Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

Kobiety dojrzałe część ósma

Polecane posty

Witajcie !!

Ale sobie pospsłam. Gdzieś tak parę minut po szóstej oko mi się otworzyło. Stwierdziłam, że zbyt wcześnie żeby wstawać. 😂 Włączyłam cichutko radio, co to jest na moim nocnym stoliku, przewróciłam się na drugi bok i... i obudziłam się niedawno. Dobrze mi taki długi sen zrobił. Bardzo dobrze.

x

Globusiczko,

dla Ciebie za poranną kawencję: 🌺

Jeśli kadzidłowiec ma 600mg, to łyka się 1 tabletkę dziennie. Najlepiej popijać ją taką mieszanką: 

1/2 szklanki wody + 1/2 łyżeczki kurkumy + 1/8 łyżeczki (czyli odrobina na sam jej czubek) czarnego mielonego pieprzu. To jest najlepszy sposób, bo kadzidłowiec, kurkumina i piperyna mają właściwości zdrowotne. A jeszcze do tego odziaływują na siebie i wzajemnie wzmagają swoje działanie. No chyba, że są jakieś przeciwwskazania w stosowaniu kurkumy i pieprzu. To wtedy kadzidłowiec popija się zwykłą wodą. W opakowaniu jest 60 tabletek, więc wystarcza na 2 miesiące.

Wyślę, żeby mi czasem pisanina w kosmos przypadkiem nie poszybowała.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje nooo....to dlatego, że mam problem z poprawieniem literówek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cyferko,

tak, mam urlop. Odpoczywam sobie. Dobrze mi. Powinnam jednak zabrać się (znowu!) za mycie okien. Szczególnie od strony ulicy. Bo tam panowie wymieniali nawierzchnię chodników i jezdni. Teraz mamy wszystko z pięknej kolorowej  kostki. No i przy tych pracach cięcie betonowych elementów odbywało się, podobnie jak u Imuśki, na sucho. Także czeka mnie pucowanie okien. Nie wiem tylko czy dziś, czy może jutro. Ale napweno czeka mnie.😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o kadzidłowcu słowo. Tak powinno być napisane:

Kadzidłowiec, kurkumina i piperyna mają podobne przeciwzapalne właściwości zdrowotne. A jeszcze do tego odziaływują na siebie i wzajemnie wzmagają swoje działanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko

dziękuję za info. spokojnie będę czekać.

Adziu

no fajno,że mi podpowiedziałaś. Kurkumę  w połączeniu z imbirem piłam każdego wieczora.Teraz zrobiłam przerwę  ze  względu

na upały.Jeśli otrzymam tabletki zastosuję się do Twoich wskazań. Wspominasz o oknach.Tak ja też mam to w planie.

Może w poniedziałek po południu uda mi się coś zrobić.

Imuś

współczuję Ci syzyfowej roboty. Potrzeba kilka dni deszczu żeby to wszystko zmył.Imuś w pełni Cię popieram w sprawie

zatrudnienia. Może J sprawiać niemiłe niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście stawiam weekendową kawę.Zapraszam Koleżanki.

U mnie ranek słoneczny i cepły.Czekam na wizytę Seniora wczoraj zaszczycił nas powrotem. Na wszelki wypadek

przygotowałam leczo.Wiem,że bardzo lubi.

Wieczór też mam zajęty.Wychodzę do ludzi i na koncert  muzyki hiszpańskiej. Oby wszystko wypaliło.

Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globusiku witaj.Piję z Tobą kawkę,dzięki za towarzystwo.

Cudowne plany na weekend 🙂

Cieszę się,że wychodzisz do ludzi.

Najgorsze w życiu jest"zasiedzieć się" 😄 

Pogodniejsza jesteś jak masz Seniorka niedaleko,to zrozumiałe.

Wczoraj dostałam cukinii pełen kosz,również leczo  planuję.

Studencik mój uwielbia.

Młodzi od wczoraj na KAWALERSKIM 😄 

Synowa pojechała w plener gdzieś z koleżankami,a synowi 

koledzy z pracy zrobili niespodziankę.Szczegółów jeszcze nie znam.

Kochane,to już za dwa tygodnie.

No i powiem szczerze,że teraz tylko to mam w głowie.Zaczynam się nakręcać.

Odkryłam np.iż Emek nie ma koszuli do gajerka....w sam czas 😞 dzisiaj polecę

coś mu kupię.

Ja mam wszystko skompletowane 😉 3 pary butów  4 ...enki 😄 

dwie walizki...+ Emka itp....

Nockę mieliśmy typowo jesienną.9* 

W pokoju wychłodziło się do 19*Czuję się wypoczęta.

Jeszcze zajrzę.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

Kawka, kawusia, kaweczka... z Wami Babeczki najlepsza na świecie...

🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍎🍏🍐🍑🍒🍓

Do kawci przytargałam kosz owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globusku,

Senior w domu. Szczęśliwa jesteś. Miłe dni przed Tobą. A dzisiejszy wieczór przepiękny będzie. Muzykę i kulturę hiszpańską baaardzo lubię.

x

Cyfrerko,

już za dwa tygodnie Wielkie Święto. Jak ten czas zasuwa! Dobrze, że jesteś już na nie przygotowana. Emka też pięknie wyposażysz. Napisz czy udało Ci się elegancką koszulę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi młodzi wczoraj przyjechali pożegnać się, bo dziś rano wyruszyli na wakacje. Wnuśka po wielokroć bywała i nad morzem i w górach. To tym razem rodzice chcieli jej coś zupełnie innego pokazać. Urlop spędzą na tzw. ścianie wschodniej,  w ślicznym gospodarstwie agroturystycznym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

A więc pora na poranną niedzielną kawencję:

☕ ☕ ☕ ☕

Babeczki, zapraszam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam. Kawę przygotowuję i zapraszam na krótkie poranne pogaduszki.

Cały czas mówią, że napływa chłodniejsze powietrze. Niby na termometrze 25 st ale jest mocno gorąco i parno. Co za lato!!!

Adziu

przypomniałaś mi gospodarstwo agroturystyczne. Kiedy moi wnukowie byli mali również byliśmy z  nimi w takim miejscu

na urlopie. Bardzo dobry wybór. Cisza, spokój ,powietrze   czyste i zabezpieczenie w bardzo smaczne posiłki. Miło to

wspominam.Dzieciom życzę dużo przyjemności Tobie też fajnego odpoczynku na urlopie.

Cyferko

Wiem jak to jest przed  ślubem syna. To prawda czasu już niewiele dlatego adrenalina będzie Ci towarzyszyć każdego

dnia.Przecież dla Was  nadchodzi najważniejszy dzień w życiu.

Dzisiaj już od teraz:) czekam na kuriera.

Imuś

czy było otwarcie grillowania? czy smakowały potrawy??:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Globusiku.

Cześć Aduś,Emi.

Globusiku mam informację.Dzisiaj przesyłka nadejdzie,niestety

nie określają godziny.Sorki,jesteś uwięziona 😞 

Oj coś namieszałam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Podczas witania się z Wami przybiegła po mnie p.fryzjerka.

Fryzura odświeżona.

Imuś jest rozżalona,wcale jej się nie dziwię.

Majster sfotografował grill,obejście czyli płytki chodnikowe

i bez wiedzy Ime promuje się na fb. swoją pracą.

Użył wykonaną pracę jako reklamę swojej firmy.

Ime sama zaprojektowała grill,jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Miał prawo bez zgody właściciela upubliczniać zdjęcia posesji?

Moim zdaniem postąpił podle.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

fajowo się nowy tydzień rozpoczyna, kawusią wspólną.😀

Globusku,

w imieniu wnusi i jej rodziców bardzo Ci dziękuję. Bywałaś z rodziną w takich gospodarstwach. Tak, fantastyczna sprawa! Nasi młodzi zachwyceni.

x

Cyferko,

fryzura odświeżona. Extra sprawa mieć taką panią fryzjerkę pod ręką. Moja fryzura też już czeka na odnowę. Farba lekko spłowiała, ciemno-srebrne odrosty pojawiły się, a długość włosów też już utrudnia układanie. Niedługo miną trzy miesiące od ostatniej mojej wizyty u p. Marty. Myślę, że nadchodzi pora na kolejne nasze spotkanie.

x

Imuś,

moim zdaniem majster pierdoła postąpił KARYGODNIE...!! Bez wiedzy i zgody inwestora nie można ani jednego zdjęcia pstryknąć. A on jeszcze wstawia te fotki na fb i nimi reklamuje swoją firmę. Skandal tym większy, że autorem projektu nie był on, a Ty Imuś. Okazało się, że majster nie tylko pierdoła ale i złodziej. I to złodziej podwójny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka Aduś ❤️

 

Jak myślisz ,czy postępowanie karne w tej sprawie byłoby uzasadnione?

Imuś córka nie ma racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobitki,

uważam, że Imuś powinna zdecydowanie i jasno powiadomić pana, aby natychmiast usunął wszystkie te  zdjęcia. Nie miał prawa fotografować, nie miał prawa wstawiać do netu, nie miał prawa używać ich jako reklamy swojej firmy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aduś masz rację .

A co u Ciebie?Nie nudzisz się prawda? 😄

Odpoczynek należy się Ci.Dzieci też super miejsce wybrali.

DP będzie miała styczność z wiejskimi klimatami 😄 tam jest wiele

ciekawych atrakcji.

Pa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko,

ach... odpoczywam całą piersią...!! Dochodzi południe, a ja jeszcze w piżamie.😛 Drugą kawusię właśnie popijam i w necie sobie siedzę. Dobrze mi. Baaardzo dobrze.😄 Po poludniu zabiorę się za sprzątanie chaty. Szwagierka jutro do nas,  na jakiś tydzień, przyjedzie. Cudne dni. Nagadamy się, nacieszymy sobą wzajemnie.

💟💟

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aduś cieszę się razem z Tobą 😄 

Dostałam ogóry 10 kg.

Błagałam,żeby już mi nie przynosili.Mam już dosyć!

Pa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko,

10 kg...?? Och, ręce pełne roboty...!! Ale później jaka radość...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila odpoczynku od domowej roboty...🛋

Pora na popołudniową kawę...☕

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzień rozpoczynam  pijąc kawę.Oczywiście czekam na Was i kawa też.Zapraszam.

Adziu

wczoraj otrzymałam Kadzidłowca. Wiadomo kto zamawiał ..Cyferka ....więc wszystko jest jak być powinno.Tabletki

600 mg i wskazania  tak jak pisałaś jedna dziennie.Wczoraj rozpoczęłam kurację i cierpliwie będę czekać na poprawę

samopoczucia.Wiem, że tak się stanie.Popitkę:) będę przygotowywać tak jak mi pisałaś. Odpoczywaj Adziu na urlopie

ile się da bo  on szybko mija.Kiedy was  czytam widzę  ile się dzieje w Waszych domach.U mnie też  choć nie na takie

zajęcia czekam ale trudno. Masz rację  jeśli Senior jest w domu czuje się inaczej bezpieczniej.

Cyferko

wcale długo nie czekałam na kuriera. Zadzwonił Senior że mam wstawiać wodę na kawę bo za chwilę będzie. Z kurierem

zeszli się na schodach:) Tak jak pisałam kurację rozpoczęłam wczoraj.

Powiadasz,że młodzi obchodzą kawalerskie:) a niech tam się bawią. Cyferko o której godzinie jest  ślub.Myślami będę

z Wami.Pamiętam dzień ślubu mojego syna. Pamiętam też że łzy same leciały mi z oczu. Myślę że Twoje oczy

też będą  na mokrym miejscu:)

Imuś

Majster pierdoła okazał się cwaną pierdołą.Wykorzystał Twoje prawa autorskie dla siebie.Takie rzeczy są niedopuszczalne

i karalne. Zmuś go do usunięcia reklamy.Jak u Ciebie z pogodą u mnie dalej gorączka i susza,  w nocy było 17 st. teraz jest już

20. Imuś jutro mam wizytę u lekarza .Długo na nią czekałam.Nie chcę myśleć jak będzie dalej.

Na dzisiaj to wszystko  Pozdrawiam Was. Jutro porannej kawy pić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globusiku witaj 🙂

Dosiadam się z przyjemnością do Ciebie i kawki,dzięki.

Cieszę się,że kurier jednak przybył wcześniej,aczkolwiek jestem 

zdziwiona,że mnie nie powiadamiali.

Ale nie ma co rozpamiętywać.Kuruj się Globusiku i dawaj 

dobre wieści.

Termin ślubu coraz bliżej i miewam ataki paniki, krótkie 😉

Globusiku to powodzenia u doktorów,mam nadzieję,że nie będzie źle.

Noce zimne,a w dzień..przyzwoite 21* tak od kilku już dni.

Imuś wyspałaś się?

Aduś Tobie miłych chwil z ukochaną szwagierką 😉 

Pa.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kobitki !!

Jak miło wspólną kawę wypić. To jest najprzyjemniejsza pora dnia. ❤

x

Globusiczko,

masz już, dzięki Naszej Wspaniałej Cyferce, kadzidłowiec. Tak bardzo bym chciała, aby i Tobie pomógł. Mnie pierwszą maleńką ulgę przyniósł po kilku dniach łykania. A gdzieś tak po tygodniu ból i obrzęk wyraźnie się zmniejszyły.  Teraz już nic mi nie dolega, ale dalej przyjmuję kadzidłowiec, popijając go wodą z kurkumą i pieprzem. W połowie sierpnia zamawiamy (sąsiad i ja) kolejną partię tego cudeńka i dalej będziemy stosować. Powiem Wam jeszcze coś. Wyraźnie poprawił mi się stan paznokci. Nie wiem co jest tego przyczyną. Czyżby kadzidłowiec...??

x

Cyferko,

rany Julek, miewasz ataki paniki! To ja chyba jestem jakąś wyrodną matką. Przed ślubem syna nie doświadczałam tego. Po prostu cieszyłam się szczęściem dzieci. Tylko w kościele był taki moment, że moje chore serce zaczęło dziwne wygibasy robić. Córka zauważyła,  że coś się złego dzieje. Wzięła mnie za rękę i pomogło. Serce uspokoiło się. Tak to było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Imuśku !!

No jasne, że można. Kurkumina i piperyna wzmacniają działanie kadzidłowca i same w sobie też są przeciwzapalne. Ale jak kto nie może (czy nie chce) to nie musi. Łyka się samą tabletkę, popija wodą i już. Jednak słyszałam, że kurkumina jest wspaniałym lekiem na gronkowca. Więc może przemyśl sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedenasta godzina... a ja ciągle przy kawce i necie... odpoczywam... tv też mi gada... najczęściej o lotach do Rzeszowa...😛 wpadło się panu... oj, wpadło...😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się na nos okularów zakładać. No i ciągle literówki robię. Dobrze, że edytowanie działa. 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×