Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Córce obcięto w szkole włosy

Polecane posty

Gość gośćesik
16.02 nie chodzi o to że kosmyk czy nie kosmyk tylko włosy teraz będzie trzeba wyrównać i obciąć resztę włosów do tej samej długości ,czy ja się jakoś żle wyraziłam ? nie chodzi mi tyle o wszy bo to wiadomo że mama musiała się ich pozbyć...nie tyle o to mi chodzi ,co o to że czułam się strasznie w tych krótkich włosach ,dla mnie to była trauma .Czułam się jak chłopak.Wtedy winna była ta dziewczyna której matka z tymi wszami nic nie robiła ,przez nią pół klasy miało ale tylko ja byłam tak krótko ścięta inne miały do ramion ścięte.5 klasa - do nowej szkoły szłam z krótkimi i wszyscy się ze mnie śmiali najgorszy okres ,nigdy tego nie zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eh te co mówią ze obcięcie włosów to nic to głupie kury domowe ( mówię tu np. o tych z 15:10 i 15:13 ). Pewnie są ścięte na chłopa i wyglądają jak bekon :P i nie dziwie się ze autorka jest zdenerwowana bo wiem ile czasu zajmuje zapuszczenie włosów : / a gdyby mnie to spotkało to tez kolega straciłby zęba bo jestem pewna ze bym się odwróciła i z pieści dała w mordę :D a matka Grażynka by najwyżej postekala bo i tak by goowno zrobiła moim rodzicom :D daj popalić temu zjeboosowi i jego matce tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Każdy ma inne wyobrażenie o zaistniałej sytuacji, ja widzę tępe, zaokrąglone nożyczki na zajęciach plastyki i wygłupy które skończyły się ucięciem niewielkiej ilości włosów. Chłopiec może być bardzo sympatyczny , grzeczny i miły ale czasem każdemu w zabawie odbija. Dostał uwagę, w trzeciej klasie to jeszcze bolesna kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
16.30 dokładnie to samo chciałam napisać.OD TAKICH RZECZY się zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Właśnie dlatego, że są to jeszcze dzieci, powinny otrzymywac jasne komunikaty co jest dobre a co złe. Wychowywać trzeba mądrze, a nie akceptować przemoc, bo przecież "to tylko dzieci". Za kilka lat już będzie za późno na wychowanie. To co ten chłopak zrobił jest złe; naruszył nietykalnośc cielesną innej osoby i skrzywdził ją. Dziewczynka poniosła straty moralne, została upokorzona, zniszczona została jej własność, naruszona nietykalnośc cielesna. Czemu nad nią się nie ulitujesz? Ona też jest jeszcze dzieckiem, które doświadczyło przemocy. Co byś jej powiedziała: "Chłopcy mogą ci obcinać włosy kiedy im się podoba, bo są tylko dziećmi? Oni mogą co chcą, a ty siedź cicho i nie przywiązuj się do swoich włosów i swoich rzeczy, bo jesteś próżna?". A za 10 lat byś jej powiedziła "No i co takiego się stało, to tylko błona dziewicza, Tomeczek to przecież jeszcze chłopiec". Może należy chłopaka po głowce za to pogłaskać? Musi ponieść konsekwencje, żeby nie utrwaliły się u niego takie zachowania. Nie mówimy o 2 latku tylko 7 latku. Dzieci stają sie moralne ok 4 roku życia i 7 latek jak najbardziej powinien ponieść KONSEKWENCJE swojego zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczynka miała długie włosy a autorka napisała, że trzeba ściąć połowę, więc nadal nie będą krótkie. Piszecie jakby ją co najmniej ze schodów zepchnął i jeszcze podeptał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Może ten pan w dzieciństwie obcinał włosy dziewczynkom i nikt mu za to nic nie zrobił? Myślisz, że skąd się bierze eskalacja agresji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Od popier... rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
Mówcie sobie co chcecie ale dla kobiety włosy to ważna sprawa,moja koleżanka poszła do fryzjera tylko lekko podciąć ,fryzjerka ścięła jej 5 cm krócej niż chciała to co się z nią działo było nie do opisania ,przyszła do pracy załamana ,smutna zażenowana ..była nie do życia. Żle się czuła sama ze sobą ,a chyba o to chodzi żeby człowiek czuł się komfortowo.Czemu faceci tak panikują jak im się zakola robią hmm?no właśnie to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od popierd... rodziców dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sąsiada debila który choruje małych debili. I kiedyś ten mały debil rzucił kamieniem w moje dziecko, od razu zrobiłem z tym porządek, poszlem do nich do domu i jak większość tutaj "nic się nie stało to tylko dziecko" to zapowiedziałem rodzicom że jeszcze raz go zobaczę choćby metr od ogrodzenia to tak wpedole gnojowi że tydzień na upiec nie siadzie, trochę się burzyli że nie mam prawa na policję pójdą,.. no to pójdziecie ale gnój i tak dostanie, Od tego czasu jest spokój gnojek unika mojej rodziny jak ognia nawet nie spogląda w moja strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka pracuje i też jest w trzeciej klasie. Mentalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co z tego, że zaokrąglone nożyczki, skoro użył ich w taki sposób? Akurat do takich miał dostęp. I co z tego, czy chłopak jest sympatyczny czy nie? Zrobił co zrobił i powinien ponieść konsekwencje, nie ma znaczeia jakie to nożyczki i czy chłopak jest sympatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Współczuje tej rodzinie, ich dziecku. Tobie też. Nie dość że nie potrafisz pisać, to i komunikować się przyjaźnie z sąsiadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Chłosta albo poprawczak najlepiej. Mowi sie o tym forum że dużo na nim patologii, z czym nie trudno się zgodzić. Z dzieciaka który w zabawie odciął kawałek długich kłaków recydywistę zrobią :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
16.38 dokładnie tak,mówią że ,,czego Jaś się nie nauczył ,tego Jan nie będzie umiał''uczmy zachowań zgodnych z prawem od małego ,do 7 r życia w dziecku kształtują się postawy potem już tylko ugruntowuje swoje zachowania i idzie o krok dalej.JA SIĘ PYTAM kto go tak wychował/wychowuje ? ze dziecko tak postępuje?///w 7-8 klasie miałam już włosy do pasa ,kolega za mną notorycznie wlepiał mi gumę we włosy i miał z tego ubaw albo na zmianę zdejmował mi frotkę z włosów ,to było żenujące ,sprawiało mu to przyjemność ze ja się denerwuję,nikt nigdy nie zwrócił mu uwagi.Dziś ten człowiek nie szanuje żony ,wyzywa ją ,poniża a jego ojciec złamał z kolei jego matce a swojej żonie rękę za to ze zgłosiła pijaka do AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:40 masz odłożone kupę kasy więc można ci zabrać połowę w końcu dalej będziesz miał dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jakby mnie taka matka wielce pokrzywdzonej ofiary wezwała do dyrektora to bym chyba się popłakała ze śmiechu smiech.gif Z byle g...na dramat robisz. " A jakbym ja wzięła golarke i ci teraz ogoliła łeb to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale porąbani ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie zostawiając tak sprawy to mały bandyta który jutro może zrobić gorsze rzeczy,ja bym poszła i do nauczycieli i do dyrekcji niech zakapior ma jakąś karę później z takiego gmina wyrośnie bandzior co będzie ciał kobietom włosy w autobusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
sorry ,,denerwowałam '' miało być./Myślę że rodzice mogą dawać mu zły przykład albo są pobłażliwi..normalnie wychowane dziecko tak nie robi...są do jasnej cholery jakieś normy społeczne tak czy nie? obowiązywać powinny one wszystkich niezależnie od wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko jak się zdenerwowalam czytając to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te normy społeczne polegająna tym, że można się porozumieć, przeprosić i puścić w niepamięć. Nie traktujcie małych dzieci jak dorosłych, dzieciństwo jest najpiękniejszym okresem życia, tylko wtedy można spontanicznie pobroić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.06 tylko zauważ że jeśli chłopak będzie czuł się bezkarny to potem będzie tylko gorzej ,a kto zrekompensuje dziewczynce upokorzenie?ktoś wie jak ona się czuje? ,nauczy ją ktoś ze ma prawo w przyszłości się bronić jeśli chłopak pozostanie bezkarny??dziecko musi wiedzieć co jest dobre a co złe ...co mu wolno a co nie..również bo to kształtuje przyszłych dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćesik dziś 16.02 nie chodzi o to że kosmyk czy nie kosmyk tylko włosy teraz będzie trzeba wyrównać i obciąć resztę włosów do tej samej długości ,czy ja się jakoś żle wyraziłam ? nie chodzi mi tyle o wszy bo to wiadomo że mama musiała się ich pozbyć...nie tyle o to mi chodzi ,co o to że czułam się strasznie w tych krótkich włosach ,dla mnie to była trauma .Czułam się jak chłopak.Wtedy winna była ta dziewczyna której matka z tymi wszami nic nie robiła ,przez nią pół klasy miało ale tylko ja byłam tak krótko ścięta inne miały do ramion ścięte.5 klasa - do nowej szkoły szłam z krótkimi i wszyscy się ze mnie śmiali najgorszy okres ,nigdy tego nie zapomnę. xxx Bo byłaś wtedy dzieckiem. Wiadomo wówczas byle pierdoła stanowi traumę. Natomiast, że matka dziecka z tego powodu histeryzuje wskazuje na jakieś zaburzenia u osoby dorosłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
szacunek do drugiego człowieka jest rzeczą kluczową i elementarną!a naruszenie cudzej przestrzeni cielesnej i osobistej jest niezgodne z prawem ,tego dziecka nie nauczymy jak już będzie dorosłe bo wtedy jest za późno!,dlaczego nie uczycie chłopców szacunku do dziewczynek?dziwicie się potem ze tyle gwałtów i przemocy...potem jest za późno coś tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tragedia porównywalana z ludobójstwem. Chyba nie znasz autorko skali prawdziwych problemów w wychowywaniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćesik
17.15 więc zauważ że ta dziewczynka też jest dzieckiem i dla niej nie jest to tylko pierdoła ani tylko kosmyk włosów .!Dlaczego uważasz że chłopak ma prawo traktować dziewczynkę przedmiotowo?,pomyśl jak on kiedyś będzie żonę traktował.Dlaczego pozwalacie na wczesną deprawację przyszłej młodzieży i przyszłych dorosłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Jakby mnie taka matka wielce pokrzywdzonej ofiary wezwała do dyrektora to bym chyba się popłakała ze śmiechu smiech.gif Z byle g...na dramat robisz. " A jakbym ja wzięła golarke i ci teraz ogoliła łeb to co ? xxx Mogłabyś spróbować, ale nawet nie zbliżyłabyś się na metr do mnie. Za cienka w uszach jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:13 Ale przecież sprawa nie została zamieciona pod dywan. Dostał stosowną względem incydentu karę czyli uwagę do dzienniczka. I to jest adekwatne wobec występku napomnienie a nie wciąganie dyrekcji w sprawę, szantażowanie kuratorium i ciąganie się po sądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×