Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wyglada dialog z 3 latkiem ? Pomozcie

Polecane posty

Gość gość

Moja corka skonczyla wlasnie 3 latka,chodzi do przedszkola, fajnie sie zaklimatyzowala. Mowi jeszcze troche slabo, nie kazdy ja rozumie. Jednak kiedy ja wypytuje co bylo w przedszkolu,z kim sie bawila, co jadla itp? nie za bardzo odpowiada... tzn. odpowie, ze jadla chrupki,byla na placu zabaw,ale musze to z niej wyciagac, na bardziej skomplikowane pytania nie umie odpowiedzec, badz odpowiada nie na temat. Niektore dzieciaki nawijaja jak szalone a ta moja takie ciele-mele :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popełniasz częsty rodzicielski błąd: nie rozmawiasz, a przesłuchujesz. Każdy by się onieśmielił w takiej rozmowie: a co jadłeś, a co robiłeś itp. - Lepiej prowadzić tę rozmowę bardziej spontanicznie: np. sama zacznij opowiadać "a ja dzisiaj w pracy rozmawiałam z panią Haliną i piłyśmy kawę" - naturalną reakcją powinno być "a ja to robiam to i to". Zadawaj pytania o odczucia, poglądy a nie o fakty, zamiast pytać: co jadłaś, pytaj lepiej "co było nasmaczniejsze a co najbardziej niesmaczne dzisiaj w przedszkolu". Obserwuj o czym dziecko chce i lubi mówić i ciągnij te tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn sam od siebie też nie opowiada o przedszkolu... Praktycznie nie wiem co się tam dzieje co dziś robił, tylko, że on ma 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już najlepiej żeby wiersze recytowała durna jesteś autorko. Skàd się biorą takie głupie baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się dowiaduje z Facebooka przedszkola co robili. Poważnie. Mój synek po przedszkolu gada tylko o spidermanie, Batmanie i kolacji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszlabym do specjalisty. To 3lletnia dziewczynka.... ja mowIlam pełnymi zdaniami po ok roku. Syn znajomych w wieku 4 nie. Teraz ma 7 i wciąż mowa opóźniona. ... dość znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×