Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Zgadza się ze są płatne, ale badania prenatalne to nie tulko usg pomiędzy 12 a 14 tc, w późniejszym okresie również jest wykonywane i aparaturą 3d/4d Zwykłe usg miedzy 12 a 14 tc również jest wykonywane, i wtedy jeżeli lekarz zobaczy coś niepokojącego wtedy również należą się prenatalne na NFZ. Moja koleżanka będzie wykonywać takie badania. Wykonują je lekarze genetycy specjaliści. Ona musiała przed badaniem jechać do specjalisty w celu ustalenia najbardziej odpowiedniego dnia na wykonanie tych badań. Są różne metody badań prenatalnych, nie tylko poprzes USG. Xxxx Kaoli ja tez nie mogę się doczekać wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta od fryza Do Aga Jasne ze ruch dotlenia i bardzo dobrze ze starasz sie ruszac Pisalam o mdlosciach wymiotach przez pierwsze tygodnie ktore jakby nie patrzec potrafia uprzykszyc z... Moja znajoma straszne mdlosci miala prawie do samego końca! Do 8 miesiaca pracowala...jadla imbir i wszystko co z imbirem zwiazane także dzis na niego nie spojrzy:p Jakos przetrwala ale mowila ze plakala nie raz bo miala juz po prostu dosc. No 2 moje poprzednie ciaze to poczatki byly ok Ja wlasnie tez zamierzam nie rezygnowac z silowni..i chcebyc aktywna by nie tyle nie przytyc nie wiadomo ile ale by po prostu lepiej sie czuc . nie lubie siedziec non stop na kanapie. Zle sie wtedy czuje. Ale Aby bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prenatalne hmmm Jesli ktos wie ze 'usunie' ciaze jesli cos by bylo nie tak to ma to sens Jesli wlasnie wykryja cos na usg to wtedy podajze te bardziej inwazyjne badania Ja sie dowiem u poloznych na ten temat ale poczytam sobie bo jeszcze o tym nie myslalam Malo wiem na ten temat oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Goscmamini Napewno sie uda. Nie dzis to jutro Napewno trzymaj sie kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Gość 21.34 Wiem, wiem :) Już zeszło, ze mnie ciśnienie, już się nie zamartwiam tym. Ostatnio rozmawialismy z narzeczonym i stwierdziliśmy, że jeszcze staży nie jesteśmy. :D Jak nie teraz to za jakiś czas...na spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Zołza dzięki!;) Kiedyś się uda na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@Mamini cykl kolejny przed Tobą :) Bardzo dobre macie podejście :) ja też zaszłam jak odpuściłam bo myślałam że chora byłam wcześniej .. to wszędzie pisali, że jak organizm osłabiony to raczej nie szans itd itp.. i dlatego odpuściłam bez spiny takiej choc cichą miałam nadzieję że się uda. i właśnie dlatego, że odpuściłam troszkę się udało. @Zołza @Kaoli czekam na Wasze info po wizytach :) @JoannaAsia super fotki! :) od razu pewnie spokojniejsza jesteś. Ja jeszcze na takie poczekam. Ja chodzę do Luxmedu mam prywatną opiekę wykupioną przez moją firmę i tam babeczka robi usg przy każdej wizycie. ale prenatalne sobie odpuszczę bo nie widzę potrzeby. pewnie jakbym jednak była po 35 roku życia to bym poszła albo jak jest takie zalecenie lekarza a u Ciebie Asia chyba takie było. Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi kilka razy poleciało no i z tą od poczatku jakies problemiki były, ale bym pewnie nie zrobiła prenatalnych gdyby moj lekarz ich nie wykonywał. Myśle ze po coś są te wskazania a nie tylko napisze aby były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@Asia i dlatego uważam że bardzo dobrze że akurat je zrobiłaś tym bardziej że było chyba nieinwazyjne tylko za pomocą aparatu do USG? A ja mam dziś dziewczyny Kinderbal naszego synia - muszęto jakoś przetrwać :) Na razie jestem jednak pełna energii - wczoraj znowu 12 km na orbitreku średnim tempem. Ale coś czuję że to cisza przed burzą i w 6 tygodniu mogą mi przyjść mdłości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za myslenie ze musisz miec powyzej 35 lat,??? Robcie kobiety te badania robcie, mozna jeszcze wtedy pomoc jakos dziecku w lonie matki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie ciaze powinny byc obiete badaniami prenatalnymi , a.co jakbys miala 34 lata i 11 miesuecy to.juz nie musisz robic. Kobiety po 35 roku sie badaja dlatego podnosza statystyki wad po 35 roku zycia, pewnie jakby badanie bylo dla wszystkich to statystyki byly by sobie rowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Jestem po wizycie. Ciąża ma 7 tygodni z ostatniej miesiączki jak i z usg :) pobrał cytologie oraz dał skierowanie na badania. Karty ciąży jeszcze nie założył, dopiero przy następnej wizycie, którą mam 18 kwietnia. Poplakalam się jak usłyszałam bicie serca...jest cud, nasz maleńki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zolza gratulacje:):):) kiedy mialas pueredzy dzien ostatniej miesiaczki? I ktoregi myslisz byla owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@Zołza super :) cieszę się, że wszystko ok :) ja też taka jestem że się zapewne poryczę :P Kaoli jutro na Ciebie pora. A dziewczyny to normalne że karty ciąży nie zakładają w 7 tygodniu? myślałam że jak już widać na usg to zakładają.. :( Bo ja już się doczekać nie mogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 6 lutego, owu prawdopodobnie w 17 dc. Z tą kartą ciąży to różnie bywa, jedni od razu zakładają inni po wykonaniu badań. Bicie serduszko-wspaniały dźwięk dla moich uszu, coś niesamowitego. Niby to już trzecie dziecko, a czuję się jakby pierwsze hehehe super Kaoli o której jutro masz wizytę?czekam na wieści z niecierpliwością!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, jedni zakładają po tym jak serduszko zobaczą bijące. Inni znowu po zrobieniu wszystkich badań ;) mi założył w 9tc jak z badaniami poszłam ;) na NFZ słyszałam ze nawet kolo 12 tc zakładają wiec duzo zalezy na kogo trafimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kaoli84
Zolza gratuluje :) bicie serduszka jest cudowne. Ja jutro mam wizyte na 8:00 , tylko nie wiem z jakim nastawieniem mam isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaoli ja też dziś się bardzo bałam...normalnie mnie ściskało w żołądku. Ale jak usłyszałam bicie serca to wszystkie złe myśli poszły sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kaoli84
Zolza ja sie okrutnie boje, myslalam ze krwawienie ustalo a tu wczoraj w nocy znowu i dzis :( juz nie mam sily nawet sie zastanawiac, dzis jest strasznie duzo sluzu z ta krwia , i musze przyznac ze nie wytrzymalam i musialam delikatnie zbadac sobie szyjke macicy, jest dosc wysoko i raczej zamknieta , poprostu glupieje Wystarczy ze troche wiecej polaze albo cos porobie i sie zaczyna ale nie sposb nic nie robic jak sie ma 4 dzieci i dom na glowie, owszem starsze mi pomagaja ale pol dnia i tak jestem sama z maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu termin mam na 14 listopada :) Kaoli musisz być dobrej myśli, wiem że łatwo mówić...Bardzo mocno trzymam kciuki!!! Dobrze by było żebyś tylko leżała, ale wiem że to niemożliwe gdy ma się już dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Usłyszeć bicie serduszka, to coś magicznego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kaoli84
Hej No wiec chyba juz w ciazy nie jestem / wzglada to tak/ to co widac bylo na usg jest za male na dany tydzien a konkretnie wychodz teraz 5tydzien 2 dzien, czyli poczatek 6 tygodnia, gin powiedziala ze nie wyglada jej to na ciaze tz ze byla ale prawdopodobnie to sa pozostalosci jednak nie przekresla tego do konca bo moze poprostu jest jeszcze zbyt wczesnie, sama do konca nie wiedziala co o tym myslec wiec pobrala krew na bhcg , powinno byc powyzej tysiaca,( tydzien temu bhcg bylo 148) dzis o 18 bede znala wyniki no i za tydzien do kontroli Ale ja cos czuje ze jednak znowu nic z tego, chciala bym jednak zostac pozytywnie zaskoczona no ale ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi kaoli, ale. Mimo to mam nadzieję, że to bardzo wczesna ciąża i dlatego jeszcze nic nie widać dokładnie....czekam na info po 18, oby bhcg rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Kaoli Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@Kaoli przykro mi bardzo :( ale jeszcze jest jakaś nadzieja. Trzymam kciuki by nastąpił przyrost bety odpowiedni Kochana. Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu a co u Ciebie? Święta w końcu u teściów? Jutro wracam do pracy po trzech dniach wolnego, jak mi się nie chce!! Mam tylko nadzieję że nie będę się źle czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×