Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co ma na celu zwlekanie z malzenstwem i dziecmi do 35tki i dalej?

Polecane posty

Gość gość
Śmieszne jak mężczyźni chcieliby rządzić macicami :D Te czasy bezpowrotnie odeszły panowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "gotowość"? Pieniądze, kariera, dobre lokum, odpowiedni partner? Każdy z nas wie i pewnie zna jakieś nastolatki co wpadły i na 100% nie były gotowe, a pomimo tego kilkanaście lat później są normalnymi matkami z normalnym poukładanym życiem. Nie generalizuje bo są i takie co sobie nie poradziły ale skupy się na tych co poukładały sobie priorytety. Czyli da się nawet bez tej materialnej i intelektualnej gotowość. Moim zdaniem po prostu trzeba czuć że się chce tego dziecka i tego małżeństwa. I wtedy ludzie się decydują na nie. A jak nie czują tego to odwlekają te decyzje w czasie. I moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i doświadczenia życiowe. I moment na dziecko i ślub u jednego się pojawi w wieku 18 lat, u innego w wieku 25 lat a kolejnego w wieku 35 albo i 40 lat albo nigdy. I co z tego? Chwała bogu jesteśmy wszyscy inni. Zresztą ja trochę lubię ten współczesny hedonizm. To że ludzie chcą coś przeżyć, poczuć tego życia zanim dopadnie ich proza życia. A nie jak kiedyś małżeństwo i dzieci były punktem obowiązkowym do odhaczenia. Kocham moje domowe pielesze ale życie po ślubie i dzieciach zwalnia tempa. I teraz z sentymentem wspominam dawne lata. Ale swoje przeżyłam więc też nie rozpaczam. Pojawił się moment kiedy chciałam tego spowolnienia, własnej rodziny. U każdego to inny moment. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×