Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość gośćKarola
Witajcie dziewczyny, ja zajmuje głowę innymi rzeczami żeby nie myśleć o jednym i tym samym. Z tego stresu dostałam @ dwa dni wcześniej gdzie zawsze jest regularna i wyglada na to ze chyba jutro się już skończy. Za bardzo to wszystko przeżywam. Obiecałam sobie ze będzie na luzie a jest całkiem odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość___
Dzięki za odpowiedzi :) A czy teraz jest jeszcze sens brać progesteron? W 26 dniu cyklu? Zrobiłam rano test i była bardzo słabiutka druga kreska, ledwo widoczna. Gdyby udało utrzymać się ciążę to wtedy musiałabym brać te leki aż do porodu? A jeśli już nawet nie chodziłoby o starania, tylko tak dla siebie, bo po zainteresowaniu się tematem zauważam u siebie negatywne skutki uboczne niskiego poziomu progesteronu. Jest jakaś możliwość podniesienie poziomu na stałe? Czy już do końca życia będę musiała brać hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Gościu najlepiej udaj się do swojego lekarza ginekologa. A jakie masz skutki uboczne niskiego progesteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarola
Dziewczyny, a powiedzcie mi czy ten śluz który jest jak białko kurzego jajka to wtedy jest owulacja? Bo mi się zawsze wydawało że owulację mam wtedy kiedy mam ból janika(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana jak najszybciej zrób badanie - najlepiej betę i progesteron. Potem z wynikiem udaj się do ginekologa:))) zrób to naprawdę jak najwcześniej! Oczywiście, ze jeśli okaże się, ze masz niski progest.a wyjdzie ciąża, to lekarz przepisze Ci odpowiednie tabletki :) na Twoim miejscu nie zwlekałabym! Cień drugiej kreski najczęściej świadczy o jednym: ciąża, sama to przeżyłam. Tez biorę luteinę, bo miałam ja przepisana w drugiej połowie cyklu i zaszłam w ciąże, a teraz mój lekarz mówi, ze na wszelki wypadek z niej nue rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola - oczywiście odpocznij sobie :)))) zaplanuj cos na odprężenie się :))) przy owulacji mało która kobieta potrafi ja stwierdzić poprzez np samopoczucie, ale taki objaw jak śluz o konsystencji bialka to oznaka śni płodnych !!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarola
W takim razie o czym świadczy ból jajnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Karola, odkąd zaczęłam się starać o potomstwo dokładnie obserwuję każdy cykl i każdy jest inny. Piersi zawsze bolą inaczej, jajnik czasem boli a czasem nie, śluz za to mam zawsze. W tym cyklu będę używać testów owu, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiac93
Ja mam czasami 3 dni podczas dni plodnych ból jajnika a jak wiadomo 3 dni owulacja nie trwa, ale wtedy wiem że z któryś z tych dni owulacja jest lub będzie lada chwila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Dziewczyny zrobiłam też ten progrsteron-ile powinien wynosić kiedy beta 81.71? (4 tydzień i 4 dzień ciąży)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość___
Mery mam obniżenie nastroju, koszmarny PMS, zerowe prawie libido (ochota na seks tylko i wyłącznie w czasie owulacji), problemy ze skórą głowy, twarzy i dekoltu, ostanio tyję w oczach, dosłownie co stanę na wadze, to jestem cięższa... Nie wiązałam tego z niczym, a to są sztandarowe objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mellania
22dc kiedy mogę zrobić test najwcześniej i gdyby cos było to pojawiłaby sie badzopcha? Cykle 31dniowe. Jak było u tych która zaszły w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Taka sobie może Ty coś mi powiesz nt norm tego progesteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Czesc dziewczyny. Agata co to progesteronu to napisz jaki wyszedl Ci wynik. Jesli chodzi o normy to ja mialam obok widelki i mialam wypisane normy dla kobiet w okresie menopauzy, w facie przed owulacja, w trakcie owulacji i po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
No też mam takie ale dla ciężarnych już nie ma. Beta 81.71 Progrsteron 37.84 ng/ml Ok. 13, 14 dni po owu 33dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Znowu coś z tą jadę Dodaje post i nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
To chyba ok. Ja juz nie pamietam jaki byl moj progesteron. Ale chyba cos kolo 26 w 25 dc przy owu 15 dc. Jednak ja mimo wszystko swoj progesteron skonsultowalam ze swoja gin i choc mi sie wydawal ok , to ona kazala mi brac luteine 2×100 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Ja mam lekarza dopiero w czwartek Będzie to 5 tydzień i 1 dzień Zobaczymy co mi powie Zrobię mu jeszcze raz te badania po 72h od poprzednich i się okaże co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Taka sobie a przed ciążą też brałaś luteinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Magdzis pod koniec tamtego roku gin dala mi luteine na 3 miesiące zeby wyregulowac cykle a przedewszystkim zeby choc troche byly mniej bolesne. Niewiele jednak to pomogło a wrecz sprawiło ze zaczelam tyc. Wiec zrezygnowalysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Gościu przyznam szczerze że nie wiedziałam że niski progesteron może być aż tak odczuwalny w naszym organizmie. Muszę więcej na ten temat poczytać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Lifeisgood od 15 DC i ile dni kazał ci lekarz ja brac? Czy to też zależy pewnie oddlugosci cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się nie dodało to wcześniej,co napisalam. Luteinę brałam od 15(czy 16dnia), po stwierdzonej owulacji przez samego lekarza. Brałam ja 10 dni, potem po odstawieniu do 5 dni miałam dostać okres, w innym wypadku ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamciaktorachcedzidzie
Ja chyba na następny cykl kupię te testy owu i też zacznę testować. Biorę już 4 dzień tabletki na wywołanie @ i nic. Brała któraś kiedyś tabletki na wywołanie @ ile czasu minie nim @ przyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamciaktorachcedzidzie
Wczoraj mi się w ogóle posty nie chciały dodawać. Najchętniej przeszła bym z Wami na fb bo kafe się strasznie wiesza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Ja pamiętam, że jakoś z 10 lat temu miałam taką sytuację, że spóźniała mi się @ grubo ponad tydzień i gin przepisał mi luteinę, ale nie pamiętam jak to było dokładnie. Kojarzę, że brałam chyba przez kilka dni a po 3 dniach od odstawienia dostałam @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bierze się przez 10 dni potem odstawia i do 7 dni powinna przyjąć @. Ja byłam w aptece i zaopatrzyłam się w 2 opakowania testów owu....dziewczyny powiedzcie coś więcej na ich temat....bo ja już nie wiem....kiedy je robić najlepiej Na ulotce pisze o ograniczeniu płynów ale nie pisze w jakiej porze robic. Jak zrobię z rana a lh niskie to test o tak nie wyjdzie to może rano to bd odpowiednia pora...bo mocz nie bd rozcieńczony a w ciągu dnia wiadomo pije się co chwilę ....sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Interesantka, mam te same wątpliwości bo ja kupiłam 2 opakowania testów owu ale różnych firm. W jednej ulotce jest napisane żeby robić rano, a w drugiej żeby nie robić z pierwszej wizyty wc lecz później lecz nie pić przez 2 godziny. Ja będę się stosować do instrukcji z ulotek. Co będzie to się okaże. Wyczytałam że przy długich cyklach około 32dni to testy należy zacząć robić od około 15dc. I chyba ja tak zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×