Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość Martuszkin
co do nudności i odżywiania się to Wam dziewczyny powiem z mojego życia wzięty przykład :) w pierwszej ciąży pierwsze 3 miesiące miałam straszne mdłości i nawet wymioty nie mogłam patrzeć na jedzenie. przez gardło przechodziły mi tylko uwaga.. paszteciki Szczecińskie (jestem ze Szczecina) :D nie muszę pisać że raczej nie są to fit paszteciki :D ale w drugiej ciąży obiecałam sobie że na wadzę przybiorę książkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa81
A jecie dziewczeta.cos specjalnego w ciazy? Odebralam wyniki toksoplazmoza I tarczyca. Na moje oko jest ok ale zobaczymy co powie za tydzien gin.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Codziennie wyciskam soki z marchwi jablek i burakow i dodaje troche oleju lnianego, buraki i marchew od rodzicow uprawiaja bez chemii, tez mecza mnie mdłości i wymioty zrobilam sobie w weekend bulion warzywny i nawet na niego nie spojrzałam tak mi sie niedobrze robi na sama mysl o nim. Jak nie masz dostepu do ekologicznej zywnosci to polecam kiszonki-kiszona kapuste, wlasnie olej lniany. Robie na sniadanie kasze jaglana z jablkiem i orzechami wloskimi, dodaje cynamonu i miodu, nasion chia/siemienia lnianego. Czasem zalewam jogurtem naturalnym. Kasza jaglana jest znacznie lepsza jak ja podprazasz sucha na patelni a potem zalewasz gotujaca woda, ogrzewa tez narzady wewnetrzne. Z naturalnych probiotykow to warto tez.przez.cala ciążę robic zakwas z burakow bo podnosi zelazo i ma naturalny kwas foliowy. Zakwas mozna uzyc do barszczu,ale tez pic codziennie robisz.go tak jak ogorki kiszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się całkiem zmienilo, teraz mam ochotę duża na mieso i typowe polskie obiady :) pije tez pokrzywe, wode z imbirem duzo domowych sokow mam to pije na potege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodzę sie z Gosia ze wiele chorób wyłazi po porodzie Czy tez z wiekiem wiele sie zmienia dochodza to nowe dolegliwości ktore przeszkadzaja w zajsciu w ciaze.. Nie wiek! Ja bardzo bym chciala by moj organizm sam doszedł do ladu a najczesciej jak widze to nie jest taka szybka sprawa i tym którym uda sie zająsc zaraz po odstawieniu tabletek przytrafil sie lud szczescia:) . wiele dziewczyn pisalo ze odczekiwalo 3 moechy po tabsach ..okres regularny a po tych 3 miechach rozrehulowamy na maxa... Chodz to przeciez tez nie zawsze jest oznaka ze owulacji nie ma;) Ah szkoda ze ja mam teraz problemy z tym swoim.cyklem wrrrrr I wszystko co napisala martuszkin stosuje w swojej diecie . lubie koktajle szczegolnie z sera białego jako glowny skladnik lubie wiedziec co jem piszac w skrócie a jednak dlugo cos do siebie dochodze. Mam juz dosc meczenia siebie tymi calomiesiecznymi dolegliwosciami ... Dlatego Kupilam castus agnus i zobaczymy czY pomoze. Potem Lekarz i badania. Moze cos mam z tarczyca . kto wie ..i mi juz nawet nie chodzi o ta 3 ciazw ale o moj komfort W funkcjonowaniu!!! Ehh Co do testow owulacyjnych to was zasmuce.. One nie sa gwarancja ze owulacja sie odbyla!!! Jedynie pokazuja ze organizm sie przygotowuje do owulacji a czy peknie jajeczko to sie okaze Zawsze cos moze pojsc nie tak Monitoring moze w tym bardziej pomoc by wiedziec czy faktycznie dochodzi do owulacji mimo pozytywnych testow Mpzna badac temp codzien rano przed wstaniem. Po 2 3 miesoaxach już mozna miec jakis obraz funkcjonowania organizmu.. Laczac testy sluz i temp można sie utwierdzic w jakich mniej wiecej dniach powinna odbyc sie owulacja... I czy jest wykres dwufazowy. Prawidlowy Pozatym badanie szyjki. U mnie po samej szyjce juz wiem ze sie zbliza godzina zero! A np. W okres szyjka powinna byc nisko miekka a u mnie jest wysoko i pol twarda lolll co kobieta to inaxzej moze byc Joasia jesli progesyeron byl niski po zbadaniu to dobrze ze sie wspomagasz. Moze pomoc i napewno bedzie dobrze! Takze nie denerwuj sie juz i odpoczywaj! Jesli chpdzi o Mnie to poczatki czekam na spokojnie . ps. Jesli mi sie uda lol. ( nie wglebiam sie w przypadki kiedy kobiety poraniaja raz zA raz i maja problemy z donoszeniem ciazy Wtedy trzeba wziasc sprawy w swoje rece to jasne) Dla mnie co ma byc to bedzie i chcialanym by wszystko gralo jak nalezy eh . jestem dobrej mysli:) po prostu jesli cos mialo by sie stac to wole przejsc to naturalnie niz potem przechodzic lyzeczkowanie ktore tez ma swoje konsekwencje . wybaczcie jesli kogos tym zdaniem urazilam W ogole jak czytam ile lasek mialo biochemoczne ciaze raz za razem . czy xiaze pozAmaciczne to masakra czasem im dalej w las tym.gorzej ale na szczescie nie zawsze i podziwiam za silna wole walki ..bo wiem ze warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dodam ze wielkosx dziecka jestvuwarunkowana genetycznie ( omijam osoby anorektyczne zle sie odzywiajace ) Ja w dwoch ciazach przytylam spuchlam tak samo mimo ze jadlam inaczej. W pierwszej malo ruchu ze wzglwdu na krwawienia A w drugiej wszystko gralo bez zadmych lekow do konca . mimo wiekszej aktywnosci wrrrrrrrrrr uroslam tak samo ehhhhh hee ale i tak chce jeszcze raz lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu tu gosia, nie.wiem czemu mi sie nick nie dodaje. Z moich obserwacji wynika, ze problemy wynikaja z niedoboru glownie jodu, ale za tym idzie suplementacja selenu,magnezu,wit d3 i k2mk7 a takze wit c. 95% osob ma niedobory jodu, z wiekiem go tracimy kolejne dzieci nam zabieraja zapasy. Jodu potrzebuja piersi,tarczyca, jajniki, w jajnikach wpływa na jakość i wystepowanie owulacji. Jajniki bardzo potrzebują jodu. A i żeby było jasne nigdy nikomu nie mowie zrob tak i tak, tylko odsylam do ksiazek które sama czytalam. Jeśli ktoś jest baaardzo wnikliwy to moze zrobic analize pierwiastkowa wlosa na tej podstawie naturopata,ale i czesto konwencjonalny lekarz pomoze wyjasnic przyczyny problemow zdrowotnych. Analiza pierwiastkowa wlosa jest o tyle skuteczniejsza ze mowi o naszym organizmie kilka.lat do tylu,a badanie krwi mowi o stanie obecnym. Ja suplementowalam 3mce 5% płyn lugola kilka kropel dziennie i wlasnie po regularnym 3miesiecznym stosowaniu zaszlam.w ciążę naturalnie. Oprocz tego wyzej wymieniownone witaminy i mineraly.Dzieci z zespolem downa rodza sie u matek ktore maja krytycznie niski poziom jodu. Sol jodowana to bujda, a nad morzem.jest jod tylko po sztormie przy linii brzegowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia sumplementuje sie witaminami mi rralami mimo zdrowej diety i w tym tez jod selen . tez duzo czytałam na ten temat i sklaniam sie wpierw przy przeanalozowaniu tychze niedoborow wpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba pamiętać ze nadmiar witamin tez jest zły, a czasem nawet gorszy niż niedobór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, że to trudno przedawkowac, a nie wiadomo jakie jest wchlanianie organizmu. Jodu sie nie da przedawkowac np nadmiar i tak wydalisz z moczem. Przed ciaza mozesz ewentualnie czuc bardzo silne objawy detoksykacji organizmu, bo jod wypiera brom i chlor, oczyszczajac organizm. Chyba bym sie bala radzić jakiejkolwiek ciezarnej zeby suplementowala jod bedac w ciąży. Trzeba zaczac przed bo na poczatku organizm bedzie sie oczyszczac a jak widac jakiekolwiek detoksy w ciąży polecane nie sa. Chyba ze picie wody mineralnej w której sa pierwiastki w tym jod czy soli himalajskiej/klodawskiej szczypta na jezyk i woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze mozna sie przebadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zołza 987
U mnie Martuszkin cykle były regularne, ale widocznie po biochemicznej coś się rozstroilo. Ten cykl trwał 37dni. Napisz mi jeszcze czy godziny testów są zawsze te same? Pracuję w systemie zmianowym więc sama nie wiem jaką godzinę wybrać. Czytałam, że pierwszy poranny mocz jest wykluczony, ponieważ wyniki mogą być fałszywie dodatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulaa124
Witam. Jestem mamą 4 letniej dziewczynki i wczoraj w drugim cyklu po odstawieniu tabletek test pokazał dwie kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć czarnula Sprecyzuj o jaki test chodzi, ciążowy czy owulacyjny bo ostatnio o obu rodzajach wspominamy :) Jeżeli ciążowy to serdeczne gratulacje i oczywiście napisz czy miałaś jakieś objawy przed zrobieniem testu które mogłyby wskazywać ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jade dzisiaj do pracy papiery jakies wypisac. Znowu pewnie beda na mnie patrzeć spod byka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulaa124
Ciążowy. Pierwszy test zrobiłam dzień przed miesiączka wyszedł negatywnie. I wczoraj po 8 dniach spóźnienia wyszły dwie widoczne kreski. Jeżeli chodzi o objawy to jedynie co u siebie zauważyłam to mocny ból sutkow. Tylko sutkow. Od paru dni doszedł ból całych piersi bardzo są wrażliwe na dotyk. Czasem były kłucia w brzuchu i delikatnie brzuch bolał jak na @. Myślałam że przyjedzie @ ale właśnie ten ból piersi wydał mi się podejrzany. I wczoraj dokładnie o godzinie 19 test zrobiony pozytyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulaa124
Jeżeli chodzi o szyjke która badalam to jest wysoko rozpulchniona i mam lekko otwarta ( ponieważ urodziłam już raz naturalnie) . Temperatura utrzymyala sie przez cały dzień 37,1- 37,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robilam testy owu najwczesniej o 11 ale to nie byl pierwszy poranny mocz a 3 badz 4 ..ja pracuje od 5 Takze wiem ze wynik moglby byc zafalszowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
@Czarnula gratulacje w takim razie :) super ! @Zołza różnie to bywa raz zdarzyło mi się z porannego , raz w pracy koło 12tej. dziś nie zdążyłam przed pracą więc zrobię o 17:00 jak wrócę. Ale dziś tak mnie brzuch nawala tzn podbrzusze jak cholera a dziś jest dzień szczytowy. Jajeczko się uwalnia. Z mężem wczoraj bardzo się staraliśmy by jajeczko uzyskało kompana w dalszej drodze :) Dziś pewnie powtórzymy by się upewnić czy jajeczko nie jest samotne ;) Ale podbrzusze mnie nawala jak przed okresem niemiłosiernie jak nigdy. Co do testów owu. w poprzednim miesiącu po sprawdzeniu testami owu poszłam do gina tuż przed miesiączką. Ginekolog potwierdziła uwolnienie jajeczka i to że wszystko odbywa się książkowo więc jak najbardziej każdej polecam sprawdzić u lekarza czy jajeczko faktycznie się uwalnia podczas owulacji. Poza tym zawsze to te dwie kreski na pocieszenie :P :D:D:D Co do diety.. ja codziennie przyjmuję od paru miesięcy celen magnez , kwas foliowy oczywiście oraz witaminy gdzie jest pokrycie 100% jodu i żelaza, a także innych minerałów. Teraz na tą pogodę biorę też tran i D3 z K2. Do tego staram się jeść zdrowo, nie palę piję wino jak już i to sporadycznie. Kocham tylko czekoladę więc dziecko też ją pokocha ;) ale tak serio to ją też staram się ograniczyć ale nie ukrywam KOCHAM JĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko kwas foliowy i D3 Odzywiam się normalnie, bez nacisku na zdrowe, piję też normalnie od czasu do czasu piwko, lub whisky z mężem, wina nie mogę bo głowa mnie boli. Nie ograniczam i nie przesadzam. Nie palę od maja zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulaa124
Poradzicie mi? Czemu czuje wstręt do jedzenia? Nie mam na nic ochoty. W pierwszej ciąży tak nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka praca ze mam okienka by cos w domu zjesc np. To i chwila.jest ale cos za cos Bede w pl . wypadek w rodzinie i bede :(:( takze umowie sie tez do ginekologa na usg i badania No zobaczymy Ogladam nietypowe ciaze . dzis juz o 1.15 bylam w domu ale za to jade po.dzieci i znow do pracy do 17.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paczkowanie Serduszkowanie Atakowanie meza Dziewczyny ile wy macie lat . Tak trudno pisac sex.... niby nie macie parcia a jednak nekacie sie psychicznie i myslicie tylko o dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda z tymi okresleniami seksu pisac jak powinno.sie mowic a nie wymslac serduszkowania hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa wyżej Bardzo się cieszę ze dziewczyny wyorowadzaja takich jak ty z równowagi ... Bedziesz pomarszczony na jak ta lala hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak przystało na zgreda haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Gosiabien,JoasiaAsia,Aa,Czarnula jak Wasze samopoczucie? Jakieś zmiany? Dziś @na wykonczeniu:) W przyszłym tygodniu pewnie przyjdą testy i będę sprawdzać jak to działa:) Martuszkin Ty chyba w trakcie albo już końcówka płodnych, życzę aby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×