Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Ewa31lat
Witam Mam nadzieję,że będę mogła do was się przyłączyć. 18.08.2017 powinnam dostać okres,nie dostałam, wykonałam test i pokazały się dwie kreski czyżby ciąża? dowiem się 31.08 bo mam pierwszą wizytę u lekarza. Mam sporo obaw i czuję niepokój, już mam dwójkę dzieci córka 12 lat syn 4 latka, ciąża nie była planowana.No cóż powoli oswajam się z tą świadomością ale wszytko będę wiedziała 31 :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Dziewczyny, a myślicie już może o detektorze tętna płodu? Takie urządzenie można wypożyczyć na dowolny czas (rentmama.pl) i cieszyć się biciem serducha maluszka nie tylko podczas wizyty u gina. Fajna sprawa dla rodziców i reszty rodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć dziewczyny i co tam u was słychać ? Coś malo tu mam na kwiecień... U mnie w sumie bez zmian, przyszły mdłości i wymioty choć nie jest tak źle jak myślałam że będzie. Ciągle muszę coś podjadać, żeby nie wymiotować. Pewnie będzie dużo na plusie kg przez to... Pierwsza wizytę u gina mam dopiero 14 września. Trochę późno moim zdaniem ale trudno, jakoś wytrzymam te 2 tygodnie. Dalej jestem w szoku i mam momenty paniki, jak sobie poradzę, że po co mi to było... Na razie nikomu nie mówimy nic, wiem o ciąży tylko ja i mój partner. Boje się trochę reakcji rodziny i w pracy... Bardzo bym chciała żeby nasz kwietniowy wątek ruszył pełną parą, bo fajnie jest mieć z kim podzielić się wrażeniami z tych początków i ewentualnych wątpliwości. Nie bardzo mam komu się wygadać :( pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Hej kwietniowaOla Ja mam jutro pierwszą wizytę aby potwierdzić ciążę.Stresuję się. U mnie oprócz dzieci i partnera też nikt nic nie wie i szybko się nie dowiedzą najpierw ja muszę mieć pewność że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Witaj Ewa :) Na pewno będzie wszystko dobrze na wizycie, napisz jutro jak przebiegla. Szkoda że więcej dziewczyn się tu nie udziela, ale może jeszcze się rozkręci. Masz już jakieś objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popelka
Hej dziewczyny. Ja tez zostanę kwietniowa mamą. W piątek mam wizytę i ginekologa wtedy dowiem się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola z objawów to mam: Lekką zgagę, bóle brzucha, straszne zmęczenie, uwielbiam kawę a od jakiegoś czasu w ogóle nie pije odpycha Mnie, drażnią mnie niektóre zapachy np jak otwieram lodówkę :) mdłości i wymiotów póki co nie mam. A u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
No ja niestety męczę się z wymiotami i mdłościami. Ale kompletnie nie mam apetytu, muszę wmuszac w siebie jedzenie, żeby tylko nie wymiotować. Najgorsze jest to że chodzę do pracy i wtedy jest koszmar... Do tego boli mnie kręgosłup i zoladek. I standardowo ciągle chodzę do toalety :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Popelka, napisz koniecznie co u lekarza :) to Twoja pierwsza ciąża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popełka
Mam juz 9 miesięcznego synka. Róznica będzie ok 15 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Dziś miałam pierwsza wizytę pani doktor potwierdziła ciążę. Do 2 tyg mam zrobić usg i sprawdzić czy serduszko bije bo teraz jeszcze za wczesnie. Kolejna wizyta za 3 tyg. A co do dolegliwości to też mnie żołądek pobolewa do tego zaczynają się problemy z pęcherzem :/ i apetyt tez kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Dziś miałam pierwsza wizytę pani doktor potwierdziła ciążę. Do 2 tyg mam zrobić usg i sprawdzić czy serduszko bije bo teraz jeszcze za wczesnie. Kolejna wizyta za 3 tyg. A co do dolegliwości to też mnie żołądek pobolewa do tego zaczynają się problemy z pęcherzem :/ i apetyt tez kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Dziewczyny według obliczeń lekarza to 5 tydz i 4 dzień ciąży a według wszystkich kalkulatorów na necie to już 6 tydzień i 3 dni i teraz się zastanawiam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może owulacja Ci się przesunęła i nawet o tym nie wiedziałaś ? Między miesiączką a USG zawsze są różnice, może lekarz liczy od zapłodnienia a na necie od dnia poprzedniej miesiączki, to jednak dwa tygodnie różnicy jest... Szczerze mówiąc sama do końca nie wiem jak to się liczy :/ Paelka nie balas się tak małej różnicy wieku między dziećmi ? Mam nadzieję że Cię nie urazę tym pytaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misza_83
Hej dziewczyny. Chyba mogę do Was dołączyć ;) chociaż ze mną to niestety nic nie wiadomo. To moja 4 ciąża a dziecko mam tylko jedno. Dwa razy poroniłam. W tej ciąży też już zdążyłam byc w szpitalu przez krwawienie. Później wszystko było ok. Byłam u mojego lekarza w połowie sierpnia i serduszko już bilo. Teraz mam wizytę za tydzień i zobaczymy czy dziecko się dobrze rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Misza :) jasne że możesz dołączyć. Jak widzisz wątek na razie nie powala... Jak się czujesz i który to tydzień już ? Współczuję straty dwóch ciąż, ja straciłam jedną więc po trochu wiem co czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Witaj misza :) fajnie,że dołączyłaś ja mam już 2 dzieci teraz jestem w 3 ciąży, strasznie mi przykro,mogę sobie tylko wyobrazić jaki to ból, ja nie poroniłam ale strach mam zawsze a to czy nie poronię a to czy serduszko bije, czy dziecko się dobrze rozwija ehhh same lęki. U mnie 6 tydzień aw 7 tyg idę sprawdzić czy serduszko bije i kolejny strach wy tez tak dziewczyny macie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Dziewczyny fajnie by było jakby każda miała swój nick aby wiadomo było z kim piszemy a nie jako gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
dwaj ostatni goście to ja, zapomniałam sie podpisac :) Ja też sie martwię czy wszystko ok, tym bardziej ze ciaża niespodziewana i nieplanowana w związku z czym nie przyjmowałam zadnych witami ani kwasu foliowego dodatkowo, teraz juz tez o tym zapominam. W domu mam remont, chodzę do pracy na różne zmiay i po prostu jestem tak zmeczona ze marze tylko o łóżku ;/ Mdłosci dokuczają mi coraz bardziej, do tego okropnie boli mnie żołądek i zaczyna kręgosłup. Wg internetów to 8 tydz, ale do wizyty jeszcze półtora tyg i zobaczymy co wyjdzie na usg bo z cyklami to różnie bywa. Eh skomplikowane i pełne obaw to wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Ola tak myślałam,że to ty wyżej :) u mnie też to był szok ciąża w ogóle nie planowana, moja córka ma 12 lat syn 4 i znów małe dziecko no ale powoli oswajam się z tą myślą. Ja pracuję do jutra tzn praca fizyczna i dużo środków chemicznych nie będę ryzykowała. Witamin nie biorę jedynie kwas foliowy ale pilnuję aby nie zapomnieć bo to bardzo istotne.Mnie bóle żołądka przeszły za to problemy z pęcherzem wciąż wracają a to takie nieprzyjemne ehhh. Ola tak z ciekawości ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Hej dziewczyny to może i ja do was dołącze :) prawdopodobnie jestem w 6 tyg ciąży, do lekarza idę w środę i zobaczymy co mi powie. To moja trzecia ciąża, mam już dwójke dzieci w wieku 9 i 7 lat a ciąża była jak najbardziej planowana :) zastanawiam się czy w środe brać już l4 bo pracuje w sklepie po 10 godz dziennie i musze dzwigać ciężkie skrzynki więc boję sie żeby nie było z tego żadnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Mam 25 lat :) Ja jutro też ide do swojego lekarza ogolnego po l4 na te dwa tyg do wizyty u gina, bo wykonczą mnie te wymioty a pracuję w obsłudze klienta i nie moge pozwolić sobie na bieganie do toalety co 5 min. A boje się ze w końcu zwymiotuje komuś w twarz :/ Ewa to pewnie to najmłodsze będzie oczkiem w głowie reszty rodziny :) Między mną a moją starszą siostrą też jest 5 lat i powiem Ci ze dzisiaj mamy ze sobą świetny kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Witaj Kwietniowa mamo :) Przy pracy wysiłkowej ja bym nie czekała tylko od razu brała l4, bo moim zdaniem jest zbyt duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
No też mi się wydaje że lepiej dmuchać na zimne :) zobaczymy co mi powie lekarz w środe. Bardzo jestem ciekawa co będzie widać na usg, już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Pewnie już bedzie biło mocno serduszko :) kurcze zazdroszczę, ja musze jeszcze tak długo czekać.... A masz już jakies objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ola biegam do ubikacji co pół godziny, bola mnie piersi i wcześniej bolał mnie brzuch ale teraz już ten ból sie uspokoił. Cieszę się że nie mam mdłosci ale w poprzednich ciążach też nie miałam więc mam nadzieję że i tym razem mnie ominą. A ty na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O boże to szczęściara z Ciebie jak nie masz mdlosci! ja już przez nie nie wyrabiam. Z miesiączki wychodzi ze 20 kwiecień, ale czekam na wizyte zeby lekarz to potwierdził, ponieważ ja w kwietniu tego roku poroniłam i od tego czasu te okresy są mało regularne. Ost @ miałam 15 lipca cykle zwykle były ok 26 dniowe wiec sugeruję sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ja ostatnią miesiaczke miałam 22 lipca i termin niby na 29 kwietnia, też jestem ciekawa co wyjdzie na usg. Ja pierwszą ciąże też poroniłam w 5 tyg a miesiąc pozniej byłam znowu w ciąży która przebiegla bez żadnych komplikacji wiec będzie dobrze, zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Poprzedni post to oczywiście ja :) z rozpędu zapominam sie podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Taka mam nadzieje... Ogólnie wcześniej jakoś nie myślałam o zagrożeniach towarzyszących ciązy, ale teraz bedąc w niej mam tyle obaw, ciagle myśle co może pójsc nie tak. Boje sie tej wizyty u lekarza. Jesli moge zapytac ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×