Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość kjkjkj
No ja dziś o 16 może w końcu się dowiem :) Ja kupuje ciuszki na 56 i 62, wiadomo, że mam zamiar więcej kupić na 62, ale ja byłam tak malutka gdy się urodziłam, że sama nie wiem...lekarz mówi, że zapewne też będę mieć kruszynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj to Twoja pierwsza ciąża? Z tego co pamiętam to chyba jesteśmy we 3 - ja, kjkjkj i słomka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już nam się wszystko fajnie klaruje:) Poznajemy płeć.. .wagę...juz trzeba poważniej myśleć o skompletowaniu wyprawki..Ja już prawie wszystko mam oprócz wózka i łóżeczka no i czapeczk i skarpeteczek:)bo kosmetyki to najmniejszy pikus.Podejrzewam ,że zaraz będzie fala krytyki ale zamówiłam wszystko w necie bo boję się że zacznę rodzić w każdej chwili i nie mam nic,A ceny znalazłam naprawdę fajne i gatunkowo jestem zadowolona bardzo.We środę mam kontrolę szwu,i pewnie ustale termin usg :)w szpitalu widziałam tyle co nóżki i serduszko i siuske:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dobrze Meeg zrobiłaś :) pewnie każda z nas by tak zrobiła na Twoim miejscu :) Niby zostały 4 miesiące, ale to tak szybko zleci... u mnie póki co wszystko przebiega prawidłowo, szyjka ok ale nie ma co zostawiać wyprawki na ostatnią chwilę bo tak naprawdę wszystko jeszcze może się zmienić... Poza tym nie wiem czy bedziemy miec sile latac z brzuchami po sklepach w upały :) chyba wole mieć już wtedy wszystko gotowe i spokojnie czekać. tak jak pisalam Wam wczoraj czekają mnie porządki i szykowanie miejsca dla małej :) leżę teraz i patrze na otwartą szafę i nie wiem jak to zrobię :D wszystko wypełnione na full. Myślałam o tym, żeby kupić komodę i tam trzymać wszystko dla dziecka, ale za bardzo nie mamy miejsca na kolejny mebel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera ja to wszystko mam puki co w pudle bo w domu w którym mieszka.y nie mam możliwości i dopiero jak się przeprowadzimy to wybiorę i poukładam.A nie ukrywam,że przeprowadzka w moim stanie bardzo mnie przeraża...teraz tylko na chwilę wstanę i brzuch stoi jak szalony. Nie ma co czekać z wyprawka na ostatnią chwilę.. nawet wszędzie piszą żeby ok 1 mięs przed porodem być spakowana do szpitala.Ja po powrocie że szpitala popralam i spakowałem spowrotem bo tak jak ostatnio czasu nie było na dokładne opakowanie . Jakiej firmy będziecie kupowały kosmetyki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsza ciąża :) I mimo, że mam dużo siły i energii to też większość rzeczy zamawiam na necie :) przynajmniej nie trzeba się przepychać w kolejkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam na koniec remontu, który jak zwykle się przeciąga... dzidziuś będzie miał swój pokój, więc tam będą rzeczy a spać będzie z nami w dostawce póki co.. Ja chyba będę kupować kosmetyki z Rossmanna , bo mają bardzo dobry skład i są tanie :) dużo nie kupuje, bo nie wiadomo czy nie uczulą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjkjk a masz kogoś kto używał tych kosmetyków z Rossmana?Bo faktycznie kusząca oferta tylko nie zasięgiem opinii i podobno pieluszki od nich też są fajne. Najbardziej boję się f."pampers"bo miałam dla poprzedniej córki wszystko od nich i bardzo uczulaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg ja tez kupuje w necie. :) Szukam fajnych ofert. Prawda jest taka ze te pierwsze rozmiary nawet uzywane sa jak nowe wiec przegladam tez takie. Wiem jak sprzedawalam ubranka po corce... wydalam mnostwo kasy na ubranka, a potem sprzedalam za pare groszy. Az lezka w oku sie krecila. :) U mnie w rodzinie tylko moja corka jest dziewczynka, ma samych kuzynow wokol. :) Siostra i szwagierka juz zapowiedzialy, ze szykuja paczki z ubraniami takze ja kupie tylko cos dla zaspokojenia wlasnej przyjemnosci. Szwagierka urodzila kruszyne wiec pelno ubranek 56 na pewno sie znajdzie. Mam nie chodzic za wiele wiec shopping w galeriach i sklepach u mnie odpada. A przybory poporodowe juz kompletujecie? Ja w ostatniej ciazy gdzies mniej wiecej skompletowalam wszystko dla siebie zaraz po polowie i chyba teraz tez tak zrobie. Te podpaski, podklady, majtki jednorazowe... Sam seks. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dużo ostatnio się tu działo :) U mnie też będzie chłopiec. Ja powoli robię listę co muszę kupić i w ciągu miesiąca chcę już mieć wszystko pod ręką albo chociaż spisane, żebym w razie czego mogła przekazać komuś listę co ma konkretnie kupić ;) bo nie jestem zbyt wyrozumiała i wolałabym, żeby było po mojej myśli :D czyli Wy kupujecie po kilka rzeczy w rozm. 54 a tak większość 62? To jest czarna magia dla mnie. Jak patrzę na ubranka w sklepach to na te 62+ bo myślę, że za małe będą, ale jak spojrzę na nie pod kątem, że takie bobo ma ze mnie wyjść to wracam do tych najmniejszych :D W ogóle moja mama potrafi być zabobonna i jak coś wspominam o zakupach, albo że ktoś coś chce już kupić maleństwu to się złości, żeby nie zapeszać :D więc będę w tajemnicy kupować i chować jak będzie miała przyjść :D też macie takie 'problemy'? Chociaż nie ukrywam, że sama też się boję tak wcześnie kupować... Chociaż drugiej strony to już nie jest tak wcześnie... Ps. Wczoraj z moim lubym rozmawialiśmy, żeby dziecko nie odziedziczyło po mnie tego niezdecydowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedemama super :)) czyli to tez Twoja pierwsza ciąża? :) No właśnie niby dużo czasu a tak naprawdę mało... bo tak jak pisala meeg juz miesiąc przed terminem dobrze mieć spakowana torbę do szpitala + w domu wszystko gotowe. Wiec tak naprawdę 3 miesiące zostały a patrząc na to ze nie mam kompletnie nic (oprócz paru ciuchów z lidla) i jestem zielona no to chyba czas zakasac rękawy i zrobić chociaż jakaś listę :) Bedemama -moja mama za to ma odwrotnie... juz jakis czas temu zaczęła kupować ubranka dla pierwszej wnuczki :D najpierw mnie to zdenerwowalo ale mąż mnie uspokoił ze mamy do ogarnięcia mnóstwo innych rzeczy a nie tylko ubranka wiec jak chce to niech kupuje :) moi rodzice mieszkają 300 km od nas więc nie będę mieć częstych wizyt i pouczania co i jak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kosmetyki z Rossmanna są bardzo polecane przez inne mamy na forum na fejsie, dlatego o nich pomyślałam a ja używam od nich oliwki na rozstępy i jestem zadowolona :) Co do rzeczy dla dziecka.. moja mama już ma pełno pochowanych paczek z pieluchami itp, więc wkręciła się nawet bardziej niż ja :p jak widzi dobrą promocję to od razu kupuje. Z kosmetycznych rzeczy dla siebie będę zamawiała w aptece Gemini, bo mają bardzo dobre ceny i zamówię wszystko na raz. A co do zabobonów, że za wcześnie.. do mnie to nie przemawia, straszne rzeczy dzieją się nawet po porodzie czy w trakcie, więc idąc takim tokiem myślenia powinno się robić zakupy jak dziecko będzie miało miesiąc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjkjkj to widzę, że Twoja mama bardziej szaleje niż moja :D moja jak we wtorek dowiedziała się, że dziewczynka to pytała czy może juz różowe kupować... bo póki co kupowała tylko uniseksy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi już mają wnuki bliźniaki chłopca i dziewczynkę, więc płcią się tak nie jarają jak ja i mąż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice jeszcze nie są dziadkami :D teściowie tez :) także dla wszystkich to jest nowa sytuacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wierzę.w zabobony.Jak dowiedziałam się o pierwszej ciąży to po pierwszej wypłacie zaczęłam kupować bo z kasą było krucho a odłożyć ciężko jak nie bardzo było z czego a jak już fizycznie kupi się to jest i nikt tego nie zabierze. W 2 ciąży czekalam no był czas na wyprawkę i urodziłam w 35t co prawda prawie wszystko miałam ale w workach nie poprawne.Rozfalam wszystko ...dosloenie wszystko i teraz muszę kupić od A do Z ale prać będę później bo teraz się boję,że tylko zaszkodzi i tak jak pisałem wcześniej nie mam gdzie dac. Wszystko kupiłam w necie,spioszki po 11 zl...kaftaniki po 5 ...polspiochy też cis koło 8 ale nie pamiętam dokładnie,wszystko nowe ale fakt jest taki ,że te używane też są w świetnych formach bo co to maleństwo pobrudzi. Dla siebie oprócz koszul nie mam nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja pierwsza ciąża - dobrze któraś z Was to napisała :) Ja jestem dokładnie tak samo w polu i zielona jak Madera, no może z tym wyjątkiem, że dostanę od siostry trochę ciuchów i spacerówkę. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie największym wyzwaniem wydaje się wózek! Jak tu się zdecydować, żeby był fajny, ale nie kosztował przy tym 3000 zł... no i fotelik... A o jakich kosmetykach z Rossmanna mówicie? Jakiejś firmy czy są kosmetyki rossmann? Mam do Was pytanko: macie jakieś skurcze czy coś takiego? Meeg napisała o.stawianiu się brzucha, gdzieś tam na necie czytałam własnie, że około połowy ciąży macica zaczyna trenować i mogą się dziać jakieś takie cuda. Jak to wygląda? To widać gołym okiem? brzuch zmienia kształt czy co? Ja mam tylko tak, że jak używam mięśni brzuch np przy wstawaniu z łóżka to się układa w taki śmieszny stożek, ale to na pewno nie o to chodzi. U mnie w rodzince ostatnio nie za wesoło, babcia męża w szpitalu, teściowa ma nawrót guza dróg moczowych... ech... P.s. mabdarynkaa super ściąga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jeszcze o sobie trzeba pomyśleć, ja nawet koszul ani porządnych kapci nie mam ;p chociaż rodzić będę latem, to japonki dadzą radę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zamowie dla siebie wszystko z neta. W pierwszej ciazy tez tak zrobilam. Okolo 30 tygodnia spakuje torbe i mam nadzieje, ze przelezy w szafie jeszcze dobre 2 miesiace az do rozwiazania. :) Za pierwszym razam spakowalam siebie, a potem moglam spokojnie ogarniac pranie i prasowanie dla maluszka. Mimo tego ze przedwczesny porod mnie zaskoczyl to w domu bylo wszystko gotowe. Maz wyciagnal torbe z szafy i pojechalismy. I tym razem nie dam sie zaskoczyc. :) i faktycznie w gorocy lipiec / sierpien pewnie nie w glowie mi juz bedzie kompletowanie ani ubranek ani akcesorii czy kosmetykow dla malenstwa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedemama_2018
Madera88 jeszcze nie mam dzieci. u mnie właśnie prawie wszyscy już by kupowali ubranka, zabawki tylko mama jest do tego sceptycznie nastawiona ;) o ciąży oficjalnie dopiero po połówkowym badaniu powiedzieliśmy :O tzn mamy wiedziały ale w tajemnicy :D kjkjkj u nas co do płci to raczej wszystkim obojętnie, ja raczej będę chciała i tak starać się jeszcze o dziewczynkę :D słomka88 wózek i fotelik zostawiłam tatusiowi, bo ja tego nie ogarniam. Najpierw jest wózek= stelaż i gondola co się też przepina do auta? Póżniej wózek docelowy, ale np są takie 3w1 co stelaż zostaje a jest inna góra i do auta się kupuje większy fotelik? nie ogarniam :( no tak i rzeczy dla nas, wpadam w lekką panikę :D a do tego wrócił mi apetyt i tak podskoczyłam z wagą po świętach, że płakać mi się chce ;( znowu mam ochotę na słodycze, a ruchu mało. Muszę wziąć się w garść bo będzie krucho ze mną ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Słomka to są te kosmetyki https://www.rossmann.pl/Produkt/babydream-zel-do-kapieli-i-szampon-500-ml,105755,7266 Babydream :) Ja mam fotelik maxi cosi cabriofix od kuzynki, więc tyle mam z głowy :) a niektóre rzeczy do szpitala jak piżamę itp to mam przez to , że już leżałam w szpitalu i musiałam co nieco kupić. Dziewczyny właśnie! Ile już na plusie? Pocieszcie mnie hahah. Ja dziś na wadze 5,5kg+ :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjkjkj 5,5???? to malutko wg mnie, tzn nie że niezdrowo tylko akurat, tak fajnie :) na początku ważyłam ok 62 i ambitnie założyłam, że nie chcę przekroczyć 72, ale już tego nie widzę (bo dopiero półmetek), chyba że znowu zostawię słodycze i zacznę dłuższe spacery robić :( teraz chyba do 75 przełożę moją skalę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha to widzę , że z podobnej wagi startowałyśmy, bo ja 65kg :D więc koniec z 72kg to już za późno hahahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie zwazylam i jest +5 :D ale jestem po obiedzie i w ubraniu :P Najlepiej ważyć się rano po przebudzeniu i nago :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojej startowej słoniowej wagi nie podam bo mi wstyd :D ale poki co to jesttem na zero z waga bo w pierwszym trymestrze zgubilam 3,5kg i po wczorajszym wazeniu wyszlo ze akurat tyle mi na chwile obecna wrocilo. co do wozka to chyba wybiore taki rok po roku bo jak malenstwo sie urodzi to syn bedzie mial 22 miesiace czyli dokladnie tyle co corka gdy on sie urodzil i pamietam ze wtedy nigdzie nie moglam sie sama z domu bez faceta ruszyc bo cora kawalek przeszla i zmeczona a tu gdzie teraz mieszkam to do sklepu 1,5km i nawetteraz dla niej to jest meczace a co dopiero dla niego. ja poki co jedyne co mam dla dziecka to wanienke profilowana i jedna czapeczke bo mi jakos tak w oko wpadla hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a macie do polecenia jakieś fajne sklepy internetowe gdzie kupujecie? Czy kupujecie na allegro czy jak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Dziewczyny z mojej Julianny na dzień dzisiejszy zrobił się Kamil :) I waży 293gramy w 20tc. Zobaczymy co powiedzą na polowkowych:) ciuszki kupowalam w Lidlu,5.10.15,h&m i oczywiście Pepco a jak płeć będzie na 100 % to jadę z Allegro i aliexpress

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja ;) Dziewczynki są u: Inga, Madera, Słomka, Meeg, goscAgnieszka. Chłopcy: Madoro, Mia, Bedemama, kjkjkj, mandarynkaa..... Laura od Ciebie wszystko zależy ;) teraz jest remis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczy które mi do szpitala dowiozl mąż i które teraz zapakuje od razu: nakładki /osłonki na sutki, laktator, maść żeby ratować brodawki-medela purelan. Miałam dwie pary butów: zwykle kapcie i klapki pod prysznic. Zakupy najlepiej zrobić na Allegro- w poprzedniej ciazy udało mi się dużo rzeczy kupić u jednego sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×