Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość KwietniowaOla
Ewa współczuję przeżyć z glukoza. Ja miałam podstawowe badania i im zjechałam z fotela a po glukozie to pewnie haftowała bym dalej niż widziała. Dziewczyny czy któraś z was przyjmowała torecan ? Wiecie może czy on działa też na mdłości czy tylko na wymioty ? Jestem już zdesperowana a do wizyty mam jeszcze dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Ewa pisząc na chodzie nie miałam do końca na myśli chodzić ;) raczej to żeby sie nie kłaść tylko np siedzieć, w pozycji spionizowanej. Trzymam kciuki zebys nie musiala powtarzac tego badania w takim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej. Ja idę glukozę zrobić w następnym tygodniu. W poprzedniej ciazy nie mialam z tym problemu ale to był już 20 tydzień i już nie rzygalam. A teraz cały czas jeszcze rano zanim coś zjem do rzygam. I troche dało mi to do myślenia. Taka twarda już nie jestem...no ale nic, nie będę się na zapas martwić. Może akurat dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Misza oby tobie się udało. U mnie nie było wymiotow od początku ciąży i teraz się dopiero zaczynają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Macie dziewczyny przeżycia z ta glukoza. Zobaczymy jak będzie u mnie :D Wczorajsza kontra mnie uspokoiła. Krwiak się znacząco wchlonal. Musze leżeć do następnej kontroli (2 tygodnie), ale dam radę :) Jest nadzieja, że drugi trymestr zaczne juz na nogach. Usg genetyczne nie wykazało podwyższonego ryzyka a fasolka urosla w ciagu 11 dni okoko 2cm, przypomina juz człowieka i jest bardzo aktywny/a. Uff... Takie pytanie. Udzielacie się jeszcze na innym forum albo czy myślałyscie żeby się przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja na innym się nie udzielam. Chociaż tutaj nas za dużo nie ma ;) w poprzedniej mojej ciąży na forum była nas bardzo silna ekipa. Bardzo dużo dziewczyn się udzielalo. Ale wiesz u mnie to druga ciąża i już tak nie przeżywam jak pierwszą ;) taka grupa mi jak najbardziej wystarczy hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Myślicie już coś o wyprawce czy jeszcze jest dla was za wcześnie? Ja myślałam żeby po prenatalnych jak będzie wszystko ok, to zacznę sobie coś kompletować pomału. Głównie z tego względu że chce rozłożyć wydatki na cały okres ciąży, wózek i łóżeczko kupię na samym końcu ale na pewno miesiąc przed porodem chciałabym mieć wszystko zapięte na ostatni guzik bo nigdy nie wiadomo kiedy dziecko przyjdzie na świat... to moje pierwsze dziecko i już się nie mogę doczekać wybierania tych małych bluzeczek i skarpetek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
KwietniowaOla Musze lezec, wiec mam mnóstwo czasu na szukanie, czytanie i wstępne wybieranie. Mniej więcej wiem, co mnie interesuje. Z kupowaniem wstrzymam się do min 20 tygodnia. Akurat w tym czasie (listopad) odbędą się niedaleko mnie bardzo duże targi dziecięce. Jeśli tylko ciaza pozwoli zamierzam się tam wybrac i cześć rzeczy przynajmniej zobaczyć czy "przetestować". Jesli ceny będą atrakcyjne to pewnie kupie przynajmniej część wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Rozumiem o co Ci chodzi :) ostatnio u siostry miałam okazję obejrzeć i coś sobie wybrać z ciuszkow, z tym że to większość dziewczęcych rzeczy ale coś tam sobie odłożyłam juz. Mam jakieś takie podejrzenia że to będzie dziewczynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Hej dziewczyny. My dziś byliśmy na usg prenatalnym i gratis otrzymaliśmy test papa, który wypadł bardzo dobrze :) Dziewczyny bądźcie dobrej myśli! Ja rzygałam i mnie modliło całymi dniami, nie miałam siły zupełnie. Weszłam tylko w 11 tydz i poczułam przypływ energi i z każdym dniem jest już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Kalina prenatalne miałaś zalecone od lekarza czy robiłaś na własny koszt ? Ja jestem w 11t i nie widać poprawy jak na razie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
KwietniowaOla z racji tego iż z pracy mam pakiet medyczny wszystkie badania robię prywatnie. Jak zadzwoniłam do przychodni i chciałam się umówić na NFZ do gina otrzymałam informację - uwaga -że muszę czekać prawie dwa mce! Wymiękłam! Może to lepiej jak bym na NFZ chodziła, ale tak jestem spokojniejsza częstymi wizytami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Rozumiem, ja chodze na fundusz ale nie narzekam jak na razie :) na prenatalne dostałam skierowanie od gina, ale nie wiem czy to dotyczy tylko tego pierwszego czy kolejnego tez. Bo są 3 przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja o wyprawce w ogole jeszcze nie myślę. Nic nie sprawdzam, niczego nie szukam. A może powinnam bo córkę urodziłam niespodziewanie w 7 m-c i gdyby nie fakt, że część rzeczy dostałam od znajomych i krewnych królika to nie miałabym nic ;) mąż i tak za wszystkim biegał i kupował jak ja w szpitalu leżałam. Dobrze, że chociaż miałam listę zrobioną co muszę kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Jeśli dostałaś skierowanie na jedno badanie to pozostałe tez chyba będą refundowane. Misza boziu w 7 mcu ?! Dziecię zdrowe? Ja za wyprawkę się dopiero zabieram bo boję się że później mogę nie być w stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Dziewczyny, które już są mamami może podzielcie się perełkami, które z czystym sumieniem możecie polecić Interesuje mnie jeszcze kwestia witamin i badań krwi. Na początku brałam kwas foliowy, później zaczęłam brać femibion 1. Kończę niedługo 1 trymestr i zastanawiam się co dalej. Byłam wczoraj u lekarza i zapomniałam zupełnie o tej kwestii. Zamówiłam juz femibion 2 natal plus, ale nie porównywałam z innymi. Babka w aptece i ginekolog polecili mi tutaj femibion 1 i jakos tak z automatu zamówiłam 2. Z tym ze tutaj stacjonarnie występuje tylko ta pierwsza wersja bez tego plus dlatego zdecydowałam się ten natal plus ściagnac z Polski. Teraz przeczytałam, że ta wersja zawiera żelazo a to nie powinno się niby brac bez konsultacji lekarza no i zglupialam. Co do badań - czy macie takie ogólne badania krwi, które pokazują poziom żelaza czy niedobory witamin ? Jeśli tak to co ile tygodni robi się je w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej Jak wygląda to badanie prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja ani w pierwszej ciąży ani teraz nie biorę żadnych witamin. Poza oczywiście kwasem foliowym na początku. Jeśli wszystko jest ok i wyniki są ok nie widze potrzeby żeby czymś się faszetowac. Mój lekarz twierdzi tak samo. Wystarczy że się dobrze kobieta odżywia. No chyba ze wyniki pokażą ze czegoś brakuje. Kalina corka urodziłam w 7 m-c bo miałam stan przedrzucawkowy. Poważna sprawa. Córka ma teraz 7 lat i jest okazem zdrowia :D Ale co przeszłam to moje....po porodzie osiwiałam m.inn. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Ja również przyjmuje tylko kwas foliowy, bo tylko to lekarz mi zalecił. Ale zobaczymy jak będą wyglądały moje wyniki jutro, a podejrzewam że mogą być kiepskie... Właśnie, przyłączam się do pytania Ewy i dodatkowo mam pytanie czy USG prenatalne jest przez brzuch czy przez pochwę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose00
Macie na myśli to usg od 11 do 14 tygodnia przy którym bada się m.in przeziernosc karkowa ? Jeśli tak to ja miałam normalnie przez brzuch. Najpierw standardowe badanie ginekologiczne + usg dopochwowo a później usg przez brzuch. Wszystko było już bardzo dobrze widać. Niesamowite uczucie :) Co ile mniej wiecej macie te standardowe badania krwi -morfologia itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Dzień dobry. Jak tam ciężarowy? W dobrych nastrojach? Ja przywitałam dzień rzygami (Dzień jak co dzien;) ) i tak się zastanawiam jak długo jeszcze...zaraz 14 tydzień przeciez zaczynam! Idę dzisiaj do fryzjera bo siwiutka jestem jak babulenka ale nie chciałam w tych pierwszych tygodniach farbować bo w sumie nie wiem czy można czy nie można. Wolałam nie ryzykować. A tak poza tym to słonko świeci i życie jest piękne! Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej Chodzi mi o badanie prenatalne jak to wygląda? Ja też nie biorę Wit jedynie kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
cześć dziewczyny :) o wyprawce nie myślę wcale. Pewnie zacznę sie tym interesować bliżej 7go miesiąca. Chociaż zainterosowałaś mnie Rose00 tymi targami. W jakim mieście i gdzie będą te targi? Wiem ze w Poznaniu ma być babi targ na Targach 6.10 (chyba) Xxx Jeśli chodzi o witaminy to nie biorę nic poza kwasem foliowym. Wiem ze od drugiego trymestru powinno się dołączyć kwasy DHA. Moj lekarz mowil ze teraz odchodzi sie od kompleksów witaminowych typu femibion tylko uzupelnia sie np tylko żelazem lub tylko jodem, w zaleznosci od wyników badań. Mówi ze po tych witaminach dzieci rodzą sie bardzo duze. I coś w tym jest bo w poprzednich ciazach brałam te witaminy i obaj synowie wazyli 4 kg! Klocki ;) Xxx Badanie krwi miałam na razie robione tylko jedno ale pewnie teraz znowu dostanę skierowanie. Xxx Nie pamiętam jak sie robi usg prenatalne. Ide na nie dopiero w poniedziałek. Boję sie ale musi byc ok :) nie ma innej opcji :) Xxx Pozdrawiam was słonecznie bo u mnie dziś piękne słońce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć dziewczyny :) Ja byłam rano na wizycie a potem w pracy L4 zanieść. Normalnie sukces! Ani razu jeszcze dzisiaj nie wymiotowałam! Muli mnie przeokrutnie ale dzielnie się trzymam i liczę na to że pomału te mdłości i wymioty się już kończą :) u mnie też pogoda piękna, słońce świeci i mega ciepło, az mam dużo więcej energii niż zwykle. Ja na badanie krwi idę za ok miesiąc ponownie, bo wyszła mi anemia i bakterie w moczu. Co do witamin to gin powiedziała że mogę brać pregne plus ale nie muszę, jeśli będzie mnie po tym mdlic. No i obowiązkowo zelazo. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Hej :-) ja już po wizycie. Dzieciątko rośnie, dzisiaj w końcu zobaczyłam serduszko :-) rozbieżności z terminami są nadal ale teraz już tylko 10 dni więc już aż tak się nie martwię. Najważniejsze że maleństwo się rozwija. Ja też nie biore żadnych witamin, tylko kwas foliowy. Jeśli badania krwi wykażą jakieś niedobory to dopiero wtedy zacznę brać. Dziewczyny czy wy też jesteście takie senne? Ja jak wciągu dnia nie położę się chociaż na godzinkę to jestem nie do życia ;-) Dzieciaki się ze mnie śmieją że jestem strasznym śpiochem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Moje senności już minęły. Już nie śpie w dzień. Za to wieczorem padam ze zmęczenia i to często o 20! Potem budzę się w nocy lub nad ranem i nie mogę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Kwietniowamamaporazdrugi ja już teraz nie jestem taka śpiąca. Nie śpię w ogole w dzień. A może powinnam wyspać się na zapas bo jak dziecko się urodzi to się dobre skończy. Pola zawsze nas rozpieszczała jeśli chodzi o spanie w nocy. Miała pół roku od kiedy przesypiała całe noce i poza akcjami typu choroby to zawsze dobrze spała. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie bo opowiesci typu "nie przesłałam całej nocy od 5 lat" lekko mnie przerażają! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja już też nie śpię w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ja tu jestem w najmłodszej ciąży więc mam nadzieję, że to spanie szybko mi minie :-) Nie pamiętam, żeby w poprzednich ciążach był ze mnie taki śpioch ale wtedy byłam młoda siksa nie to co teraz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Mam dla was zabawę na wykrycie płci dziecka w brzuchu. Oczywiście potraktujcie to z przymróżeniem oka. Gdzieś to wyczytałam i spodobało mi się, wiec sprawdzilam na sobie ;) Otóż na nitce zawieszamy obrączkę lub inny złoty pierścionek i trzymamy nad brzuchem. Jeśli obrączka zatacza kółka bedzie dziewczyna, jeśli porusza sie w przod i w tył bedzie chlopak. U mnie chłopak. Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×