Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Rose00
Cześć :) Nie, jeszcze nic nie przytyłam. Metabolizm nawet trochę przyspieszył z tego co zaobserwowałam bo jem więcej nic przed ciążą. Ja startuje z gość wysoka waga startowa, chociaż mam budowę ala klepsydra, wiec te dodatkowe kilogramy (około 10kg) rozkładają mi się w miarę równo. W 11t widzę już natomiast lekkie zaokrąglenie w okolicach podbrzusza. Nie mam pojęcia czy to juz bruszek ciazowy bo nigdy w ciazy nie byłam :P Nie chciałbym przytyć więcej niż 10kg. Mam nadzieje ze w miarę regularne posiłki, nie podjadanie pomiędzy i zdrowa dieta (no dobra, nie zawsze :P) mi w tym pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Rose ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 a w drugiej 13, mimo że starałam się jeść zdrowo i wiem że teraz te 10kg to może być ciężko ale to jest moje marzenie :) mam koleżanke, która nic nie przytyła w ciąży a nawet schudła 2kg, tylko że ona jadła praktycznie tylko arbuzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Moja mama przytyła ze mną tylko 5kg mimo, że jadła wszystko i wcale się nie ograniczała. Ech marzenia dobra rzecz haha :D Ja według tych wszystkich kalkulatorów itd nie powinnam przytyć więcej niż 12kg i tego się trzymajmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej Ja jestem po wizycie. Miałam zrobioną cytologię. Poza tym z wyników badań wyszlo że mam dość wysoki cukier więc po niedzieli idę pić glukozę fujj wiem co to cukrzyca ciążowa więc****ewnie w tej ciąży mnie nie ominie :( Mam już założona książeczkę ciąży i dostałam prezencik od położnej, książeczki, smoczek lovi, butelkę lovi, wkładki laktacyjne i witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
A jeszcze dostałam ładny organizer na dokumenty. I pytałam o badania prenatalne koszt to 250 zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ewa to razem będziemy się wspierać na diecie dla cukrzyków; ) ja już tydzień tak ciągnie ale w sumie jestem zadowolona bo póki co schudłam 2 kg a jem cały czas;) glukozy jeszcze nie piłam. Nie mam za bardzo kiedy iść. 10.10 mam kolejną wizytę i do tego czasu muszę zrobić ta glukozę. Dzisiaj rano znów wymiotowalam więc chyba jeszcze na dobre z tą częścią ciąży się nie pożegnałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Hej dziewczyny. Ja tez kwietniowa mam termin na Ok 10, ale nic nie wiadomo bo ciąża bliźniacza i często nie są donoszone. Od kilku dni w końcu czuje się trochę lepiej, więcej energii bo tak to cały czas leżenie + wymioty. Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
witaj Kalina :) myśl pozytywnie i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Misza ja idę w poniedziałek pić glukozę bo we wtorek mój jedzie do sanatorium a wolę aby ktoś był ze mną przez te 2 godz. Pamiętam jak piłam w 2 ciąży to tak źle się po niej czułam, było mi niedobrze i strasznie w głowie mi się kręciło, teraz będzie m to zejdziemy do auta i tam poleżę przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Ewa31lat Niestety badania trochę kosztują. Ja zobaczę jaki będzie wynik w poniedziałek i wtedy podejmę decyzję czy będę robić jeszcze coś dodatkowego. Około 20-22 tygodnia moge się zapisać na płatne badanie tzw Organscreening gdzie sprawdza sie dokładnie wszystkie organy itd Czy to w Polsce odpowiada usg tzw polowkowemu czy to jeszcze coś innego? Kalina Kalina Cześć :) Cisza bliźniacza? Super :) Ja nie wymiotowalam, zemdlilo mnie 3 razy - zapach gotowego kurczaka, lakier do włosów i dzisiaj po obiedzie. Na szczęście nie skończyło się w toalecie. Za to leżę przez krwiaka 95% czasu od ponad tygodnia. xxx Dzięki za wyjaśnienie z ta glukoza. Zapytam się lekarza w poniedziałek na jakie dokładnie badania mnie wysłał, ale z tego co czytałam byla to toxo, hiv, grupa krwi. Poziomu cukru nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Wszystkie kobiety narzekają na picie glukozy a mnie to w ogóle nie ruszyło.. ..az wstyd się przyznać. Tak zawsze lubiłam słodkie ze glukoza mnie nie rusza! Cześć Kalina. Bliźniaki to już wyzwanie ;) Kalina to Twoje imie? Piękne. Tak właśnie nazwę moje dziecko jeśli będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja bym chciała mieć dziewczynkę Amelkę a co do chłopczyka jeszcze nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Macie jakieś przeczucia co do płci ? Ja od początku myślę, że będzie chłopak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez bylam na kwiecień do wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja nie mam przeczucia co do płci. Wszyscy mówią że chłopak bo dziewczynke już mamy :) a mnie jest to zupełnie obojętne. Nie będę chciała znać płci. Przy córce też nie znałam bo do końca się nie pokazała. Zawsze na USG była tak odwrócona ze nic nie było widać. Przy porodzie była niespodzianka. Teraz też tak chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Hej :) ja mam w domu synka i córeczkę więc niby bez różnicy co będzie ale tak po cichu chciałabym dziewczynke. Moje dzieci też chciałyby siostre :) Ale ja mam takie przeczucie że to jednak będzie chłopiec ;) w sumie to najważniejsze żeby było zdrowe. Chłopcu dam na imię Kuba a jeśli będzie dziewczynka to waham się między Leną a Amelią :) Dzisiaj obiecałam dzieciakom że upieczemy rogaliki więc trzeba brać się do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Witajcie kwietniówki :) Jestem w 11 tyg, termin na 13 kwietnia. To moja trzecia ciąża. Mam już dwoch synów (5 i 3.5). Przeczytałam wasze wczesniejsze wpisy i łącze sie w bolu z tymi co trapią je wymioty i mdłości. Też tak miałam. Do tego stopnia ze prawie wylądowałam w szpitalu z odwodnieniem. Jakaś tragedia. Dwa dni temu mąż zakupił mi w aptece suplement diety dla cięzarnych mamarin. To tabletki z wyciągu z imbiru z wit b6. Biore je 3x 2 tab. I nie wiem czy to one zadziałały czy zwyczajnie to zblizający sie koniec pierwszego trymestru. Od dwoch dni nie wymiotowalam! :D i normalnie funkcjonuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Dziewczyny czy usg między 12-14 tyg c. To to samo co 'Usg genetyczne', na którym sprawdzają funkcje poszczególnych organów? Chodzę do gina prywatnie i martwię się porodem , ze nie będzie lekarza który mnie prowadził. Czy to ma jakiś związek, jak wy do tego podchodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
To badanie prenatalne. Pewnie o te USG chodzi. Jak Wam mija niedziela. My spędziliśmy 2 godz. w kolejce na pogotowiu :( bo po wczorajszym super grzybobraniu Pola miała kleszcza, uwaga gdzie, na dolnej powiece między rzesami. Nie byłam sama jej w stanie tego gowna wyjąć wiec pojechaliśmy na pogotowie. Mąż też miał ale na brzuchu więc mu wyjęłam bez problemu. W niedzielę jeździmy z małą na basen bo ma zajęcia ale przez tego kleszcza nie pojechaliśmy. Po wyjęciu poszlismy na lody. Jakaś nagroda za odwagę musiała być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Kalina usg miedzy 12 a 14 tyg to właśnie to usg genetyczne. Wtedy tez mierzona jest przyzierność karkowa czyli wykluczane są min. Zespol Downa, Zespol Edwardsa i jeszcze jakistam zespol. Przy moich dwóch porodach nie było mojego lekarza prowadzącego i nie uważam żeby ich obecnosc coś zmieniła. Na porodówkach jest sztab lekarzy i doświadczonych położnech. Nie martw się na zapas :) wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Misza współczuję tych nerwów przy niedzieli. Też ostatnio synek miał kleszcza po grzybobraniu ale udalo sie go wyjąć bez udziału soru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Misza_83 obserwuj miejsce po kleszczu. Mojemu mężowi po tygodniu wyszło zaczerwienienie i musi teraz na antybiotyku jechać! dziękuje za poradę :* chyba będę spokojniejsza, choć milion rzeczy w głowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Misza_83 No to mieliście niedziele.. Dobrze, że w porę zauważyliście tego kleszcza zarówno u córki jak i męża. W Polsce podobno zatrzęsienie tego robactwa. xxx Zaczęłam 12 tydzień U mnie weekend spokojnie choc smutno. Poplakalam sobie nawet kilka razy. Miałam w sobotę i dzisiaj lekki kryzys chociaż leżę dopiero od 10 dni. Jutro mam wizytę + usg genetyczne. Trochę się stresuje czy wszystko ok. Czy ginekolog podaje od razu jak duże jest ryzyko chorób czy trzeba poczekac na wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Rose00 trzymaj się kochana i daj znać jak usg. Niestety ja Ci niecnie wytłumaczę bo nowicjusz,ale wiem co czujesz. Ja muszę leżeć od 1mc, a dziś weszliśmy w 12 tydz. Usg gen. Mamy jutro i już druga noc gdy spać nie mogę ! Trzymam kciuki, musi być wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Jeśli dobrze pamiętam lekarz od razu po badaniu mówi co i jak. Dziewczyny nie stresujcie się :) będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć dziewczyny. Witam też nowe kwietniowki :) fajnie że nas coraz więcej. Właśnie wracam z laboratorium, w końcu się wzięłam za te badania bo wstyd się przyznać ale do tej pory ich nie zrobiłam. Nie miałam kompletnie ani siły ani głowy do tego, q dzisiaj prawie im zeszłam na pobieraniu krwi heh. U mnie dalej niezbyt wesoło... Niby 11t a objawy ciągle te same, a nawet mam wrażenie że jeszcze bardziej uciążliwe. Zaczynam wątpić czy kiedykolwiek to się skończy... Ja prenatalne mam dopiero 11 października, też ciągle myślę czy wszystko z dzieckiem ok, boje się tego badania... A tu tyle czasu jeszcze. Ostatnio nie układa mi się w życiu prywatnym i to dodatkowo nasila moje obawy.. żeby tylko to rzyganie się skończyło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej. U mnie masakra totalna :( byłam dziś po 7 wypić glukozę dobrze ze m był ze mną, z wypiciem nie było problemu, wypiłam i podjechaliśmy do domu bo mamy blisko do poradni,położyłam się do łóżka ale tak mnie ruszyło,że po 20 minutach aż mną telepało i zwymiotowałam całą glukozę, ma poleciał po jeszcze jedną i wypiłam w domu drugą ale po 20 minutach znów to samo nie umiałam się powstrzymać ledwo do ubikacji dobiegłam po 9 do poradni i znów pobranie krwi kurcze pewnie wynik będzie zły i będę musiała powtarzać pani która pobierała krew nie wie o wymiotach nie miałam odwagi jej powiedzieć, jutro mam wyniki ale powiem lekarzowi jak było. Ta glukoza to masarka nie chce już przez to przechodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
KwietniowaOla miałam tak przez calutki miesiąc. Całymi dniami mnie modliło plus wymioty. Już wątpiłam czy to przejdzie, i nagle 11 tydzień - taz wymioty i wieczorem 2-3 godz mdłości. Dziś czuję się idealnie i znowu to mnie martwi ze nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Bardzo wam współczuje tych mdłości/wymiotów. Ja jeszcze profilaktycznie biorę imbir w tabletkach, mamarin. I odpukać od piątku jest dobrze. W poprzednich ciążach miałam tak samo że te dolegliwosci skonczyły sie około 12 tygodnia. Ewa 31 lat co do glukozy to spróbuj po wypiciu tego świństwa nie kłaść sie tylko być na chodzie, otwórz okno, nie narażaj się na przykre zapachy. Nie wiem co jeszcze moge doradzić. Z doświadczenia wiem ze zawsze jak leżę to bardziej mnie mdli niż jak np siedzę. Jest to bardzo trudne do przejscia zwłaszcza ze trzeba być tak dluuugo na czczo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Aisz wlasnie nie mozna chodzic bo cukier spada powinno się siedzieć ja się boję że będę musiała pić ja jeszcze raz co innego w 3 trymestrze a co innego w 1 jak mnie ciągle mdli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×