Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
a moim zdaniem kazdy nadaje imie jakie mu sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
dziewczyny, a jaka planujecie fryzure intymna na porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, każdy nazywa jak chce i jak mu się podoba :) jedni lubią te „stare” imiona, inni bardzo nowoczesne, jeszcze inni jsk najbardziej oryginalne, a inni po prpstu takie zwyczajne całkiem :) Mnie się jeszcze podobało baaaardzo Jakub, ale kilka moich koleżanek tak nazwało, to za dużo by było tych Kubusiów w otoczeniu już. Co do fryzury intymnej- staram się golić na zero jak zawsze, ale niestety nawet z lusterkiem mam problem, a bez to już w ogóle nic nie widzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też się podobało imię Jakub ale mąż w życiu by się na nie nie zgodził. On mówi, że Kuba to mu się kojarzy z Huba Buba. A tak poza tym to powiem wam że fajniejsze imiona są dla dziewczynek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
widze, ze ktos sie super bawi wypisujac glupoty heh oczywiscie to nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już nawet odpisałam :D swoją droga to nie lada wyzwanie ogolić się teraz. A z innej beczki - dużo już przytylysvie??? Mnie to chyba nikt nie pobije, bo od początku ciąży 20 kg ;/ jestem wręcz spuchnięta, stopy mam tak opuchnięte, ze żadnych butów nie umiem włożyć (dziś na badanie krwi założyłam stare, rozpadające się trampki). Dopiero zacznę 8 miesiąc, no ale tak to jest jak się tylko leży, kompletnie zero ruchu i nie ma co się okłamywać - podjadanie słodyczy tez robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
ja przytylam juz jakies 11- 12 kg, u mnie od paru dni pojawily sie kurcze lydek i czasami nawet i ud, czeka mnie kupno butow bo te moje sliczne nowiutkie do kolan juz ledwo sie zasuwaja i powoduje bol bo caly czas mam napiete te miesnie jakby w kazdej chwili mial nadejsc skurcz, ale czlowiek madry po szkodzie, nie pomyslalam przy zakupie, ze przytyje a i nogi moga puchnac ale juz za pozno, przydadza sie za rok a ja mam pretekst do kupna nastepnej pary he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wazylam sie w zeszlym tygodniu i przytylam 9kg. teraz jestem w trakcie 28 tyg ciazy. na ciele nie przybralam ni grama wizualnie, jedynie brzuch mam wiekszy i az mi sie nie chce wierzy, ze te 9 kg to w brzuchu haha. ale podobno dziecko tez jest wieksze. moze to wynika z tego ze ogolnie nie mam jakos tendencji do tycia, wydaje mi sie ze jem normalnie, mniej wiecej jak prze ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a slodycze jem cale zycie, wrecz sie nimi zapycham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
skoro juz gadamy o tyciu to ja o jedzeniu :D gotuje dzisiaj zupe szczawiowa zakrapiana miodem :) do smaku dorzuce kawalki pomaranczy. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę, dziewczyny. :) Ja czuję się już jak wieloryb, choć podobno moja mama miała tak samo, a potem szybko zrzuciła - jak będzie w moim przypadku, zobaczymy. Mniam, nie rób smaka tą zupą (albo wyślij trochę hihi) :) U mnie obowiązek gotowania spadł na męża, a on niestety nie potrafi zrobić nawet kotleta:D Więc jemy jakieś potrawki z kurczaka, spaghetti, czasem coś zamawiamy lub obiad dostarcza mi mama/teściowa;) Co za życie...Ale już nie mogę doczekać się mojej kruszynki, dla której ścierpię wszystko:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
a na deser kuleczki szczawiowe z kawalkami czekolady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, czy dla noworodka do lozeczka daje sie jakas poduszke? i jak z wozkiem? czy tam sie kladzie jakas posciel czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
do wozka kladzie sie przescieradlo, poduszke i kołdre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
tak samo do lozeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodek nie powinien mieć poduszki, potem możesz ewentualnie włożyć do łóżeczka poduszkę klin. Do wózka miałam kocyk/kołderkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
a to niby czemu? przeciez noworodek to tez czlowiek :) co z tego ze mniejszych rozmiarow. nie mowie o duzej poduszce jak dla doroslego tylko o malej poduszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
i czemu taka niemila jestes? ok dzieki za odp? chyba kazdy moze miec swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
widze mam podszywa to nie ma co sie wiecej udzielac, powodzenia dziewczyny wszystkie posty od tej pory pod goscJus to juz nie beda ja tylko jakis troll. 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej do łóżeczka i wózka bez poduszki, bo noworodek musi leżeć na płasko. Można dodać ją po jakimś czasie :) Jus załóż konto , nikt nie będzie się podszywał :) tylko nas nie opuszczaj. Ja będę w łóżku miała otulacz Tulik, ewentualnie śpiworek- bez kołdry, kocyka. Do wózka kołderka, później dodam poduszkę, bo mam komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Hej dziewczyny :) Ja przytyłam 7 kilko. Jak przytuje jeszcze 3 przestaje jeść :D żartuje. U nas będzie Igor szczerze mówiąc średnio mi się podoba. Maz to wgl jest przeciwny, ale córka się upiera. Daje jej inne propozycje imion. to nie to jest jej Igorek i juz zdania nie zmieni. Przychodzi przytula sie , całuje brzuch i mówi mój kochany igorku :D jak bym zmieniła imię na pewno byłoby jej strasznie przykro. Ja do wozka dawałam pieluche flanelowa i druga złożona jako poduszka ;) córka często ulewala, wiec poduszka nie wchodziła w grę. Po za tym taki maluch nie potrzebuje poduszki. W łóżeczku tez bez poduchy. Później jak juz była starsza dałam jej poduszkę klin to wyrzucala i spala płasko. Musiały być obowiązkowo 2 pieluchy tetrowe do przytulania. Po córce mam z 6 kocyków o różnej grubości wiec na początek wystarcza.ale pewnie i tak się skuszę na nowy błękitny :) i obowiązkowo śpiworek/rożek. Jeszcze wam powiem ze jak córka nie miała poduszki w wózku czy łóżeczku to każdy się dziwił ze jak to bez poduszki. I w zasadzie tamtym dzieciom poduszkowym tez nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jus nie uciekaj bo i tak nas malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus to malutko przytyłaś :) Skoro córka się uparła, to chyba nie macie wyjścia :D mnie Igor tez się podoba :) Poduszkę klin tez mam w razie czego po siostrze, ona kupiła, ale nie używała przy swoim dziecku. Tak samo jak nie używała jakichś takich specjalnych gąbek do kąpieli i mam je nawet zapakowane :p odziedziczyłam tez po niej specjalny śpiworek do wózka, ale już raczej spacerówki - tez prawie nieużywany. Coś mi się wydaje, ze tyle bajerow robią a przydatnych tylko kilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Tak mi się właśnie wydaje ze nie które bajery są zupełnie nie potrzebne. Kupiłam misia w smyku ma wyjście ze szpitala ale rozmiar 62 nie wiem jak kto zrobiłam :/ zastanawiam się czy go wymienić na 56? Kiedy mamy składać jakieś dokumenty na maciezynski? Po porodzie co nie? Przyszły mi dziwne dokumenty od siedziby firmy do wypelmienia. Tzn wniosek na zasiłek rehabilitacyjny? Dzwoniłam pytałam... i mam termin na 20 mają a 25 mają mija 270 dni jak jestem na zwolnieniu. Pani w kadrach powiedziała ze jeśli urodze przed 20 mają to nic się nie dzieje jeśli urodze po 20 może byc problem. Albo dadzą mi 2 dni czy tam ile wcześniej maciezynski. Wiec juz nie wiem co robić chyba wybiorę się do zusu i będę na 100% wiedziała co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pol roku zwolnienia lekarskiego przechodzi sie chyba na swiadczenie rehabilitacyjne, dlatego ja siedzialam w pracy jak najdluzej moglam, ale w sumie i tak zaluje ze nie poszlam wczesniej, zwlaszcza ze ja pracuje w szkole i tam dzieci przynosily rozne wirusy i zarazki. Ja nie moge doczekac sie maja bo ciagle sobie wmawiam cos i wpadam w paranoje. Teraz mi na nogach wyszla jakas dziwna wysypka? i jak przeczytalam w necie o chorobach skory w ciazy to wpadlam w jakas paranoje, najlepiej to chyba nic nie czytac. Olkus a poza Igorem to jakie mieliscie propozycje imion dla synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do ubranek to ja wiekszosc mam na 62cm. Moja gin twierdzi ze dziecko jest duze wiec tak jakos kupilam zapobiegawczo. na 56cm mam moze dwie pary bodow, dwa pajacyki i chyba to tyle. Ja sie urodzilam i mialam 57cm dlugosci wiec nie wiem ile i czy takie dziecko skorzystaloby z ubranek na 56cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko rzeczywiście coś słyszałam na ten temat ;//// ale nie mam pojęcia jak to prawnie wyglada. Wiadomo przecież, ze można po terminie urodzić ;/// a jakie dokumenty na macierzyński się składa??? Ja mam 56 kupiony, ale z h&m są trochę większe, wiec nie wiem sama... Ale to używany, wiec już zostawiam, jeju no długo nie pojedziemy tym samochodem ;p Nigdy nie wiadomo jaki soe urodzi, mojej koleżance urodzil się chłopak 62 cm:p innej 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do krostek, to ja mam na brzuchu od miesiąca. Podobno tak może dziać się w ciąży, mnie przynajmniej badało z 5 ginekologów w trakcie pobytu w szpitalu ;p Z drugiej strony łokcia i na szyi miałam z kolei wysypkę swędząca po mandarynkach (tez w szpitalu), zabronili jeść i kazali pic calcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×