Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Lumanda

Malutkie robaczki W domu.... pomocy!

Polecane posty

Gość Lumanda

Witam, od ok 2 miesięcy coś gryzie w nocy moje dzieci. Z początku myślałam że bable to może jakies uczulenie. Krostki przeważnie pojawiają się po nocy, ale czasem również w ciągu dnia. Czasem wygladaja jak typowe bable po komarach, czasem jak drobne krostki. Są bardzo swedzace, nawet po kilku dniach. Dodam że dzieci śpią w osobnych pokojach, a mnie i męża nic do tej pory nie gryzlo. Dom mamy czysty (przynajmniej tak mi sie wydaje), jest nowy, mieszkamy dopiero 1,5roku. Pokoje dzieciaków wysprzatalam gruntownie, łącznie z myciem podłóg woda z octem, list przypodlogowych... nie znalazłam ani jednego zleconego robaczka. I teraz druga sprawa - niedawno w klatce naszego chomika pojawiły się maleńkie, pyciutkie brazowe robaczki, mniejsze niż uklucie szpilki, ciezko podac mi wymiar, na pewno ponizej 0,5mm. pojedyncze sztuki były większe, czerwone, przy rozgniataniu "pykaly" i zostawialy ślady krwi. Chomik wyprowadził się do babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lumanda
Ale od tego czasu przyglądam się dokładnie i zauważyłam w kilku miejscach w domu właśnie tę malutkie robaczki, nawet mie jestem w stanie ich opisać, tak są małe. Nie ma pewności czy to te samo co u chomika. Głównie widzę je jaknwychodza zza list przypodlogowych, ciezko je wypatrzec na tle podłogi. Znalazłam również kilka N sobie, na rękach, na czole! Gdyby nie ruszaly się, nie byłoby ich widać sa tak małe. Sa też np N parapetach oraz pewnie wszędzie, tylko ich nie widzę. Może to one gry za dzieci? I teraz pytanie co to może być, takie maleńkie? Jak się tego pozbyć. Dzieciaki są strasznie pozarte, wczoraj synek miał 21 nowych babli! Głównie gryzą pod pachami i w pachwinach, ale też trochę na Lecha, brzuchu, może ktoś mi coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pluskiew sie dorobic w domu??? ja p..... no comments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lumanda
Na pluszowy to nie wygląda, za małe. Poza tym już przeszukiwalam Internet, szukając pomocy, i z tego co ludzie piszą na forach, pluszowy to dość powszechny problem, nie zawsze wiąże się z brudem w domu, ponieważ pluszowy nie "przychodza" do domu, przenoszą się na ludziach, można je złapać wszędzie, np w autobusie, tramwaju, w szkole, hotelu.... No ale jak pisałam, te robaki są za maciupenkie jak N pluskwy. Choć przyszły mi też od razu do głowy, jako gryzace w nocy. Napisałam tu na forum prosząc o pomoc, najzwyczajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lumanda
Nie "PLUSZOWY", tylko "PLUSKWY", słownik się uparł na zamianę wyrazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jaka diagnoza? Co to za robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy ktoś wie już coś, co z tymi robakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga

To co gryzie dzieci to na pewno pluskwy. Wezwij firmę zajmująca się dezynsekcją. Fachowiec obejrzy mieszkanie i będzie wiedział na pewno. Zacznij od wyrzucenia materacy, bądź dziecięcych łóżek i lepiej się pospiesz bo one nie przestaną kąsać, będzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy pluskwy mogą żerować na chomiku? W dzień? Jeżeli się czyta o pluskwach, to wychodzą tylko w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
Dnia 29.06.2017 o 18:55, Gość Lumanda napisał:

Witam, od ok 2 miesięcy coś gryzie w nocy moje dzieci. Z początku myślałam że bable to może jakies uczulenie. Krostki przeważnie pojawiają się po nocy, ale czasem również w ciągu dnia. Czasem wygladaja jak typowe bable po komarach, czasem jak drobne krostki. Są bardzo swedzace, nawet po kilku dniach. Dodam że dzieci śpią w osobnych pokojach, a mnie i męża nic do tej pory nie gryzlo. Dom mamy czysty (przynajmniej tak mi sie wydaje), jest nowy, mieszkamy dopiero 1,5roku. Pokoje dzieciaków wysprzatalam gruntownie, łącznie z myciem podłóg woda z octem, list przypodlogowych... nie znalazłam ani jednego zleconego robaczka. I teraz druga sprawa - niedawno w klatce naszego chomika pojawiły się maleńkie, pyciutkie brazowe robaczki, mniejsze niż uklucie szpilki, ciezko podac mi wymiar, na pewno ponizej 0,5mm. pojedyncze sztuki były większe, czerwone, przy rozgniataniu "pykaly" i zostawialy ślady krwi. Chomik wyprowadził się do babci

Witam. Wlasnie zauwazylam, ogromne ilości takich mikroskopijmych szybko poruszających się robaczkow w klatce chomika, sam chomik ma ranę za uchem, drapie się. A u mnie i syna od 4 tygodni pojawiaja się bąble jak po ugryzienieniu komara, myslelismy ze msmy uczulenie po środkach pioracych. Chomik jutro do weterynarza  ale co dalej? Czy ktoś wie co to za male cholerstwo na chomiku i w klatce i jak to wytępić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2019 o 19:28, Gość Ewa napisał:

Witam. Wlasnie zauwazylam, ogromne ilości takich mikroskopijmych szybko poruszających się robaczkow w klatce chomika, sam chomik ma ranę za uchem, drapie się. A u mnie i syna od 4 tygodni pojawiaja się bąble jak po ugryzienieniu komara, myslelismy ze msmy uczulenie po środkach pioracych. Chomik jutro do weterynarza  ale co dalej? Czy ktoś wie co to za male cholerstwo na chomiku i w klatce i jak to wytępić???

Czy udało się Pani jakoś wytępić te robaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten sam problem, dwa dni temu zauważyłam u chomika w klatce te robaczki. Córka jest bardzo pogryziona, ja trochę mniej ale również mam te bomble. Proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodoniej Ornithonyssus bacoti.

Roztocza chomików, szczurów.

Gryzą też ludzi. Zwalcza się przez czyszczenie otoczenia chomika. Lepiej je widać na białym papierze. Zamiast trocin, warto dać biały ręcznik papierowy na jakiś czas. 
 Zakraplaj sierść preparatem od weta. Odkurzaj podłogę, spryskuj octem, przemywaj alkoholem łóżko, kanapę. Pozostałe zwierzęta też mogą już być zainfekowane, trzeba iść z nimi do weterynarza. 
Dzieci należy myć dokładnie, delikatnie, myjką, gąbką, żeby oczyścić skórę. Pierz często pościel, odkurzaj. 
Głównym żywicielem jest gryzoń. Jeśli tam zwalczysz, powinno się uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×