Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LISTOPADÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Mery877
Wika900, dzisiaj to Twoje też pierwsze USG? Który u Ciebie tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie. Wszystko ok,posluchalam serduszka , jestesmy w 9+3 :) termin na 18 listopada,ale bedzie cc ,wiec z okolo tydzien wczesniej. Troche sie uspokoilam. Umowilam sie do poradni prenatalnej na test podwojny, usg +krew na 10 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslicie, że jak sie szybko wezme di roboty to mam jeszcze szanse na listopad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probowac to mozesz na styczeń, na listopad kest za późno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, przyjmiecie mnie do swojego grona? Mam 35 lat i to moja 3 ciąża. Dzisiaj 9tc i 3 dzień, termin mam teoretycznie na 18 listopada, ale myślę, że będzie raczej po 20tym, bo owulację miałam trochę później. Z usg też wynika, że ciąża jest młodsza o kilka dni od tej wyliczonej z ostatniej miesiączki. Mam kolejną wizytę z usg w sobotę. Na pierwszej byłam w 6tc+3 i serducho już biło wyraźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuvola rossa
Wika i łatwo się doliczyć bo kończymy kolejne tygodnie ciąży w każdą niedzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
nuvola rossa - witaj serdecznie! W jakim wieku masz dzieciaki? Czy już wiedzą, że będą mieć rodzeństwo? Jak się czujesz? Ja już sie całkiem spoko czuję i całe szczęście, bo moja 8,5 miesięczna córka wymaga ode mnie ciągłej uwagi. Ciekawe jak ja ogarnę te 2 malutkich dzieci, ostatnio sporo na ten temat rozmyślam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika900 - dlaczego będziesz miała cc? Przynajmniej będziesz znała dokładnie kiedy Cię rozpakują. Fajnie, że wszystko ok po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej! Zjadło mi całego posta! Miało być, że dzieci już mam odchowane, syn 14, a córka 9 lat. I wiedzą od samego początku o ciąży, bo już od dawna rozmawialiśmy z nimi o takich planach. A czuję się okropnie. Muli mnie przez 24/h, a do tego jestem przeziębiona, nos zawalony, temperatura... Mam nadzieję że szybko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuvooa dokladnie,latwo policzyc tygodnie :) Sierpniowa mama bo w pierwszej ciazy mialam cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuvola rossa - dużo zdrówka, polecam syrop prenalen, pomógł mi bardzo w poprzedniej ciąży. To spore masz dzieciaki, cieszą się na wieść o rodzeństwie? Też niedawno miałam mega mdłości i nudności, na szczęście przeszły, czego i Tobie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuvola rossa
wika a masz zamiar wykonywac inne badania pod katem wad getenycznych, czy tylko test podwojny? Ja bedac w grupie ryzyka ze wzgledu na wiek, powinnam wykonac amniopunkcje. We Wloszech jest zalecana i refundowana wszystkim kobietom po 35 roku zycia (tak, mieszkam i pisze do was z Wloch) Jak to wyglada w Polsce? Jest tu w ogole ktos taki stary jak ja? :D Ale powiem wam szczerze, ze chyba zrezygnuje z tego badania, ze strachu przed mozliwoscia poronienia... Na bank bede robic NIPT TEST. Slyszalyscie o nim? Ktoras z was robila, albo ma zamiar robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa - corka sie cieszy, choc boi sie bardzo, ze bedzie miala drugiego brata zamiast siostry :D Syn wykazuje troche mniej entuzjazmu, bo z kolei boi sie, ze bedzie mial kolejna mala siostre, a wolalby brata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuvola rossa u nas wykonuje sie test pappa i usg genetyczne, są one refundowane po 35 roku życia. Na amniopunkcję kierują kiedy jakieś badania wyjdą nie tak. USG gentyczne mam we wtork, ciekawa jestem czy już poznam płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuvola ja nie mam wskazań do testu pappa, mam 27 lat, no rocznikowo 28 :p nie planuję sprawdzania wolnego plodowego dna. W pierwszej ciazy plec poznalam w 16tc , nie nastawiam sie,ze teraz poznam szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pewnie poznam plec szybciej z NIPTa niz z usg. Nie moge sie doczkeac, bo kusi mnie, zeby moze cos tak juz kupic z wyprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nuvolla rossa a co to jest za test i co wykrywa możesz opisać na czym polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nuvolla rossa to badanie to naciąganie na kasę ,nie wykrywa ono w 100% jest artykuł że to chwyt marketingowy i naciąganie kobiet cena około 2500 zł w Polsce, dobre usg wystarczy nie ma co szaleć i lepiej za te pieniądze kupic wyprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuvola ja tez sledze blog mamaginekolog,uwazam ze jest merytoryczny i mega pomocny . A jesli chodzi o testy genetyczne to mamaginekolog super obala mity,ktore wokol nich kraza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu, w Polsce badanie to jest stosunkowo nowe i zakladam, ze stad takie niedoinformowanie. Watpie, zeby autorem artykulu o chwytach marketingowych byl lekarz specjalista. Zreszta internet moim skromnym zdaniem jest malo wiarygodnym zrodlem informacji. Ja tam bardziej niz google ufam lekarzom z calego swiata, ktorzy sa zgodni co do skutecznosci tego testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaape
A ja uważam, że jak kogoś stać i czuję taką potrzebę, to niech robi te wszystkie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety cena jest tu duzym minusem. To prawda, ze za te pieniadze moznaby kupic maluszkowi nimal kompletna wyprawke. Ja mam ten komfort, ze omam tez prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ktore mi pokryje koszty testu. Gdybym musiala sama za calosc zaplacic, to pewnie zastanawialabym sie troche dluzej nad ta decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuvola rossa no jak pokryje ci to ubezpieczenie to ja bym się nie zastanawiała. Jeżeli badanie jest nieinwazyjne i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka to jak najbardziej bym robiła. Ale ja jestem typem, który woli zrobić dwa badania za dużo niż jedno za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaape badanie wykonuje się z krwi matki, więc nie ponosi za sobą żadnego ryzyka. No, ale jutro rano mam wizytę u gine więc z pewnością omówimy wszystkie opcje. Dziewczyny czekacie z kompletowaniem wyprawki, czy może coś już kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam i nic nie kupuje na razie. Jest jeszcze za wczesnie, to dopiero pierwszy trymestr, nie znamy płci etc. Poza tym w rodzinie się burzą, że do 6 miesiąca nie można nic kupić żeby nie zapeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Nuvola z wyprawką zdecydowanie czekamy. Raz,ze to dopiero poczatek ciazy. Dwa,ze nie znamy plci,a w przypadku dziewczynki praktycznie wszystko mamy po córeczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×