Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Córce obcięto w szkole włosy

Polecane posty

Gość gość
A ja kiedyś byłam świadkiem jak kolega koleżance również obciął włosy na przerwie i dziś są szczęśliwym małżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.21 ha! do ciebie by się nie zbliżyła ale do dziewczynki to już można tak?gdzie tu sprawiedliwość? gdzie jest różnica? w tym że ty potrafisz się bronić a ona nie bo jest dzieckiem?????? Właśnie dlatego trzeba reagować! chłopak ma nie czuć się bezkarny a dziewczynka ma nie czuć się bezbronna!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.21 ha! do ciebie by się nie zbliżyła ale do dziewczynki to już można tak?gdzie tu sprawiedliwość? gdzie jest różnica? w tym że ty potrafisz się bronić a ona nie bo jest dzieckiem?????? Właśnie dlatego trzeba reagować! chłopak ma nie czuć się bezkarny a dziewczynka ma nie czuć się bezbronna!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:17 Ale czytasz ze zrozumieniem temat? Chłopak został ukarany uwagą. To nie jest pobicie z dotkliwym skutkiem aby tak się oburzać. I jak nie uczą szacunku w szkołach? Jak dla mnie nawet na wyrost, mianowicie mój brat w latach 90. był uczony, że "dziewczynki nawet kwiatem nie można dotknąć" i wziął sobie tą radę do serca a w tymczasie dziewczynka z marginesu społecznego terroryzowała cały rocznik. Także szacunek musi być obustronny. Ja bym zapytała na miejscu autorki o tło konfliktu między dziećmi, może to była reakcja przesadzona na jej zachowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakim ograniczonym umysłowo kretynem trzeba być aby komuś obciąć włosy, w jakim celu? co to ma być kuźwa zabawne? Ten chłopak musi miec dziwne myślenie, bałabym sie go, skoro takie rzeczy przychodzą mu do głowy. Nie widziałam nigdy nic podobnego. Ciekawe jakby jemu ktoś uciął kawałek ulubionej bluzy dla zabawy. Włosy jak włosy, ale tu chodzi o zasadę, nienawidzę takich bezczelnych dzieci i ich rodziców ulomow, którzy myślą ze takie prymitywne zabawy kogoś śmieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od wiek wieków chłopcy drażnili dziewczynki tak to jest w szkołach koedukacyjnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:33 No jak wspominałam gdyby mnie wezwała dyrekcja z powodu takieeeego dramatu to bym parsknęła nawiedzonej mamusi w twarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17 32 a widziałaś kiedyś dziewczynę która dokonała gwałtu na chłopaku bo ja nie! natomiast w drugą stronę i owszem.Problem złego traktowania odnośnie naruszenia cielesności nie stoi po stronie kobiet tylko mężczyzn bo jest na to przyzwolenie od małego ze dziewczynki maja siedzieć cicho a chłopakom wszystko wolno.Zgadza się że szacunek stoi po obu stronach ale nie piszemy o wyjątkach ,nie odbijaj pałeczki w złym kierunku bo najlepiej z ofiary zrobić oprawcę ,za chwilę napiszesz ze go sprowokowała i miał prawo.Idę stąd .Mój syn w życiu by tak nie postąpił bo go wychowuję a nie chowam i tłumaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam nadzieję że ktoś kiedys połamie łapy twemu uposledzonemu dziecku a tobie zetrze uśmieszek z mordy pięścią. Ale wtedy będzie ci wesolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:36 a jakby twój synuś przyszedł z uciętym fragmentem bluzy albo zniszczonym piórnikiem to tez bys olała? i nie mów, ze to co innego niż włosy - tak, wlosy to cos gorszego, bo to "tylko" zniszczona rzecz materialna a to drugie to naruszenie nietykalności cielesnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też kolega obciął włosy ...mojego czarnego kitka :-) Zapewniam Was - żyję. Dziś sama mam dzieci. W zabawach dzieciom różne rzeczy przychodzą do głowy, ale nigdy w życiu bym nie poszła z tym do Sądu. Owszem za karą jestem na tak, ale Sądom dla dzieci mówię nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.33 dokładnie tak,tylko prymitywy może to bawić ,mam takie samo zdanie .Ludzie gdzie my żyjemy skoro każdy każdemu może sobie swobodnie podejść i włosy obciąć .Żenujące!!!my mamy XXI wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:42 Otóż pocięta koszulka się nie zrośnie, nie ma możliwości regeneracji w przeciwieństwie do włosów. Oznacza to, że matka delikwenta zabuliłaby za coś co ma wartość materialną (chyba, że z włosami córki też latacie pielęgnować do frzyzjera jak jakąś lalunie na pokaz), podeszłabym do tematu na spokojnie, zimno a nie ryczała po kątach jak autorka-histeryczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
no i mamy pierwszy przykład wpis z 17.41 potem wyrastają sadyści o takich a nie innych przekonaniach i z takim a nie innym słownictwem,tylko pogratulować rodzicom którzy gościa wychowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:40 Nie spłycaj tematu tak jakby jedynie przemoc na tle seksualnym istniała. Biologii nie oszukasz, jako kobiety jesteśmy słabsze co nie oznacza, że niemożliwa jest opcja zastosowania agresji werbalnej, przemocy psychicznej względem dzieci i gnojonego męża czy też przemocy ekonomicznej. Uważasz, że kobiety jej nie stosują, bo mężowie rzadko zwracają się o pomoc na policje i odpowiednich służb? To co się wydarzyło w tej szkole to żaden dramat i matka powinna się zachować poważnie, uspokoić własne dziecko a nie wywoływać w niej dodatkowe poczucie niepokoju i napięcia. Nie jest to powód do histerii, o innych opcjach nawet nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A ja mam nadzieję że ktoś kiedys połamie łapy twemu uposledzonemu dziecku a tobie zetrze uśmieszek z mordy pięścią. Ale wtedy będzie ci wesolo xxx I vice versa patologio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość esik
17.54 psychika dziewczynki też się nie zrośnie jak następnym razem gówniarz podejdzie i trafi nożyczkami w oko albo potnie twarz.Myśl ,myślenie nie boli!Obawiam się ze jej psychika już ucierpiała a to nie jest jakaś tam rzecz materialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:50 "histeryczko" która jedna i ta sama caly czas tu piszesz, czy ti nie znasz innego słowa niz "histeria"? nie, to nie jest histeria, to jest gówniarz, ktory nie wie, ze nie niszczy się cudzej "rzeczy" (a włosy można potraktować jak własnościowa rzecz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeraża mnie ile agresji w forumowiczach wzbudza ten chłopiec! Wyzywając od gn... itd udowadniacie, że jesteście zwykłą patologią! Wyobraźcie sobie, że to wasz syn podciął "dla zabawy" włosy koleżance, co wtedy? Stłuczecie go i wyzwiecie!? Ja jestem oburzona postawą nauczycielki, która nie jest żadnym pedagogiem, ponieważ uwaga do dziennika to żadna kara! Dziecko postąpiło bardzo źle, ale to wina jego prymitywnych rodziców, że nie uczą go, jak traktuje się dziewczynki - z szacunkiem. Na miejscu matki, której córce stała się KRZYWDA a to jest krzywda, jak ktoś kocha swoje włosy i wygląd jest dla niego ważny, i jak naruszy się jego nietykalność cielsną, poszłabym do dyrektora i naskarżyłabym na nauczycielkę i zażądałabym aby rodzice tego chłopca przeprosili córkę i zapłacili za przedłużenie włosów, jakby nie chcieli to też skontaktowałabym się z radcą prawnym. A syn powinien przeprosić dziewczynę z kwiatami i przed całą klasą żeby tam już wszyscy uczniowie rozumieli, jak nie należy się zachowywać! Uwaga ani obniżone zachowanie nie powinno być karą, ponieważ takie małe dzieci należy uczyć a nie karać za to, co w ich ocenie było zwykłą rozrywką. Już nie wymyślajcie, że z tego chłopca wyrośnie nie wiadomo kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.50 a umiesz czytać? nie piszemy o złym zachowaniu dziewczyny tylko o złym zachowaniu chłopaka!,nie wywracaj kota ogonem ,nie usprawiedliwiaj go nie nie wmawiaj nam że mamy wychowywać młodzież w bezprawiu od małego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wychowuje synów. Mamy taką zasadę, że mamy prawo się bronić, odpowiedzieć nieprzyjemnością "ząb za ząb", więc może być tak, że usprawiedliwiająca córcie autorka może dysponować wiedzą o karygodnej prowokowacji swej latorośli. Na potrzeby kafe jednak ją wybiela - bo tu i tak porady się nie szuka, czasem wchodzi się o to by pogadać. Ze zbyt duża liczbą toksycznych kobiet się w życiu zderzyłam. Manipulantek, szantażystek stosujących przemoc psychiczną. Znikąd się to nie bierze. Często jest to efekt wrażenia bezkarności, że dziewczynkom wszystko wolno już zakodowanego w domu rodzinnym. Później takowa wychodzi w świat i często jej wyeliminować syndrom księżniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Policja to jest karalne!!! Kiedyś jakiś typ obcinal włosy w tramwaju kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.50 ktoś te dziewczynę w ten sposób wychował prawda? właśnie o tym mówimy .Wychowuje się od małego a nie wtedy jak ludzie są już dorośli nie da się z tym już nic zrobić.Czy to tak trudno pojąć?Każdy przejaw agresji ,napaści czy naruszenia należy ganić niezależnie od płci ,tylko w naszej kulturze nadaj istnieją stereotypy ze facet może wszystko a kobieta ma najlepiej się nie bronić..ten temat po części tez jest tego dowodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie nadajesz sie na matkę synów . Malo która kobieta potrafi dobrze wychować syna na dobrego faceta . Chłopiec zrobił krzywdę dziewczynce a ty juz na sile doszukujesz sie jej winy .Ucz dalej swoje dzieci, ze każda kobieta to wredna suka (łącznie z tobą na czele bo tez jesteś kobieta ) a zobaczymy co wyrośnie z twoich synów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sąsiednim temacie trwa debata, że jakim prawem społeczeństwo ma prawo uważać, że posiadanie syna ma być wartościowsze niż posiadanie córki. No kurfa, skoro polskie dziewczynki mają takie dylematy, matki utrwalają w nich wieczne poczucie napięcia, niepokoju z byle pierdoły to jak chcecie zmienić zaistniały stan rzeczy? Chłopak z 3 klasy podstawówki w życiu by takich scen nie urządzał jak córka autorki. Spaliłby się ze wstydu wciągać w to rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.56 ale właśnie wyrośnie nie wiadomo kto jak on i resztą grupy nie zrozumieją ze tak nie wolno...natomiast w dziewczynie pozostanie przeświadczenie że nie ma prawa się bronić.Dla nich to mogą być wygłupy ale to do nas jako rodziców należy żeby im uświadomić ze to jest złe i niezgodne z normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej zabawne że twoja córka w przyszłości będzie mieć mokro do takich lobuzow a na tych grzecznych całe życie nawet nie spojrzy albo gorzej ich wysmieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 18:06 Nie Tobie to oceniać. Razem z mężem wychowujemy synów na znających swą wartość, asertywnych i szanujących świat ludzi. Może Ci tylko gul skakać, że nie będą białorycerzami bez namysłu usługującym Waszym córeczkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×