Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LISTOPADÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość ewelina27
agaape a jaki fotelik byś polecała? no właśnie też myślałam o maxi cosi city ale może faktycznie warto się zastanowić nad innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ja bym polecała coś z rodziny Cybexa, osobiście chyba zdecyduje się na Aton 5 bo jest dosyć tani (do 500 zł), a ma regulowany, sztywny zagłówek, wkładkę dla noworodka, której się nie wyjmuje (czyli nie da się zgubić), tylko podwija, system ochrony bocznej czyli takie pochłaniacze energi w razie wypadku no i budka jest sztywna nie połączona z rączką. Zresztą wszystkie foteliki Cybexa mają fajne zagłówki i system ochrony bocznej (to są jedyne foteliki, które to posiadają). Jeżeli masz troszkę większy budżet i jesteś mobilna to świetnie sprawdzi się model Claud Q, który na stelażu wózka czy poprostu na podłodze rozkłada się do pozycji leżącej. Jeżeli zaś szukasz czegoś większego to foteliki marki Kiddy, są to największe foteliki (najdłuższe i najszersze) na rynku. Też mają funkcję rozkładania na płasko i mają bardzo duże budki. Poza tym są jeszcze Recaro, Joie (jedyny fotelik z pasami 5 punktowymi), Axkid. Także Maxi Cosi było hitem 10 lat temu ale od tej pory nie zrobili nic, podczas gdy konkurencja wypuściła na rynek naprawd fajne foteliki. A i zapomniałam napisać wcześnie, wszystkoe wymienione przeze mnie foteliki mają wysokie oceny w niemieckich testach Adaca. Do tego Cybex i Kiddy ma ładną kolorystykę co dla mnie też jest istotne. Do każdego fotelika można dokupić bazę isofix, tylko jeżeli masz w samochodzie nietypowy kształt kanap albo głębokie kanapy to lepiej podjechać do sklepu i taką baze z fotelikiem przymierzyć bo może się okazać, że fotelik ma zły kąt i wtedy trzeba pomyśleć albo o innym modelu albo o rezygnacji z bazy. Baza podwyższa bezpieczeństwo ale dobrze zapięte pasy też świetnie się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za elaborat, ale w pracy sporo się napatrzyłam i nasłychałam więc temat bezpieczeństwa w samochodzie, jeśli chodzi o dzieci jest dla mnie mega ważny. A często rodzice godzinami wybierają wózek po czym biorą najzwyklejszy fotelik byle by był. A nasze polskie foteliki na prawdę są kiepskie, mają mniejszy zakres wagowy, brak zagłówków i często kiepsko z materiałami energochłonnymi, no i nie mają testów (czyli nie wiemy jak się zachowają podczas wypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez odradzam jako fotelik lupine od wozka 3 w 1. Lepiej kupic tani wozek a zainweatowac w fotelik. Z jednym tylko sie nie zgodze, poprawnie przymocowane pasy sa rownie bezpieczne jak isofix , na ktory montowac mozna tylko fotelik do 18kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em em em
Wiki ja uwazam za dobry pomysl zalozenie zamknietej grupy na fb, w poprzedniej ciazy tez przenioslysmy sie z dziewczynami tam. Jak ktos bedzie chcial dolaczy, a jak nie to zawsze tutaj tez mozemy pisac :) Agape a jaki fotelik polecasz do bmw, maja pochyle kanapy I dobrac drugi fotelik dla mlodej to byla droga przez meke bo malo ktory lezal w aucie. Stanelismy na axkid minikid I jestem zachwycona, drugi mamy joie z tego wzgledu ze potzrebowalismy raz na miesiac na wyprawe innym autem I zal nam bylo wydawac kolejne 1600, dla mnie tragedia, nie znosze go. Ja bylam dzisiaj na trzeciej becie, bo moj maz szaleje a wizyta dopiero 12 kwietnia, czuje sie poki co super tak jak w pierwszej ciazy. Odpukac!! Widzialam ze piszecie o wozkach, my mamy maxi cosi mura 4, nie kupilabym go juz drugi raz. Ciezki, wielki gabarytowo ale ma plus wielki ze mozna jezdzic nim po skalkach kamieniach I kolka daja rade a dla nas to wazne. Mysle o jakims wozku z dostawka bo corka bedzie miala 22 miesiace jak malenstwo sie urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
dziekuje agaape dobrze że do listopada trochę mamy czasu i na spokojnie można wszystko przemysleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina27
agaape a o jakim ty wózku myślisz dla swojego maleństwa jaki model ? będziesz kupowała 2w1 czy 3w1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się również nad elektroniczną niania, ponieważ sypialnię mamy na piętrze a większość dnia spędzamy na dole w kuchni lub salonie. Agappe coś polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14:23 o to mi chodziło tylko może źle to napisałam. Em em em jeśli myślisz o samym foteliku bez bazy, to bez różnicy, wszystkie układają sie tak samo (jedynie przy bardzo specyficznych kanapach jest problem), jeżeli zaś chcesz baze to ciężko coś polecić. Musisz podjechać do sklepu i mierzyć. Ewelina ja na razie nie konkretyzuje ale raczej wybierać będę spośród xlanderów, cybexów, joie no i ostatnio spodobał mi się jeden kolor baby design dotty. Ja mam bardzo ograniczające wymagania, bo mam mały samochód i mieszkam na 4 piętrze, więc wózek musi się ładnie składa i być lekki. Zołza w twoim przypadku niania będzie idealnym pomysłem, osobiście polecam Elektroniczna niania Babymoov Simply Care, nie jest droga a zyskała tytuł roku 2017 lub 2016 dobrze już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa i zapmniałam dopisać, jak wózek to tylko 2w1, dlaczego to napisałam.już wyżej w moim eseju o fotelikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) życzę Nam wszystkim zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Żeby obyło się bez mdłości, boleści, zmęczenia i byśmy mogły w pełni cieszyć się czasem z rodziną i przyjaciółmi. Życzę Nam również spokojnego i radosnego czasu ciąży, by maluszki rosły i prawidłowo się rozwijały i aby poród był szybki i bezbolesny :) Smacznego jajka w niedzielny poranek i obfitego dyngusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika900
Dziekuje za zyczenia i Wam rowniez przede wszystkim zdrowia :) dla maluszkow i rodzin Wiecie,ta ciaza daje mi sie we znaki. Od 1,5 tyg czuje sie niezmiennie jak na jakims kacu , mega zmeczona i senna..i czasem pojawia sie jakies mdlosci,niektore zapachy mnie draznia .. to dla mnie nowosc,bo w 1 ciazy oprocz bolu piersi NIC mi nie doskwieralo.. no ale coz,moze po 1 trymestrze minie :) A co do fotelikow to jestem fanka fotelikow RWF My dla corki mamy Axkid duofix i jestesmy zadowoleni. No ale to dla starszych dzieciaczkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em em em
Wika a ile ma Twoja cora? I w ktorym tyg jestes?:) gdzies mi umknelo. Ja rowniez jestem na biezaco z nowinkami rwf:) widze ze coraz wiecej osob jest swiadomych bezpieczenstwa dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika u mnie ta ciąża tez dużo bardziej mnie meczy. W poprzednich ciazach mdlilo mnie ale nie aż tak...fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika900
Em em jestem w około 6 tygodniu. Piszę około bo okaze sie na kolejnej wizycie jaki jest dokladny wiek ciązowy ,nie dalo sie okreslić z daty miesiączki bo mialam duze zawirowania hormonalne przed zajsciem i nieregularne okresy. A corcia za dwa miesiace konczy 3 latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaape
Ja właśnie wróciłam od lekarza. Mam już karte ciąży. Krwiak się wchłonął i jest już ok. Kropek dalej jest młodszy ale ładnie rośnie. Mogę wrócić do pracy ale chyba pojdę na l4 bo mój szef się boi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agape bardzo się cieszę że wszystko jest ok! Ja też postaram się pójść na L4, w pracy mnie już trochę naciskaja. Tylko nie wiem jak zagadać do lekarza, żeby dał mi zwolnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęscie nie muszę się prosić o l4 bo moje obie lekarki (główna prowadząca ciąże poszła rodzić i zastępuje ją koleżanka) na każdej wizycie pytają czy wracam do pracy czy nie. Szczerze to ja chciałam iść do pracy, bo w domu wprawdzie mam co robić ale strasznie się rozleniwiam, a z drugiej strony nawet po krótkim spacerze jestem padnięta więc nie wiem czy dałabym radę chodzić do pracy na 8 h. Ale zobaczymy, w piątek kierowniczka ma i dać znać co i jak. Na razie muszę jeszcze zrobić tone badań i mam nadzieję, że rodzinna da mi na nie skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że rodzinna powinna bez problemu dac skierowanie na badania, masz kartę ciąży, tak że ma podkladke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jakbym nie miaa karty ciąży, to moja rodzinna rozdaje skierowania jak cukierki :D raczej martwi mnie to, że nie wszystkie (różyczka, tokso, grupa krwi, etc.) będzie mogła wypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm nie mam pojęcia jak to jest. Moja mama jak chciała grupę krwi to powiedziała jej rodzinna ze tylko prywatnie, ale w ciąży może inaczej będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam nadzieję że mogę dołączyć. Termin mam na 30 listopada. To moja pierwsza ciąża, staraliśmy się o nią 7 lat i wkoncu doczekaliśmy się. A jak się czujecie u mnie narazie mdłości i straszna senność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć gościu, gratulacje :):) może nazwij się jakoś to będzie łatwiej połapać się kto co pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em em em
Hejo. Agape fajnie ze Twoja rodzinna wypisuje skierowania. Ja w pierwszej ciazy wsZystkie badania prywatne, teraz tez. Rodzinny jedynie na morfologie I mocz u mnie mogl dac skierowanie, ale to tanie wiec nawet nie chcialo mi sie chodzic. Ja sie czuje dobrze, ale opieka nad 15miesieczna corcia daje znac, wieczorami padam. Gosciu gratulacje witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Em em em - ja identycznie jak Ty, padam z córką po całym dniu o 20-stej. Niedawno wychodziły jej ząbki i miałyśmy gorsze nocki, chodziłam nieprzytomna. Dodatkowo córka zaczęła wstawać, muszę jej pilnować, bo już kilka razy zaryła mi głową w podłogę. A mdłości jak były tak są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em em em
U mnie dziewczyny nie dobrze:( przy podcieraniu dzisiaj zobaczylam sluz brazowy. Dzwonilam do gina, wizyte dopiero mam w czwartek w rownym 7tygodniu powiedzial zeby nie panikowac I jechac na ip dopiero jak bedzie zywa krew. Przy corce mialam tez ale jakos zaraz kilka dni po spodziewanej miesiaczce, a tu juz duzo minelo.... :( Jeszcze madra naczytalam sie w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×