Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość KwietniowaOla
U mnie się obraca wokół siebie :( bliźniaków na pewno nie będzie ;p Ja też już nie jestem senna, a dzisiaj mam tyle energii i taki humor jak przed ciążą! Normalnie aż nie wierzę :) wykorzystałam to i właśnie pieką mi się rogaliki w piekarniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia80
Witam Was dziewczyny, mogę się dołączyć? Od początku śledzę Wasz topik. Ja termin mam na 25 kwietnia. Mam 37 lat i pięcioletnią córeczkę. O tę ciąże staraliśmy się z mężem ponad 2 lata, ostatnia proba zakończyła się poronieniem w 9 tygodniu, dlatego teraz też się boję i każdego ranka sprawdzam czy mam symptomy ciąży. Mam nadzieje że tym razem będzie wszystko dobrze. Ze względu na wiek to już i tak dla mnie prawie że ostatni dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
witam Zuza80 :) bardzo mi przykro że straciłaś poprzednia ciążę. Wiem przez co przechodziłaś bo ja też raz poroniłam ale w 7 tygodniu. Pocieszam się że natura jest mądra i wie co robi. Lepiej poronić na wczesnym etapie niż np urodzić chore dzieciątko. Serce zawsze już będzie bolało ale teraz nowa szansa, nowa nadzieja i trzeba być dobrej myśli :) Pamiętaj tylko dobre myśli! :) Będzie dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Witaj Zuza. Tutaj wiele dziewczyn ma poronienie na koncie, a zaszły w kolejną zdrową ciąże, także nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze. Grunt to się nie stresować , bo to gorzej wpłynie na Ciebie i malenstwo. Ja dzisiaj weszłam w 12t, na razie mdłości są na czczo, wymiotów brak. Tylko od jakichś dwóch dni pobolewa mnie lekko podbrzusze, ale nie cały czas. Myślicie że to normalne ? Ciągle biorę luteine, zapomniałam zapytać gina kiedy ją odstawić a wizytę mam dopiero pod koniec października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
kwitniowaOla a jak liczysz tygodnie? 12 tydzień to 12+0 czy może 13+0? ja tez dzis rozpoczęłam 12 tydzień. Liczę to jako 12+0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej dziewczyny. Ja tez cały czas biorę luteine i lekarz mi powiedział że mam brać do odwołania. A podbrzuszu pobolewa cały czas. Chyba to normalne bo macica się rozrzesza, chociaż mnie też to zawsze stresuje. Ja sie pogubilam właśnie w którym tyg jestem ;) albo 13 albo 14... no nie wiem hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Aisz ja mam ściągniętą aplikacje na telefon i mi pokazuje że jest to 12t ale skończony 11 czyli 11+1. Nie wiem czy to dobrze liczę ale moja ginekolog też tak liczy. Jak poszłam do niej na pierwszej wizycie to byłam w 8+5d a policzyła jako 9t. Termin mam na 18.04. Kurcze była u mnie teściowa i zagadalysmy o imionach i powiem wam, że będzie ciężko wybrać takie żeby też im się podobało :/ praktycznie na każdą moją propozycje kręciła nosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
imię musi się podobać rodzicom nie dziadkom :-P takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Aisz masz rację, ale boje się sytuacji że się np będą podśmiewac z dziecka i imienia które wybralismy... Chyba wiesz o co mi chodzi ? Ja ogólnie sugeruje się swoim i partnera gustem ale jak się słyszy enty raz głupie docinki to można zwątpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
No śmieszne by było to że dziadkowie się śmieją z imienia, nie przejmuj się tylko wybierz jakie wam odpowiada. Witam nowa osobę ja ostatnio mam schizy a tym bardziej jak czytam o o poronieniu nie wiem jak wygląda poronienie ale ciągle mam w głowie myśli czy wszystko jest ok i czy serduszko bije ehhh ten stres jest straszny. U mnie 10 tydz a już bym chciała czuć ruchy byłabym spokojniejsza. Wymioty ustały ale nudności mam dalej. Czuje się tez lepiej i już nie śpię w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
KwietniowaOla w ogóle nie mów im o swoich wyborach. Poinformujesz jak już dziecko będzie na świecie i będzie mieć imie. Ja z córką też tak miałam, że nic im się nie podobało. W końcu przestałam z nimi na ten temat w ogole rozmawiać. Mała się urodziła mąż zadecydował że Pola i dziadki oszaleli bo co mieli nie szaleć na widok pierwszej wnuczki. Teraz też w ogole z nimi o tym nie będę rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ewa ja poronilam dwa razy. Miałam silne bóle brzucha i krwawienie. Z za pierwszym razem to już z tydzień wcześniej a może nawet ze dwa znikły wszystkie objawy ciążowe. Nie czytaj tych złych wiadomości, czytaj lepiej te dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Misza dzięki, w sumie to masz rację tak zrobię :) U mnie również był bardzo ostry ból i mnóstwo krwi, z tym że poronienie przyszło nagle. Ale naprawdę nie ma co się martwić, masz objawy ciąży, lekarz też chyba nie widzi żadnych nieprawidłowości więc na pewno jest dobrze. Jeszcze nie raz będziemy się bały o nasze dzieci, to dopiero początek ciąży. U mnie za 2tyg prenatalne i też już się nie umiem ich doczekać. Dzisiaj znowu raz wymiotowałam ale chyba to z głodu było. Ogólnie lepiej się czuję i tego samego życzę wam :) do dziewczyn które już mają dzieci, kiedy poznalyscie płeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś w 18 i 20 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
ja jak czuję małego głoda,to charakterystyczne ssanie w brzuchu to pędzę coś zjeść, chćby suchara czy wafla ryżowego. Inaczej rzyg murowany. Dlatego teraz bez przekąski nawet z domu nie wyjdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
A wierzycie w to, że można poznać płeć już na pierwszym badaniu prenatalnym w 13t ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja płeć poznałam dość szybko ale naprawdę już nie pamiętam w którym tygodniu. Wiem dziewczyny ja myślę pozytywnie ale strach zawsze będzie :) kto wie może poznasz płeć na tym badaniu prenatalnym ja sama bym na to liczyła gdybym je miała niestety u mnie to koszt 250 zł więc drogo a poza tym mojego m nie będzie bo będzie w sanatorium a sama nie zajadę na te badania bo to dość daleko. Idę cos zjeść chyba zrobię sobie kanapki z ponidorkiem i cebulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ola ja też bym się nie przejmowała tym co powiedzą dziadkowie, to jest przecież wasze dziecko więc bez przesady. Ja jestem z siebie dumna bo dzisiaj nie spałam, rano byłam u fryzjera a po południu wzięłam sie za sprzątanie więc pół dnia mi na tym zleciało. Zawsze jak sprzątam to przeklinam po co taka duża chata była nam potrzebna ;-) Jeśli chodzi o płeć to jak byłam w ciąży to nie było modne to isg 3 czy 4d i przy pierwszej lekarz mówił że nie widać czy chłopiec czy dziewczynka no i urodził się synek a wiadomo że pierwsze to bez różnicy co będzie. W drugiej ciąży lekarz kilkakrotnie mówił że będzie chłopiec a ja tak bardzo chcialam córeczke i wyobraźcie sobie w jakim szoku byłam gdy maleństwo wyskoczyło i okazało się że to córka :-) myślałam że lekarka co odbierała poród się pomyliła no ale nie :-) a ja nie miałam w domu ani jednego ubranka dla dziewczynki, nic zupełnie. Nawet nie wiedziałam jak dać na imię bo miał być Szymon. To był najszczęśliwszy dzień w moim życiu i teraz córeczka jest taką moją rozpieszczoną królewną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Bolą was piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Mnie bolą cały czas. Ewa a gin nie może dać Ci skierowania na prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja poznałam płeć dziecka jak się urodziło ;) kiedyś już pisałam ze mała nie pokazała co ma miedzy nogami na żadnym USG, mnie cycki bolą cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
W sumie to chciałabym poznać już co tam siedzi, ale boje się że sie nastawie na konkretną płeć a potem się okaże że jednak to nie to :p No nic trzeba czekać :) to moje pierwsze dziecko i z dnia na dzień coraz bardziej nie moge się go doczekać... Mnie piersi lekko bolą tylko przy dotyku albo jak spie na brzuchu. Ale za to strasznie swędzą! Brzuch tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
moja dobra koleżanka poznała płeć w 13 tygodniu na prenatalnych Xxx Cycki mnie juz nie bolą, no moze jak któryś syn mnie zdzieli przez przypadek podczas zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja jutro jadę do znajomych na weekend. Oni mają 3 dzieci. Synek 5 lat, corka 3 i najmłodsza skończy roczek. Tam jest zawsze ostra jazda z dziećmi... zawsze chciałam mieć liczną rodzinę Ale po powrocie z weekendu u nich cieszę się swoją domową ciszą :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
U nas juz jest dom wariatów. Chlopcy maja 5.5 i 4 lata. Niebawem dołączy trzeci gałgan! No i nie zapominajmy o mężu - to jak kolejne dziecko ;) oszaleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja mam parkę,12 lat, prawie 5 lat i teraz 3 dziecko ale ja się cieszę :) mój facet też jest jak dziecko :/ mnie piersi już nie bolą od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina Kalina
Hej Zuzia80! Teraz co druga kobieta ma problem z zajściem i przygody z poronieniami. Ja sama poroniłam dwa razy przed tą ciąża, ale nie poddałam się choć to bardzo bolesne straty. Znam i takie dziewczyny które poroniły raz i nie mogą się z tym pogodzić! zaprzestały się starać. Dodam że tez jadę na Luteinie 100 i lekarz kazał brać do 16 tyg. Ja dziś 12tydz 4 dz. I dziwnie kują mnie jajniki na zmianę. Miałyście tak? zastanawiam się czy powinnam udać się do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Kalina ja też mam tę luteinę przepisaną, ale nie wiem do kiedy mam ją brać, lekarka powiedziała tylko że co najmniej do końca 1 trymestru.. co do bólu to wydaje mi się ze teraz w II trym coraz częściej bedziemy odczuwać jakieś kłucia, ciągnięcia itp ale jak bardzo ci to dokucza to idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej dziewczyny a kochacie się z partnerami czy się boicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Kalina ja też mam takie kłucie po bokach. Ja z mezem po całości :p lekarz powiedział że jesli jest wszystko ok to bez ograniczeń. I tez tak czynimi hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×