Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość AgataRS90
Było kiedyś pytanie o test - robiłam testy rano czułości 10. Blade kreski Teraz kupiłam polecany przez kogoś Bobo test, o 16 go zrobilam(chce do niespodzianki mężowi dorzucic) i wyszedł taki:) https://zapodaj.net/83bd260d772e6.jpg.html Wraca z uczelni i będzie do pół godziny ❤ ciekawe jaka będzie reakcja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
A komentarze gości proponuje IGNOROWAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Agata super ;-) Test bardzo wyrazny ;-) Mysle ze maz sie bardzo ucieszy. Daj znaj jaka byla jego reakcja. Bardzo sie ciesze ze dołączysz do mnie i Lifeisgood. A co do tych komentarzy gosci ja juz nie zwracam uwagi. Choc moze faktycznie jest tak ze jestesmy tak traktowane przez to ze Nam sie udalo. Pamietam jak lifeisgood tutaj pisala i zakladala tez inny wątek, bo tez miala cien cienia. Oj jak niektorzy jechali ze desperatka ze nic tam nie ma itp. Przykre bo kobieta kobiecie jest wilkiem a tak byc nie powinno. Ale widac niektorzy nie moga przebolec ze jednym udaje sie szybciej a innym starania zajmują troche czasu. I bron Boze nie czuje sie tu w niczym lepsza bo nadal jestem pelna obaw o swoja ciaze . Z niecierpliwością czekam na srode zeby zobaczyc serduszko swojego malenstwa. Jednak takie smutne wnioski wyciagam obserwując kafe. Pamietam swoja ciaze zakończona poronieniem. Tez dodalam wtedy zdjecie na kafe i kreska byla wyrazna a wiekszosc formowiczek jechala po mnie z tekstami typu co sie tak cieszysz, na co ci ten bachor, obys szybko nie plakala, nastaw sie na poronienie bo większość ciaz tak sie konczy itp. To bylo starsznie okrutne. Dlatego ja bardzo sie cieszy kiedy ktoras z Was pisze ze test wyszedl dodatni i zycze kazdej jak najlepiej. Oby wiecej takich pozytywnych wiadomosci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze brakuje żebyście zaczęły napierdzielac łopatkami wszystkich, którzy nie zgadzają sie z waszym zdaniem, albo wyrażają niepochlebne opinie (podkreślę raz jeszcze- niepochlebne, nie obraźliwe ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem skąd wniosek, ze tak pisze z zazdrości. Nic nie powiedziałam na temat Twojej ciąży, tylko na temat stylu wypowiedzi i ogólnego podejścia do starań, symptomów i robienia pierdylionu testów tylko po to, zeby potem jeszcze bardziej sie nakręcić albo sobie samej zaprzeczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę, przed chwila mnie olśniło i zdałam sobie sprawę z tego, ze próbuje łopatologicznie wytłumaczyć zdrowe podejście do planowania ciąży kobietom, które co 5 minut sprawdzają konsystencje swoich sluzow (oczywiscie opisując w to najbardziej dokładny sposób, nie mając o tym zielonego pojęcia), latają 5 minut po potencjalnym zapłodnieniu po testy, używają sformułowań "przytulanka", "fasolki", sa mądrzejsze od lekarzy i po cichu zazdroszczą sobie jak którejś sie uda a innej nie :D to ja idę mojemu rocznikowi wytłumaczyć zasady fizyki jądrowej, chyba zrobię tym większy pożytek. Spadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1234592u
Witajcie, Chciałam zapytać, co myślicie o mojej sytuacji. Od trzech miesięcy staram się z mężem o dziecko. Moje cykle trwają po 28 dni, prawdopodobna owulacja przypada na 14 - 15 dc. To tak na wstęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1234592u
Witajcie, Chciałam zapytać, co myślicie o mojej sytuacji. Od trzech miesięcy staram się z mężem o dziecko. Moje cykle trwają po 28 dni, prawdopodobna owulacja przypada na 14 - 15 dc. To tak na wstęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1234592u
W tym miesiącu, w 20 dc zaczęłam plamic na jasno różowo i plamienie trwało do dzisiaj, było tego na prawdę bardzo bardzo nie wiele, bardziej przypominało podbarwiony śluz. Od 4 dni boli mnie brzuch jakbym miała dostać @, wczoraj się pospieszylam i wykonalam beta hcg... Oczywiście negatywne, bo jakie miało by wyjść w 21 dc... Dzisiaj po raz pierwszy zaspalam do pracy. Ciągle chce mi się spać, dopiero się obudziłam a ledwo trzymam otwarte powieki... Do tego czuje się jakbym była chora, zaczyna mnie boleć gardło, mam zapchany noc, i jestem osłabiona. Nie wiem czy te plamienie mam liczyć jako okres który powinien być za prawie tydzień? Źle się czuję, a nie wiem czy mogę wziąć leki... Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moglo to byc plamienie implantacyjne i beta jeszcze nie zdazyla wyjsc. Mi beta nie wiele powyzej 21 wyszla w 25 dc pomimo ze potencjalne objawy mialam od 21 dc. Wiec jeszcze nic straconego. Z lekami sie wstrzymaj a bete powtorz po niedzieli okolo 25/26 dc. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli podejrzewasz, ze jestes w ciąży a rozkłada Cie przeziębienie, to moze zastosuj domowe sposoby na walkę z objawami choroby, albo weź specyfiki z serii Prenatal (syrop, krople do nosa, saszetki lub tabletki do ssania na gardło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1234592u
Dzięki za tak szybki odzew! Czytałam o plamieniu implantacyjnym , tyle że w większości przypadków była to jednorazowa plamka krwi, a u mnie to trwało prawie 3 dni, więc nie za długo? Dodatkowo z informacji które zdobyłam, było napisane że podczas plamienia implantacyjnego nie powinien boleć brzuch, a mnie boli... Jakbym miała @ do tego czuje czasami i ciągnięcia i klucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmannia
Powiedzcie kochane cykl 32 owu była dzien temu, jak było u Was przy takich cylkach? tz kiedy czułyscie zagniezdzanie, kiedy testowałyscie. Z góry dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarola
Mannia z tym zagnieżdżaniem to różnie bywa. Mi się w tym cyklu tez wydawało ze czułam to, a tu przyszła @. Jedna kobieta będzie czuła inna nie, nie ma na to reguły. Test najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, bo wcześniej może nic nie pokazać, ewentualnie możesz iść na betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmannia
gośćKarola tak myślałam :) Trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarola
No niestety to czekanie jest najgorsze i ciągnie się to w nieskończoność. Ja teraz zaczynam od nowa mam nadzieje ze tym razem się uda i za Ciebie również trzymam kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzmaragdowyKamyk
Dziewczyny .robiłam test. Dupa blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurde, 2 dni mnie nie było i takie rzeczy się dzieją:) Po 1 Agata - gratulacje:)))) Świetna wiadomość! Teraz już będzie tylko lepiej!:))) Po 2 - wielce "inteligentne" wypowiedzi Martyny wywoluja we mnie salwy smiechu. Te znaki interpunkcyjne precyzyjnie dobrane, wyrafinowane slownictwo hahaha - przepraszam, czy my jestesmy na forum naukowcow polskich czy kafeterii?;))) Rzeczywiscie udowodnilas swoja madrosc, naprawde-czapki z glow (Ty w swojej wypowiedzi uzylabys pewnie francuskiej wersji). Po co rozgrzebywanie jakichs starych wypowiedzi - ja sie pytam?Kazda z nas ma lepsze, gorsze dni; kazda ma ochote ponarzekac na meza, dzieci, prace, caly swiat. Prawie kazda w jakis sposob sie obserwowala. Skoro dla kogos obserwacja sluzu (co jest naturalna sprawa) wywoluje jakies negatywne odczucia, tzn. ze cos nie halo z taka osoba i ma problemy z podejsciem do wlasnego ciala. A tak w ogole - jak komus nie podoba sie tematyka forum, wypowiedzi - to adios i tyle w temacie:) Mimo zajscia w ciaze caly czas tu jestesmy, od samego poczatku, wspieramy sie, staramy doradzac, caly czas odpowiadac na podstawie wlasnego doswiadczenia... I tak - kwestia poznania wlasnego ciala jest bardzo wazna. Dla mnie dziecinada jest obrzydzenie do spraw zwiazanych z wlasna anatomia - to dziecinne i wynika z niewiedzy, wiec prosze nie pisz mi tu o doroslosci i madrosci.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Dziękuję Lifeisgood:) Teraz tylko wyczekiwac wizyty.. wlaśnie mam problem z terminem-kiedy wybrać się do ginekologa? Beta 81.71 zrobiona wczoraj.. więc nie wiem? Pomoże któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Agata a kiedy miałaś 1 dzień cyklu? Bo ginekolog i tak w ten sposób będzie wiek ciąży obliczał. Ja teraz dokładnie nie pamietam, w którym tygodniu widać pecherzyk ciążowy kurczę.... ale Ok w 7 tyg ciąży widać serduszko i to jest taka ważna wizyta :) choć możesz iść do lekarza jak najwcześniej, być może przepisze Ci luteinę. Bierz kwas foliowy. Ja nie robiłam drugi raz bety, ale Ty możesz dla pewności jak TakaSobie po 2 dniach powtórzyć....:) i zobCzyc czy Ok i czy rośnie dla świetego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Pierwszy dzień cyklu 14 wrzesien. Owulacja pomiędzy 18-20dc czyli dość pozno. Mnie w 7 tyg ciąży może nie być nic widać , a u dziewczyny z owulacja ok 9dc już tak (to aż 10dni różnicy a data miesiączki taka sama). Stąd odniesienie do owulacji czy bety bo chyba na jej podstawie określa się wiek płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Owulacja dość późno.. A są dziewczyny co mają i 9,10dc..wiec chociaż możemy mieć te sama datę pierwszego dnia ost miesiączki, a co za tym idzie, ten sam tydzień ciąży to wiek płodu faktyczny czyli etap jego rozwoju różny nawet p 10dni! Dlatego pytanie ile dni po owulacji warto tam pójść i już będzie np serduszko. Punktem wyjścia do określenia faktycznego wieku płodu jest też beta-u mnie 32cyklu wyniosła 81.71. Ma któraś pomysł kiedy iść? Bo inna dziewczyna te sama betę może już mieć np. 27dc...wirc u niej szybciej coś pokaże niż u mnie.. Wiecie o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Też nie wiem kiedy termin okresu bo są bardzo nieregularne, pomiędzy 28s35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga lifesgood, używanie znaków interpunkcyjnych nie jest żadnym wyrafinowaniem. Jesli myślisz, ze jest inaczej to współczuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesli chodzi o samobadanie szyjki- nie jest to kwestia obrzydzenia, tylko zwykłego bezpieczeństwa. Tym bardziej w ewentualnej wczesnej ciąży (ale co tam opinia lekarzy, kafeterianki mądrzejsze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zostać zjechanym za używanie poprawnej polszczyzny, to jest hicior :D dobra, idę stad bo Wasze odzewy w moja stronę nie sa o tyle chamskie, co po prostu żenujące :) zluzujcie troche macice :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jesteś taka dokładna, to pisz "trochę", "współczuję" - właśnie popełniłaś 2 błędy ortograficzne, które tak wypominałaś TakiejSobie. :) Ty swoimi wypowiedziami próbowałaś podkreślić swoją niby elokwencję, ale wyszło jak wyszło.:D Każdy Cię rozszyfrował. Właśnie - idź już sobie, kobieto, daj nam wszystkim spokój, bo jesteś żałosna, na dodatek głupia (tak, pouczając innych a samej popełniając błędy jesteś głupia jak dla mnie). Agata to rzeczywiście będzie kwestia kilku dni. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym betę jeszcze raz i z wynikami poszła, nawet, gdy nie będzie nic widać.:) Może lekarz postanowi, że przepisze Ci luteinę, a tak w ogóle to porozmawia z Tobą fachowo o tym, czego można a czego nie. Ja na moim wyniku z bety mam takie przedziały: 1 tydzień ciąży: 5-50, 1-2 tydzień ciąży 50-500, 2-3 tydzień 100-5000, 3-4 tydzień 500-10000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topciaqq27
Masakra nie było mnie tutaj parę dni ale jak czytam co się tutaj dzieje to to jest jakieś jedne wielkie chamstwo ! Agata Gratulacje i zdrówka dla was. Takasobie nie martw się komuś się nudzi i nie ma zajęć skoro takie coś wypisuje. Ewidentnie widać że to jakaś dziewczyna stąd.. której musiałaś podpaść, boji się podpisać nickiem więc pisze jako , gość ' nie jedna tutaj błędy robi i nikomu to nie przeszkadza, to wolny kraj każdy może pisać jak chce :) a do gościa.. jaką trzeba mieć inteligencję aby dokuczać kobiecie w ciąży i grać jej na nerwach jak jest w błogosławionym stanie? pozdrawiam was dziewczyny i trzymam kciuki za każdą z nas ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×