Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Proszę o pomoc mama z piątką dzieci

Polecane posty

Gość gość

witam nazywam się Paulina. Jestem matką dwójki dzieci w wieku 1,5 r syn i córka 4 lata. na pierwsze dziecko mam zasądzone alimenty w wysokości 500zł z funduszu. Na drugie jeszcze nie dostaję ale są zasądzone w wys 350 zł. Jestem także rodziną zastępczą spokrewnioną dla moich trzech sióstr. Dziewczynki są w wieku 5, 12 i 15 lat. Najmłodsza jest zagrożona niepełnosprawnością intelektualną i posiada chorobę FAS. Jestem zarejestrowana w UP. Dzieci chodzą do przedszkola i szkoły. Nie dostaję żadnego dofinansowania na to. Obiady i przedszkole opłacam sama. Z gcś dostaję na swoje dzieci 500+ i rodzinne. Na siostry z mopru i wychodzi ok. 1000zł na każde. Dzieci są u mnie od czerwca 2017r. Tata ma zabrane prawa przez przemoc do mnie i do mamy oraz alkohol. Mama natomiast popadła w alkoholizm i toczy się postępowanie o zabranie jej praw. 13 listopada ostatnia chyba już rozprawa tak twierdzi kurator sądowy. Posiadam partnera nie jest on ojcem żadnych z dzieci oraz nie mieszka u mnie. Pomaga mi przy dzieciach, pomoże czasem finansowo. Zarabia około 1400-1500 miesięcznie. Musi opłacić komornika i swoje wynajmowane mieszkanie to ile mu zostanie to się ze mną podzieli. Ja posiadam komornika za jazdy bez biletów miesięcznie płacę mu 50-100 zł. Wynajmuje małe mieszkanko z dziećmi koszt ok. 1700-1800 zł. Przedszkole za dzieci wychodzi około 700-800 zł . Żyjemy skromnie. Czasem są lepsze a czasem gorsze dni. Przydałaby nam się pomoc w postaci żywności, środków czystości i higienicznych, kaszki i mleko dla syna, mokre chusteczki. Z chęcią przyjmiemy ciuchy roz chlopiec 86-92 dziewczyny 104, 152,160 (s) ja s. buty dla dziewczyn 26,27,37,38-39 ja 38. jeśli ktos ma męskie rzeczy to partner z checią przyjmie bo też nie ma za łatwo nosi rozm s-m wzrost 176 buty 42-43. Za każdą pomoc bardzo dziękujemy smile mieszkamy w gdańsku. Kontakt na pomocne emamy. Bardzo proszę o pomoc nie długo święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za robotę się weź i pomyśl o antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź odpuść idiotko bo Cie zglosze do Mops w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytajcie na te pomocne emamy co ona pisze:-o ma takie dochody a pieprzy, że na obiady ją nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prowo !! Kto normalny prosiłby o ciuchy dla fagasa swojego z ktorym nawet nie mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa jeszcze małpie mało, żyje z dzieckiem za 1700 zł i nie dostaję 500+ i wynajmuję mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jesteście wredne. Dziewczyna ma pod opiieką 3 siostry, więc nie pitolcie o antykoncepcji. Nie chcecie to nie pomagajcie, ale nie bądźcie takie zołzy. Największym łem 500+ jest to, że tyle nienawiści wprowadziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź się sama nie usprawiedliwiaj bo to śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie za 1100zl żyja w dwie osoby i nie marudzą i mają obiady codziennie. Zamiast wydawanie kasy na poerdoły paznokcie itp kup dzieciom jesc suko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyobrażam sobie jak ciężko musi być wychowywać piatke dzieci w tym trójkę adopcyjnych. Szkoda tez ze nie odnalazłam Twojego wątku szybciej bo oddałam kupę ubranek ostatnio. Nie rozumiem czemu nie wyniesiesz się gdzieś na obrzeża bądź innej mniejszej ale przyleglej miejscowości. Jestem z Wejherowa i tu najem jest kosmicznie drogi a co dopiero w Gdańsku. Nie rozumiem też dlaczego dzieci chodzą do przedszkola skoro i tak siedzisz w domu przecież kupa forsy na to idzie a sorry ale przy takiej liczbie to myślę że upilnować jedno w ta czy w ta to już naprawdę nie jest wysiłek. I naprawdę ja mam 2500 (samotna mama ) wynajmuje nie mam żadnego zasilku i żyje i starcza mi na wszystko a ba osobę mam mniej niż Ty. Jak Ty to robisz ze nie masz na obiady ? Bo przy takich kwotach starczyłoby Ci na obiady i to nie najgorszej jakości . Trochę mi się wydaje ze albo jesteś trochę nieporadna albo robisz ludzi w balona. Nie chce Cię wyzywać ani nic z tych rzeczy ale czytałam Twój temat na pomocne mamy jak i tu (kolejny )i nie widzę żeby Twoja sytuacja była tak tragiczna. A są ludzie naprawdę w ciężkiej sytuacji. Jak dzieci są w przedszkolu idz do pracy chociaż na kilka godzin . Byłam kiedyś w dołku i też nie pracowałam bo po prostu mi się nie chciało ale Ty nie możesz całe życie tak żyć. Tym bardziej ze to Gdańsk nawet głupie sprzątanie dwa trzy razy w tygodniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darujcie sobie hejt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry, ale masz prawie 6 tysięcy dochodu. Twoja 4latka do przedszkola chodzić jeszcze nie musi, a 5 latka chyba obowiązkowo, to musi się znaleźć miejsce w państwówce, więc płacisz tylko na nadgodziny w przedszkolu, a to jest parę zł za godzinę. Obiady w szkole też możesz z mopsu dostać, a o mieszkanie komunalne też się możesz ubiegać. Jako rodzinie zastępczej to ci nawet mops w tym pomoże. Mam wrażenie, że ściemniasz. Jak dobrze tak popatrzeć na te finanse, co opisałaś, to nie głodujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jacy wy jesteście wstrętni ! Kobieta prosi o pomoc, piątka dzieci i to jeszcze malutkie każde chce jeść ,a jedzenie jest coraz droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze kaska pieniazkow masz duuuuuuuuuuuuuuzo wiecej na osbe niz ja a ja pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od tej długiej wypowiedzi . Ok ale ona ma tysiaka na osobę . Ja nieczęsto miałam 800zl na dwie osoby na cały miesiąc a nieraz 500 gdy nagły wiekszy wydatek . A obiad był zawsze. Wystarczy pomysł . Co ona robi z tymi pieniędzmi ?? Skoro stać ją na przedszkole to w tym czasie może iść dorobić ? Dlaczego nie pójdzie ? Ja nie krytykuje nie chce wyzywać ani obrażać . Ale naprawdę kupa kasy zasila jej konto co miesiąc a skoro nie robi dzieciom obiadów to s tym czasie niech idzie na nie zapracować . Bo jakby mops się o tym dowiedział to ja nie wiem czy by było tak wesoło. Pozdrawiam autorkę i życzę więcej zaradnosci bo to jest niezaradnosc. Dlaczego teoretycznie ktoś jak ja miałby obdarowywac jej partnera który w stolicy trójmiasta zarabia 1500 zł i na dodatek nie jest ojcem żadnego z jej dzieci ?czyli w zasadzie jest jej obcy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te obronczynie to napewno autorka se pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisała na pomocne emamy że dzieciaki musza chodzic do przedszkola „ slowa koordynatorki”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dowierzam!! Ciuchy dla jej faceta??? Ale wyrachowana szmata. W up jest bo inaczej świadczen by nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaak musze chodzić to niech idzie w tym czasie do pracy na Boga. Nie mowie na etat ale chociaż posprzątać komuś chatę gdziekolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma tyle przywilejow. Na pewno jeszcze dofinansowanie do czynszu. I jeszcze łapy kvvrwisszonka wyciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka troszkę się zapomniała chyba bowiem ma po 694zł na trójkę dzieci w rodzinie zastępczej czyli tj 2088zł plus 5×500plus czyli 2500...Do tego ok 650rodzinnego plus alimenty na własne dzieci 850zł. CZYLI ok 6tys A 15,12 matki mogą w domu pomagać więc pani do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam łącznie nie cały 1000zl na każdą siostre a nie jak pani pisze 700zł. Jestem zarejestrowana w UP szukam ale dawaja byle co za najnizsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj mały bękart to jakis ksiaze że musi miec chusteczki nawilzane? Gąbka mydło i tyłek pod kran i myjesz go!! Druga sprawa mleko mm i kaszki dla 1,5 rocznego dziecka??? Kup mu zwykle krowie w sklepie , bez laktozy rowniez dostepne i kasze manna taniej i zdrowiej Ludzie!!!! I tobie dali do wychowania 3 siostry? Powinnien mops cie kontrolowac. Nic dziwnego ze ci kasy brakuje jak na p*****ly tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sama poszukaj ofert sprzątania, zamiast czekać na info z UP. Gumtree, facebook... dużo tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:50 ta osoba dobrze c***isze autorko. 700 zł, to świadczenie dla rodzin zastępczych rodzinnych. Plus do tego rodzinne, które przy 5 dzieci daje dodatkowe 100 zł dla każdego dziecka począwszy od 3go, a to w sumie daje ci ten niecały 1000. Zapomniałaś napisać, że na siostry też masz 500+. No to liczmy jeszcze raz. Świadczenie na siostry to 2100zł. Rodzinne na 5 dzieci to na okrągło jakieś 800zł. Do tego 2500zł 500+. Alimenty na jedno 500zł, bo na drugie jeszcze nie masz. I to wszystko daje prawie 6000 zł. Na pomocne mamy piszesz o tym, jak to dzieci muszą się edukować. To 5 latka ma się edukować, bo ją obowiązuje obowiazek przedszkolny i miasto musi zapewnić jej miejsce w państwowym przedszkolu. A państwowe przedszkole jest darmowe. 4 latkę natomiast można edukować w domu skuteczniej niż w przedszkolu, a z tego co teraz czytam to też powinna mieć zapewnione miejsce w przedszkolu. Te twoje 700-800 zł za przedszkole, to raczej jest 70-80 zł płatne za godziny, które dzieci zostają powyżej darmowych 5 godzin. W to twoje wynajęte malutkie mieszkanko też średnio wierzę, bo zanim wzięłaś siostry do siebie, to opieka społeczna dokładnie cię prześwietliła, czy masz warunki na dodatkowe 3 osoby. Podejrzewam, że komunalne już dostałaś, albo za chwilę dostaniesz. Cała procedura przekazania ci sióstr idzie też niejako przez mops, dlatego masz koordynatorkę, a raczej asystentkę rodziny, która ma ci pomóc to ogarnąć. I bardzo wierzę w to, że przy najniższej krajowej twojego faceta, on po opłaceniu komornika i swoich opłat jeszcze się z tobą dzieli. Ha ha ha ha. Bardzo w wierzę. Na umowie ma najniższą krajowa, żeby komornik jak najmniej ściągnął, a reszta wypłaty ma pod stołem. Na pomocne emamy cię kobity przejrzały, to kombinujesz tu. Ale tutaj moja droga, jest trochę więcej inteligentnych osób niż ci się wydawało, a osób wrednych i hejtujących jeszcze więcej. Co do tych obiadów, to gotujesz 2 razy w tygodniu, bo ci się po prostu nie chce. Prawda jest taka, że obiad to tak naprawdę najtańszy posiłek dnia. I do czego ty doszłaś sama jak piszesz na emamy? Bo jak na razie z tego co piszesz, to mieszkanie wynajmujesz, pracy nie masz, a za to masz dwójkę dzieci z dwoma facetami, z których żaden nie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:56 no manna akurat nie jest zdrowa, a półtora roczne dziecko i tu masz rację, nie potrzebuje tyle mm, bo takie dzieci jedzą prawie wszystko. Takie dziecko może być też odpieluchowane i chusteczek też nie potrzebuje, to 100 zł zostaje w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tys to nie jest tak malo teraz państwo duzo pomaga i dla mnie takie zebranie o pomoc jest obleśne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tys na tyle osób jak rodzice zarabiają to może nie są kokosy ale na Boga! Ty tę kasę DOSTAJESZ ZA NICNIEROBIENIE! (a raczej za to, że ani Ty ani Twoja matka nie potrafilyscie się zabezpieczać). Dostajesz kupę kasy za free i jeszcze narzekasz, a ludzie tyraja w pracy i tyle nie mają. I często mają tylko jedno dziecko bo na więcej ich nie stać. No ale tak robią odpowiedzialni ludzie,a Ty za chwilę zajdziesz w ciążę z trzecim fagasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:15 Napisała na innym forum, że ma spiralę, więc w ciążę nie zajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiec własnie 6 tys za nie pracowanie to jest duzo .Wiele ludzi w marketach i na produkcji pracuje za 1700 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×