Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Podobno do 15 tyg mogą się utrzymywać. Szczerze to nie wiem bo przy pierwszej ciąży ich nie miałam. Ale koleżanka się z nimi meczyla. Więc i tobie się skończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola przykro mi kurcze nie pomoge bo ja nie wymiotuję mogłaś zgłosić to swojej lekarce są leki na hamowanie wymiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
U mnie 12 tydzień i nadal wymiotuje .. . Więc też nie pocieszę. Tylko mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Taka natura, nic nie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Zgłosiłam to i przepisała mi imbifem ale to jest tak paskudne że po tym jak wezmę te kropelki to od razu mam odruch wymiotny. Nawet już po płatkach z mlekiem wymiotuje. Dała mi receptę na torecan jeszcze ale kurcze nie chcę tego brać na razie, bo to nie jest dla kobiet w ciąży a aż tak źle jeszcze nie jest.. najgorzej jest rano i do popołudnia, wszystko co zjem ląduje w toalecie. Popołudniami jest już lepiej trochę ale jest to po prostu uciążliwe i nieprzyjemne. Dobrze że jestem na L4 przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
No to podziwiam cię Misza, bo mnie to tylko dołuje, liczę dni aby jak najszybciej przeszlo. Kurcze zawsze źle przechodziłam takie rewolucje zoladkowe. Dobrze że przynajmniej jutro mam pierwsze USG. Misza a powiedz mi jesteś już w 12t i którymś dniu i liczysz to jako 12t czy w 11t i którymś dniu i liczysz jako 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola ja zainstalowałam aplikację na telefon moja ciąża i po podaniu ostatniej miesiączki i dokładnego cyklu wyszlo mi 9 tydzień (8+3) zgadza się z tym wyliczeniem zgodnie z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
No moja ginekolog też mi policzyła jako 9 tydz a byłam wg kalendarza na necie w 8t5d. Dzisiaj wyszło że jestem w 9t2d ale ja to liczę jako 10 już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
W środę byłam u lekarza i było 11 tydzień i 4 dzień albo 5. Nie pamiętam dokładnie. Więc teraz na okrągło jest 12 tydzień. Aż tak co do dnia nie liczę. Mówię który tydzień bez wnikania w dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć dziewczyny :) co słychać ? Ja już po USG. I powiem wam że to taka ulga w końcu zobaczyć na własne oczy ze faktycznie coś tam w środku jest :) termin porodu wg usg wychodzi na 18 kwietnia także tylko 2 dni różnicy od terminu z miesiączki. Płód ma 3cm i wszystko jest dobrze, serduszko bije mocno i miarowo, widać już gdzie są rączki a gdzie nóżki, główka. Piękny widok jak sobie machał łapkami :)) jestem przeszczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
KwietniowaOla to jakaś rekompensata za zarzygane życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
No dokładnie, aż się lepiej czuje dzisiaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej dziewczyny jak samopoczucie? Ja jutro idę na drugą wizytę a czuje się w miarę dobrze nudności mam nadal ale wymiotów zero. Pogoda u mnie paskudna. Ciągle pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
U mnie takie sobie, zresztą jak codziennie. Miałam iść rano na badania ale kurcze tak mi się wstać nie chciało... Dzisiaj w nocy spałam 11h! Ale pójdę jutro bo to już ostatni dzwonek. U mnie też ciągle pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja ci powiem że też mam lenia strasznego ponad tydz temu robiłam badania moczu i krwi wyniki były na drugi dzień a ja do teraz ich nie odebrałam a jutro do lekarza dobrze że to ta sama poradnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
A miałaś robiony cały komplet? Toxo, glukoza, oznaczenie gr krwi itd ? Ja nie wiem jak się tam dokulam jutro na czczo :/ chyba kilka razy po drodze zaliczę jakieś krzaki. W ogóle mam dola od kilku dni. W związku mi się nie uklada, wczoraj byłam na USG a mój nawet się nie zapytał czy wszystko ok, nie rozmawiamy od 2 dni że sobą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
hej, ja mam dzisiaj lekki odlot. Do pracy nie poszłam bo słaba jestem jak herbata, w uszach mi szumi i na nic sił nie mam, ale uwaga, uwaga!!! dzisiaj po raz pierwszy rano nie wymiotowałam, uczucia mam mieszane co do tego bo jak rano był haft to wiedziałam że ciąża się rozwija, a tu hafta brak...i niby fajnie ale z drugiej strony już sobie wkręcam, do tego to dzisiejsze złe samopoczucie, ehhh. Typowa baba, tak źle i tak nie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Koło 12 tyg objawy typu mdłości i wymioty mogą ustepowav, więc moim zdaniem nie masz się co martwić. Samopoczucie może być średnie że względu na pogodę, chociaż też zależy jaka obecnie jest w twoim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola ja ci powiem że faceci to świnie. Jestem z moim 13 lat kocha mnie bardzo bo już nie raz to udowodnił ale ma wybuchowy charakter i ci powiem że ostatnio ma fazę że nie chce tego dziecka, że to nie będzie jego :0 I mi powiedział że nie chce tego g****a. Byłam w szoku a teraz znów mówi inaczej czy ci faceci mają coś z głową? Za tydz wyjeżdża na 3 tyg do sanatorium na rehabilitację ale będę miała spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Mój ma jakąś manie i obsesję na punkcie pieniędzy, że nam będzie brakowało na życie... Ja wiem że jest przemęczony bo nie dość że pracuje to po pracy remontuje nam sypialnie a potem idzie remont pokoju dziecka m.in. wymienianie okien. Ale kurcze czy to jest powód żeby mnie tak traktować? Widzi że się męczę, że wymiotuje, mimo lekkiej pracy to mam L4, nakaz leżenia ale to moja wina że w domu nie ma chleba bo on ma prawo zapomnieć a ja mu nie przypomniałam :/ a ja cały ranek siedzę z głową w kiblu! Masakra taka jestem zła na niego. Mnie też to wszystko przeraża ale żeby nawet nie zapytać czy wszystko ok po badaniu ? To widocznie nie zależy mu ani na mnie ani na dziecku. Małżeństwem nie jesteśmy, myślę czy by się nie wyprowadzić bo zamiast spokoju to mam nerwy. Rodzicom dalej nie powiedział swoim o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja z moim też ślubu nie mam on nigdy nie chciał twierdzi że mu papier nie potrzebny ale mniejsza z tym. Nie podejmuj pochopnych decyzji daj mu czas faceci roznie reagują. Mój np był ze mną na usg ale niby po co szedl jak twierdzi ze nie chce dziecka. Raz mówi tak a raz tak i to mnie wkurza strasznie. Musimy im dac czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
A ile jesteście że sobą? Zawsze się tak zachowywał czy dopiero Teraz? Mój też się lubi czepiać o wszystko ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Cześć dziewczyny. U mnie połowa 10t. Pierwsza ciaza. Termin według usg mam na 15.04, wiec dołączę do Was. Z dzieckiem wszystko ok, ostatnia wizytę miałam tydzień temu - 2,7cm :) Lekarz juz w 5 tygodniu podejrzewał u mnie krwiaka, potwierdziło się w 7t. Dostałam lekkiego jednorazowego brazowego plamienia i skierowanie do szpitala. Na szczęście byłam tam tylko 48h. Od ostatniej wizyty mam już nakaz leżenia, ale mam nadzieje ze krwiak się sam wchłonie a ja nie spędze całej ciazy leżąc. W najbliższy poniedziałek kontrola, wiec bede juz może wiedziała coś wiecej. W wolnej chwili obiecuje przeczytać cały temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Prawie 3 lata. No właśnie nie zawsze, ale teraz powinno być najważniejsze dziecko i jego zdrowie a nie pretensje itp. Ehh. Witaj Rose, mamy podobny termin porodu :) mam nadzieję ten krwiak ci się wchłonie, moja siostra miała podobna przygodę ale wszystko skończyło się dobrze czego i tonie życzę. To pierwsza ciąża czy kolejna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Witaj Rose :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Przeczytałam cały temat :) To moja pierwsza ciaza. Mam 27 lat. Trochę nicków juz zapamietalam, z czasem będzie łatwiej ogarniać kto jest kim, jaką ma historie i na kiedy termin. Co do facetów to powiem Wam, że olewac. Wiem, latwo mowic, ale czasem nie ma innej rady. Mój ma tendencję do marudzenia i obwiniania swiata. Czasami juz tego słuchac nie mogę i staram się wyłączyć. Co do dziecka to chyba się cieszy przynajmniej z tego co widzę. Chodzi ze mną sam z siebie do ginekologa i zadecydował, że bedzie przy porodzie. Leżę od tygodnia i nie jest mi do śmiechu. Mam za to dużo czasu, więc z racji, że to moje pierwsze dziecko to wyszukuje jakiś nowinek itd Teraz czytam akurat o porodzie w hipnozie. Miała któraś z Was styczność z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z jakiego regionu jesteś Rose ? Poród w hipnozie obił mi się o uszy, ale szczerze mówiąc nie zagłębialam się w ten temat. Tak na dobrą sprawę to jeszcze o porodzie nie myślałam, przede mną prenatalne i tego się boje... Aczkolwiek oglądałam dużo filmików z porodów ;) fajnie że też jesteś pierworodka, nie jestem sama hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Nie mieszkam w Polsce :) W poniedziałek przy okazji kontroli bede miała badanie na przeziernosc karkowa. To samo Ciebie czeka czy jeszcze coś innego? Zastanawiam się nad tą glukoza. Tutaj jest to badanie przeprowadzane w okolicach 20 tygodnia, wcześniej nie ma. Tak myślę czy nie przejść się do lekarza pierwszego kontaktu, znajomego rodziny i nie poprosić o takie badanie juz teraz. Niestety są rozbieżności w badaniach i ich ilości i troche głupieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Ja takie badanie będę miała 11 października. Na razie jeszcze nie doszłam nawet do laboratorium żeby zrobić podstawowe badania krwi itp bo tak się źle czuje.. od 7 tyg mam mega mdłości i wymioty. U nas badanie z piciem glukozy robi się dopiero ok 24 tyg. Na początku ciąży jest tylko glukoza na czczo. Całe szczęście ;) zależy jakie podejście do badań w ciąży i do całej ciąży mają w kraju w którym mieszkasz. Bo osobiście słyszałam ze w Anglii są np tylko 2 USG przez całą ciążę i ogolnie takie mają podejście lekcewazace. To w takim przypadku wolałabym robić badania tam gdzie mam dojście do polskich lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Standardowo są 3 usg, rozmowa z położna około 18 tygodnia, ciaze prowadzi lekarz ginekolog + standardowe badania Ja przez krwiaka wyczerpałam ten limit juz dawno i na koncie w 11 tygodniu (właśnie ogarnęłam ze źle licżyłam i nie jestem w 10 a w 11) mam 6 badań usg w tym dwa w szpitalu. Dojścia do polskich lekarzy nie mam, ale temu tutaj ufam. Dobrze się dogadujemy. Termin dostaje praktycznie z dnia na dzień, chociaż chodzę do niego normalnie w ramach ubezpieczenia. Chociaz będę robić niektóre badania dodatkowo płatne, które ubezpieczenie nie pokrywa tak jak to na przeziernosc karkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwietniowamamaporazdrugi
hej dziewczyny :) Rose witaj :) Kurde jak tak czytam o waszych facetach to doszłam do wniosku, że mój to ideał ;) Ja ostatnio miałam takie momenty zwątpienia a to właśnie on mówił mi że damy rade, mimo tego iż wiem, że on też się trochę boi szczególnie o finanse bo jednak trójka dzieci to już jest coś ;) Ja się ogólnie czuję ok, współczuje wam tych wymiotów, mnie w poprzednich ciążach ominęły i mam nadzieję że teraz też nie będzie mnie to dotyczyć. Już się nie mogę doczekać wizyty u lekarza, ciekawe co z tym moim terminem, mam nadzieję że jednak bardziej zbliży się do tego z om bo wolałabym urodzić wcześniej niż później ;) Powiedzcie mi czy waga wam już rośnie? Ja jeszcze nic na szczęście nie przytyłam, ogólnie marzę o tym, żeby przytyć max 10kg. Trzymajcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×