Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Gość gość
Dla Hg Czółko! Dlaczego koty "barankują"? Technicznie nazywa się to bunting. Po polsku - baranek, czółko lub główka. Gdy kot podchodzi do Ciebie i "strzela baranka" - to właśnie jest bunting. Co oznacza w kocim języku? "Hej, cześć, jak się masz?" oraz "Wiesz, że Cię kocham?" - to najprostsze tłumaczenia. Oznaka uwielbienia, potrzeby bliskości, zwrócenia na siebie uwagi przez kota, prośba o pogłaskanie. Także "czuję się bezpiecznie i blisko, komfortowo". Bunting znajduje się w większości kocich języków. Niektóre barankują częściej, inne rzadziej. Jeszcze inne używają innego zachowania w zastępstwie - ocierają się o nogi z ogonem uniesionym wysoko. Miłość w czystej postaci :) Barankowanie można zaobserwoważ też między kotami - oznacza dokładnie to samo. Koci pocałunek. Jeśli my sami wystąpimy z inicjatywą i zrobimy czółko z naszym mruczkiem, a on odpowie tym samym - możemy zamruczeć z zadowolenia. Właśnie nasz kot wystawił nam szóstkę za znajomość kociego języka. :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biale wibrysy barankuja non stop, potrafi godzine mnie molestowac K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez cztery lata tych spalonych pączków tzn kalorii pączkowych mogloby byc bardzo wiele :) Wagon pączków ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla Okinki Kiedy po raz pierwszy pojawia się pocałunek na kartach Biblii? – Nie można wskazać daty ani miejsca powstania pocałunku, ale na kartach Biblii pojawia się on po raz pierwszy w kontekście rodzinnym podczas udzielania błogosławieństwa. Najpierw sędziwy Izaak pobłogosławił Jakuba, a ten z kolei, gdy błogosławił Józefa, jego synów Efraima i Manassesa, uściskał ich i ucałował – jak opisuje Księga Rodzaju. Po śmierci Jakuba, Józef rzucił się na twarz swego ojca, zalewając się łzami i całując go. Pocałunki dawane są w kontekście rodzinnym jako wyraz uczuć między rodzicami i dziećmi, okazywanie czułości, serdeczności i przywiązania. Rodzina u Izraelitów rozumiana była szeroko, dlatego naturalnie pocałunkiem obdarowywano także przyjaciół i gości. Co ciekawe, pocałunkami obdarowywano nie tylko osoby odmiennej płci, ale też tej samej. Np. w Księdze Rodzaju, kiedy Jakub zjawia się u Labana, czy też, Jetro – teść Mojżesza, wita go pocałunkiem. Pocałunkiem obdarzali się przyjaciele – Jonatan i Dawid. Serdecznemu powitaniu towarzyszyły pocałunki, często także łzy i wzajemne uściski. W Księdze Tobiasza, ojciec i syn, rodzice i teściowie w ten sposób obdarowywali się znakami przyjaźni i przywiązania. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla Olinki Skąd na przykład wziął się pomysł całowania się w usta? Niektórzy antropolodzy twierdzą, że gest ten pochodzi już z czasów prehistorycznych. Z tą różnicą, że jaskiniowcy nie wymieniali całusów ze swoimi kobietami. Był to raczej gest wykonywany przez matkę w stosunku do jej dziecka i nie miał żadnego podtekstu seksualnego. Związany był raczej z… karmieniem. Karmiąc swoje małe dzieci mięsem, matka sama brała najpierw kawałek do ust i starannie go przeżuwała, tak, aby dzieci z niewykształconymi jeszcze do końca zębami nie udławiły się pokarmem. Następnie, bez użycia rąk, podawała pokarm dzieciom – stykając swoje usta z ich buziami. Pierwsze zapisy dotyczące pocałunku znamy już z Biblii oraz z tekstów antycznych. Stąd wiemy, że ludzie całowali się już w starożytności. Pocałunki miały jednak wówczas zupełnie inne znaczenie – oznaczały nie tyle miłość, ile równy status społeczny – całowali się między sobą ludzie będący na tym samym szczeblu drabiny społecznej. Nigdy natomiast nie wymieniali całusów osoby z wyższych sfer z tymi z niższych. Kiedy więc całus zaczął być znakiem miłości? Podobno dopiero w czasach renesansu przyjęło się wymienianie pocałunków między kochankami i dopiero wówczas gest ten nabrał znaczenia, które ma do dzisiaj – jako symbol miłości. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Kasiu :-) Pomrugaj ode mnie też białym wibrysom na dobranoc i zrób im baranka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie , ze pomrugam i zrobie baranka :) Dobranoc ludziki :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiatam zeberki Musze zmienic miseczke dla kici bo ta w ktorej byla sucha karma sie nie nadaje bo : Wibrysy są bardzo czułe, dlatego koty nie lubią korzystać z wąskich i głębokich misek. Jeżeli chcesz, aby Twój pupilek nie odczuwał dyskomfortu w trakcie posiłków wybierz dla niego odpowiednie naczynia, które będą płytkie i szerokie. Wibrysy potrafią przekazywać nie tylko wrażenia czuciowe, ale także ból K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam sen ,w ktorym pomalowalam kota mojego na czerwono a pozniej tak patrze na nia i mowie do corki , ze powinnam pomalować jesszcze wąsy, bo dziwnie to teraz wyglada. Gdy bylam mala obcielam kotu wąsy bo myslalam , ze mu przeszkadzaja , obcielam przy samej mordce, pamietam , ze byl smutny pozniej. Rowniez obcielam lalce wlosy bo myslalam, ze urosna nowe. Nie urosły, czekalam rok. Po latach obcielam wąsy storczykowi ;) i tez go do dzis wszystko boli. Cos za duzo kicia ma skłonności do cięcia ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy szukalam wczoraj obrazków zauwazylam smutnego pingwina. Stał na kamieniu samotny w jakiejs skalnej komnacie, mial zwieszona glowe i byl bardzo smutny , oczywiscie wylam pol godziny. Podobno pingwiny choruja na depresje i wtedy gdy pingwina zabija smutek oddala sie od wszystkich i umiera w samotnosci :( Szukalam czterech Pingwinkow a moim oczom ukazał sie jeden snutny ... :( K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj & gość wczoraj Kiciu dzięki Ci :) 🌻 🌻 " – Nie można wskazać daty ani miejsca powstania pocałunku, ale na kartach Biblii pojawia się on po raz pierwszy w kontekście rodzinnym podczas udzielania błogosławieństwa." x No jakby mogło być inaczej skoro człowieka Stworzył Najwyższy :) Przecież pocałunek to jedna z forma błogosławieństwa :) :) Kiedy jest użyty właściwie jest błogosławieństwem :) A kiedy jest użyty niewłaściwie... przykładowo jak Judasz... zdradzając tym samym Jezsusa. To ów pocałunek stał się dla niego przekleństwem. I niestety po ziemsku chciał wygrać a przegrał swoją wieczność... Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Mialam sen ,w ktorym pomalowalam kota mojego na czerwono a pozniej tak patrze na nia i mowie do corki , ze powinnam pomalować jesszcze wąsy, bo dziwnie to teraz wyglada." x No nie ma jak przefarbować kota na czerwono :D No to we śnie można wszystko... ;) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak dla mnie to ten pingwinek nie wygląda na jakąś depresję... Chciał się podrapać dziobem po torsie tylko ;) A ludziki od razu... o pingwinek w depresji ;) Gdyby podskoczył ze skrzydłami / łapami w górę... i było to na zdjęciu to ludziki by mówiły... o pingwinek w szczęśliwości ;) :P Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troski. PRZERZUĆ NA MNIE WSZYSTKIE SWOJE TROSKI I NIEPOKOJE. Troski mogą być szkodliwe - zarówno dla ciebie, jak i dla innych - o ile odpowiednio ich nie zneutralizujesz. Nie wystarczy ich po prostu z siebie wyrzucić. Musisz je zdecydowanie odeprzeć i skierować w Moją stronę. To tak, jakbyś przypadkiem wyjęła zawleczkę granatu. Zrobiwszy to, na pewno nie ściskałabyś go kurczowo w ręku ani nie upuściłabyś pod własne nogi. Nie rzuciłabyś nim też w kogoś innego. Starałabyś się raczej odłożyć go jak najdalej od siebie i innych. Kiedy przerzucasz na Mnie swoje troski, odsuwam je od ciebie na taką odległość, że nie są w stanie nikomu zaszkodzić. Robię to z najwyższą radością, tak ogromnie Mi na tobie zależy. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd. Już od czasów upadku ludzkie emocje są mocno rozchwiane. Ludzie często odreagowują bolesne uczucia, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co tak naprawdę ich dręczy. Czasami też je tłumią, udając, że wszystko jest w porządku. B ą d ź opanowana i u w a ż na, abyś umiała rozpoznać szkodliwe uczucia i wyznać Mi je. Proś Ducha Świętego by ci w tym pomógł. Kiedy pozwolisz Mu działać w swoim wnętrzu, lęki ucichną. Mój Duch może cię uświęcić, dając ci miłość, radość, pokój... i opanowanie. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! 1Ps 5, 7-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciwko takim nie ma Prawa. Ga 5, 22-23 PS.: to taka moja dzisiejsza poranna lekcja ;) Codziennie się uczę ;) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy codziennie się czegoś uczy :-) Zależy od źródła :-D Przejrzałem I-net i też się czegoś dowiedziałem np. : wczoraj był światowy Dzień Pocałunków, dzisiaj światowy Dzień Seksu (szybko to idzie ... już na drugiej randce? ) to co na jutro wymyślą ??? Światowy Dzień Wynoszenia Śmieci? Bo na kolejny dzień pewnie zarezerwowany światowy Dzień Kłótni, bo nie było poprzedniego dnia komu tych śmieci wyrzucić ;-) Niestety światowy Dzień Rozmrażania Lodówek wziąłem i przegapiłem a teraz mam problem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinka "Chciał się podrapać dziobem po torsie tylko A ludziki od razu... o pingwinek w depresji" Rzeczywiscie Olinko :) Zobaczylam jeszcze raz i tez uwazam, ze to wyglada tylko na pewien ruch pingwinka :) a ludzie tekstem ponizej zmanipulowali czlowieka w odbiorze obrazka. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a ja dzisiaj rozmrazalam lodówkę ;) To byl koszmar, to najgorsza czynność moja w domu. Skrobalam nożem, najlepiej poradzila sobie suszarka do wlosow ;) w moment sie rozpuscilo. Po poltorej godzinie juz wszystko bylo spowrotem w lodowce. Najpierw wkładam miskę z goraca woda do lodowki, pozniej nóż a jak juz sie na maksa wnerwilam to pobieglam po suszarke, pozniej znowu nóż ... ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dokładnie :) Jeden obrazek i możliwa zupełnie różna narracja... A przecież prawda jest tylko jedna :) I prawdę naprawdę warto szukać :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moglam zrobic zdjecie tego lodu w lodowce to bylibyście w szoku, 15 cm lodowca . I za kazdym razem kiedy walcze z tym dziadostwem to obiecuje sobie nowa ktora sama sie odmraza i wystarczy tylko umyc co jakis czas ale gdy juz wywale ten lodowiec to kupienie nowej mi przechodzi i to za kazdym razem ... ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc Wszystkim na dziś... :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg a ja jadąc dzis tramwajem mialam spojrzec jakie dzisiaj swieto i cos odwróciło moja chec zajrzenia a teraz sie dowiaduje ze dzien seksu hahaha To dobrze ze jednak cos w teamwaju odwróciło moja ochote dowiedzenia sie bo jeszcze bym sie za bardzo rozpedziala na temacie ;) nooo i ciekawe jakie jutro swieto K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Być może nawet mam taką, która sama się rozmraża :-D Tylko instrukcji brak a lodu przybywa :-) Pal tam licho samą lodówkę, można na balkon co nieco nocą wystawić ale trochę nazbierało mi się produktów w zamrażarce i mogłyby takiego odmrażania nie przetrwać. I to jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze 2o minut swieta seksu ;) Chcialam znalezc odpowiedni obrazek na ta okazje ale wole lepiej sie pohamowac ;) Olinko wybacz :) Napisze tylko ze .... nalezy dzien swiety świecić ;) i ze dzien bez milosci to dzien ... stracony ;) tzn dzien bez seksu ;) Haha K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg czyli masz taka, ktora sie sama nie rozmraża :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×