Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Witajcie 🌼 Dziewczyny mam potężne zapalenie pęcherza 😭 a mały strasznie marudny po szczepieniach.Ręce mi opadają z tej bezsilności. 😭 Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuk:)cudowna sprawa uslyszec z ust wlasnego dziecka mama,u nas udało sie powiedzmy swiadomie wyartykułowac Ma :)zzato tata ,baba no i pepe ciagle tylko pepe(nasz pies) na oragło ,Jaga wisssi mu na szyi,łapie za uszy i pazurki i tylko pepe i pepe rano jak sie poderwie ze spania siada(sama!)podciaga sie do kleku i wyglada za swoim czworonoznym bratem:DNiesamowity ubaw mamy z tego dream-teamu:))) Co do czata to ja chetnię...:) Jagódka pieknie robi pa-pa:)Oczywiscie nie zawssze ma na to ochote ,ale jak jej sie chce to przeslłodko to wyglada ,brakuje jej tylko w łapce bialej chusteczki:) Mała dostała wczoraj od babci swoje pierwsze trzewiki!Sa sliczne!!!Bardzo bezpieczne zapinane za kostke takie troche staromodne,sliczne buciki produkcji francuskiej,mala tupie teraz jak mały zołnierzyk:DButy były jej niezbedne bo przy jej próbach chodzenia czasami wykrzywiała stopki. Karen ka:)Trzymam kciuki za Ciebie i malczika:)Jakie to dziwne dzien przed porodem zjawiasz sie w szpitalu z walizeczka, przygotowana na przyjscie na swiat małego ludka.Niezle nie zaskoczy cie juz np odejscie wod plodowych na wlasna wersalkę:D(tak było u nas:) ) Wasz wielki dzien już bliziutko ,juz zaraz bedzie was 3! Katrin :)co sie dzieje z Twoim aniollkiem strózem??? zycze zdrowka i wytrwalosci❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Odzywam sie dowas choc naleze do topiku \" czy sa wsrod was kobietki, ktore chca zasoatc mamami cz. IV\" i tam razem z dziewczynami staralam sie o dzidzie i teraz jestem z nimi tak zżyta, ze nie moge tak po prostu opuscic tego topiku. A ja wlasnie mam termin na grudzien a konkretnie na 20.12 :):) i chcialabym urodzic przed switami, by przy wigilijnym stole zasiasc juz z nasza kruszynka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja! nie mam cos dzis melodii do pracy, choc tej ostatniej nie brakuje ;) No ale za to humor wyborny - Franio czuje sie coraz lepiej i slonce za oknem! Jak dobrze pojdzie, moze w niedziele wypuscimy sie na jakis rodzinny spacerek? Maly nie byl na dworze od tygodnia! Katrin! Do kaduka! FAktycznie, cos nie w porzadku z tym Twoim pierzastym strozem! Zagon go do roboty, albo zacznij lykac tran jak radzi Shalla... To zreszta moj najswiezszy pomysl po wstepnej klapie z homeopatia... Jak pisalam poleglismy tym razem cala rodzina i trzeba cos wreszcie zrobic dla wzmocnienia naszych nadwatlonych powlok cielesnych... A za oknem takie lato! No mowie Wam - az sie wierzyc nie chce, ze dzis rano byl ziab i szaro - oto caly Turyn! Dynia - napisz o ktorej byloby Ci najwygodnie spotkac sie na czacie. Moze ktos sie do nas dolaczy? :) Milo by bylo! A propos bucikow - ja tez zaczelam rozgladac sie za \"zdrowymi\" bucikami i jak mam watpliwosc - czy wygodniejsze sa wiazane na sznurowadla czy zapinane na rzepy? Niby zadna roznica, ale nozki Frania staly sie ostatnio tak przerazajaco aktywne, ze skarpetki ciezko zalozyc, o butach nie mowiac... Mam tez zamiar kupic w najblizszym czasie kurteczke na zime. Temperatury zima w Turynie nie sa moze bardzo niskie, ale wilgoc w powietrzu sprawia, ze zimno odczuwa sie tu znacznie bardziej niz u nas! Chcialabym kupic cos, co zakrywa pupe, ma kaptur i w miare mozliwosci odpinana podpinke. Nie mialam dotad czasu rozejrzec sie po sklepach, ale widzialam jedno takie cudo. Wada zasadnicza - cena... 116 Euro! na dziecko, ktore wyrasta z kurtki po trzech miesiach ;) hehehe... Szukamy dalej! Pozdrowionka! Kuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ku kmoże być w sobotę lub w niedziele kole 19.30?Może byc wczesniej lub ciut pozniej (ale nie zabardzo bo po 21 jestem pól przytomna ze zmeczenia hihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19.30 to dla mnie pora idealna. Po osmej jemy kolacje, kapie Frania i daje mu ostatnia zupke. Sobota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym się spotkała tylko pora nie dla mnie bo wtedy kąpie Kubę i jemy kaszkę.Ostatnio zasypia już o 20.00 No właśnie nie wiem co ten pierzak sobie myśli bo ostatnio się leni ;) Dynia....Kuba u dziadków też lubi swojego psiaka Hektorka i kiedyś nawet razem sobie spali ale nie stety nikt z nas tego nie uwiecznił :( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietacie moze, jak juz w ciazy ambitnie pracowalam nad sweterkiem na drutach dla mojego Zabulca ? Otoz sweterek jest wlasnie gotowy i jutro go zakladamy !!!! Gotowy to on byl wlasciwie przed wyprawa do Wietnamu, brakowalo tylko guziczka, a teraz jest guziczek :) Szkoda ze kiedy zaczynalam go robic bardzo dawno temu, nie mialam pojecia o tym ze roczny Jasiek bedzie nosil sweterki na dwa latka i ten sweterek zrobilam na roczek, jedyne co mnie uratowalo, to to ze potem odlozylam robote na wiele wiele miesiecy (bo po porodzie pojawil sie problem dretwiejacych rak) i kiedy zabralam sie za rekawy, wiedzialam juz ze musza byc odpowiednio dlugie. Byc moze dzieki temu Jaésiek pochodzi w tym swetreku jakis miesiac :p Dzisiaj bylismy u pediatry na obowiazkowej tutaj wizycie w 9 miesiacu: Zabulec wazy 8400 i ma 73 cm Zapytalam co z myciem zebow, a pediatra na to, ze nie ma o czym mowic, ze na mycie zebow przyjdzie czas jak Jasiek bedzie jakies 20 miesiecy ! A jak to jest u was ???? oj! musze konczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSH....to duży chłopak :) Co do mycia zębów to my już myjemy taką specjalną pastą i sylikonową szczoreczką zakładaną na palec. :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rety - a jak Kuba to znosi? Jakos nie moge wyobrazic sobie, ze Franio daje sobie wyczyscic zeby szczoteczka, bez zjedzenia jej... A dajecie juz swoim szkrabom zoltko jajka? Jeden pediatra zalecil mi dawanie go od 6 miesiaca, a drugi stanowczo zabronil przed uplywem roku... ;););) Myshko - zdjecia, please, please!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Pamietam te Myshkowe opowiesci o relaksie przy drutach! Wzbudzily we mnie nie lada podziw i zal, ze ja sie chyba na to nie zdobede... Chociaz - tak mnie jakos ostatnio swedze rece... Poki co - obydwie babcie zakupily ostatnio welny na sweterki dla wnusia - to dopiero bedzie konkurencja! :) Dobrze, ze to juz piatek - zupelnie nie moge sie skupic na pracy i az mnie nogi same niosa do domu :):):) Katrin - jesli masz ochote, a Dynia nie moze przelozyc rozmowy na wczesniej, chetnie podlacze sie do czatu raz jeszcze okolo 10 wieczorem. Kuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszytskim mam bardzo wazne pytanie a mianowiceie mam rwgularnie okres co 28 dni poczawszy od pierwszego dnia krawawienia tak sobie wyliczam, a teraz nie dostalam okresu spoznia mi sie 4 dni ..wczesniej to jnie wystepowalo mam bole brzucha jakby miala dostac okresu i moze tak bedzie ale to bardzo dziwne!! wspolzeyje z chlopakiem od jakhcs 11 m-cy bez zabezpieczenia stosunek przerywany czy moge byc w ciazy??? dodam ze ostani miesiac byl okropny brak apetytu schudlam waze 47 kilo ale wyniki ok prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn mieszkających w Warszawie - być może w jeszcze bliżej nieokreślonym terminie będę miała wyjazd do Wa-wy. Gdybym mogła się spotkać z którąś z Was byłoby fajnie . Pati Ty chyba pytałaś jak mi idzie w pracy. Ale chyba gdzieś nastąpiła pomyłka- ja nie pracuję. Co do remontu który dosyć długo trwał (przystosowanie jednego pomieszczenia piwnicznego na pokój) już praktycznie jest ukończony. Zostały tylko małe wykończenia typu: zasłonki, kwiatki. Komputera nadal nie mam i ciągle wykorzystuję komp bracha. Jeśli więc nie będzie go w domu kiedy będzie czat to zajrzę. Co do zimy to mam już kurtkę i kombinezon. Kombinezon kupiony był rok temu ale pasuje. Muszę tylko kupić jakieś cieplutkie i wygodne buciki. Co do mycia ząbków to też pytałam w kilku aptekach o te silikonowe szczoteczki ale nie mieli. Katrin gdzie ją kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn mieszkających w Warszawie - być może w jeszcze bliżej nieokreślonym terminie będę miała wyjazd do Wa-wy. Gdybym mogła się spotkać z którąś z Was byłoby fajnie . Pati Ty chyba pytałaś jak mi idzie w pracy. Ale chyba gdzieś nastąpiła pomyłka- ja nie pracuję. Co do remontu który dosyć długo trwał (przystosowanie jednego pomieszczenia piwnicznego na pokój) już praktycznie jest ukończony. Zostały tylko małe wykończenia typu: zasłonki, kwiatki. Komputera nadal nie mam i ciągle wykorzystuję komp bracha. Jeśli więc nie będzie go w domu kiedy będzie czat to zajrzę. Co do zimy to mam już kurtkę i kombinezon. Kombinezon kupiony był rok temu ale pasuje. Muszę tylko kupić jakieś cieplutkie i wygodne buciki. Co do mycia ząbków to też pytałam w kilku aptekach o te silikonowe szczoteczki ale nie mieli. Katrin gdzie ją kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuk:) w sobotę byłoby bosko...:)) Co do żółtka daje do zupy nawet lubi...;) Ząbki myjemy normalna malutka szczoteczką Oral b i pasta Nenedent bez fluoru,Jaźdzka uwielbia międlić szczoteczkę w buzi:)(robi to samodzielnie!!!) Myshko:)Witaj już rozumiem twoja absencje na forum, dziergasz podziwiam:D ,mi brak do tego cierpliwosci niestety;) Kurczę Jaga waży 11 kg może zaparła sie z tym czesciowym odrzuceniem żarcia bo chce sobie poprawić linię...hę?.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej! to Jasiek faktycznie chucherko ! ale chorowal tylko raz jeden (ODPUKAC!!!) a jak dlugie sa teraz wasze dzieci ? do czata chetnie dolacze, jezeli tylko bede mogla (nasze wieczorne rozklady sa w tej chwili nieprzewidywalne - jasiek jeszcze nie \"wrocil do siebie\" po zmianie czasu :) wczoraj o tej porze juz spal, teraz siedzi na moich kolanach (ma swoja klawiature wiec udaje mi sie pisac jednym palcem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie ze nikii zostawila
alana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę go zostawiła
???????? Skąd wiesz? Ale numer!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ożesz już trzeci raz mi kasuje wpis😡wczoraj też chciałam coś naisać a tu lipka:( U nas też diki bohu żadnych choróbsk(pomijajac 3 dniówę ,i lajtowy katar 2 razy)nie było oczywiscie odpukać puk,puk:) Co do długosci to ostatnio mierzyłam Jagę (a jest to zadanie aalece karkołomne)i wyszło mi 80 cm z tego mojego pomiaru:)Ale sama niewiem jaka jest prawda,faktem jest ,że kupuję jej ubranka w rozmiarze 80/86;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek tez juz nosi ubranka na wyrost, nie wiem jak to jest w waszej rozmiarowce, ale tutaj to sa pizamki i body na 18 miesiecy, a sweterki na dwa latka. Ale mam tez kilka ubranek na 6 miesiecy ktore mu jeszcze zakladam, np. taki bezrekawnik z kapturkiem, ale on pochodzi z Wloch, moze tam ubranka sa wieksze? Bo te francuskie sa naprawde maciupenkie. Francuskie ubranka na rok ledwie na Jaska wciskam, to po wciskac? odlozylam do szafy. jajko :) Kuk, ja zoltko podaje juz od 7 miesiaca zdaje sie, tak zalecil lekarz. Do zupy. Bialko zaczelam przed wyjazdem troszeczke, a teraz daje juz cale zoltko i z pol bialka do zupy. butelki :) Karenko, przypomnialo mi sie wlasnie, ze czeka cie karmienie butelka... Pewnie sama wpadniesz - albo juz wpadlas - na sposob jak miec mleko zawsze gotowe w srodku nocy, niemalze jak z cyca. Ja na poczatku obywalam sie bez podgrzewacza w ogole (podgrzewalam w garnuszku z goraca woda), ale przyszedl czas zabkow i jak tylko Jasiek zaczal sie budzil w nocy, zrozumialam ze nie moge zlazic na dol do kuchni i czekac za kazdym razem az mleko sie podgrzeje, a to trwalo dlugie minuty. Zakupilam wiec podgrzewacz i codziennie wieczorem przygotowywalam kilka butelek z woda (z woda mineralna, ktorej nie trzeba przegotowywac wczesniej, ale jezeli ty chcesz przegotowywac, to przeciez mozesz to zrobic w ciagu dnia), pierwsza wstawialam do pogrzewacza, ustawionego na temterature akurat do jedzenia, kiedy Jasiek sie budzil dosypywalam tylko mleko i butla byla gotowa w kilka sekund, przed ponownym polozeniem sie spac wkladalam do podgrzewacza kolejna butle, wiec byla gotowa przy kolejnej pobudce. Podgrzewacz stal zaraz przy moim lozku, wlaczony cala, calusienka noc, ale powtarzam: na jedyneczke, na temperature prosto do dzioba. a zdjecia podesle wam z dzika radoscia, tylko... wiecie... ich jest ponad dwiescie. Rodzinie poslalam wszystkie jak leci (no, prawie ;) ) ale dla was to juz musze dokonac ostrej segregacji... ale obiecuje ze niebawem je zobaczycie, wszystkie oprocz Micki, Katrin i kogos jeszcze... chyba Pati... nie do Pati moje maile dochopdza na jeden z adresow. Katrin, Micka, nie mam pojecia co sie dzieje, ale juz od bardzo dawna, kiedy wysylam cos do was wszystkich, maile do was wracaja niezmiennie. Do wszystkich innych dochodza, a do was nie :( ale powiedzcie mi jeszcze, czy to wczesne mycie zebow, to zalecaja wasi lekarze? ksiazki? kto? bo to w sumie daje do myslenia, ze ten moj pediatra nie widzi powodow do pospiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka--
JAGODA---11kg---80cm Jan--------8,4kg---73cm Kuba------8,1kg----? Wpisujcie swoje maluchy!!!!!!!!! To ciekawe!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda to gigant-girl przy chłopakach ale my tez jetseśmy wysocy (ja mam 181cm)mąż troche wiecej...wiec same widzicie a z ta wagą to sama już nie wiem bo generalnie (w największej ilosci jaga ciagnie cyca):) Myshko:)Czekam z niecierpliwoscia na foty ,mam nadzieje ,ze nasze wakacyjne doszły do Ciebie(zwrotu nie bylo);) Co do tego mycia zebów(szwagierka jest stomatologiem)to zaleca sie mycie ząbków juz od pierwszego zęba mlecznego(sa takie pasty,które nawet jak dziecko omyłkowo łyknie to nic mu nie jest)ja tej pasty daje ociupinkę (mniej niz ziarnko grochu)tylko dlatego,ze dostaje mała soki i deserki gdzie jest cukier a to wiadomo jak działa ,próchnica od najmłodszych lat:oSzczoteczke silkikonową ,Jadzik miała ale nie podobala jej się moja ingerencja w jej pyszczek(nienawidzi tego i z tad awersja do jedzenia łyzeczka),także odpusciłam sobie i robi to samodzielnie,z efektem rożnym raz pieknie wyszoruje włosiem czasem koncowka gumowa walczy:)Takze same widzice.... Co do białka jajowego tez jej daje trochę (w takich potrawch jak knedle,kopytka czy makaron rosołowy) i alergii nie ma uffff.... Jaga kategorycznie odrzucila wszelakie kaszki,sinlaki na sniadanie,preferuje kanapke z szynką,dżemem domowm czy czym popadnie byle dało sie trzymać w łapce,ostatnio hitem był ogorek kiszony...:oMusy owocowe jak wczesniej z miseczki ,zjada teraz (lekko rozrzedzone z butli)wogle wszystko jej sie poprzesawiło i nakarmienie jej praktycznie graniczu z cudem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Franio - 76 cm. i 11.300 wagi Dynia - Umowa stoi - dzis wieczor! Myshko - dolacz koniecznie! My tez z Kukiem seniorem jestesmy raczej duzi - ja 174 a moj maz - 194 (chyba?) - wiec rozmiary Frania nikogo nie dziwia... Myshko - do mnie zdjecia na adres pracowy mozesz slac hurtem :) Ja jestem zdjecio maniak i kazda ilosc ogladam z przyjemnoscia ;) Koncze na razie, bo klotnia z mezem wisi w powietrzu... Nie pojechalismy na slub znajomych i siedzimy z Franiem zamknieci w domu - a to dziala na narwy! Milego popoludnia! Kuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dynia, zdjecia z Grecji oczywiscie, wybacz ze nawet nie pisnelam slowkiem. Zdjecia sa cudne, a Jaga urocza :) Ona ma przecudny wprost kolor oczu. A juz w tej czapeczce w kwiatuszki, to jest po prostu cudna ! :) Karenko, tobie tez dziekuje za zdjecia. Nawet mialam ochote przeslac ci i moje brzuszysko, ale jakos tak pochlonela mnie wysylka zdjec z Wietnamu, ze wszystko inne poszlo na bok. a teraz zaraz sprobuje cos wam podeslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka--
Kuba------03.12.04---1500g---44cm---/// 8.100g---? cm---zebow? Jan--------07.12.04---2850g---48cm---/// 8.400g---73cm---zebow? Jagoda---14.12.04---3480g---58cm---///11.000g---80cm---zebow? Franio----23.12.04----3230g----?cm---///11.300g---76cm---zebow? juz dawno nie bylo tabelek! Pamietacie pierwsza tabelke , gdzie wpisywano przypuszczalna date narodzin? Jakie to slodkie! A maluchy juz teraz takie duze i pocieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tą Nikii
odeszła czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌼 KUK o 22.00 to ja już niestety nie będe miała dostępu do netu :( Może jakoś wpadnę do Was na chwilkę jak Kuba zaśnie. Co do mycia zębów to dużo o tym czytałam,pytałam dentysty i oglądałam program w TV.Wszyscy zgodni,że myć od pierwszych zębów więc tak robię.Kupiłam zestaw w aptece \"Nenedent-baby\" od 6 miesiąca do 24 miesiąca i myjemy ząbki już chyba z miesiąc.Kuba to uwielbia i sam otwiera buźkę jak zbliżam szczoteczkę na palcu :) MYSH-ko wyślę Ci mailem inny adres może tam dojdzie :) Pozdrawiam jeszcze cierpiąca 😭 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ przyjemnie się rozmawiało !!!! musimy częsciej sie tak umawiać !! ja jeszcze siedzę i czekam na kuk :) może zajrzy :) szkoda tylko, ze zostałam sama ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko - zdjęcia są WSPANIAŁE !!!!!!!!!!!!!!!!! i te opisy !!! oderwać się nie mogłam :)))) jak dla meni możesz mi \"zawalić\" skrzynkę kolejna taką porcją :) wielki -ak dla Ciebie za fotki i komentarze do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Pzeziebienie juz minelo. Mysh ja tez oczywiscie chetnie obejze twoje zdjecia z drugiego konca swiata! do tabelki--my mamy z Jacqueline termin do kontroli za miesiac , to dopiero wtedy bede dokladnie wiedziec ile mierzy i wazy. Na domowej pokazuje 9kg -ale ja w te domowe cos nie wierze przy takich maluchach. Zebow-obecnie wychodzi 8-my! Lece , bo jestem nie wyspana-wrocilismy z imprezy o 1ej , a mala juz o 7ej wstala! chcialam wczoraj zawitac na czacie ale wypadla nam imprezka wiec nici z tego! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×