Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
Witam, może ktoś mi pomoże. Zrobiłam test i wyszedł pozytywnie poszłam do lekarza określił to jako 5,5 tygodnia zrobił usg i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy nic więcej kazał przyjść za 2 tygodnie. Nie martwiłem się zbytnio ale wczoraj dopadł mnie stan zapalny pochwy i pojechałam do szpitala zbadał mnie ginekolog że tak powiem "ręcznie" przepisał leki i powiedziała że mam małą macice jak na 6 tydzień ciąży. Teraz zaczęłam się martwić był tylko pęcherzyk ciążowy nic więcej i jeszcze teraz macica mała pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro, myślę, że do jutra nic się nie stanie, a jutro leć do dentysty. A rusza jej się ten ząbek? Bidulka... ach z dziećmi nigdy nie ma nudy! Gościu, w 5 tygodniu to normalne, że był tylko pęcherzyk widoczny. Nie rozumiem dlaczego w szpitalu nie zrobili Ci usg skoro im powiedzialas o ciąży! Nie wiem jak z macicą, ale podejrzewam, że to indywidualna sprawa. Nie panikowałabym raczej, ale co Ci zapisali na tą infekcję? Ważne, żeby to było coś co można przyjmować w ciąży... nie wiem jak do tego podszedł lekarz, ktory po badaniu palpacyjnym sugerował, że ciąży nie ma... konował, przecież nawet w takiej sytuacji powinien sprawdzić dlaczego nie masz miesiączki. Dziś wracam do domu. Teściowa wczoraj powiedziała, że jestem fajnym grubaskiem. Czy Wasze teściowe też są mistrzyniami komplementów? :D A i z nowości poza imieniem Hania spodobało nam się też Lenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka tak mam teścia takiego..otuky jest bardzo i kiedyś do mnie powiedzial"cześć grubsie"nie czekając długo z moim niewyparzonym dziobem odpowiedziałam,że ja jestem w ciąży,urodze i schudne a on??do dnia dzisiejszego odzywa się do mnie jak musi. A co do wielkości macicy na początku ciąży to bardzo i indywidualne.Niektóre z Was slyszaly bicie serduszka a ja dopiero w ok 8 tyg jak dobrze pamiętam i z macocha jest podobnie. Też miałam za mało "nabrzmiala"jak na tydzień w którym miałam badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro mój syn mając jakieś 5 lat zderzył się z kuzynka i właśnie z górnej jedynki poleciała mu z dziąsła krew. Potem ząb zsinial. Czekałam na rozwój sytuacji bo był długi weekend. Przestał go boleć, potem znów zbielał i trzymał się dopóki nowa jedynka go nie wypchnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boicie sie dentysty? trzeba bylo isc do znachora co za sredniowiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko mialo czarnego zeba ale do dentysty nie poszli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sprawdzmy sobie na ile zgadzaja sie zabobony :) piszcie na co macie zachcianki a jaka plec wyszla wam na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie mam jakiś specjalnych zachcianek, ale na samym początku ciąży jadłam kwaśne: grapefruity, mandarynki, ogórki kiszone. I w brzuchu siedzi chłopak ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba w glowce sie poprzewracalo z tymi zabobonami WSTYD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od początku kwaśne w brzuszku dziewczynka:) a macie może na coś szczególnego ochotę non stop? Do wszystkiego mogła bym jeść kiszone ogórki i rzodkiewkę że śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz non stop moglabym jesc czerwona papryke i wcinac slodkosci - chlopczyk. Z corka w ciazy jadlam wszystko kwasne, wytrawne i mocno doprawione. Niestety nie jestem regula. :) W ciazy z corka twarz mialam gladka, a skore swietlista, wzmocnily mi sie wlosy. Teraz z synem skora sucha, wlosy nijakie, a na twarzy niestety wyskakuja mi pryszcze - prawdopodobnie przez luteine, niestety nie moge przestac jej brac. Kolejna regula, ze corka zabiera urode, a syn dodaje kompletnie sie mnie nie dotyczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie akurat przesądy się sprawdzają chociaż w nie nie wierzę :) Z synem miałam ochotę na kwaśne i na mięso, miałam ładne włosy i gładką cerę. Teraz z córką jestem pryszczata z sianem na głowie i ciągle mam ochotę na coś słodkiego. Co do zachcianek to w obydwu ciążach mam wielką ochotę na twaróg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha..smaki:)w pierwszej ciąży jadłam Uwaga!szprotki wędzone i popijalam jogurtem poziomkowym takim najtańszym TESCO bo najbardziej mi smakował.. i to nie było jednorazowo tylko to był muj zestaw reanimacyjny przez większość ciąży.Ogolem trzeslam się na punkcie wszystkiego wędzonego,wszelkich kiełbasek ryb itp.Teraz nie mam smaków,może na początku ale teraz zadko...gdybym miała podsumować to prędzej słodkie i owoce tylko nie wiem i nigdy nie pamiętała na co słodkie jest!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Ja od poczatku miałam ochotę na słodycze niesetety. Żelki, pączki, teraz lody i czekolada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dodało mi całego posta. Ja mam mieć dziewczynkę. Pisałam tez, ze widzialam wczoraj zdjecie pewnej trenerki w piatym miesiacu i brzuch plaski. Nie mam pojecia jak te babki to robia. Ja mam wielki korbol, a i w udka tez poszlo niestety :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziewczynka i praktycznie zero słodyczy :) w święta stół uginal się od ciast, a ja zjadłam może jeden kawałeczek :D Mi też poszło w uda i tylek :P Przygotowuje się psychicznie do chodzenia na basen bo kręgosłup juz naprawdę zaczyna mnie boleć :( może nie jest to jakiś ogromny ból, ale dzisiaj no praktycznie od rana czuje... a pewnie z tygodnia na tydzień będzie coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984ilona
Dziewczyny czytam to co piszecie i kamień z serca :) Myślałam że tylko ja mam takie ciągoty do słodyczy, a zwłaszcza do lodów :) Obiecałam sobie że od dziś koniec .... wieczorem się przekonam. Co do zabobonów ... jeszcze nie znam płci ( poznam dziś - połówkowe ) jednak czuję że dziewczynka wtedy chęć na słodycze byłaby usprawiedliwiona :), lekarz na usg w 13 tygodniu wspomniał o chłopcu - ale tylko wspomniał więc dziś chwila prawdy. Pisałam wcześniej pod nickiem 1984ilona niestety nie mogę się zalogować - zapomniałam hasła i maila na który rejestrowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984ilona
Mam takie spostrzeżenie dot. ciąży, ciekawa jestem czy to potwierdzicie, a może w Waszym przypadku jest inaczej, mianowicie włosy na ciele wolniej rosną (oprócz tych na głowie ) i jest ich dużo mniej. Jestem zaskoczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984ilona
chodzi mi glowinie o wlosy lonowe. dodatkowo zmienily kolor na rudawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilona ja też to zauważyłam ;) dobrze pamiętam, że też masz termin na 16.08? Daj znać po polowkowym! Póki co u nas 5 chłopców i 5 dziewczynek :) i jeszcze 2 niewiadome- Ilona i Laura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego czy wolniej rosną, no może... ale za to mi na brzuchu urosły!! Macie tak? Takie jasne, ale dość długie :D jestem w trakcie sprzątania w szafie z ubraniami... i mam deprechę :D w nic się nie mieszczę :D muszę przeorganizować ciuchy, bo nie wiem tak naprawdę co mam dobrego na wiosnę i lato. Zimę jakoś przepękałam w starych ciuchach, ale teraz już nie ma opcji (ach te malutkie topy!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh i jeszcze musze czekac 9 dni na polowkowe. jak mi powie ze nie widac to udusze :P musze sie ktoregos dnia ruszyc i zapisac na te krzywa cukrowa bo u nas czynne laboratorium od 7 do 9:30 wiec wola by sie zapisywac to wtedy spokojnie wejde bez kolejki od razu i nikt nie bedzie mi sie pultac ze pcham sie bez kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera88 zgadza się termin na 16.08. Połówkowe mam dziś na 18:00, odrobinę się stresuję, cały dzień chodzę rozkojarzona. słomka88 fakt na brzuchu pojawiły się takie jaśniutkie i długie :) Ja staram się szafą nie załamywać. Idzie mi w piersi i w tyłek. Mam wrażenie że najbardziej urosły mi piersi. Do tej pory 2 rozmiary na pewno. Nigdy nie lubiłam epatować biustem - nigdy nie był specjalnie mały, teraz wydaje mi się że najpierw idzie on, później brzuch a na końcu ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z Was ma grupę krwi z Rh-? To moja pierwsza ciąża wiec zagrożenie konfliktem serologicznym jest małe. Lekarz kazał mi się zastanowić czy chce przyjąć immunoglobuline Rh. To sie podaje w postaci szczepionki jakos okolo 30 tc. Taka jest profilaktyka i miał obowiązek mnie o tym poinformować. Ale nie musze tego robić to już niby kwestia podjęcia decyzji. Któraś z was coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj sobie u mamyginekolog na tym blogu, o ktorym Wam kiedyś mówiłam. Z tego co pamiętam to przy pierwszej ciazy ryzyko jest niewielkie, ale przy kolejnych juz tak. nie wiem czy nie podaja tego w pierwszej ciazy, zeby miec zabezpieczenie na przyszlosc? Nie wiem. Czytalam, ale juz zapomnialam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana na blogu mamyginekolog pamiętam, że był ten temat fajnie wyjaśniony, także sprawdź tam sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×