Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Śnieg wczoraj był, ale się zmył...;) Kurczę co za biedna dziewczyna... Ludzie maja ogromne problemy, macie racje, ze nasze ciążowe kłopoty to nic w porównaniu z niektórymi. Aż mnie serce ściska, jak czasem zerknę na jakiś temat na Kafe, a tam o poważnych chorobach dziecka, np.obrzęk płodu. :( nic tylko trzymać kciuki, aby każda z historii zakończyła się szczęśliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SecondWind
Tez czytalam o obrzeku :( straszne... :( jesli chodzi o ubranka to ja mam juz chyba pol szafy zapelnione ;) ale kupuje tylko 62+. Moj pierwszy syn urodzil sie majac 57cm i te najmniejsze ciuszki juz byly za male ;) a i z 62 wyrosl bardzo szybko... u mnie najwiecej ubranek bylo potrzebne na rozm 74-86. Duuuuzo brudzenia sie przy jedzeniu a jednoczesnie juz nie rosnie tak jak na samym poczatku. Do szpitala dobrze jest zaopatrzyc sie jeszcze w linomag (zwykla masc na wszystko) lub bepanthen (choc u nas ta akurat sie nie sprawdzila) i octenisept (do pepka). Nawet jesli tam nie zuzyjecie to przyda sie w domu. I podklady jednorazowe. Zarowno dla mamy jak i przy przewijaniu dziecka. Pozdrawiam. Ps. Ja tez mam uczulenie na pomarancze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i jeszcze niektore mamy uzywaja takich nakladek na sutki ktore niby pomagaja na bol przy karmieniu.. sa tez masci ktore niby mozna stosowac i nie scierac ich przed podaniem piersi dziecku. U mnie nie dzialalo.. dwa tygodnie pobolalo (wlacznie z krwawieniem :/) ale pozniej przeszlo samo a nakladek chyba nie umialam uzywac. Karmilam ponad dwa lata. A Wy jak planujecie karmienie? KP, MM czy mieszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
kolejna wizyta za mna i potwierdzilo sie, bedzie synus, zdrowy jak ryba, rozwija sie prawidlowo no i wazy 350 gram, przy okazji tez gin badal dlugosc szyjki i tez prawidlowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość jus jaka masz szyjkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
dlugosc wpisana 43,2 jezeli o to pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
4,32 przecinek nie w tym miejscu heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wejherowo123
Majówka 2018 w moim wydaniu zapowiada się naprawdę długa, bo będzie miała aż 9 dni wolnych, więc czas coś zacząć planować! Chce ze znajomymi jechać do Wejherowa. Nigdy tam nie byłam, a słyszałam wiele ciekawych opinii na temat tego miasta i jego zabytków. Bardzo zainteresowałam się tematem Kalwarii Wejherowskiej - http://www.wejherowo.pl/aktualnosci/1/news/378/kalwaria-wejherowska-cudem-pomorza.html dlatego będę bardzo chciała ją zwiedzić. A poza tym z Wejherowa jest bardzo blisko do Morza Bałtyckiego ;) Ciekawe miejsce, sprawdźcie sami: http://www.wejherowo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli wszystko bedzie ok (bede miala pokarm itd.) - planuje karmic naturalnie, przynajmniej przez kilka pierwszych miesiecy:) Miala ktoras z Was juz cesarke? Mnie to raczej czeka i jestem ciekawa jak to jest po porodzie...Kiedy daja dziecko? Czy naprawde ciezko dojsc do siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood zakładałam kiedyś temat o cesarce jak to jest ale go nie zapisałam. Poszukaj ;) ja z 1 str chciałabym mieć cesarke ale ze znieczuleniem ogólnym. Zmieniłam lekarza. Jeszcze trochę i będę z nim o tym rozmawiać. Jak byłam w szpitalu to położna stwierdziła że jak noszę okulary to pewnie cesarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jus moja szyjka ma 36mm. Lekarz mówił ze ok. Ale twoja jest sporo dłuższa juz mi chodzi po głowie martwienie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z 1 strony myśle sobie, ze może właśnie nie czytać o cesarce i w ogóle porodzie, po prostu iść i tyle :D może mniejszy stres będzie. Zastanawia mnie tylko, czy po cesarce można nosić ten pas.. Czy to podrażnia rozcięte miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
możliwe, ze to jaka jest zalezy tez od budowy ciala, aby nie byla krotsza niz 2,5 to jest ok- tak czytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Ostatnio,od jakiś 2-3 dni dzidzia tańce w brzuchu uskutecznia o 2 w nocy. Wybudza mnie to, bo po prostu stukanie czuje z prawie każdej strony brzucha i to takie harce są,bardzo szybkie:) imprezka jest hehe. Później nie mogę zasnąć na nowo, coś czuje że to bedzie wyjątkowo nocny marek :) W środę bedę miała usg to wyczekiwane , to zobaczymy sie z maleństwem;) postaram się napisać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Ooo gość Marta - powodzenia :) podobno dziecko po urodzeniu budzi się w tych samych godzinach, w których matka odczuwała ruchy (ale to zasłyszane/gdzieś przeczytane, nie wiem z autopsji, bo to moja pierwsza ciąża) :) ja np już nie śpię od 2 godzin, bo mąż mnie obudził podjadajac czekoladę (aż dziw, bo nie lubi słodkiego, ale chyba nabył moje ciążowe nawyki;p). Tez coraz częściej czuje ruchy, mimo przodującego łożyska :) PS z tego „niespania” coś mnie tchnęło i zamówiłam sobie otulacz Tulik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tu ciiiiiichooo ;) No proszę was moje kolo 23 urządza figle... i mam nadzieje ze to tylko w brzuchu :) po porodzie będzie grzecznie spał po 5 h ;) Lifeisgood jak zdrowie? Ja nie chce krakac ale chyba szczypie mnie gardło. Zastrzele się jak znowu się rozchoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
15 53 olkus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
za mną dzis kolejna porcja badan w tym krzywa cukrowa, cos mnie zaczyna podszczypywac w okolicach cewki i nizej, mam nadzieje, ze to nie zadna infekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę dopiero iść na badanie cukru :) ciekawe, co mi wyjdzie... Ja czuje się dobrze, choć czasem krew leci mi z nosa i non stop krwawią dziąsła... Echhhh uciążliwe to, nieraz wyglądam jak wampir (aż zeby mi zachodzą krwią). :D Mam nadzieje, ze żadne choróbsko się nie przypaleta- do Was tez. Olkus biedaczko czym predzej wez coś na gardło (mi pomagało LaryngUp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Krzywe się robi w 26 tyg? Na szczęście szczypanie w gardle było chyba efektem ze napiłam się nie zbyt cieplej wody. Dziś już ok. U mnie dziś ładna pogoda trosze śniegu słoneczko świeci mam ochotę na spacer ale chyba dam spokój... panicznie boje się choroby. Jak ktoś do mnie przyjdzie od razu w wejsciu pytam czy zdrowy... juz 2 sąsiadki pogonilam... :/ pewnie myślą co za wariatka :/ ale niestety moje zdrowie ważniejsze niż ich płoty. W którym wy wgl jesteście tygodniu? Może któraś z nas zrobi jakaś tabele jak na innych wątkach? Ja to nie wiem jak się do tego zabrać bo mój tel nie zawsze ze mną współpracuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtuś
gośćOlkus ja mam za sobą 2 przeziębienia. Pierwsze z grypą żołądkową chyba bo było na początku i lekarz nie był pewny. A niedawno drugie przeziębienie. Obyło się bez lekarza (mleko z miodem i czosnkiem). Ja w pracy nie wyginięciem ludzi bo kaszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
bylam dzis u rodzinnego lekarza bo wyniki moczu wyszly nie najlepsze, mowil ze to grzybica i zalecil urosepst i masc, dzis zaczynam 23tc, tyle dobrzez,ze ta krzywa wyszla dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Jak nie było śniegu,to nie było i nie musiałam nigdzie wychodzić, jak zaczęło to dowaliło od razu tyle że ledwie samochód jechał i ślizgał się i nadal pada a ja zaliczyłam i usg i endokrynologa. Dobrze że przynajmniej zakupy tez porobione teraz bede mogła zawinąć się w koc i z córeczką i z drugą w brzuchu przeczekać aż ten orkan sobie pojdzie dalej:) Więc tak: znów na usg dziewczyna więc raczej nie bedzie zmiany i została mała Ania. Wszystko dobrze,lekarz nie widzi nic niepokojacego, około 22 cm ma malutka wiec już kawałek człowieczka:) Z 6 tsh zrobiło się 3 biore Letrox dawka 75. Lekarz mówi że to normalne że trzeba w ciąży czasem tarczyce podreperować i wesprzeć hormonami. Wciąż wcinam wszystko co niby ma polepszyć morfologie, ale buraki wychodza juz uszami obawiam się ze nic to nie pomoże i tak bede brać żelazo:( Ps.wywaliło mi tylko mega żylaka na nodze pod kolanem do góry idący. Masakra, nie jestem pewna czy tu pisał ktoś ale podobno są dobre rajstopy przeciwżylakowe,musze zamówić:/ Pozdrawiam! 3majcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co wy na to żeby tabelkę zrobić z tc, ile kto ma dzieci, termin porodu, płeć dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Tabelka :) a zrobisz ? :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm to może niech każda przekopiuje swoją przedmówczynię i doda siebie w ten sam sposób. Lifeisgood: wiek-30, dzieci-0, tydzień ciąży- 27, termin porodu- 30kwietnia-2maja, płeć- chłopczyk. Teraz niech kolejna to skopiuje i doda siebie. PS niektóre z Was już wiedza, ze krwawiłam i od kilku dni jestem w szpitalu. Dziś już mi lepiej na szczęście :) troche jeszcze plamilam, ale dali mi lek przeciwkrwotoczny. Wszystko przez przodujące łożysko. Mój maluszek już wazy 1100 gr:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tabelka
Lifeisgood: wiek-30, dzieci-0, tc- 27, tp 30.4-02.05-, płeć- chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda14
Cześć mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×