Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jest tu ktos kto chce wrocic z emigracji ale nie ma do kogo ?

Polecane posty

Gość gość
gość dziś ty tęsknisz nie tyle do kraju co do przeszłości która mineła, i choć to jest zrozumiałe, raczej tego nie doświadczysz po powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja Cie przeciez rozumiem ze nie masz do czego wracac w Polsce , to tak jak ja .Z ta roznica ze Ty masz rodzine cala w Szwecji a ja tu zyje sama od 12 lat i nic poza praca mnie tu nie trzyma .A dla samej pracy nie chce sie tu meczyc do emerytury >>> Zmiana miejsca zamieszkania NIC ci nie pomoże, będziesz sama czy tu czy tam czy gdzie indziej. Jaki jest twój cel? Chcesz mieć męża, dzieci, rodzine, czy być zosia samosia, czyli tz. "niezależna" jak to się teraz panny same nazwywają, i nie potrzebujesz w domu dziada i prać brudnych gaci i skarpet. Co ty chcesz? Bo przez 12 lat nic nie robiłaś w kierunku męża i rodziny. A może masz jakąś blokade? Albo szukasz ideału z TV który nie istnieje? Co chcesz ze sobą robić? Masz jakieś plany ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róża na parapecie
to chyba prawda. Kiedy ja wróciłam i stanęłam na znanym dworcu kolejowym, pierwsze co mnie zaskoczyło, to to jak wszystko się zmieniło. Zaglądałam w stare miejsca z ktorymi łaczyło mnie wiele wspomnien, ale zrozumiałam, że to tylko wspomnienia, dawni przyjaciele, jakoś tak zamknęli się w swoich zyciach, zaczeli miec swoje nowe sprawy...zrozumiałam, że nie ważne gdzie jesteśmy, tylko jak my się ze sobą czujemy w danym miejscu. W Polsce jest trudniej żyć, więcej pracujemy i dość ciężko, za minimalne wynagrodzenia, no i ludzie pyskac****ełni pretensji i górnolotnych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak jesteś samotna to będziesz samotna niezależnie od kraju w którym jesteś. To dotyczy też stanu majątkowego. Biedna możesz być w PL i wszędzie indziej też. Wyjazd i emigracja nie jest receptą na wyjście z biedy. Jest nią praca i twoje umiejętności. Nie masz tego i nie potrafisz udowodnić swojej przydatności to żaden kraj nie spełni twoich oczekiwań. Ani Szwecja ani tymbardziej PL. 0000 Dobry wpis, nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szwecji wszyscy sie nudza. My Polacy w PL mamy zupelnie inaczej, setki rozrywek. Zabawy kiedy sie chce. Nie jak w szwecji wtedy kiedy jest pogoda. Zyje nam sie lepiej niz szwedom. I setki rozrywek. A wołami roboczymi sa u nas cudzoziemcy jak angole, ukraincy i inni podobni. I jest git. Gnijcie w muzulmanskiej szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bingol, pier/dolisz jak zwykle. Przestań wklejać bo potwierdzasz swoją bezdenną głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa kupisz w hispanii posiadlosc, chyba w simsach. Z deszczu pod rynne:D tylko PL jest wolna od ciapatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po powrocie z emigracji to już nigdy nie będzie tak jak przed wyjazdem, czas leci i wszystko się zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL złotowki leżą na ulicy. Trzeba je tylko podnieść. Tak tanio jak jest w PL to w szwecji nigdy nie będzie. Za granica kazdy murzyn ma te 2000euro na miesiac wiec co to za problem tan siedziec i gnic, kazdy to moze dzis zrobic z palcem w doopie. Ciapate w gratisie dostaniecie wiec nie pier!dolcie o samotnosci tam:D tylko PL ma honor i siłe aby sie im przeciwstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis w polsce kulturalnie ludzie wspominaja zmarlych i odwiedzaja cmentarze a ty co w szwecji robisz swinio? Odmawiasz mouhammedki i allah akbar. Macie tam jakies szwedzkie swieto jeszcze swinio? No brawo. Nikt ci nie kazal wyjezdzac w ojczyzny ktora cie wykarmiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto mieszkał choć z rok za granicą to raczej się już w Polsce nie odnajdzie. Polska jako kraj się zmieniła, straciła swoją "niewinność", teraz to wyścig szczurów, długi, szpan, tani klon zachodu z domieszką słowiańskiej chciwości, bezprawia i korupcji. Większe miasta troche się rozbudowały ale statystyczny obywatel klepie biede. Jest to kraj drogi, mało wydajny, tania montownia i tyle. Kto kombinuje i kradnie ten żyje. Za granicą nie trzeba kraść aby spokojnie żyć. Polska straciła to co miała najcenniejsze, czyli własną tożsamość. Polska straciła swoją specyfike którą mają inne kraje, oraz zaczyna nawet tracić swój język. Wystarczy popatrzeć naokoło, wszystko zangielszczone, nazwy firm, stanowiska, język biurowy i biznesowy, napisy na produktach, muzyka w radiu, tanie kopie zachodnich programów bo nic własnego nie potrafią wymyśleć, itp, tragedia. Za 2 pokolenia ten język wyginie. Polska tak bardzo chce być jak zachód ale jest tylko tanią kopią zachodu, zachodnie ceny a dochody wschodnie. Za komuny może była "bieda" jeśli brak masy gòwna z chin można tak nazwać, ale była inna specyfika. Teraz, nieudany klon zachodu, szczególnie aspiracje aby być jak USA. Żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo trafnie to ująłeś. Tam jest tak jak zawsze było czyli do doopy. Kto gustuje w takiej sytuacji niech wraca. Minie rok, dwa i zatęsknisz za normalnością której w PL nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyc poza PL to wyrok na wieczna drozyzne fatalne zarcie i wyłudzanie benefitow przez 99% polaczkow. No chyba że jesteś ku/rwa, złodziej czy ksiądz dobrodziej. Wtedy żyjesz godnie poza PL. Reszta gnije na pokoiku i wysyła funty do PL bo u siebie i tak ich nie umieja wydac. I PL pieknieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To szczera prawda co powyzej ktos napisal. Wyjechali tylko nieudacznicy co w PL sie nie uczyli. Typowe dla polaczka to uciec jak szczur gdzie indziej na gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bingol wkleja zmienione przez siebie posty cwel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tem kretyn jest tu dobrze znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawde pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bingol to debil, on siedzi w UK i udaje że wielki patriota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest team leaderem, niezła fucha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten debil sam sobie przytakuje. Nie warto go komentować, bo to kretyn. W doopie był, gooowno widział. Ma obserwacje z doopy wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moge Ci powiedziec co ja robie.. Rzcialam prace, bo w ostatniej dluzej nie moglam wytrzymac przez mobbing.. Zrobilam liste przedsiebiorstw tu i w Polsce, wszelkie mozliwosci. Co umiem. Wyksztalcenie, znajomosc jezykow. O ta psychologiczna strone zapytalam specjaliste przez internet. Dopracowuje CV, mam materialy do rozmow kwalifikacyjnych, czytam w obcych jezykach, ogladam filmy itp.. Caly czas cos w tym kierunku. Mowilas, ze znasz szwedzki, a owy jezyk jest bardzo poszukiwany w Polsce, a trudny do nauczenia. Wez jakis skoroszyt i zacznij robic notatki, co Ci przyjdzie na mysl. Ogladaj filmy motywacyjne. Nie wiem jakie masz wyksztalcenie w Polski? Da sie to jakos inaczej wykorzystac, skoro nie chcesz z tym pracowac. Jesli przedsiebiorstwo bedzie potrzebowalo kogos ze szwedzkim, to zaplaca Ci za studia zaoczne np finanse, lub podobne.. Wnioskuje, ze w Szwecji ciekawej pracy nie masz, to norma.. No, ale ile mozna glupoty robic. Zacznij planowac, zapisywac, a po Nowym Roku dzialac. Z "uchodzcami" mieszkac nie musisz. Ja mieszkam na prowincji, na niebogatym osiedlu, za to tu ich nie ma. Musza byc jakies inne mozliwosci. "na zmiane nigdy nie jest za pozno, tylko trzeba sie do niej dobrze przygotowac" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brytyjska uczciwosc to wymordowanie indian w ameryce i kilku milionow ludzi w afryce. Haha. Nie jestescie juz w Europie po brexicie. Gnij w dompopodobnej ruderze z grzybem i dwoma kurkami. PL to potega a nasza wawa zajmie miejsce londynu. Tak nam dopomoz bog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałem w szwecji 1,5 roku. Język angielski dobry, Język niemiecki dobry, język holenderski dobry, wykształcenie wyższe, brak zasiłków, brak nałogów, brak oszczędności, wiek 40 lat, prawo jazdy ABD. Pochodzę ze średnio zamożnego domu. Żyłem tam sam. Moje podsumowanie: jeśli ktoś wyjeżdża z Polski gdzie był biedny finansowo i mieszkał na tzw.klepisku to w szwecji będzie mu trochę lepiej, ale jeśli mieszkasz w normalnym domu to w szwecji zaskoczy cię wielkie zacofanie technologiczne!!!!! W Polsce wszystko załatwisz na odległość mailem lub aplikacją. Pojęcie mody w szwecji nie istnieje - tam nadal są lata 90-te , jak w PRL!!! Przykład lotnisk w szwecji : Sztokholm wygląda przy polskich lotniskach jak aeroklub w nieskoszonej trawie Na lotnisku celnicy szwedzcy nie mają pojęcia co to jest strefa Schengen!!! Malmo: poszedłem w poniedziałek do centrum światowego biznesu City, chciałem poczuć się jak na Wall Street - usiadłem w kawiarni gdzie przesiadują biznesmeni, każdy biznesmen miał segregator, pomyślałem że to księgowi i jak zerknę przez ich ramię w ten segregator to zobaczę liczby i wykresy - gdzie tam, zobaczyłem czcionkę o rozmiarze 16 i szkolenia z asertywności :D - tam nikt nie trzyma w reku tabletów ! tam dalej są segregatory ! jest rok 2017 !!! Poszedłem do sklepu i zobaczyłem krzywo przyciętą dyktę nieumiejętnie pomalowaną na biało:D - towar jak w Polsce 15 lat temu ! Przypomnę tylko, że piszę to z perspektywy średnio zamożnego domu w Polsce. BABCIA MI MÓWIŁA ZAWSZE: wnusiu inteligentny człowiek nigdy nie jest gruby - w szwecji przestałem patrzyć seksualnie na kobiety - po prostu nie da się na nie patrzyć - gust nie pozwala!!! Transport w szwecji jest bardzo bardzo drogi!!! Na zakupy modowe najlepiej skoczyć na weekend do Polski , no chyba że chcesz wyglądać jak twój dziadek na zdjęciach czyli retro to kupuj w szwecji :D Wszystko na wieszakach w szwecji jest noszone i powypychane:D - standardem jest, że ludzie kupują ubrania na tydzień bądź dwa i oddają. Fakt, że pewnie i w Polsce to się zdarza , ale w szwecji to standard Szwedzi są bardzo słabo wykształceni, po pierwsze nie stać ich na to , po drugie nie chce im się bo to strasznie mało ambitni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pi...lę :O stare panny wylewają swoje żale. takie jesteście wszystkie świetne, wykształcone i zrealizowane - ale jak k****a brakuje to zakładacie durne tematy na kafe... w PL ci będzie lepiej? z 40ką na karku pójdziesz do nowej pracy (LOL) [kto cie przyjmie - kobieto] i znajdziesz sobie chłopa? (LOL LOL) siedź w tej spedalonej, sfeminizowanej, chorej na łeb szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sie wypowiedzial cudowny, elokwentny, kulturalny polak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL dzis przyjmuja kazdego chetnego do pracy. Brakuje ludzi tak bardzo ze musimy sprowadzac zagraniczniaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak - brakuje. :D do roboty za 2 euro na godzinę ... traktowanie jak PSA - gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:51 Dzieki za pozytywny wpis i cenne rady . No mam taka nadzieje ze znajomosc szwedzkiego przyda mi sie kiedys w Polsce a takze doswiadczenie i referencje z obecnej pracy . Zawod ktory mam z Polski jest tutaj poszukiwany i bardzo dobrze platny w prywatnych firmach , ale musialabym skompletowac tu wyksztalcenie bo Szwecja nie uznaje mojego dyplomu .Nigdy sie za to jednak nie wzielam bo nie chce wracac do tego zawodu .Ale moge sie przekwalifikowac na podobny w Polsce . Jedno jest pewne musze uciec z tej dzielnicy . Daliscie mi dzisiaj do myslenia i zastanawialam sie nawet nad kupnem jakiejs kawalerki w lepszej dzielnicy i blizej pracy i nawet przegladalam oferty..hmm ale czy to warto . Ja lubie ta moja prace w Szwecji choc to chyba jedna z najgorzej platnych w tym kraju , ale daje satysfakcje i dlatego jeszcze to ciagne . Piszcie ludzie , ja czytam uwaznie tylko prosze o niewymadrzanie sie tej starej 30/ 40 letniej emigracji bo to jednak nie to samo co emigracja po wejsciu Polski do EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to przynajmniej masz fajna prace.. W takim razie sprawdz mozliwosci w Polsce i cos tam podzialaj, a potem szukaj mieszkania. Tkwisz pewnie na jakims imigranckim osiedlu.. Ja mialam sie wyprowadzic, ale nie chce do nich.. Chyba bym zwariowala. Rozejrzyj sie za jakimis cichymi osiedlami, zebys miala dobry dojazd, Sa takie "niskie" osiedla, moze nie w najlepszych dzielnicach, ale mialabys spokoj i normalnych sasiadow. Ja mieszkam na zadupiu, ale za to mam kawalek do morza, minute do stacji i wszystkie sklepy dookola. No i jakos tak przytulnie, zielono.. Chyba nie wyobrazam sobie przeprowadzki do zwyklego bloku. Za rady nie ma co dziekowac, trza sie inspirowac wzajemnie. :) Ja zastanawialam sie do powrotu, az w koncu siadla mi psychika, teraz jest dobrze i przystepje do dzialania. Zobaczymy jak pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteście nic niewarte sciery od podłogi. Pomiatają wami Brytole, Niemcy, Skandynawowie , Polacy i cała reszta europejskich narodów. Wam w głowie tylko euro, brytyjskie gowna i tanie wycieczki do Egipu. Śmierdzący potok polskojęzycznego szamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×