Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Madera88
U mnie w święta wyskoczył brzuszek, ale jest naprawdę mini... koleżanka wczoraj swierdzila, że wyglądam jakbym zjadła maka ale na pewno nie wygląda to na ciążę :) o przepuszczeniu w kolejce nie mam na razie co marzyć haha :) ja będę fit mama! Jutro idę na pierwsze ćwiczenia dla kobiet w ciąży, a póki co... czekam na dostawę pizzy... :D wiem, że to straszne ale tak jak większość z Was nie może się opanowac przed słodyczami to ja nie mogę przed takim syfem jak pizza, burger itd :( ale oczywiście jem to raz na jakiś czas bo wiadomo ;) no a dzisiaj już wytrzymać nie mogłam. I od początku tak mam, a w brzuchu dziewczynka wiec u mnie się nie potwierdza, że jak dziewczynka to słodycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do bolu brzucha to mnie to dość często dopada. W niedziele byłam jakoś ze 3 h na spacerze i szłam jak żółw i się zatrzymywałam co jakiś czas bo mnie klulo. Słomka a jaki to ból? Takie klucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg ja mam w srode :) ale fajnie ze masz na poczatek sierpnia. u mnie termin porodu wypada dopiero na 25.08. wogole to ale mi kolezanka zrobila niespodzianke :D przeprowadzilam sie na poczatku grudnia a wczesniej nie wodzialam jej jakis czas. pisalysmy o mojej ciazy a na niektore pytania odnosnie zycia codziennego ona odpowiadala wymijajaco. wchodze w poniedzialek na facebooka a tam... infor.acja ze rano zostala mamusia! pipa jedna sie przyznala ze chciala mi i paru znajomym z ktorymi sie nie widzi na codzien zrobic niespodzianke :D i teraz sie smieje ze znowu mnie wyprzedzila bo jej syn w sierpniu skonczy dwa lata a moj w pazdzierniku i teraz znowu jest przede mna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera to taki ból jak przy okresie, ale nie w fazie apogeum, tylko początkowej ;) o a na jakie zajęcia się wybierasz? Nazywają się jakoś? Może i ja się wybiorę na coś takiego, tylko cholerka jak pomyślę tego nie prowadzą zazwyczaj dobrze przygotowane instruktorki to sie zqstanawiam. Chociaż z drugiej strony głowę mam i będę raczej widziala czy proponują bezpieczne ćwiczenia :) też będę fit mamą a co! :D Laura my zawsze na szarym końcu jesteśmy. Ja mam termin na 29 sierpnia :p ciekawe czy wysypiemy się też jako ostatnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po pizzy... żałuję jak cholera :( do tego była taka syfiasta, że rzygać się chce :o Te ćwiczenia są w szpitalu w którym będę chciała rodzic. W poradni rehabilitacyjnej. Są dwa rodzaje zajęć dla kobiet w ciąży i po ciąży z bobasami. Prowadzi je fizjoterapeutka uroginekologiczna. Mam koleżankę która chodziła (była 2 razy) na takie zajęcia do jakiegoś zwykłego fitness klubu i mówiła ze lipa. Zajęcia były i dla ciężarnych i dla kobiet po ciąży - ten sam typ ćwiczeń wiec to był jakiś niewypał. Mam nadzieje ze to mi pomoże na plecy bo niby nie mam brzuszka wielkiego ale chodzę jak połamana. A to brzuch boli a to plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa to co innego :) bo mi właśnie chodziło o kluby fitness. Tam róznie bywa- tak jak mówisz :) ej a może masz mały brzuszek, bo idzie w stronę pleców? :D tak sobie śmieszkuję, mam nadzieję, że się nie gniewasz :) Dziewczyny zaczynam 21 tydzien. Który to miesiąc? ;p licząc po 4 tygodnie, to zaczynam szósty. Ale licząc też w ten sposób ciąża trwa 10 miesięcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera i nie żałuj pizzy, na pewno jesteś chudzinką, której raz na jakiś czas nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka 6 mies.zaczyna się od 23 tyg.Niestety ale nie liczy się po 4 tyg.czasem jest po 5 a nawet po 6....jak dla mnie bez sensu ale cóż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli 6 miesiąc zaczyna się od 23 tygodnia :D szok jak ten czas leci... czyli ja za tydzień zacznę właśnie 6 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki Dziewczyny! Jak mnie pytają który miesiąc to kminię zawsze i mówię ktoey tydzien i od razu dodaję, że półmetek :p czyli ja zaczne za dwa tygodnie 6 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słomka ja niestety rodze po terminie. najwczesniej to najmłodszy- Maksio dzien po terminie. oby teraz nie wyszlo tak samo bo dzien po to wypada niedziela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sypiacie jeszcze na plecach? bo ja czasem sie zapominam. nigdzie dzis z domu nie wychodzilam a mialam takie napady bólu kości krocza jakby ktos mi tam jakies obcegi wsadzil i na chama rozszerzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na osiedlu jest klub fitness w którym są 2x w tygodniu zajęcia dla kobiet w ciazy, m.in delikatne rozciąganie, ćwiczenia odciążające kręgosłup itp. Miałam się zapisać, ale z moim bólem kości łonowych boje się jakiejkolwiek większej aktywności... Co do spania to ja dalej tylko na prawym boku. Na lewym nie mogę i koniec, na plecach tez. Wogole okazało się niedawno, ze musze towarzyszyć mężowi w ważnej imprezie, takiim eleganckim bankiecie firmowym. Odbędzie się on 30 czerwca, będę wtedy jakoś w 30 tygodniu! Nie wiem w co ja się ubiorę na ta imprezę, myślicie ze znajdę jakiś elegancki „namiot”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgnieszka
Ależ się rozpisujecie:) na plecach już nie śpię bo duszno mi strasznie w tej pozycji. Za to puchnę bardzo i wieczorem czuję się jak purchawka. Zwłaszcza kostki i stopy. Skurcze jak narazie mi nie dokuczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie puchnę jeszcze :) co do spania na plecach to nie ma opcji, nie mogę oddychać. Mia dasz radę, moja znajoma kupiła na wesele sukienkę i to taką dlugą ciążową (choć nie tylko) na necie za śmieszne pieniądze. Na pewno coś znajdziejsz, a jak nie to dawaj znać, byłam harcerką - może mają na zbyciu w mojej dawnej drużynie jeszcze jakiś elegancki namiot :D Dobrej nocki Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Ja nie puchnę i mogę spać na plecach i obu bokach :) z tym nie mam problemu. a sukienkę znajdziesz na pewno! :) miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj slomka szczesciary :) jest kwiecień i aż się boje czerwca bo już się nie rusza bo tak puchne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka- dobry pomysł z tym namiotem harcerskim, przyszyje trochę cekinów i będzie git:-) Dziewczyny, pijecie jeszcze kawe?bo ja jedna dziennie, po sniadanku musze walnąc, taki rytuał, oczywiście czekoladka do kawy obowiązkowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja codziennie rano w biurze kawkę trzasnę :D przy moim ciśnieniu to bym chyba umarła bez kofeiny... 90/50 itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn będzie miał na imię Brajanusz - połączenie tradycji z nowoczesnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn będzie miał na imię Brajanusz - połączenie tradycji z nowoczesnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg3232 dziękuję, jeszcze podpytam ginekologa i trochę będę się wystawiać na słoneczko. Bardzo lubię usiąść na balkonie z książka, mrożoną kawą i łapać witaminę D ;) To już teraz dziecko decyduje się jak będzie ułożone? myślałam, że jeszcze wierci się i koło 8mc będzie wiadomo czy cc czy naturalnie.. u mnie nic nie mówiła na połówkowym o pośladkowym, to może uda mi się naturalnie (wolałabym). słomka88 jeszcze po porodzie wrócimy do formy! :D ja w przychodni tylko przy pobieraniu krwi wpycham się jako pierwsza. Boję się zarazków i najchętniej bym przed drzwiami im zostawiała próbki :D ostatnio niestety przy badaniu cukru musiałam 2h siedzieć na korytarzu :( Ja jak przesadzę z chodzeniem, albo schylaniem się, to czuję brzuszek. Ale wtedy szybko kładę się do łóżka i staram się do końca dnia jak najwięcej leżeć. niestety zapominam się i zdarza mi się przeforsować. Czuję wewnętrznie, że mam dużo siły i góry mogę przenosić a zapominam o tym maleństwie co z 1/2 energii zabiera dla siebie ;) Do fitness clubu bałabym się chodzić, że panie nie do końca może wiedzą czy ja coś mogę robić czy nie.. Ale zaintrygowałaś mnie Madera88 tym przyszpitalnym. Poszukam czy u mnie coś takiego jest. Boję się, że fizycznie przy porodzie nie dam rady ( w porę się obudziłam :/ ) Kurcze ja już zaczęłam 6 mc Śpię na obu bokach i plecach, zdarza się, że budzę się na plecach i z rękoma w górze, ale szybko się przekręcam i opuszczam ręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będęmama nie nie jeszczepolozenie płodu nie decyduje o sposobie porodu,ja cc mam z innych wskazan:) Mnie lekarz powiedział jak jest dzidzia ułożona bo czuje jak by kopala już przy samym "wyjsciu"tak nisko bo szyjka ma juz tyle co zamocowany jest szew i mój gin sprawdził jak jest ułożona,z tad wiem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg3232 dzięki :D ale ze mnie gapcia. U mnie siostra miała cc i ciągle mnie przekonuje, że to najlepsze rozwiązanie. Żeby starać się o skierowanie na cc. W ogóle ostatnio zauważyłam, że jestem bardziej roztargniona, zapominam co miałam zrobić, zapominam słówek, a i zbyt lotna nie jestem :D trzeba mi nawet kilka razy coś tłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedemama chyba jedyny plus cc jest to że przy porodzie Cię nie boli i tyle ....potem mamy po pn ścigają a Ty się męczysz po cc tygodniami.Mialam 2 cc i takie moje zdanie:) ja też jestem rozkojazona,nie umiem się na niczym skupić ...nic mi się nie chce.Ooo płakać mi się chce non stop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedemama a czy siostra ma porównanie do porodu siłami natury? Moja przyjaciółka urodziła 2 dziec*****erwsze sn a drugie cc (ze wskazań nie mogła w ogóle rodzic sn) i mówi że cc to najgorsze co może być... właśnie z tego powodu o którym pisze meeg. Po naturalnym porodzie smigala praktycznie od razu a po cc kilku tygodniowe meczarnie, do tego coś jej się z rana fatalnie goilo itp. Mam też koleżankę, która próbowała rodzic sn, ale kompletnie tego nie ogarniala ze tak powiem... nie wiedziała jak oddychać itd i generalnie miała w głowie właśnie ze chce jak najszybciej cc... i po kilku godzinach ublagala lekarzy i było cięcie... Dziewczyny, a może któraś z Was ma porównanie porodu naturalnego do cc? Zresztą wiadomo, że każdy poród jest inny i pewnie połóg tak samo każda inaczej przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o tej drugiej koleżance która ublagala cc wspomniałam dlatego, że ona miała od początku wbite do głowy ze chce cc ze nie da rady normalnie, po prostu już w głowie ja to przerosło. Także myślę że nie ma co się źle nastawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wiele koleżanek które po pierwszym porodzie sn cuda robiły by przy kolejnych mieć cc i żałowaly, dużo dłużej trwa okres rekonwalestencji....brzuch ciążowy inaczej się regeneruje po cc a bol po cc też swoje robi.Najgorsze jest to jak zgina Cię w pół...alw tak jak koleżanka wyżej napisała,że ważne co ma się w głowie.Ja nie rodziła sn i też podejzeeam że gdybym teraz usłyszała że mam rodzic naturalnie to ogarnelaby mnie panika bo nie wiem jak to jest ale mogę tylko powiedzieć że cc jest ok jeżeli tylko o moment porodu chodzi a reszta już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu umiec? wystarczy wsluchac sie w siebie i polecenia poloznej w trakcie porodu. mnie telepie na sama mysl o cesarce. ja wlasnie tak sie urodzilam i moja mama omal sie nie przekrecila bo wtedy robili to pod narkoza a nikt nie sprawdzil czy moja mama moze ją przyjąć i się okazalo ze byla uczulona i przez dobe lezala w spiaczce. wolalabym naturalnje urodzicdruzyne pilkarska niz przejsc przez jedna cesarke. predzej na zawal bym zeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×