschodzie Polski poziom życia jest niższy niż na zachodzie. Średnie wynagrodzenie tam to tylko 82% średniej krajowej. Jest to jedyne województwo, gdzie PiS obsadził również władze samorządowe. Wśród mieszkańców wsi prawie 50% osób głosowało na PiS. Na PiS głosowało również 56% osób z wykształceniem podstawowym, 53% z zawodowym, ale z wyższym już tylko 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj ludzie, ten temat to jeden wielki żart i prowokacja. Jeśli naprawdę obraziło was to że ktoś się śmieje z gotowania rosołu - co jest oczywistą prowokacją i kpiną ze sprowokowanych - to polecam nabranie dużej dozy dystansu do siebie i internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.42 Napisałam post z 17.36 (to o rosołku, pis i kościele)i nie jestem autorką wątku, napisałam zresztą wyraźnie, że kilka postów jest mojego autorstwa. Tak trudno ogarnąć, że są ludzie myślący podobnie jak autorka? Boli cię to, że jest nas więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.44 Poprawić byt, powiadasz? PiS troszczy się o biednych? PiS troszczy się o leni na lewych rentach, które to renty finansowane są z podatków ludzi pracujących (pogardliwie nazywanych lemingami). PiS jest partią tak samo nepotyczną jak PO. Pigulara starej Kaczyńskiej dostała fuchę za ciężką kasę w spółce skarbu państwa, kuzyn Jarka tak samo, o Misiewiczach nie wspomnę. Gdyby oni jeszcze mieli jakieś kwalifikacje do tego, a tu gucio. PiS rozdaje moje i twoje pieniądze pani Jadzi z Podkarpacia, która od 30 lat w domu siedzi i właśnie rosołek gotuje, bo taki tam jest model małżeństwa, że ma w domu siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale dlaczego was tak boli stwierdzenie, że na Podkarpaciu jest większa bieda i większe bezrobocie. xxx Następna bredzi od rzeczy :o Nikt z nas nie mówi, że biedy nie ma. Wyśmiany został styl życia, mentalność i ludzie wszyscy z ze wsi zostali oznaczeni jako zacofani i ciemni, nie zostało napisane, że jest bezrobocie i bieda. Nie przekrecaj faktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również się z Tobą zgadzam. Dodatkowo dopisałabym wątki : - "A skąd młodzi ludzie mają tyle pieniędzy,że kupują szpinak?" - "Kuzynka nie chce mi oddać ubranek po swoim dziecku" - "Jak ona może się zadawać z taką prostaczką?" Dodatkowo tragiczne błędy ortograficzne,interpunkcyjne,językowe. Nie mam pojęcia gdzie Ci ludzie się uchowali. Przeraża mnie to co napisałaś,to co dodałam od siebie i wiele innych rzeczy. A no i zapomniałam "imiona patologiczne"(jakby coś takiego w ogóle istniało). No cóż..cieszmy się,że nas taka krzywda umysłowa nie dotknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:47 Nie boli mnie, ze jest wiecej iditotek niz madrych kobiet, bo to wiem od dawna. Nie boli mnie rowniez twoja schizofrenia oraz "ze jest was wiecej":) Wiem ze jest was wiecej, ale ewidentnie ten wpisik o rosolku, JPII, PiS itp. byl dokladnie zerzenity kropka w kropke z pierwszego wpisu w tym topiku i nie probuj z ludzi robic idiotow wiekszych od ciebie, ze niby tego nie dostrzega. Wmawiaj nam dalej :D Przeciez nawet debil widzi, ze choc byc moze masz poplecznikow w tym temacie, to kilka postow wyraznie jest napisanych przez ciebie pod plaszczykiem ze to kto inny. To widac, osmieszasz sie :) Styl pisania, kolejnosc tego co wymieniasz, ten sam jad, ten sam szyk zdania, itp. Naprawde jestes zalosna, do tego stopnia ze musisz sama siebie bronic pod wlasnym topikiem..zenada po calosci :D :D :D ale mam beke z takich :D zawsze chetnie biore popcorn i mam uzywanie z zalosnych twojego typu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*zerznietych. Czyli kropka w kropke przepisanych z pierwszego postu, biedna nieudaczna autoreczko. Ty nawet prowo dobrze napisac nie potrafisz, nie mowiac juz o podszywaniu sie pod zwolennikow swoich teorii :) Zazyj wreszcie te psychotropy bo ci zykla w odwloku peknie i cala kafeterie zaleje :D bo szambo z twoich ust juz nas zalalo i smierdzi az tutaj... Nikt nie twierdzi ze te regiony nie sa biedne i w pewnym stopniu zacofane, ale to co ty wypisujesz na tych ludzi to juz jest chamstwo...i nie ich,tylko twoje, biedusko mentalna... wspolczuje twoim rodzicom, wydali na swiat pomiota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 12:00 - to była moja pierwsza wypowiedź. Nie wiem, skąd twoje przekonanie, że tezy autorki popiera tylko jedna osoba. Może mi to wytłumaczysz? Gdzie w moich słowach jest jad? Przytoczyłam dane statystyczne, ty nie potrafisz z argumentami polemizować, więc usiłujesz mnie obrazić. Tymczasem atakowanie rozmówcy jest przyznaniem się do braku argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.03 fakt,że Podkarpacie popiera PiS to powszechnie znany fakt, a nie wiedza tajemna znana tylko autorce. Rozumiem, że jak nie ona jedyna to widzi to dla ciebie jest równoznaczne z podszywem? Co cię tak boli, że się pultasz? Ksiądz ci nie dał kasy na bimber za sprzątanie kościoła czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To szczera prawda,żde wschód Polski jest biedny, zacofany, nie ma co wypisywać z jadem co"autoreczka" bredzi, tylko pogodzić się z faktami. Na kafegeri siedzi masa bardzo prymitywnych, ograniczonych osób, widoczne jest to w każdym wątku, a zawodowa hejterka, ta co zawsze piesze wielką literą, waruje tutaj jak Cerber, obojętnie jakie temat się pojawi , ona już sieje zamęt. Z racji wykonywanego zawodu, jestem w stanie bezbłędnie rozpoznać co i gdzie napisała, czołowe pieniaczki, hejterki znam na pamięc.Kafeteria to troll raj, bez rejestrowania każdy bredzi ile chce, ale nie zmienia to też faktu, że bieda umysłowa jest tutaj częstym gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Portret JP2, rosół co niedzielę, to jak słuchanie muzyki disco polo.Nic do tego wszystkiego nie mam, ale bardzo dokładnie określa to ludzi. Wiem,że z nimi nic wspólnego nie mam. Takie jakby społeczny dress code nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:18 niestety, ty tez do tej biedy umyslowej nalezysz. Bo jednak zainteresowanie tym co, kto, ile pisze swiadczy o tym ze ty tez sie na kafeterii czujesz jak ryba w wodzie, jara cie to i podnieca, czujesz sie wtedy jak Sherlock Holmes, a nie ukrywajmy, czeste przesiadywanie i niemalze nalogowe spedzanie czasu na tym forum czyni cie taka same jak ta ktora opisalas. Jestes taka sama bieda umyslowa jak i ona. I wyjasnij mi, o co chodzi z tym Podkarpaciem? Przeciez na Lubelszczyznie i Podlasiu oraz w Swietokrzyskiem jest dokladnie podobne poparcie dla PiS, tak samo kosciolkowe spoleczenstwo. Wiec to ty wyjasnij cos sie tak uwziela. Zg****il cie dobrodziej z Podkarpacia? :D Bo nie bardzo rozumiem, dlaczego pomijasz "wiesniakow" spod Bialegostoku, o nich nic nie napiszesz? widac bylas tylko w tym 1 wojewodztwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, czy wy się czymś interesujecie oprócz pisania głupot w necie? U nas pół wsi pojechało aktualnie do Słowenii, jeżdzą na różne imprezy sportowe, koncerty, a wy co? Niektórym do szczęścia wystarczy obrażanie na forum i to są straszne skutki dostępności internetu w każdym miejscu. Obojętnie, gdzie, kto mieszka i ledwie umie czytać i pisać to byle sobie pohejtuje, poobraża i zaraz mu lepiej. Taka bieda z nędzą, że już nie stać nikogo na bardziej cywilizowane rozrywki ☹

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:18 wspolczuje ci sposobu spedzania 'wolnego' czasu lub czasu pracy na kafe...skoro masz tak bogate info o piszacych tu to widac ze to wazny element twego zycia. Przyganial kociol garnkowi tak naprawde, a masz sie za lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:31 a autorka jest zywym przykladem tej postawy. Zaczyna jakies jatki w internecie, obraza, to ktos jej pojechal od takich i owakich. Co wtedy robi przegryw? Posluguje sie stara wyswiechtana bronia "o, juz z ws chamstwo wylazlo". Sama do tego prowokujesz. To tak jakby napisac "korposzczury gnoje" albo "matki maja pampersa zamiast mozgu" i dziwic sie ze ktos odpowiada po chamsku na obrazanie. Choc fakt, najmadrzejsi sa ci ktorzy nie reaguja chamstwem na chamstwo "Nie odpowiadaj glupiemu wg glupstwa jego, zebys nie byl jemu podobny" :) i amen... Autorko a moze bys tak ksiazke jakas poczytala albo dokstalcila sie jakos? A nie, z bieda umyslowa na kafe sie pultasz :)Ale masz zainteresowania no ja nie moge :D wiesz, nam to juz nic nie pomzoe bo jestesmy wiesniakami z podkarpacia ale Ty? Ty moze bys tak nie siedziaatyle na forum dla plebsu... chcesz sie znizac do naszego poziomu? :D Jejuu...co za niezdara. Pewnie robi za 1800 i z nudow hejtuje w necie. Nastepnym jej krokiem powinna byc jatka na matki neipracujace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie siejcie zamętu, bieda umysłowa tutaj jest wszechobecna, obojętnie czy się do kogoś dowalicie, czy tez nie, takie są realia kafe.sobie samym współczujcie, siedzicie na tym watku i pleciecie 3 po 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba być tęgim mózgiem, alby szczekaczki kafeteryjnie szybko zidentyfikować, piszecie ciągle to sam, tak samo, nie schlebiajcie sobie,ze to wypada czasu, nie, jesteście proste jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:40 autorko ale ty naprawde niczym sie od takich nie roznisz. Tylko wydaje ci sie, ze jest inaczej. Widac,ze nie masz juz argumentu :) Biedna dziewczynka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tegim mozgiem byc nie trzeba ale nie zmieniaj tematu, ze trzeba naprawde w tym siedziec zeby tak sledzic te wszystkie wpisy...ludzie, ile to czasu zajmuje...nie szkoda ci zycia? Na hejt, na zainteresowania rzedu jatka na kafe, na zycie zyciem innych, podnoszenie sobie ego kosztem pisania jacy to inni sa od ciebie gorsi? Poczucie wyzszosci az od ciebie bije...wole ludzi "ze wsi" mentalnie niz takich bufonow...Wspolczuje ci strasznie ze jestes tak uboga duchowo :( Nie martw sie, moze znajdzie sie ktos fajny, zakochasz sie ze wzajemnoscia, zmienisz prace na lepsza...ale najpierw musisz pozbyc sie jadu...moze rzeczywiscie lepiej w necie niz live :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie ze wsi nie musza sie dowartosciowywac w ten sposob. Oni swoja wartosc znaja i szkoda im czasu i zycia na glupoty. To miastowi chca zablysnac, maja jakas gleboka potrzebe dowartosciowania sie kosztem innych, chca udowodnic, jacy sa swieccy, bo sie w miescie urodzili... Coz, z cielaka zrebaka nie bedzie, nawet jesli sie w stajni urodzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy moj wpis w tym temacie. Z jednej strony autorka ma racje że pewne tematy są raczej typowe dla wsi. Te domy po sąsiedzku z rodzicami czy treściami, podobnie jak widywanie sasiadki czy kogoś z rodziny codziennie. Z drugiej strony przecietny mieszkaniec miasta może pomazyc o domu czy działce czy chociazby pieniądzach jakie za tym stoja. W miescie mieszkanie za 300-500 000 to duze pieniadze. Patrzac w odwrotna strone "miastowe" kobiety z ta ich ciągłą presję na aktywne zycie, kariery i najczesciej padajace slowo "rozwijanie sie" też w pewnych momentach sa śmieszne. I miasto i wies ma swoje plusy i minusy. Najwazniejsze ze coraz mniej ludzi sie wstydzi skad pochodzi i nie uwazaja ze miastowi sa lepsi. A ja :) mieszkam na wsi , 10 km od palacu kultury, jestem wykształcona kobieta ale nie pracuje i nie zamierzam, daleko mi do osoby poboznej ale czesto widze księdza i mówię mu "szczesc boze", lubie rosol w niedziele ale nie mam telewizora. I tez z utesknieniem czekam na swojego Janusza, no i zwracam uwage w co sa ubrane moje kolezanki, nawet jak wspolnie wychodzimy do teatru. Ahha no i biore 500 chociaz do szczescia mi one nie potrzebne. Pis uwazam za szkodzaca Polsce ale z drugiej strony to chyba pierwsza partia ktora robi to co obiecala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obserwator lubelskiego dziś Bo Ty oczywiscie dokładnie wiesz, kto placi krus, jakie zasilki i dodatki pobiera, moze jeszcze wiesz jalie gacie na d**e zaklada ? Mentalny wiesniak z ciebie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×