Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

17:10 Proponuję za kilka dni test domowy i trzymam kciuki! :) Mnie od wczoraj towarzyszą popoludniowo-wieczorne mdłości, a test z moczu nadal negatywny, pojutrze wybiorę się na betę. Mam nadzieję, że się udało i te wszystkie objawy, to nie tylko mój przerażony organizm. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś was jest w sytuacji ze jest obecnie bez pracy? Ja niestety straciłam prace jakiś czas temu i okazało się ze udało się zajść w ciążę po długich staraniach. Znacie takie przypadki? Wszystkie pracujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie pracuje od dłuższego czasu.mialam dosyć absorbująca prace i ciężko było mi pogodzić wychowywanie dzieci z życiem zawodowym.odpuscilam sobie,posiedziałam trochę w domu ... no i 3 ciaza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Nie pracuję od kąd urodziłam najstarsze dziecko. Jaką macie/ będziecie mieli różnicę wieku między dziećmi? U mnie jest 20mies. między dziećmi. Teraz będzie dwa lata między średnim a tym co w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja w 1 ciąży w 2010 miałam prace na umowe zlecenie więc mnie zwolnili jak zaszlam i niestety nie miałam nic, ani L4, ani macierzyńskiego. Teraz jest o tyle lepiej, że chociaż macierzyński z PUP dostaniesz. Teraz dla odmiany dostałam wypowiedzenie w pracy (umowa na czas nieokreślony) i potem okazało się że jestem w ciąży. Musieli mi je anulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciesz89
Hej,hej. Dziś troche poczułam dolegliwości ciążowych,ale nadal jest znośnie. U mnie różnica wieku miedzy corami 4 lata a teraz bedzie między najstarsza 7lat i mlodsza 3lata. Ile macie lat ? Ja za niecaly miesiac koncze 29 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciesz89
Ja tez zajmuje sie domem , planowalam prace od wrzesnia , bo mlodsza do przedszkola idzie ,ale coz... wyszlo jak wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja w maju będę mieć 34. Syn bedziee miale 8 lat jak urodzi się 2 dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Ja w sierpniu bede miala 29l. Corka prawie 3,5l a malenstwo przyjdzie na swiat. Zapisujecie sie juz na badania prenatalne powolutku? Ja bylam u gina potwierdzic ciaze w polowie grudnia - wiadomo z od razu podo tescie nie mialo by to sensu i byl juz 5/6 tydzien. Nastepna wizyte mam na 12.01, a to juz bedzie 10/11tydzien jakby nie patrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciesz89
ale jakie badania prenatalne ? inwazyjne? czy o zwykle usg chodzi w 12-13tyg i polowkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZIA1991
Hej dziewczyny ;) jestem w 7tyg ciazy i termin mam na druga polowe sierpnia ale przejdzmy do sedna. Otoz ciaze przechodze dosc dobrze poza sennoscia i brakiem @. Jednak mam problemy z zoladkiem. Jestem glodna i jak cos zjem a raczej wcisne bo przez gardlo mi srednio przechodzi to ciezko mi na zoladku ale nie mdli mnie i nie wymiotuje. Dziwne uczucie jestem glodna ale ledwo wciskam przez gardlo. Czy ktoras z was tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest z tym macierzynskim dla wszystkich? Słyszałam że jest to min 1000 zł czyli jak komuś wychodzi np 800 zł to państwo dopłaca 200, tak żeby było to 1000. A czy kobietom które nie pracują coś się należy? Czy totalnie nic. Skladki zus oplaca mi maz bo ma swoja firme i jest taka mozliwosc. Nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Teraz dostałam propozycje pracy ale jestem juz w 13 tygodniu i wiem ze nawet gdybym to ukryla to potem miałabym wielkie problemy. Juz się naczytalam o pozorowanej umowie w celu wyłudzenia świadczeń. Nawet gdybym pracowała do dnia porodu to zus nie uznałby takiej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Musisz się zarejestrować w PUP i dostaniesz. Moja koleżanka bezrobotna z tego skorzystała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy najpóźniej trzeba to zrobić? Poza tym czy mnie zarejestruja jeśli jestem w ciąży? Pewnie nikt nie będzie o to pytać ale będę musiala jeździć na spotkania i będą mnie kierować na rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz się dowiedziałam ze zasiłek z pup nie będzie mi przysługiwał. Macierzyński z urzędu pracy jest dla kobiet które urodziły najpóźniej w ostatnim miesiacu wypłacania zasiłku do bezrobotnego. Mi taki zasiłek nie przysługuje juz wiec macierzyńskiego z pup nie dostane i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
Ja mam 35 lat i dzieci w wieku 6 lat i 3 lata. Pracuje i jeśli nie będzie przeciwskazań to nie będę szła na zwolnienie. Dobrze się czuję jak na razie. Na prenatalne jestem umówiona, gdyż z racji wieku mam bezpłatne na nfz. Nie jest to w moim mieście, lecz w mieście wojewódzkim więc terminy są odległe i gin już kazała mi się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 35 lat i dwójkę dzieci w wieku 14 i 9 lat,wiec różnica spora,co mnie trochę martwi.mdlosci nie mam lecz takie jakieś dziwne odruchy wymiotne,jakbym miała gardło ściśnięte.Termin mam,wg moich obliczeń na Ok 25.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
Widzę, że nas tu na forum sporo mam oczekujących na trzecie dziecko...Planowałyście kolejne dziecko czy wpadka? gosc 9:54 nadaj sobie jakiś pseudonim, żeby było wiadomo kto pisze...Są i plusy dużej różnicy wieku między dziećmi, min. czas wyłącznie poświęcony maleństwu, dzieciaki pomogą...Kiedy zamierzacie powiedzieć straszym dzieciakom o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciesz89
No u mnie z prenatalnych to tylko usg . Cała ciaza to już w ogóle spory wydatek , mowie o prywatnych wizytach. W ogole to wkurzona jestem, bo te ciaze chcialam na nfz prowadzic bo cholera jasna po cos te skladki oplacam, ale na ginekologa na fundusz trzeba czekać 2 miesiace... paranoja... Andzia mam podobne przejscia żąłądkowe, niby jestem glodna ,ale jak zjem to zaraz mi sie odbija całe jedzenie, kreci mnie w zołądku itd.. W ogóle ciąża to dziwny stan .. niby błogosławiony ,a jak dla mnie to raczej szkoła przetrwania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciesz89
U nas wpadka ,nie planowaliśmy trzeciego dziecka , bo nasze dwie córy są bardzo żywymi istotkami i w domu mamy armagedon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
My planowaliśmy trzecie za parę lat wyszło wcześniej. Mam 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, które nie pracujecie proszę powiedzcie mi czy jakoś to przeżywacie? Ja jakoś złapałam dola może dlatego że to moja pierwsza ciąża. Pewnie większość z Was które nie pracują po prostu wychowuja wcześniejsze dzieci. Nie dostane macierzyńskiego czyli jeszcze ponad 1.5 roku bez własnego dochodu. Wszystkie sprawy finansowe spoczywają na mężu. Czuje się z tym źle bo też nie znam osobiście żadnej osoby w takiej sytuacji. Koleżanki które są w ciąży lub urodziły niedawno (pierwsze dziecko) pracowały, poszły na l4 a potem macierzyński. Proszę podniescie mnie na duchu bo czuję się źle z tym wszystkim. Szukałam pracy, chodziłam na wiele rozmów. Podjęłam prace ale zostałam oszukana, nie chciano mi dać umowy itp. No a teraz wiadomo jak jest. Najgorsze są te komentarze rodziny i znajomych. Wiem co o mnie myśla i co mówią za plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 9:29 dziwne bo moja znajoma nie pracowała przed ciążą, a dostała taki zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Gosc 12:45 ja tak miałam w 1 ciąży w 2010 roku. Zaszlam na umowie zlecenie i zostałam bez niczego. U mnie sytuacja trwala 3 lata bo jak mialam isc zarobić 1200 zl a 800 wydac na żłobek plus paliwo na dojazdy do miasta (10km) to bym wyszła na zero lub minus. Nie było mi łatwo psychicznie z tym, ale ogromnie się cieszę, że moglam tyle czasu pobyć z synkiem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viradaaa
hej dziewczyny, ja tez mam termin na druga polowe sierpnia. Dzis ide do gina potwierdzic ciaze. Tez moja trzecia ciaza, moi synowie maja 4,5 i 2 lata, a ja w tym roku 34:) Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, bo poprzednia ciaze poronilam w kwietniu, wiec troche sie martwie...:( zobaczymy dzis!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku dziewczyny tak dużo Was w trzeciej ciąży :) super! Ja jestem w pierwszej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindgreen
Rzeczywiście nas sporo w 3 ciąży...U mnie w otoczeniu coraz więcej znajomych decyduje się na 3 dziecko, większe rodziny wracają do łask. Gościu, poczytaj trochę na necie, bo od 2016 roku każdej bezrobotnej należy się zasiłek macierzyński w wysokości 1000 zł. http://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/zasilki_i_inne_swiadczenia/730135,Swiadczenie-rodzicielskie-dla-studentow-i-bezrobotnych-od-2016-r.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lindgreen dziękuję bardzo! Czyli rozumiem ze nie musze być zarejestrowana w urzędzie pracy? Ubezpieczona jestem -ubezpieczenie z tytułu działalności gospodarczej męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nam wszystkim prowadzącym dom i bez zatrudnienia będzie przysługiwało to 1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Faktycznie duzo nas,mam które na trzecie dziecko czekają.My nie planowaliśmy trzeciego,lecz sie cieszymy,bo cos nowego sie wydarzy w naszym zyciu.starsza 14-letnia córka jest strasznie wkurzona tym faktem,mam nadzieje,ze jej przejdzie jak sie z tym oswoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×