Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Większość kafeterianek mieszka chyba na wioskach albo pipidówach na Podkarpaciu

Polecane posty

Gość gość
Dla mnie bez różnicy kto jest skąd a "wiesniacy " sa wszędzie nawet oglądając tv i ludzi na wysokich stanowiskach często można takich spotkać. Nie rzadko ludzie ze wsi reprezentują wyższa kulturę osobistą niż ludzie z miasta tyle ze dziś bardziej się liczy kto ma jaka szkole ciuchy i czy mówi wziasc czy wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj i autoreczka jest takim wlasnie niedorozwojem... Ciekawe czy dzis w sobote tez bedzie czas marnowac na plucie sie. Napisala, ze zalozyla temat by sie ekscytowac walkami kobiet miedzy soba. Kim trzeba byc by cieszyc sie jak ludzie sie kloca, bija, zloszcza? :/ Smieciem... Niezla menda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te pierwsze punkty są idiotyczne. Wiele osób ma swoje ogródki i tymczasowo mieszka z teściami, bo zmuszają ich do tego okoliczności lub tak im akurat wygodniej. Nie wiem co mają miasteczka czy wsie do tego. A plotkarami to jest 90% babsk niezależnie od pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"mieszkac z tesciami,bo tak im akurat wygodniej " - serio? dlaczego zadna nie mieszka ze swoimi ridzicami tylko do teściowej,ktorej pózniej obrabia tyłek gdzie da,w tym na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo, że wszystkie wymienione w pierwszym poście zachowania mnie odrzucaja, jednak utozsamianie ich z wsią podkarpacką jest fatalne! Tłomoki, tak zreszta, jak i ludzie rozumni, żyją wszędzie, niezależnie czy to wieś, czy stolica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety ale prymitywizmem i myśleniem stereotypami to "błysnęła"autorka wątku tudzież trolle (lub ona sama) wulgarnie jej seknundujące..do tego porażajacy brak wiedzy o własnym kraju , poziom najgorszego gimnazjum . Akurat Podkarpacie ma najmniej zdegenerowaną i zdemoralizowaną ludność w Polsce (patrz mapki przestępstw), zresztą jak większość wschodniej Polski (tzn dziś wschodniej bo to żaden wschód nie jest.... ) . Za to jest jedną z bardziej pracowitych części kraju-to nie Podkarpacie jest stolicą wielopokoleniowego bezrobocia i powiatów żyjacych z GOPSów/MOPSów . I a propos prawdziwa patologia i mentalny wschód to ziemie zachodnie -tam żyją ludzie z Kresów plus bezrolni ze wsi centralnej Polski -tak tak to przeszczepiony na zachód zabór rosyjski gdzie było najwięcej analfabetów .O patologiach Lubuskiego czy Zachodniopomorskeigo to można tuziny doktoratów napisać :) Na Podkarpaciu murowane domy, wodę gaz , ludzie zbudowali za swoje w ciężkich warunkach przy ubogiej ziemii i malutkich gospodarkach . Na zachodzie te murowane domy dostali za darmo po Niemcach za to je zdewastowali a gospodarki doprowadzili do ruiny :P pamiętam te tereny z lat 90tych -syf kiła i mogiła, domy i zagrody ostatni raz pomalowane i ogarnięte chyba jeszcze za III Rzeszy :P .Masowo wtedy jak otwarto granice jeżdzili stamtąd do Niemiec kraść i penetrować śmietniki :O .Nawet się nie wstydzili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Macie podobne obserwacje? czy mam mylny obraz? " Skomentuję "-tematy o budowie domu, gdzie działki b. czesto kupione za grosze, albo rodzice dali kawałek etc" Bywa że ktoś tak pisze ale czasami, nie notorycznie "-mnóstwo tematów spadkowych o ziemi rolnej, gospodarstwie itd Bywają ale też bez przesady "-warzywa itp z własnego ogródka" Nie za bardzo widuję by ktoś o tym pisał, ale jeśli pisze to podziwiam że komuś sie chce tym zajmować i że wie co jada, bo to co sklepowe jest niestety bardzo niepewne "-mieszkanie wspólnie z teściami (każdy swoje pietro etc)" tak to jest dość często "-popieranie PiS" Czy to naprawde takie zło ? PO już miało swoj czas i szału nie narobili to tak delikatnie móiąc "-staroświeckie poglądy odnośnie roli kobiety - mężczyzna to po pracy ma leżeć do góry brzuszkiem a kobieta ma usługiwać" Nie zauważyłam tu takich poglądów. To co napisałaś to jakiś skrajny i rzadki margines. Przeważnie się pisze coś innego. "-problem z antykoncepcją (albo nieznajomość, albo niechęć - uznawanie stosunku przerywanego za antykoncepcje)" Jest opisywane dużo wpadek ale autorki nie piszą skąd pochodzą, więc nie widzę powiązania. Raczej jednak to nie wynika z braku wiedzy o antykoncepcji (zresztą takie coś to może było w latach 70-tych ale nie dziś) ale z tego że komuś nie chciało sie tym zajmować dostatecznie gorliwie choć dla mnie to chyba jeszcze gorsze "-mnóstwo tematów typowo plotkarskich jak to "widziało się kogoś tam, z takimi włosami/paznokciami"" Plotkarskich jest dużo ale raczej sytuacyjnych, o wyglądzie mniej. Taki topik jak ten jest również tematem typowo plotkarskim, więc autorka też musi widocznie lubić to robić. "- bezmyślne popieranie 500+ (czyli takie gdzie ktoś nie ogarnia, ze to jest na kredyt, można takie programy popierać, ale wtedy gdy będą finansowane ze wzrostu gospodarczego państwa)" Akurat tutaj zauważam nieustające wściekanie się na 500+, więc bzdury piszesz. "- nieuznawanie istnienia problemu smogu, palenie syfem w piecach" Jest sporo takich ludzi, ale raczej nie przesiadują oni w necie, a nawet jak przesiadują to nie napiszą ci nigdy o tym, że palą sztuczne odpadki. "- dziwne przekonania odnośnie płci potomstwa i jej planowanie zgodnie z księżycem czy innymi dziwactwami" Jest tu tego sporo, choć wpływ księżyca ma wpływ na ziemie większy niż myślisz i ci co go wyśmiewają to sami są właśnie zacofani, bo są dzięki niemu przypływy i odpływy wody w oceanie oraz wpływ na właściwości roślin i drzew. Powiedzą ci to ludzie którzy znają się na wyrobach drewna wysokiej jakości, ale nie sa to pracownicy fabryk co robią sztuczne sklejki do mebli toksyczne dla zdrowia. Co do wpływu księżyca na organizm ludzki to mało zbadany temat co nie wyklucza wpływu jakiegoś tam, choć nie uważam aby istniał akurat wpływ na płodność. "- wyśmiewanie jazdy rowerem i komunikacją miejską" Tutaj nie zauważyłam aby wypowiadali sie ludzie o tym, ale fakt w prawdziwym życiu uważa sie to za ujmę, jednak miastowi też mają takie poglądy, że samochód musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko powiem, że nie sądziłam że istnieją jeszcze ludzie którzy sie wyśmiewają że ktoś żyje na wsi. Myślałam że takie rzeczy się robiło w latach 80-tych, gdy ludzie ze wsi uciekali do miast, bo życie w mieście było nobilitacją. Dzisiaj mamy czasy że jest odwrotnie. Ludzie z miast uciekają na wieś i tam żyją, więc jeśli ktoś jeszcze wytyka innemu że jest ze wsi to zatrzymał sie mentalnie na latach 80-tych właśnie. Aż dziw że jeszcze sie uchowały takie jednostki. Zastanawiam się gdzie autorka żyła przez ostatnie dekady. Może na innej planecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie zrozumiałaś z wypowiedzi autorki. Ona nie wyśmiewa, że ktoś mieszka na wsi, tylko dostrzega w przeciętnej kafeteriance "wiejską" mentalność rodem w najbardziej zacofanych terenów Polski jaką jest Podkarpacie. Słowo wiejska ujęłam w cudzysłów, bo chodzi tu o mentalność przypisywaną mieszkańcom wsi (słusznie czy nie, to inna sprawa) które autorka wymieniła w swoim poście. Z resztą zaznaczyła to zaraz w pierwszym zdaniu. Nie wiem czy nie przeczytałaś dokładnie czy nie jesteś w stanie zrozumieć prostego przekazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9..00 a troll znowu swoje... uzasadnij na czym polega owo rzekome "szczególne zacofanie " Podkarpacia ? Twarde dane poproszę .A nie rojenia trolla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko policz sobie na całą powierzchnie Polski jaki procent ludności zamieszkuje większe aglomeracje to nie będziesz się tak dziwić głupio rzeczom oczywistym, naturalnym i pisać o tym jakby to było jakieś odkrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynko zapewne z dobrego domu, jeśli chodzi o PIS, to była najlepsza decyzja dla Polski, która zaowocuje na przyszłość. Jeśli chodzi o biedę, dziewczynko raczej nigdy jej nie zaznalas, więc jak wiadomo klaszczesz na widok tych, którzy zapewnili Ci byt i przez których zapewne nie musiałaś zarabiać pieniążków powiedzmy na swój start życiowy. mialas wszystko podane jak na tacy, nieprawda? Więc daruj sobie tę komentarze odnośnie Podkarpacia i ludności. Widocznie musisz być na tyle głupia żeby oceniać kogoś ze względu na to skąd pochodzi. Rodzice Cię tego nie nauczyli? Zatem zacznij od siebie, zdobądź jakikolwiek sukces, coś tylko dzięki Tobie. Jak wiesz ludność dzieli się na klasy, 1-2-3. Świat 1-2-3. To samo nawet pod tym względem ciężko jest ocenić samych ludzi. Jedna rada następnym razem po prostu się nie wypowiadaj jak nie wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bardzo zainteresowaly cie kafetarianki z pipidowek ze musialas zalozyc taki temat? :) kazdy jest jaki jest i co z tego? Jestem z duzego miasta i jakos nie interesuje mnie to kto jaki jest. Szczerze bardziej wkurwiają mnie takie kafetarianki co myślą ze są idealne ;) bo "miastowe". Czasem zastanowcie sie jakie tematy zakladacie bo to jest troche dziecinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×