Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ola trzeba myśleć pozytywnie :) mam 29 lat a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Już doczytałam że 25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Czyli chyba na razie jestem najmłodsza :) Dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza pierwszego kontaktu i dostałam to nieszczęsne L4 ale tylko do 11.09. :/ Nie było mojej stałej lekarki, a ta która jest na zastępstwo jest tak wredna ze szkoda gadać. Wyobraźcie sobie że nie chciała dac mi tego L4 bo ciąża to nie choroba, a wymioty w ciąży to nie wskazanie do L4, bo musiałabym być na z nim już do końca a tego mi lekarz nie wypisze, chyba że ginekolog ale musi mieć podstawy :/ Co z tego, że wymiotuje po każdym posiłku i kompletnie nie mam siły przez to chodzić i obsługiwać petentów w pracy, bo ciąża to nie choroba :/ grr wkurzyła mnie ta baba. Mam nadzieję że mój ginekolog okaże się bardziej zrozumiały. W końcu dała mi to L4 na kręgosłup i mam brać Apap :/ i oszczędny tryb życia prowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
kwietniowamama ja tez okres miałam 22 lipca termin według kalkulatorów to 28 kwiecień tobie lekarz tak wyliczył ? U mnie zaczynają się mdłości ehhh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
według kalkulatorów dziś jest 1 dzień 7 tygodnia, pójdę do gin za 3 tyg to niech mi wytłumaczy, zresztą pierwszą wizytą byłam zaskoczona bo przyszłam do lekarza ona potwierdziła ciążę, witamin nie przepisała jedynie kazała brać kwas, książeczki ciążowej nie założyła :/ dała tylko skierowanie na usg i badania moczu i krwi wy już macie książeczki założone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Nie założył Ci książeczki ciąży, bo zakłada się ją ok 9 tyg jak już bije serduszko i są zrobione badania. W 5 tyg jest jeszcze wszystko zbyt niepewne by zakładać książeczkę. Co do mdłości to współczuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
KwietniowaOla dla mnie to dziwne bo w dwóch poprzednich ciążach już w 5 tyg miałam założone książeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Hm a u tego samego lekarza ? To faktycznie dziwne w takim razie, ja słyszałam że to właśnie tak działa. No ale pewnie na następnej wizycie już Ci ją założy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ewa tak mi wyliczyla pani doktor wg om. W środe ide to zobaczymy co wyjdzie wg usg. Mi w poprzednich dwóch ciążach też książeczke zakładali jakoś koło 10 tygodnia. Już się nie moge doczekać wizyty :) mi dzisiaj tak jakoś dziwnie było, rano jak poszłam do sklepu po bułke do pracy to musiałam szybko z niego wyjść bo niedobrze mi się zrobiło. Ogólnie jestem wrażliwa na zapachy i wszystko mi śmierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
to widzisz dziwne bo ja miałam miesiączkę tak jak ty 22 lipiec a mi wyliczyła całkiem inaczej ehhh dlatego ci powienm szczerze bardziej wierzę kalkulatorom niż lekarzowi bo według niej jak byłam w tamtym tygodniu to byłam w 5 tyg i 4 dni a według kalkulatorów tydzień więcej mam czyli było by tak jak u ciebie. Ale mniejsza z tym będę sie sugerowała według badania usg jak bedzie. co do książeczki to w dwóch ciążach miałam w 5 tyg ale to byli inni lekarze bo mieszkałam w innym mieście. Mnie też mdli i drażni zapach jedzenia, tak jak piłam kawę teraz nie pije wcale,odrzuca mnie, jestem ciągle zmęczona. Muszę na dniach iść zrobić badania krwi,moczu i glukoza fujjj :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ja kawe uwielbiam a w poprzednich ciążach nie mogłam na nią patrzeć, dobrze że teraz póki co jeszcze mi smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ewa a jak dzieci zareagowały na wieść o rodzeństwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa37
cześć, ja tu chyba jestem najstarsza, mam 37 lat i to moja pierwsza ciąża, będzie 6 tydzień ,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Córka najpierw była zaskoczona teraz się cieszy. Syn 4 letni nic nie wie bo jest mały i by innym powiedział a ja wolę z tym poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Mama 37 witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Hej dziewczyny co tu tak cicho? Jak samopoczucie? Ja jutro ide do lekarza i mam lekki stresik i dylemat czy brać już L4 czy jeszcze nie. Ogólnie troche mi ciężko przez te 10 godzin w pracy, non stop na nogach i jeszcze te ciężkie skrzynki, sama nie wiem co zrobić. Zobaczymy co mi lekarz powie. Macie już jakieś przeczucia co do płci dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
Oczywiście że bierz l4 to praca fizyczna a nie siedzenie za biurkiem ja już nie pracuje od wczoraj bo też fizycznie pracowalam. Ja już mam parkę ale 3 dziecko bym chciała dziewczynkę. A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ewa ja też mam parke :) i też chciałabym żeby teraz była dziewczynka ale mam jakieś takie przeczucie że będzie chłopiec. Zobaczymy za jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Cześć wszystkim. Ja nie mam preferencji co do płci bo to moje pierwsze, ale pewnie będzie dziewczynka, bo w mojej rodzinie co dwa lata rodzi się dziewczyna :) a od ostatniego porodu, w 2018 minie właśnie 2 lata hehe. Jak wasze samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
U mnie jakoś dziwnie pobolewa mnie brzuch, mam coraz więcej nudności, drażnią mnie strasznie zapachy i te ciągle zmęczenie ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Odpoczywaj ile się da, wyeliminuj drażniące zapachy. U mnie w domu jest chwilowy zakaz używania perfum i odświeżaczy powietrza ;) Z każdym tygodniem będzie coraz gorzej aż w końcu wszystko ustapi. Przynajmniej tak ma być w teorii heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa31lat
A czy macie czkawkę? Jak miałam rzadko teraz mam bardzo często :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Hej dziewczyny ja wypadam z kwietniowek. Byłam dzisiaj u lekarza i wg okresu termin na 29 kwietnia ale wg usg dopiero na 11 maja i wyszlo że to dopiero 4t3d. Dziwne troche. Na usg póki co tylko pęcherzyk ciążowy a ja myślałam że może już zobacze serduszko :( no nic, najważniejsze że pani doktor mówiła że wszystko jest dobrze. Następna wizyta za 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwietniowaOla
Nie uciekaj od nas już :) skoro z okresu masz termin na kwiecień to wszystko może się zdarzyć. Hm to teraz i ja zaczęłam się zastanawiać jak to będzie u mnie z tygodniem ciąży... A dostałaś już skierowanie na badania czy jeszcze nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
Ola nie dostałam, pani doktor powiedziała że zdazymy z badaniami i poczekamy do nastepnej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
A ty w którym jesteś tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg kalkulatora to 7t4d ale możliwe że u lekarza wyjdzie inaczej, bo tak jak wspominałam wcześniej cykle były nieregularne. Jeszcze tydzień muszę poczekać na wizyte... Ale objawy już mam bardzo uciążliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
No ja wg kalkulatora też niby 7 tydz. Wydaje mi się że ciąża faktycznie może byc młodsza bo test wyszedl pozytywny dopiero 5 dni po spodziewanej miesiączce. Ale teraz mimo wszystko te 3 tyg bede w stresie czy zarodek się rozwija prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też po ok 5 dniach od spodziewanego okresu wyszedł ale bardzo mocne kreski. Test zrobiłam zupełnie bez obaw i przeczuć ze to może być ciaza, a tu taka niespodzianka.. na razie się nie nastawiam na nic, choć nie powiem już mi się zdarza oglądać akcesoria dziecięce ;) czekam na wizyte, bo Twoja sytuacja pokazuje że nie można być niczego pewnym. Może to być zarówno 7 tydz jak i 5 albo nawet i 10. A Ty się nie martw i nie stresuj bo w naszym stanie jest to niewskazane ! Musisz być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowamamaporazdrugi
No ogólnie pani doktor mówiła że wszystko jest dobrze ale wiesz, wyobraznia działa i człowiek sobie różne rzeczy wbija do głowy. A kiedy miałaś ostatnią miesiaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×