Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Bebilon comfort to dobry wybór wiadomo obserwuj malucha bo wiesz jednemu to pasuje innemu nie a wcale nie musi to znaczyć ze coś jest do doopy. Co do dopajania, koperkiem to tylko jak zauważysz ze są problemy z bakami nawet nie tyle kupa co bakami właśnie. A co do wody warto malucha przyzwyczajać za nim wprowadzi się soczki bo później niże być problem bo wiadomo soki lepsze tak samo z warzywami i owocami. Warzywa zawsze pierwsze troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czerwcówka
troll a jak bebilon comfort nie będzie tolerować np. to zwykły bebilon1 początkowy? czy są jakieś rodzaje tego zwykłego? będę wdzięczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czerwcówka
troll jaki bebilon 1 najwłaściwszy wybrać oprócz comfortu gdy ja w ogóle piersią nie będę karmic? pronutria chyba odpada bo to łączenie piersi i dokarmiania bebilonem a jeszcze jaki rodzaj bebilonu mogłabym wybrać jaki byś zwykły mi mogła ewentualnie doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czerwcówka
troll a jakie sa opinie o mleku bebilon 1 pronutria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
julia msb gratulacje :) ja od poniedzialku na oddziale.. dzis dostalam balonik... jak sie nie rozkreci to jutro podlaczaja do tego oxy.. no mam nadzieję ze jutro wyjdzie ten moj uparciuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Lena powodzenia i żeby szybko poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak c***isałam zwykła 1 dopiero jak będą jakieś problemy myśl nad zmiana a na co to zależy od problemu. Ogólnie dobre mleka to bebilon bebiko hipp nan tez ale nie kazde dziecko może przy tych podstawowych jedynka to jest tylko jedna zasadnicza różnica CENA troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Jak dobrze, że Troll nadal do Nas zagląda :D Gratuluję wszystkim rozpakowanym i trzymam kciuki za resztę...... Moja Pola grzeczna i kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Niegosc moge sobie wyobrazic Twoj strach, sama stracilam jedna ciaze. Dajcie sobie czas. Na pewno kolejna ciaza bedzie stresujaca, ale o tyle dobrze, ze z racji zawodu wiesz ze kazda jest inna. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Do goscia: tak cesarki sa super bo ratuja zycie dzieciom i matkom. I niikt nie narzeka tylko wymieniamy sie opiniami a to roznica. aktywnosc fizyczna jest wazna i potrzebna zeby byc zdrowym. Szczegolnie plywanie daje ulge plecom ktore dokuczaja mlodym matkom. Zdrowe cialo to tez zdrowa psychika wiec tez radze ci sie wybrac np na rower. Bedziesz moze mniej zgryzliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troll a co myślisz o tym mleku hipp combiotik.? Do dokarmiania np. Na wyjeździe. Bo nie wyobrażam sobie karmić w miejscu publicznym. W szpitalu dziecko dostawalo takie mleko. Może powinnam zmienić na bebilon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość majówka
Pytanie do trolla- czy w gondoli wózka dziecko- noworodek można wozić na płasko czy lepiej coś kupić żeby leżało wyżej głowką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
no dziewczyny mam juz maluszka przy sobie.. macie racje zapach niemowlecia to cos cudownego... od 8 mialam oksy ale dopiero po przebiciu pecherza sie ruszylo od 13 do 14.47 urodzilam synka :) 3700 56 dlugi :) karotella jak tam? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Gratulacje ! Co słychać ? Jak Wasze maleństwa? Pozdrawiam dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Gratulacje Lena8818! Moja dzis skonczyla 2 tygodnie! Az trudno w to uwierzyc. Wciaz na wariackich papierach w domu, chaos i zamieszanie, ale powoli sie ogarniamy. Prawde mowiac wiecej problemow ze starszakiem niz z maluchem, bo strasznie przezywa nowa sytuacje. Do mam wiecej niz 1 dziecka; jaka u was reakcja rodzenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co do mlek już się rozpisałam. Generalnie nie ma złej i dobrej firmy. Dla jednego dziecka sprawdzi się to dla innego to metoda prób i błędów. Uważam aby zaczynać od zwykłego podstawowego- comfort to tez podstawowe chyba ze ma dopiske np comfort kolki itp. Dopiero jak coś się dzieje to szukamy innego- coś się dzieje czyli problem trwa około tyg i dłużej a nie po jednej kolce np. Pamiętajcie ze prawidłowe kupy są od pokaźnym karmieniu do UWAGA raz na 10 dni WARUNEK dziecko wyproznia się bez boleści i regularnie puszcza baczki. X Leżenie noworodka i niemowlaka. Pozycja na plecach jest najgorsza gdyż przy zadławieniu cofnięciu jedzenia dziecko sobie nie poradzi tak samo bezdech jest w tej pozycji bardziej prawdopodobny niż w innej. Żadnych poduszek nic pod główkę. Najlepiej układać na boczku raz jeden raz drugi. Spanie na brzuchu jak najbardziej ale nie w nocy bo wtedy nie kontrolujecie czy maluch się nie przytka. Pamiętajcie główka raz na jedna raz na druga. X Gratulacje wszystkim rozpakowanym Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Nellsnell moje bliźniaki jako, że to już "stare konie" i dodatkowo chłopcy (dziewczyny pewnie reagują inaczej na rodzeństwo) to średnio ich siostra interesuje :P zerkną czasem, pogłaskają głowę i tyle. Na początku myślałam, że może będą zazdrosni i próbowałam ich angażować... "Możesz umyć Poli nóżki" itp... aleeee cooo Tyyy... . Mówią, że im się nie chce albo, że nie ma w tym nic fajnego :P chyba nic się dla nich nie zmieniło, ale 9lat to pewnie inna bajka niż u was z młodszymi pociechami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Troll z tego co ja wiem to lekarza juz od lat zalecaja wlasnie kladzenie dziecka na plecach, ze to najzdrowsza i najbezpieczniejsza pozycja zapobiegajaca smierci lozeczkowej. Absolutnie NIE na boczku, zadnych poduszek, zadnych maskotek, pieluszek, ochraniaczy. Dzieci zazwyczaj ulewaja z glowka na boku. Ja odkad mialam 1 dziecko panicznie balam sie smierci lozeczkowej. Maly spal z mobilnym monitorem oddechu przyczepianym do pieluszki, teraz przejela go siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zawsze czesc jest za tym czesc za tym. Co do monitoru oddechu jestem jak najbardziej za bo smierć łóżeczkowa może być niestety u każdego dziecka bez względu na zdrowie skale appgard itp. Rozwijając wątek leżenia na plecach: leżąc na wznak owszem niby mniejsza szansa na logikę zachłyśnięcia bo żołądek leży równo nie wygięty jak ma boku ani nie przyciśnięty bo na brzuchu. A w jakiej pozycji najczęściej pojawia się zgaga lub chrapanie u dorosłych? A no właśnie w pozycji na wznak a to dlaczego? Bo: Treść żołądka jest nienaturalnie ułożona tak to nazwijmy wszystko tam buzuje nie ma odpowiedniej pozycji do trawienia dlatego tez nie zaleca się ogólnie leżenia po jedzeniu tylko odpoczynek w formie spaceru czy chociażby siedzenia i np czytania książki. Wiadomo ze dziecka nie posadzisz a już tym bardziej nie pójdzie na spacer dlatego bierzemy do odbicia bo powietrze wypycha treść z żołądka o ogólnie jest niewygodnie nawet dorosłemu jak sobie nie beknie. Ale noszenie przez 10 min po jedzeniu nie wystarczy na strawienie reszty. U noworodka trawienie trwa od godziny do trzech wiadomo pierś lub mleko to ma znaczenie wiec powinno się układać dziecko w najbardziej zbliżonej pozycji do prawidłowej- pionowej. Leżąc na wznak język automatycznie dociska do dołu jeśli doszłoby do jego zapadnięcia to już kaplica a w pozycji bocznej jest bezpieczniej co kolwiek by wpadło do buzi itp to na wznak nie ma szans żeby wypadło. Chrapanie najczęściej tez bierze się z dużych czy opuchniętych migdałów lub jakiś tak nieprawidłowości w budowie układów a jak wiadomo pozycja na wznak nie sprzyja wszystko opada w dół i tylko gorzej. Nie bez przyczyny najbezpieczniejsza pozycja jest POZYCJA BOCZNA USTALONA oczywiście jeśli nie ma podejrzeń urazów kręgosłupa gdzie wiadomo lepiej nie ruszać wybierany wtedy mniejsze zło. Napisałam wam analogowe przykłady z życia popierające według mnie prawidłowe ułożenie maluszka. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ja od poloznych i lekarzy slyszalam toco pisala troll podpisuje sie pod jej slowami. Tylko i wylacznie dziecko ma lezec na boku. Nie na plecach. I absolutnie zadnych piduszek pod glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Nasz starszak bardzo zadowolony i dumny z młodszego brata . Angazuje sie przy kapaniu . ciągle chce prowadzic wózek . takze oby tak dalej ;) my na jedna dobę musielismy odstawić pierś. Nasza doktor poleciła na ten czas Enfamil Premium .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
No ja też już mam synka obok. Stwierdził, że jednak sam wychodzi i w nocy odeszły mi wody a 5 minut później zaczęły się skurcze. Bałam się, że nie dojadę do szpitala bo zawsze po pęknięciu pęcherza bardzo szybko u mnie akcja szła. Ale okazało się, że teraz wszystko było inaczej :-) jak dotarłam do szpitala zrobili mi szybkie badania krwi i prawdę mówiąc miałam ze 3 skurcze, które rzeczywiście były bolesne i wtedy dostałam znieczulenie. No a potem poszłam spać i obudzili mnie po jakiś 2 godzinach na badanie i okazało się, że jest pełne rozwarcie. Nawet żadnego parcia nie czułam!!! No i w takim nieczuciu po 3 parciach dzidziuś był na świecie. 3600 ważył :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Karotella gratulacje!! Lisssaa, lenka moj starszak tez sie angazuje, pomaga, caluje dzidzie, kocha bardzo, ale jednak widze ze przezywa; znow boi sie przedszkola, koszmarnie spi, histeryzuje. Staramy sie z nim spedzac jak najwiecej czasu ale czasami nie ma po prostu takiej mozliwosci. Oby szybko zaakceptowal sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Gratuluję wszystkim które juz mają maluszki przy sobie! Co do reakcji starszaka.... My niestety też nie spodziewalismy sie ze trzeba bedzue pilnować bardziej córki 2l.10m. niż Maluszka. Kocha caluje- ok. Ale od czasu do czasu powie ze to łąka a nie dzidzia o tak przycisnue mocno albo próbuje palec w oko włożyć albo za noże pociągnąć ze aż strach....pilnuje my i je zostawiamy sam na sam ani nz sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czerwcówka
pytanie do trolla - u mojej córeczki są powiększone bardzo piersi przykładam od paru dni okłady z sody oczyszczonej ale słabo to schodzi czy to jest grożne ? po niedzieli mam wizyte u pediatry ale te piesi jej są twarde jakby i lekko zgrubiałe? jak to ewentualnie się leczy jakby soda nie pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostaw nic nie rób to na skutek twoich hormonów ciążowych. Do miesiąca czasu się wszystko unormuje. Nie wystrasz się bo może być wyciek z sutków płynu i niemowlęca miesiączka jeśli tylko krwi lub płynu nie ma dużo to wszystko w porządku. U chłopców natomiast tez mogą być powiększone sutki i napuchnięta jądra jeśli jądra są w mosznie to tez wszystko w normie Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czerwcówka
do trolla - soda oczyszczoną tymi okładami mogłam pogorszyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pogorszyć to na pewno nie. Po prostu nic nie da bo to nie jest stan zapalny a soda przyglądasz na stan zapalny lub podgorączkowy danego miejsca np po szczepionce Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Next

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troll i inne kobiety jestem chora katar bol głowy czuje ze coś się rozkręca synek ma 6 tygodni czym mogę się leczyć? Karmie piersią. Najgorzej martwie się o małego ze go zaraze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×