Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Misza_83
Ale u nas pogoda do luftu ;( pada i pada. A mieliśmy iść na cmentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
U nas też pada i pada i zimno :( koniec złotej jesieni. Co do zawrotów głowy to ja mam jak wstaje z czegoś najczęściej. I mam taki kłujący ból w podbrzuszu jak kichne albo kaszle. To trwa dosłownie sekundę ale strasznie bolesne jest. A tak to w sumie nic mi nie ma oprócz osłabienia ale to przez anemię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczescie nie mam zawrotow, ale czuje,ze cos tam sie dzieje w moim brzuchu - rosnie:) czasem mnie zakluje no i sikam non stop! Dziewczyny myslalyscie juz o pampersach? Ja tak mysle, czytam i spotykam sie z roznymi opiniami. Moja znajoma uzywa Dada i bardzo je sobie chwali, ale chyba z 5 innych znajomych probowalo i bardzo narzekalo na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Moja ciąża z terminem na 6.04 wiec tez dość "stara" ;) czuje ruchy glownie wtedy gdy sie najem lub zjem cos słodkiego i odpoczywam np leżąc. Oprocz tego czesto wieczorami. Brzuch mi juz "wywaliło" jest juz spory. Od zeszlego czwartku czuje sie dobrze i nie wymiotowalam to od razu sie zaokraglił ;) Lini nie mam a sutki faktycznie sa delikatnie ciemniejsze i obwódka szersza. Zawrotów głowy nie mam. Moja rodzina juz wie od jakiegos czasu. Nie pojechalam na pogrzeb babci bo bardzo zle sie czulam i nie chcialam ich kłamać. Rodzicom i tesciom powiedzielismy jeszcze szybciej, jakos miedzy 8 a 10 tygodniem Xx Gościu ja tak nie miałam. Ale jak beta niska to nie wrozy nic dobrego. Chociaz trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Chyba większość mam w Polsce używa dadow z tego co czytałam na necie, ale sama osobiście słyszałam że mogą uczulać.. mój maluch może być alergikiem po mnie więc trochę się obawiam. Moja siostra dla córy używała na początku tylko Pampers oryginalne bo dady źle na nią wpływaly, dopiero jak skończyła rok to sytuacja się zmieniła (albo pieluchy) i mogła używać dady które nie ukrywajmy są dużo tańsze... Jeszcze się zastanawiałam nad tym z Rossmana babydream albo te z Lidla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja kupowałam dada i uważam że są świetne nic nie uczulały już gorsze są te chusteczki nawilżane nie ważne z jakiej firmy zawsze było po nich podrażnienia teraz jak będę ich używała to po zastosowaniu przemyję pupkę jeszcze wodą na koniec. U mnie dolegliwości minęły dobrze że już nie wymiotuję bo za niedługo powtarzam glukozę i nie chciałabym znów jej zwymiotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisz
Podobno dadę produkuje pampers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To,ze Dade produkuje Pampers juz dawno obalono. Producentem Dady jest Ontex, a Pampersa Procter&Gamble. To byl akurat mit:) Wlasnie rozne sa opinie na temat Dady... Jedni bardzo chwala, inni narzekaja. Chyba trzeba samemu sprobowac:) wiadomo,ze tansze oznacza wiecej zaoszczedzonych pieniedzy i chyba kazdemu zalezy na tym. Moja siostra zuzyla kilka "Dad" i przeciekaly od razu po siku bokami. Kolezanka bardzo chwali (poki co maly rozmiar). Chyba trzeba samemu wyprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Dokładnie musicie same przetestować ja kupowałam i mogę z czystym sumieniem polecić nic nie przeciekało są naprawdę dobre ale same się musicie przekonać. Nic trzeba iść mieszkanie wysprzątać. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ja używałam happy Bella. Były w rozmiarze poniżej 2 kg dlatego ich używałam bo corka urodziła się 1,4kg. Potem jak była większa to też zostałam przy happy bo u nas się sprawdziły. Dada zaczęłam używać jak mała miała pieluche tylko na noc zakładana. I uważam że były ok. A jeśli chodzi o te pieluchy happy to zamawiałam je z jakieś strony internetowej (już nie pamiętam jakiej) i cenowo wychodziło tak samo jak Dada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie gdzies czytalam, ze pieluchy zamawiane w internecie wychodza o wiele taniej. Nawet oryginalne pampersy wychodza (podobno) w cenie pieluszek Dada. No wlasnie jakos nie chce mi sie wierzyc,ze te Dada rzeczywiscie sa zlej jakosci jak mowia niektorzy... Przejrzalam w miedzyczasie w internecie wiele testow mam i wychodza naprawcde dobrze. Nie wiem o co chodzi tym moim znajomym... Tak jak piszecie - sama wyprobuje:) Troche szkoda wydawac tyle pieniedzy na pieluchy, a z drugiej strony strach przed obtarciami i odparzeniami. Dylematy, dylematy:) Kolejne - lozeczko czy kolyska. Moja kolezanka namawia mnie na kolyske, jednak czy da sie zamontowac w takiej (Coneco) monitor oddechu? Mojemu koledze dziecko zmarlo na smierc lozeczkowa i monitor oddechu to moj punkt 1 na liscie zakupow:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Ja będę miała i kołyskę i łóżeczko, dlatego że łóżeczko będzie w pokoju malego i chce go tam odkładać na dzień żeby przyzwyczaić do swojego pokoju a kołyska w naszej sypialni przez pierwsze kilka miesięcy w nocy żeby mieć go przy sobie do karmienia A co do pampersów to chyba kupię pierwsze opakowanie oryginalnych a potem zobaczymy co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie dobry pomysl. I to, i to...W szczegolnosci,ze kolyska bedzie sluzyla tylko jakis czas, a lozeczko na pewno dluzej:) Mozna kupic uzywana kolyske, potem tez sprzedac swoja np na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
O rety...o kolysce to ja nawet nie myślałam. Oszaleć normalnie można od tej klęski urodzaju :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ja tylko łóżeczko uważam że kołyska jest nie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani1990
Ja tez nie widze potrzeby w kupnie kołyski.. owszem podobają mi sie, ale sobie odpuszczę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie spotkalam ze zdaniami,ze to jeden z najlepszych zakupow:) choc jesli ktos ma spokojne dziecko, to zwykle lozeczko wystarczy:) ja tez szukam jakiegos rozwiazania, bo na pewno lozeczko dam do pokoju dziecka, ale myslalam o czyms w mojej sypialni, na pewno przez pierwsze miesiace. Nie chce spac z dzieckiem i zabierac je do siebie do lozka, ale warto (i wygodnie) przez ten poczatkowy czas miec je pod reka:) tez chcialabym,zeby sie oswajalo ze swoim pokoikiem. Mysle o kolysce Milly Mally, mozna ja przewozic z jednego miejsca do drugiego, wiec np z mojej sypialni do pokoiku dziecka:) a po pol roku zakupic zwykle lozeczko, kolyske sprzedac (jeszcze na gwarancji) i nie stracic na tym wiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani1990
Ja nawet jak chcialabym nie mialabym narazie gdzie wstawic kolyski. Mieszkamy z tesciami i remontujemy sobie gore... tzn na dzien dzisiejszy to stan surowy. Wiec na chwilę obecną mamy jeden duzy pokój. A do kwietnia nie ogarniemy wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa
No tak Misza, z ta "starszoscia" to mi sie popierdaczylo, w zla strone liczylam. A karuzele to mam non stop, ale sa i dobre wiesci: od 2 dni nie wymiotuje, a dzis prawie mnie nie muli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa
Pieluszki uzywalam happy, kupowalam w internecie na blizejciebie.pl. Kupowalam tam tez plyn do prania i plukania dzidzius. Wychodzilo bardzo tanio, zwlaszcza ze bralam zawsze mega paczke, od 4 do 6 opakowan na raz. Niby duzo, ale to dosc szybko schodzi, trzymalam je pod lozeczkiem. Teraz tez na pewno bede tam kupowac. Chusteczki kupuje tam do tej pory 16 sztuk na raz "panda"sie nazywaja, ostatnio trafilam po 2.99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Ooo właśnie. Z tej samej strony zamawiałam, nie pamiętałam nazwy ;) Teraz pewnie będę robić tak samo. Też zamawiałam cały karton i na miesiąc, dwa był spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Happy strasznie uczulaly moje dziecko więc jak widać trzeba przetestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa
Nie lubie pampersow(dostalam, zuzylam, strasznie mi nie podpasily) i mi wychodzilo taniej nawet niz dady z biedronki w promocji, a nie musialam sie napinac kupic dzis czy jeszcze poczekac bo a noz widelec promocja bedzie. Kazdy robi jak uwaza. Dla mnie pampers jest strasznie przereklamowany. A kilku dziewczynom w szpitalu dzieci dostaly uczulenia wlasnie od pampersow bo kupily jakies premium i one byly mocno perfumowane i niestety chcialy dobrze( bo orginalny pampers i do tego premium!) a skonczyly z tetra bo dzieciom trzeba bylo dupcie zaleczyc przed nowymi jednorazowkami. Tak ze dla dzieci im mniej chemi tym lepiej. Niestety substancje zapachowe uczulaja i podrazniaja najbardziej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Jedne dzieci maja bardzo wrażliwą skórę drugie dają radę. Wiadomo, że każde dziecko inne. Moja Pola może ze 2 razy miała tylko pupcie odpazona i musiałam jej smarować sudacremem. A tak na codzień tylko linomagiem i to też nie codziennie. Mało co ja ruszyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Faktycznie kołyska to zakup trochę "ekstrawagancki", bo nie służy zbyt długo, ale ja nie bardzo chce zagracac sobie sypialnie łóżeczkiem dziecka a kołyska jest dużo mniejsza plus się kołysze q maluchy jednak lubią być bujane, poza tym nie chcę brać go do naszego łóżka bo się boje ze go zgnieciemy, no i ciężko potem odzwyczaić od tego. Chce od początku nauczyć małego że ma swój pokój i żeby jak najwięcej czasu spędzał w nim. Popołudniu drzemki też w łóżeczku. Ale z kolei nasza sypialnia jest zbyt daleko od pokoju dziecka żeby latać tam na karmienie czy po prostu monitorować go w nocy. A też nie chcę sytuacji że ja śpię z dzieckiem u niego a partner sam w sypialni...dlatego u nas kołyska jest dobrym wypośrodkowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Aha a jeśli chodzi o kosmetyki i chusteczki ( i ogólnie chemię) to polecam blog "sroka o". Dziewczyna robi świetne recenzje wielu kosmetyków i powiem wam że czasem aż się za głowę łapałam jak czytałam sklady kosmetyków dla dzieci :/ ja będę używała albo białego Jelenia bo ja jako alergik przetestowałam wiele kosmetyków i wiem z doświadczenia że te są warte używania, albo z Rossmana babydream. A też nie chcę przepłacać w aptekach bez potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, ze kołyska to w ogóle ciekawa sprawa i dobra rzecz :) już od wieeeeeków używana dla niemowląt :) Teraz maja mnóstwo opcji, gdy dziecko śpi i mama odpoczywa lub nie ma jej obok - można spokojnie monitor oddechu wlaczyc (kołyski z funkcja łóżeczek). Ja tez słyszałam o odparzeniach po oryginalnych pampersach. Ale słyszałam tez o odparzeniami po dadzie. To chyba zależy od dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnapoziomkowa
Bardziej od rodzica, jak uwaza ze dzieciak z pielucha musi 12h wytrzymac to tak sie konczy. A te dzieciaczki mialy ewidentne uczulenie, wysypka, czerwona, luszczaca sie skora. Te pieluchy tak smierdzialy ze ja po drugiej stronie pokoju ledwo moglam wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro miały uczulenie to nie zależy od rodziców, bo pewnie nawet nie po „12h” o których pisałaś to uczulenie by wystąpiło :) ile głów, tyle opinii... Mamy same musza poobserwować i zadecydować, jakie pieluchy nie szkodzą:) dla mnie nie ma różnicy czy będą miały napis „pampers”;p byle były dobre i nie kosztowały tez fortuny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×