Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Czerwcowka dlaczego podajesz mleko hipp combiotic 1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam w ulotce powinno pisać: przed każdym karmieniem ale nie więcej niż ileś tam na dobę. Na pamięć nie znam ale musi być napisane. Jak to nie pomoże to spróbuj dicoflor a jak i to be da rady to sab simplex. Ale żeby ocenić czy coś działa to musisz minimum 3-5 dni dawać. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisze by podawać co karmienie nic nie piszą ile na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku Espumisan 100 mg/ml to: Niemowlęta: 5-10 kropli należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na małej łyżeczce przed każdym karmieniem. 1-6 lat: 10 kropli 3 do 5 razy dziennie. 6-14 lat: 10-20 kropli 3 do 5 razy dziennie. Młodzież i dorośli: 20 kropli 3-5 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotka
Cześć dziewczyny! Mam problem, zeby tu się odzywać, bo na telefonie nie dodają mi się posty, a do komputera mam rzadko dostęp... Moja mała ma już 6 tyg, jest cudna :) Trochę daje popalić, ale są dni, kiedy jest małym aniołkiem. Walczę od 3 tygodni z katarem i charczeniem - lekarze mówią, że wszystko ok, że to pewnie od ulewania i żeby obserwować. A mnie szlag trafia jak w nocy słysze jak charczy. Dodatkowo mam szczepienie za tydzień i sama nie wiem, czy nie zrobię jej crp na wszelki wypadek przed szczepieniami. Co myślicie? Mamy też z problem z ropiejącym oczkiem, ale okulista stwierdził zatkany kanalik i żeby na razie się nei stresować, masować i przemywać, powinno przejśc, a jak nie to po 3 mscu na zabieg odetkania. Pozdrawiam z Alą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
klotka przeczytaj pierwszy post z tej strony. My mamy ten sam problem i to samo mi powiedział lekarz. Dlugo już Twoja córka ma ten problem z okiem i katarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
klotka my tez mamy problem z charczeniem i furkaniem. osluchowo super nic nie ma na pluckach.. kataru nie ma wiec moze to faktycznie od ulewania bo jest malym obzartuchem.. musze sie wnocy posilkowac mm hipp combiotik bo za dnia wisi tak na piersi ze mam dwa flaczki doslownie... co do oczka to moja siostra strasznie sie z tym meczyla z swoja corka... dopiero po roku przeszlo jej samo.. a tak ropialo i non stop lzawilo... stosowala krople cuda wianki od okulisty.. proponowano jej operacje czy zabieg na udroznienie ale sie niezdecydowala i jak widac samo przeszlo... moj klopsik ma juz 3950... startowalismy z waga 3750 po urodzeniu spadl do 3580.. i w poniedzialek polozna go zwazyla i tyle wyszlo :) staramy sie przestawiac... bo przez to ze mial zoltaczke i byl naswietlany to nie rozroznia dnia a nocy... ale z dnia na dzien jest lepiej:) zoltaczka juz prawie minela jest ladnie bialy :) oczka tez. pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość majówka
pytanie do trolla- co byś poleciła osłonowego przy braniu tabl. antykoncep. i jakie badanie warto robić przy reglarnym ich braniu i co jaki czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wszystkie ochronki to pic na wodę. Szkoda na to kasy. Badania raz na pół roku próby wątrobowe Aspat Alat dd-dimery, jeśli tu wyjdą podniesione to dopiero wtedy APTT i fozforaze alkaliczna i specjalistyczne bilka B C, czas potrabinowy i krzepliwość krwi ale to tak jak nowie dopiero jak te trzy podstawowe będą zle i nie mówie tu o lekkich wyjściach z norm bo przy anty są daoyszczalne tylko o konkretnych wyjściach za widełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
My dalej mamy problem z okiem, ale za to znaleźliśmy świetnego pediatre, nikt małego jeszcze tak dokładnie nie zbadał. Teraz podawałam maxitrol ale jak tylko skończyłam to znów to samo, ale jakby inaczej bo nie zakleja całego oczka, tylko są takie mocno zielone śpiochy. Katar się skończył. Mój też jest żarłokiem, jutro mija mu pierwszy miesiąc a przytył ponad kilogram, podobno max dla takich bobasów to 700g na miesiąc, ale w sumie nie wiem czy się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:30 to ja troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:28 na ROPIEJĄCE OCZKO nam nic nie pomagało, pediatra już mnie wkurzala przepisujac nowe krople, a tu zero efektów i nagle pomogła zwykła czarna herbata lub ziele świetlika tak samo do zaparzania jak herbata (nie wiem co konkretnie pomogło, bo uzywalismy jednocześnie raz jedno, raz drugie. Stały dwa kubki z naparem i co 2h pochodziłam do nich i maczalam gaziki jałowe z apteki. 3 czy 4 dni przemywania i nagle szok. Udało się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
Z okiem lepiej więc pediatra zapisał delikatniejsze krople, bez antybiotyku itp. Mają oczyścić oko. Sama też myślałam o świetliku, może rzeczywiście to zastosuje. Pytanie do trolla: co sądzisz o zakrapianiu oka mlekiem z piersi? Czytałam o tym na różnych stronach ale jakoś nie jestem przekonana. Są tam przeciwciała, ale są też inne składniki, czy one nie będą przeszkadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Troll karmie piersią ale w ekstremalnych sytuacjach podaje mm. Wczoraj zrobił kupę o 17 i do dziś cisza... . Ok 18 dostał inne mm po raz pierwszy bebilon. Martwię się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do trolla- planuje zacząć brać tabl antykonc. i od której tabletki ma się ochrone antykoncepcyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Dziewczyny co slychac? Jak wasze maluchy? Moja mala ma juz prawie 6 tyg. Mamy juz jako taką rutyne. Budzi sie w nocy 2 razy na karmienie. (Wczoraj tylko raz, wiec przespalam ciurkiem 5 h!!). Wszelka moja pomoc w postaci mamy, siory, brata juz wyjechala i zostalam sama z dwojka dzieci. No i z mezem ale on konczy prace o 20 wiec 5 dni w tyg jestem wlasciwie zdana na siebie. Prawde mowiac myslalam ze bedzie gorzej. Na razie ogarniam. Dzieci czyste i najedzone a to najwazniejsze ;) najgorsze sa te koszmarne upaly, dzis 33 stopnie. Ani wyjsc nigdzie ani za duzo zrobic bo czlowiek caly mokry. Jestem ciekawa jak sobie radzicie. Ppzdrawiwm Ps. Cwiczycie miesnie kegla? Jesli tak to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nellsnell te upały faktycznie koszmar. Woda se mnie nadal schodzi więc jestem mega mokra i mam uderzenia gorąca. Masakra, niech te hormony już się unormują. Ja też na ten moment dzieci ogarniam i jestem w miarę zorganizowana :) Szczepiłyscie już dzieci? Jakie szczepienia wybieracie? Troll szczepić skojarzonymi czy tymi refundowanymi ? W necie mnóstwo sprzecznych informacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to po kolei: Żadnego mleka do oczka bez sensu nic nie wnosi a może się tylko sklejać i narobić problemów to metoda jakiś zacofanych babć niczym leczenie pleśniawek uryna dziecka czyli jego własnym moczem jakby ktoś nie widział X Z kupka wszystko Ok, cofnij sobie pare moich odpowiedzi tam wam pisałam o częstotliwości kupek X Niby ochrona anty od 7 tabletki ale czasami to różnie była pewność jest po pierwszym opakowaniu X Szczepionki hmm masz racje różne opinie. Ja osobiście jestem jednak za trafycyjna bo: owszem trzy wkłucia dziecko się meczy itp ale jednak zadziej pojawiają się apatie po szczepieniu bo jednak na tak małym ciałku to jakos się rozchodzi a skojarzeniowa No cóż jedno kłucie mniejszy ból ale strzykawa ogromna a wszystko idzie w jedno miejsce i łatwiej o stan zapalny i reakcje w miejscu wkłucia. Ale wiesz to nie jest tak ze jedno cacy drugie be. Tu plusy i tu. Ja jednak jestem za tradycyjna dziecko i tak szybko zapomina o bólu rozejście szeczrpionki jest lepsze oraz nie płacisz za to a wcale to tanie nie jest. A i co ważne jak zdecydujesz się raz na dana opcje to później już nie zmienisz a dawek kilka jest Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z NFZ na skojarzoną zawsze można zmienić. Tylko odwrotnie nie można. To jest ciekawe... Xxx A co z faktem, że w tych refundowanych jest więcej syfu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś jest przeciwnikiem szczepień to syf znajdzie wszędzie. Nie będę się rozpisywała co do składu szczepionek a przede wszystkim tego niby zawartego w nich syfu bo zaraz się wywoła gowno burza. Kto miał choć trochę większy kontakt z naukami medycznymi lub z biologia oczywiście nie mówie tu o biologii w szkole to przeciwnikiem nie będzie. Od razu zaznaczam ze na temat szczepionek dyskusje skończyłam bo nie mam ochoty nikogo przekonywać i brać udziału w gowno burzy. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Trollu, a mogę tylko zapytać jakimi szczepionkami zaszczepiłabyś lub szczepiłaś własne dziecko? Krótko i na temat, że taką i taką szczepionką i głębiej w temat nie wnikam :) My właśnie w czwartek mamy szczepić więc temat na czasie, a taka odpowiedź dużo mi da zważywszy na Twoją wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była tu mama, która miała rodzić czwarte czy nawet piąte dziecko. Zagląda tu jeszcze? Chciałam zapytać jak jest? Jak sobie radzi? Ja mam dzieci w wieku 12, 10 i 7. Mam 32lata i zastanawiam się nad czwartym! Chyba zwariowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tradycyjna szczepionka refundowana. 3 wkłucia Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Podpinam się pod pytanie Lisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość uuuduu
Mam na sprzedaż ubranka 56, 62, 68 dla dziewczynli. Ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
Tym razem mam dobre wieści :) Po świetliku oczko się wyleczyło od razu. Teraz już nic nam nie dolega poza budzeniem się co chwilke bez powodu. Niestety skapitulowałam i dałam smoczek, bo nie będę go co chwilke nosić. A jak tam wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×