Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćććć

Szlachetna Paczka 2017 ręcę opadają

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście za studia zapłaciłeś sam począwszy od opłaty rekrutacyjnej a skończywszy na czesnym, pokój na wolnym rynku (broń boże akademik czy mieszkanie u rodziny bo to wyciąganie łap), żadnych stypendiów, żadnych ulg komunikacyjnych - bo to by było niehonorowo wyciągać łapy do innych pasażerów, którzy płącą całość biletu, żadnych książek z bibliotki uczelnianej - bo to wyciąganie łap, czemu podatnik ma kupować Ci książki? I absolutnie żadnej pomocy z domu - na każdą parę majtek zarobiłeś zupełnie sam z tych studenckich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.43 Nie rozumiesz przeslania tego pytania. Skoro komus jest tak ciezko i taka klepia biede na co komu tyle dzieci rodzic ? Myslisz, ze to polepsza ich byt ? Te dzieci rodzily sie gdy nie bylo 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę dużo rodzin z nauczaniem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co że się rodziły bez 500 plus nie masz na to wpływu interesować to się trzeba tymi rodzinami gdzie dzieci są bite , głodne i zimne gdzie cierpią a nie k***a wielodzietnych z szp bo to nie wasza sprawa czy ktoś ma kaprys im dać prezent czy nie A Ja sobie nie naklepałam dzieci prostaku bez wychowania , ale cóż wychowania na uczelni cię raczej nikt nie nauczy to się z domu wynosi jak ktoś jest wulgarnym prostakiem to nic i nikt tego nie zmieni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla takich bab powinna byc przymusowa sterylizacja . Co rok dziecko fujj jak królik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Taaa juz widzę jak w tej rodzin ie dzieci sa super wychowane . Matka puszczalska a tatuś juz siedział w wiezieniu . PATOLOGIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem nic o Twoich rodzicach, ale też nie jesteś zbyt dobrze wychowany skoro umieszczasz na publicznym forum takie posty. Pewnie nie rozumiesz nawet co w nich złego, może w Twojej rodzinie to było normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłopiec który 2 dni temu zmarł w wyniku pobicia pochodził własnie z takiej rodziny . Duzo dzieci , matka puszczała sie z byle kim , były maż nie raz siedział , obecny konkubent zabił dziecko a baba co ? w ciąży z 8 dzieckiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Może nie zdajesz sobie sprawy, ale tutaj pisze kilka osób. :-) Pomijam, że SZP jest upokarzająca dla naprawdę biednych i potrzebujących, bo łaskawcy rzucą raz do roku prezent i mogą mieć te rodziny gdzieś. Powinno się wspierać przede wszystkim osoby naprawdę potrzebujące, a więc seniorów i osoby chore (również te już dawno po osiągnięciu pełnoletności, bo ludzie głównie skupiają się na dzieciach). Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest zdrowy i sprawny, to powinien sam się troszczyć o siebie i rodzinę. Pieniądze, jakie mają niektóre z tych rodzin to żadna tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od systemowego wsparcia osób niepełnosprawnych, starszych itp. są inne podmioty. SZP nie upokarza ludzi bardziej niż każda inna pomoc charytatywna (mało kto lubi się przyznać, że z takiej korzysta). Jest wsparciem doraźnym i ma tę zaletę, że to beneficjent decyduje czego potrzebuje, a darczyńcza decyduje czy i komu chce to dać - pełna dobrowolność czego nie da się powiedzieć o pomocy państwowej czy zbiórkach celowych przez fundację. Oczywiście, że tak poza tym to te osoby potrzebują wsparcia systemowego (przynajmniej niektóre z nich) - ale od tego nie jest SZP. To tak jakbyś dostał np. na urodziny bukiet róż i mówił: eee, po co mi to, nadal nie stać mnie na własne mieszkanie (np.) - niby racja, ale kwiaty urodzinowe NIE MAJĄ TAKIEGO CELU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 19 tak sobie tłumacz debilko że tylko matki z rodzin wielodzietnych mordują dzieci i żadne inne waśniewska też była wielodzietna mała magda była 8 dzieckiem taaaa:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4818 zł. zasiłków to mało ? Do roboty nie ale robić następne dzieci juz ok? Teraz pracy jest bardzo duzo . W każdym markecie przyjmują od reki , na produkcje od reki . Wiec śmieszy mnie , ze dorosły facet nie potrafi znalesc pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wiesz, co byłoby fajne w tej akcji? Niekoniecznie tej, fajna byłaby też jakaś inna. Jakby nie skupiali się tylko na prezentach w tym sensie, że mogliby zapewnić dodatkowo pomoc jakichś fachowców. Jak się przegląda prezentacje rodzin to można spotkać problemy alkoholowe, więzienia, czy inną niealimentację. Wydaje mi się, że to dałoby więcej dobrego, niż same prezenty. Nie każdy wie o darmowej pomocy prawnej i tego typu rzeczach, albo mu głupio prosić, a tak mieliby realną szansę na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście dobry pomysł - co powiesz na to by go zrealizować zamiast tylko krytykować cudze inicjatywy. Bez ironii to piszę - pomysł jest świetny i wielu osobom mógłby pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mam w planach rozkręcić trochę inną inicjatywę, bardziej w stronę medyczną, odkąd ktoś bliski usłyszał kiedyś z ust lekarza słowa, które medycznie może były ok, ale już czysto po ludzku niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy to rozkręcisz to zapewne się przekonasz ilu doradców z kafeterii i nie tylko będzie Cię przekonywać, że "ręce opadają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją, co się tu krytykuje czy wyśmiewa. Krytykuje się rodziny, które żyją na kupie, nie maja pracy lub zarabiają malutko, a mimo to narobią cobie co rok dzieci. W tym jest problem. Gdyby nie duża liczba dzieci, to wszystkim tym ludziom żyłoby sie łatwiej. Jasne, nie wszyscy pochodzą z tzw. dobrych rodzin otrzymali miłość, wykształcenie i pieniądze na start. Mnóstwo jest ludzi, którym było w życiu trudno. Ale dlaczego rodzą tyle dzieci? Przecież to nie sa osoby niepełnosprawne umysłowo, które nie mają pojęcia, skąd się biorą dzieci. człowiek tym sie różni od zwierzęcia, że potrafi kontrolować popęd. Normalny człowiek, gdyby nie miał co włożyć do gara, to nie uprawiałby seksu, aby nie pogarszać sprawy. Tymczasem tym ludziom nie wpadnie to do głowy. Naklepali bezmyślnie dzieciaków (bo inaczej tego nie można nazwać), a potem piszą rzewne historyjki jak to sie wszyscy kochają i jak im ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.35 Nie wiem czy to też bylo w poprzednich latach ale w tym roku w skład szlachetnej paczki wchodzi też paczka prawników, paczka lekarzy, paczka biznesu ale pewnie większość tych patologicznych rodzin nie chce z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
g****o powinni dostać. nie masz peniedzy to masz jedno dziecko albo wogóle takie rodziny wielodzietne powinny być kastrowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie musi pomagać jak nie chce wolna wola Tylko dlaczego wszyscy muszą zazdrościć ? Bo inaczej po co ten temat , no temat dnia krytykujemy bo naklepali se bezmyślnie dzieci jak tacy ciekawi jesteście to szukajcie tych ludzi i pytajcie wprost ot polityka :-D Nie idzie t pomoc od was z waszej kieszeni , ale na pewno wam działa na wyobraźnie bo każdy by chciał nową pralkę telewizor wypasione ciuchy żarcie i słodycze za feree na święta i o tym jest ten temat żal doopę ściskaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 18 kim ty jesteś śmieciu żeby mówić innym jak mają żyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11 18 kim ty jesteś śmieciu żeby mówić innym jak mają żyć XXX ja powiem ci kim ona jest. tak jak ja jest podatnikiem który przez wszelkie patole wspierane przez państwo jest wyzyskiwany i traktowany jak dojna krowa. nie wolno mu nic powiedzieć, bo "kim ty jesteś żebyś mówiła innym jak mają żyć" Pewnie! sponsorujmy leserów i morda w kubeł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie niech patola się mnoży w syfie i biedzie, a my płaćmy na nich i ich dzieci, bo oni tacy biedni, że aż z tej biedy sobie klepnęli 6 dzieci :o i cicho sza, bo przecież ich życie. Ich życie? ok! To niech sobie je sami opłacają wtedy będę cicho póki ja na tych syfiarzy płacę to nie jet tylko ich życie i mam przynajmniej prawo nazywać ich po imieniu - DNO, LUDZKIE ŚMIECI I PATOLA! Tylko dzieci żal, bo za parę lat powielą życiorys rodziców w większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 32 tak a jaki próg podatkowy u was jak można wiedzieć bo ja nie mam dzieci mój mąż również płacimy comiesięczną daninę że hej Ale nigdy w życiu bym nie powiedziała , że ja płacąc podatki sponsoruję akurat daną osobę , że to moja zasługa i że ona jest wielodzietną królicą bo za dużo we mnie klasy i odrobina pokory :-) Nienawidzę takich ludzi co tylko krytykować potrafią innych ustawiać taki mini BÓG Na ziemi sterylizować się bo mi się tak podoba Boże widzisz i nie grzmisz , ale to tylko niska klasa społeczna tak robi Ja mam samych zamożnych znajomych i rodzinę i może dlatego po prostu nie nauczona jestem wyśmiewać bidy i niezaradności ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 37 nie rozumiem to po co wspierasz szlachetną paczkę mam rozumieć że ja zrobię paczkę dla jakiejś rodziny , a ty od tak się dołączysz mówiąc to za moje :-D :-D zejdź na ziemie myślisz że jak jesteś jakimś pracownikiem jak my wszyscy to jesteś lepsza od nas a niby czym ? Rynsztokiem w pysku i podłością hehe tym na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha królice w natarciu nie wspieram szp tylko płacę podatki na patolki ale ty nawet nie wiesz co to jest podatek, bo jak w gimnazjum rozłożyłas giry do rozrodu tak ich jeszcze nie złożyłaś i nie wyśmiewaj jakichs tam pracowników, bo do pięt im nie dorastasz smierdząca brudasko. wkrwiacie juz powoli normalnych ludzi z wami nie da sie inaczej jak tylko ostro i póki ja na ciebie płace to stul brudny pysk bo żyjesz za moje śmieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ty masz swoje zdanie, a ja swoje i uważam że mam prawo komentować to co się dzieje z moimi pieniędzmi. Ty płacisz potulnie to twoja sprawa ale nie pyskuj na ludzi, który mają inne podejście. Wszyscy muszą myśleć i postępować jak ty? Ja nic nie mówię o sterylizacji więc nie kłam bezczelnie histeryczko. Ja tylko mówię o tym, że skoro ktoś sobie naklepał tyle dzieci w biedzie i nie chce żeby komentować tą sytuację, bo to jego życie to niech sobie sam za to życie płaci. Co powinno być logiczne, a w ogóle na kilometr widać że jesteś jedną z tych zasiłkowych bezrobotnych królic, bo żaden normalny człowiek nie ma takich poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laska ma 24 lata i 6 dzieci!!!!! WTF!!! I prawie 5tys pomocy od państwa :O A matki z niepełnosprawnymi dzieci zapieprzają na etacie, i nie mają nawet 500+ bo przekraczają dochód o 20zł :O A ci się pieprzą jak króliki, pomimo takiej biedy :O Kolejny dzieciak i znów będzie 500 wpadnie , dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dużo ludzi ma taki właśnie pogląd :-) tylko że normalnych ludzi a nie takich jak ta 11 48 co nawet czytać nie potrafi , a język jej wypowiedzi to bełkot dwóch pijanych karyn pod budką z piwem i niby co mam jej posłuchać i jej plugawego zdania Czy może twojego gościu z 11 55 najpierw mi piszesz możesz mieć swoje zdanie a potem wywód , że jednak zdania własnego mieć nie mogę Merytoryka was patolki zaczyna przerastać treść nad formą i niestety właśnie teraz wychodzi kto jest kto jak kobiety mają rozum to wiadomo , że myślą logicznie i nie są zazdrosnymi sokami , a jak mają kisiel jak wy to się plują tak jak wy tu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 58 o brawo umiesz liczyć soczko ahahahhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×