Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gabrysia 36

co mam zrobić wasze spostrzeżenia

Polecane posty

Gość gabrysia 36

witajcie . Mamy czworo dzieci . Kupilismy działkę i rozpoczelismy budowę domu .. i tutaj jest problem ... Mąż dostał prace b. dobrze płatną . Ja równiez pracuje. Mamy do wyboru mieszkac ok 3 lat w mieszkaniu własnościowym 2 pokojowym lub u teściów przez ok 2 lata na dwóch pokojach i mąż dojzdzałby ok 70 km do pracy . Budujemy sie w miejscowosci gdzie mąż pracuje . co wybrałybyscie ? 1) zmianę mojej pracy , mieszkanie w 2 pokojach w bloku przez 3 lata , mąż praca na miejscu 2)praca moja i męża bez zmian , mieszkanie u teściów przez 2 lata na dwóch pokojach , dojazdy męża w jedną stronę 70 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3. Wynająć mieszkanie przyzwoitej wielkości, 2 pokoje to dla bezdzietnej pary się nadaje co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
OMG wynając mieszkanie ? ok wynajmę zapłace ponad 2 tys mcznie i budowa stoi , Dziekuje za pomc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gabrysia 36 dziś No to się kiście na kupie, jak pewnie i do tej pory (ciekawe, gdzie teraz mieszkacie, że macie takie super warunki, że 4 dzieci naklepaliście?) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
Wysłac ci fotki i adres ? a może na kawę cię zaprosic ? a może żal doope ci ściska ? hę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wiesz, że znajdziesz bez problemu inną pracę, to wybrałabym opcję bez dojazdów. 70 km w jedną i drugą stronę 20 dni w miesiącu, to też niemały wydatek. Lepiej zainwestować w dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jak układa ci się z teściami. Ja wolałabym mieszkać w jednym pokoju przez 5 lat niż rok z teściami lub rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
10:46 też tak myślę . Ale teście nalegają abysmy u nich mieszkali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gabrysia 36 dziś Nie, dziękuję, nie zwykłam odwiedzać slumsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
kupilibysmy mieszkanie 2 pokoj . niedaleko pracy męża i budowy domu . a potem te ok 260 tys byłoby na dokonczenie budowy . chodzi o to by nie brac kredytu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy z tesciami
Ucz sie na bledach innych, po co masz na swoich wlasnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Tylko po co, skoro: 1. jedno i drugie, to mieszkanie dwupokojowe (nawet jeśli większe, to pomieszczenia dalej dwa) 2. Mąż będzie wydawał kasę na dojazdy i nie będzie go w domu 3. Z rodzicami, czy teściami myślę, że na dłuższą metę trudno mieszkać - zwłaszcza w tyle osób w jednym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
gość dziś gabrysia 36 dziś Nie, dziękuję, nie zwykłam odwiedzać slumsów usmiech.gif xxx zakończ tą smutną dziecinadę . jak chcesz sie dowartosciowac to zabierz sie za prace i poszukaj sobie wartosciowego faceta . moze fryzjer , makijaz ? wyraznie masz brak dobrego bolca w piczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytat
gabrysia 36 dziś Ale teście nalegają abysmy u nich mieszkali X Taa, a potem beda nalegac na to i na tamto, i na jeszcze co innego... Co to zycie, gdy ktos toba dyryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
ok 2 pokojowe mieszkanie , trudne warunki dla 6 . ale to na ok 2 lata a nie 20 . czy nie lepiej zacisnac pasa i szybciej sie wybudowac - tak ja mysle ale moze sie myle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
cytat dziś gabrysia 36 dziś Ale teście nalegają abysmy u nich mieszkali X Taa, a potem beda nalegac na to i na tamto, i na jeszcze co innego... Co to zycie, gdy ktos toba dyryguje. xx tez tak myśle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czworo dzieci, wy i teściowie w dwóch pokojach, przez dwa lata ? Nie wyobrażam sobie, aby nie dochodziło do konfliktów przy takiej ciasnocie. Dziwię się, że teściowie nalegają, pewnie chcą pomóc, ale to trochę nierozsądne. Do tej pory mieszkali sami, a tu nagle czworo biegających dzieci i brak możliwości żeby pobyć samemu i czasem odpocząć od gwaru, i tak przez dwa lata. Żeby się nie okazało, że po dwóch latach takiej koegzystencji staniecie się dla siebie wrogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmianę Twojej pracy, mąż na miejscu i niezależne mieszkanie w 2 pokojach. Przecież i tak się tam przeniesiecie! Z czwórką dzieci mieszkać przez 2 lata (o ile nie zrobią się z tego 4 lata) z teściami? Na głowę upadłaś? To nie jest to samo 2 pokoje i niezależna kuchnia, niezależna łazienka a 2 pokoje i wspólna kuchnia, wspólna łazienka i teściowie w pakiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
10:58 teściowie udostępniliby tylko dla nas dwa pokoje , a tesciowie w swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś teściowie udostępniliby tylko dla nas dwa pokoje , a tesciowie w swoim x Tak, czy owak, brzmi ryzykownie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna z tych opcji, wolałabym kredyt na 15 lat niż 2 czy 3 lata w ścisku w 2 pokojach (bo to co najmniej o 2 za mało), i to obojętne czy kątem u kogoś, czy niby na własnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko a teraz jak mieszkacie? nie lepiej juz domieszkac 2 lata jeszcze w tym samym miejscu? i zamiast kasy na mieszkanie nowe szybciej sie wybudowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kuchnia, łazienka, przedpokój, wc -wspólne. Trudno się tak żyje bez starć nawet z 2 dzieci i u własnych rodziców. Ja tam bym wybrała opcję własnego 2 pokojowego mieszkania, które potem sprzedacie. O wiele lepsze i zdrowsze są relacje są, gdy nie mieszka się na kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
a my nie chcemy kredytu ew jakis mały czyli 50-70 tys na wyposazenie domu gdyby zabrakło . Widze ze niektóre dziewczyny myślą tak samo jak ja lub podobnie . Więc zapewne zmienie prace i mieszkanie w 2 pokojach :( w wekend oglądalismy mieszkania i takie 50 m 2 mozna kupic na ok 260 tys be żadnego wkładu a gdy budowa bedzie na ukonczeniu to je sprzedamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
gość dziś autorko a teraz jak mieszkacie? nie lepiej juz domieszkac 2 lata jeszcze w tym samym miejscu? i zamiast kasy na mieszkanie nowe szybciej sie wybudowac? x teraz mieszkamy w domu , ale sprzedajemy go , w sumie to juz sprzedany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gabrysia 36 dziś Nie rozumiem... Jak można sprzedać dom, jak się nie ma nowego? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
gość dziś gabrysia 36 dziś Nie rozumiem... Jak można sprzedać dom, jak się nie ma nowego? x to jeszcze dużo nie rozumiesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem ze zamieniacie domek z mniejszego na wiekszy? :P hm to faktycznie lepiej kupic swoje 2 pokoje niz z tesciami. zawsze mozna sprzedac lub wynajac. z tesciami zero prywatnosci bedziecie miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
gość dziś rozumiem ze zamieniacie domek z mniejszego na wiekszy? jezyk.gif hm to faktycznie lepiej kupic swoje 2 pokoje niz z tesciami. zawsze mozna sprzedac lub wynajac. z tesciami zero prywatnosci bedziecie miec. xx to sprawa spadkowa i do podziału na dwoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia 36
działke kupiliśmy za 200 tys , spadek 280 tys , Mamy oszczednosci za które budujemy i potem na bieżąco z wypłat . Wykończenie w środku , ogrodzenie , ogród byłoby za sprzedaż mieszkania . /mąz w żądnym wypadku nie chce wynajmowac mieszkania , nie chce od dewelopera i chce budowac przynajmniej rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×