Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Większość kafeterianek mieszka chyba na wioskach albo pipidówach na Podkarpaciu

Polecane posty

Gość gość
Ja jestem z Podkarpacia i pod większością zarzutów się podpisuję. Na wsiach kilkanaście km od miasta jest dokładnie tak jak piszecie. Np wsie poza Rzeszowem. Najgorszy jest ten fanatyzm religijny. Istny koszmar. A nawet gorzej. Ciągle wtrącanie się w cudze życie. Ploty i lizanie tyłka proboszczowi. Taki strach przed księdzem: trzeba robić co każe i chodzić do kościoła bo: później nie da ślubu czy dziecka nie dopuści do komunii, albo nie odprawi pogrzebu. Każdy MUSI przyjąć księdza po kolędzie, bo inaczej byłby napiętnowany. A najgorsze jest: życie na pokaz, bo co ludzie powiedzą itp. Branie kredytów na domy, samochody na pokaz żeby mieć lepsze niż sąsiad. Do tego chore akcje, takie złośliwe przysłowiowe np,, o miedzę,,jakieś wyjęte z doopy donosy do gminy żeby dowalić sąsiadowi z zazdrości. Wstrzymanie budowy np domu że dach zasłania( rzuca cień) na balkon innemu sąsiadowi (autentyk - z mojej wsi, przez to gościu nie mógł ukończyć domu przez chyba kilka lat bo łaził po sądach) Masa kretynizmu, zacofanie. Ale pomimo tego wszystkiego są i plusy. Ja mam swój dom i działkę, sad i kawałek gruntu pod warzywa. Mam swoją altane i szklarnie. Uprawiam warzywa co bardzo mnie cieszy i odpręża. W mojej okolicy jest dużo drzew, świeże powietrze, mam bardzo blisko las. Jeżdżę na rowerze z mężem, chodzimy na spacery. Cieszymy się przyrodą. Sarny dosłownie podchodzą pod dom. Mamy też niedaleko rzekę i bobry. Często widuję borsuki. Jastrzębie. Kocham to. (Mogła bym mieszkać w sercu Bieszczad.) Odpoczywamy po stresującej pracy. Tego bym nie oddala za żadne mieszkanie w bloku w wielkim mieście. Nigdy. Nie jesteśmy biedakami, pracujemy w szpitalu. Co roku jedziemy na wczasy zagraniczne na tydzień. Dobrze żyjemy. Trochę mnie dusi ta mentalność ale widzę że zaczyna to się zmieniać. Może za kilka lat będzie już inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ale powiedz mi, abstrahujac od tego, ze niektore twoje obserwacje sa trafne, co mialo na celu zalozenie tego tematu? Powiedz. Bo moim zdaniem, masz podly charakter jak wiekszosc osob z kafe i zakladasz te tematy w jednym celu: by kogos tym dotknac i by wywolywac podzialy, powodowac konflikty. Naprawde, to domena ludzi maluczkich. Ach jak ja uwielbiam te okreslenia "Polska A", "Polska B"... wiemy juz autorko ze czujesz sie lepsza, ale powiedz nam, po co to uzewnetrzniasz? Czy jest ci wtedy lepiej? Na chwile czujesz sie kims wiecej? Mimo tego ze mieszkasz w miescie w tej swojej Polsce A, to sloma ci z butow wystaje. Z jakiejze to metropolii jestes? Czekam tez na odpowiedz, jak jej nie otrzymam to oznaka tego ze stchorzylas, jak zwykle w takich tematach to bywa. Uwaga, pytanie: Po co zalozylas ten temat? Tak zwyczajnie, po ludzku. I skoro czujes zsie lepsza to nie wystarczy ci samo to uczucie, musisz jeszcze je pokazac innym? Bardzo zaluje ze nie ma mozliwosci zobaczenia ciebie na zywo...pewnie jestes brzydka, gruba, bo skad te kompleksy? Tak tak, to ty masz tu kompleksy, najwieksze ze wszystkich piszacych :) A moze jestes ladna ale za to w zyciu wyszla ci tylko praca, i to niewiadomio,wiec wylewasz jad. Najlatwiejszy cel wtedy to "tradycyjne rodziny", a po nocach wyjesz bo sama takiej nie masz i miec nie bedziesz. A bo jestes juz pewnie stara rura, ktorej nikt normalny nie pojmie za zone. Chyba ze jakis nieudacznik i frustrat zakladajacy podobne tematy na kafe, z nim bys sie dogadala. Uwierz mi, jako siostra licencjonowanej psycholog mam spora wiedze w tych tematach i to ze masz problem ze soba jest pewne, nawet nie musisz zaprzeczac. Odczuwasz jakies braki w twoim zyciu, stad zianie jadem na kafe. Pytanie nr 3: Dlaczego ten dzial? :) Jestes straszna...taka toksyczna baba pelna jadu mimo pewnie niezbyt podeszlego wieku... wspolczuje Ci glupoty i wrednej natury... Pozdrawiam z mojego 300mkw domu pod miastem :) Zaraz zjem rosol od mamy, u ktorej wisi portret JP2. Ty sobie wywies Nergalika z Chrystusem ktorego przyczepil ostatnio do sztucznego p..en...isa. To sa wasi idole. Juz wole Jp2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram post u gory. Ja rowniez pytalam wczesniej, dlaczego tak boli autorke to cale Podlasie, ups...stereotypowe Podlasie i Podkarpacie, ale nie uzyskalam odpowiedzi. Co takim, jak autorka przeszkadzaja tradycyjne rodziny? Co im przeszkadza, ze jedza rosol na obiad? Glowkuje i nie moge dojsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jets różnica miedzy" Polska A" a "Polska B " Ta mentalność ludzi na wsi w "Polsce B" ...porażka . Poki nie miałam okazji tego widzieć to myślałam, ze to tylko takie gadanie . Ci ludzie sa zwyczajnie zacofani .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec powiedz mi, co jest gorsze: byc zacofanym na wsi, co jest przeciez wedlug was taka ''norma'', czy byc zacofanym w miescie, gdzie kazdy powinien byc ''oswiecony'', wedlug waszej logiki. A najlepsze, ze wy same, panie z miasta, prezentujecie soba zacofanie mozgowe. W dalszym ciagu zadna z was nie wypowiedziala sie na temat tej oslawionej tolerancji, ktora szczyca sie ludzie swiatli. Gdzie ona jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś oooo własnie ty jesteś przykładem typowej baby z Polski B . Masz inne zdanie tzn jesteś stara panna , nikt cie nie chce, jesteś gruba , nie masz rodziny ble ble ble Własnie o tym pisze autorka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co im przeszkadza? Ano to, ze ktos zyje inaczej, jest inny niz one i jeszcze zyje szczesliwie, moze i szczesliwiej od niej - a to juz chyba jednak pewne, bo szczesliwy czlowiek nie zaklada na kafe takich tematow. Jeszcze tu szczeka i bezczelnie klamie, ze nagle otworzyla watek po wielu godzinach i nie wiedziala ze az tyle stron postow bedzie ;) Probuje z ludzi zrobic idiotow wiekszych niz ona jest :P ale to ciezkie zadanie :D Autorka nie lubi ludzi myslacych inaczej niz ona. Jest na maksa nietolerancyjna i to ograniczenie, ktore przypisuje ludziom ze wsi, to jej sztandarowa cecha. Typowa kretynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:01 Ale sloneczko, ja nie jestem z Polski B, zlotko. Ja mieszkam pod Wroclawiem, a moi rodzice sa wlasnie stamtad, dziadkowie tez, wiec ze wsia dopiero ja mam cos wspolnego. I to od roku. I nie trafilas z ta Polska B, jestes ograniczona umyslowo. Kazdy czlowiek ktory ma choc 4 klepki, juz nawet nie 5 :P zorientuje sie ze przeciez frustratki na kafe z reguly pisza prowokacje wlasnie dlatego ze czegos w zyciu nie maja co maja inne. Moze to byc praca/maz/dzieci/uroda/figura cokolwiek.... i nie trzeba byc z Polski B by na to wpasc, debilu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mialo byc do 17:20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajac zycie autorka to bezwartosciowa i jalowa macica, wiec wyzywa sie i obraza ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dla mnie jesteś z Polski B :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zakladam prowokacje dla jaj a nie dlatego ze czegos mi brakuje, mam z was beke jak sie goraczkujecie i wyzywacie nawzajen , to taki rodzaj rozrywki , glupkowatej rozrywki , jednych jaraja nielegalne walki i sie patrza jak dwoch sie po mordzie oklada a ja zakladam prowokacje i obserwuje jak sie rzucacie jak wszy na grzebieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miastowi nie moga przezyc ze na wsi i w malych miastach ludzie maja wartosci, wiedza co w zyciu sie liczy. Takie bezwartosciowe smieci probuja swoje ego podreperowac. tez mam psychologa w rodzinie. Siostre cioteczna, w poradni pracuje u nas w miescie (swietokrzyskie), ale na studiach to wiadomo w duzym miescie byla (Poznan) i tam tez staz miala. No tragedia po prostu co opowiada i jak porownuje. W miescie pelno zakompleksionych idiotek, tylko ta wielka kariera probuja sobie cos udowadniac, ciuchami, makijazem a tak naprawde chcialy by miec normalna rodzine i normalne zycie. I lataja po psychologach, wymyslaja sobie depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ta wsią to jest różnie.znam sporo osób że wsi i są świetnymi ludźmi ale znam też takich od których słyszałam zawsze "co wy tam w tym mieście robicie?""my tu pracujemy a wy?"itd.zawsze mnie to wkurzało bo tyralam po 10h w zawodzie którego nie rozumieją no i tyle...pewnych rzeczy nie zmienimy.Ale od ludzi z większych miast jak moje słyszałam-"o jezu co tu można robić?" "Jeju jedna galeria?".także nie generalizujcie-ludzie są różni niezależnie od miejsca zamieszkania.ja mam domek na wsi,taki weekwndowy i naprawdę takiego spokoju nie ma nigdzie...miasto jest trudne pod wieloma względami.//a nawiązując do tematu religii-jeśli nie chcesz to nie wierz,nie módl się...przecież nie musisz.a jak chcesz mieć ślub kościelny czy ochrzcic dziecko to się dostosuj do panujących reguł.kiedyś zadałam pytanie koledze który narzekał na kościół ale syna chciał ochrzcic-więc go zapytałam dlaczego?skoro nie wierzy?czego się boisz?....nie odpowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wiecie co! Coś z tym podkarpaciem chyba jest bo miałam kolegę z pod rzeszowa strasznego fanatyka religijnego. ja jestem z Gdyni więc nie znam tych rejonów ale tak sobie skojarzyłam teraz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jest ze mną urodziłam się w stolicy żyłam tam 30 lat a teraz mieszkam na podkarpaciu :-) No i nie czytałam całego wątku ,tak co piąty i to krótki no bo nie wiem o co wy się kłucie :-) Z racją jest jak z d/u/p/ą każdy ma swoją :-p ludzie lżej wam jak sobie tak przytykacie poważnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:49 twoja siostra jest zwykłą popierdółką, a nie psychologiem :) wielka szkoda, że pisiury nie życzą sobie regulacji prawnych w tym zakredie, szybko by straciła prawo do wykonywania zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna taka wsiura tutaj na forum pisala ze jej dzieciak wode na basenie zaciagnal , kurcze mysle sobie , co zrobil???? W koncu z dyskusji dowiedzialam sie ze ta wiesniara nie wiedziala ze po polsku to sie nazywa zachlysniecie, dzieciak zwyczajnie zachlysna sie woda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:20 a ty wiesniaro nie lepsza od niej :D bo nie pisze sie "zachlysna" tylko "zachlysnal", analfabetko :D Osz k******a jaka beka z imbecylki :D sama sie wkopala :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dzieciak ZACHLYSNA sie woda" AHAHAHAHAHAHA :D :D same nieuki, a jedna drugiej przygania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a autorka nadal siedzi i zawija w te sreberka, czytaj: piertoli 3 po 3... dziewczynko, idz sie ogranij, chlopaka jakiegos poznaj, moze dawno nie mialas tzw. kija..moze stad ten wsciek...widac od razu ze czegos ci brakuje...a jak baba ma wscieklizne to zazwyczaj powodem jest niedo//p//ch.anie :D I zaskocze cie podwojnie, bo jestem z Warszawy :P I co teraz, Wrozko z doopy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Debilko zachlysnal , l mi na ipodzie zjadlo wiec sie tak nie podniecaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnyście się leczyć jak Boga kocham :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kafeteria powinna zatrudnic psychiayre,jest potrzebny w kazdym watku.Tutaj masa wariatow jednak przesiaduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętacie, na kogo głosuje zawsze Podkarpacie w wyborach? Tam zawsze PiS zwycięzcą ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żaden psychiatra się nie upodli do dyskusji z niektórymi prymitywami. Raczej nie pomoże i mógłby sam zwariować przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie racja,tutaj przebywaja przypadki beznadziejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja autorka i ja
"czekam tez na odpowiedz, jak jej nie otrzymam to oznaka tego ze stchorzylas," Przecież mogę skłamać jak będę miała ochotę, więc a) i tak mi nie uwierzysz jak odpowiedz nie będzie Ci pasowała b) śmieszne jest pisanie takiego czegoś do osoby, którą potem wyzywasz od grubych frustratów. To Ty chcesz coś ode mnie? Czy chcesz mnie sprowokować bym swój życiorys tu opisała? Naiwne dość. A Ty mi udowodnij swoją urodę bo pewnie jesteś brzydka i ja jako anonim sobie coś pomyślę (straszna kara, co? jak sobie z tą świadomością poradzisz?) Po co mam mówić po co założyłam ten temat skoro sobie odpowiedziałaś bo Cię "licencjonowany" psycholog nauczył. Tak samo po co mam mówić znowuuuu, że nie waruję tutaj jak i tak każdy z widzi to na co ma ochotę i przypisuje mi wszystko. A to niby ja mam schizofrenię :D A jak ktoś zechce uwierzyć to założyłam temat z ciekawości, na wstępie jest wyraznie napisane co i jak - i jak widać część osób temat olało ;) ale i tak mi nie wierzycie więc mogę powiedzieć, że jestem 100kg zgwałconą zakonnicą mieszkającą w Pcimiu, która zazdrości spełnionym mamusiom tryskającym szczęściem :P Nigdy w nie zakładałam tego typu rzeczy, jednak widzę, że to naprawdę zabawne, że tyle osób przejmuje się czymś takim. I to jednak pokazuje, że Wy potrzebujecie tego. Bo czym byście się tak namiętnie ekscytowały? ;) Gdzie byście wyzywały ludzi? Kobiety KP czy MM? CC czy SN? A teraz tchórzę, więc kontynuujcie śmiało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba być jakimś niedorozwojem umysłowym aby oceniać człowieka po tym skąd pochodzi, albo jakie imię daje swojemu dziecku lub czy kp czy mm. Ciężkie przypadki tu siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×