Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Obcokrajowiec544

Jestem facetem z Ukrainy. Chciałbym z kimś pogadać

Polecane posty

Gość Management
Witam, Szukamy lekarzy i pielegniarki z Ukrainy do Pracy w Miescie Radzyń Podlaski.Warunek pobyt min.12 miesięcy w PL,posidanie karty stalego pobytu.Proszę o wyslanie c.v. i listu motywacyjnego. z powazaniem,moj email:bmb@mailplus.pl,skype:mirek4445, M.Zelewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój znajomy podróżował po Ukrainie akurat rok przed woją i zwiedził Krym (mówił że to była ostatnia okazja) Kijów i oczywiście Lwów, ja też byłam we Lwowie i uważam że jest dużo ładniejszym miastem od Wilna Wilno rozczarowuje Lwów nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Do 16:32: Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narody na ogol maja jakas opinie o sasiednich narodach, bo- ze tak powiem - przez wieki sie wyrobila. Np. Anglicy nie lubia Francuzow (i wzajemnie), Niemcy lubia Francuzow i szanuja Szwajcarow. Wiem, ze Ukraincy kiedys nie przepadali za Polakami, mieli ich za "panow". Potem od lat 90tych chyba nie bardzo wiedzieli co sie dzieje w Polsce, a teraz kiedy przyjezdzaja masowo, twidza kraj jakiego sie chyba nie spodziewali zobaczyc. Jak bylo w Twoim przypadku? CZego sie spodziewales a co zobaczyles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co to są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też byłam we Lwowie i uważam że jest dużo ładniejszym miastem od Wilna Wilno rozczarowuje Lwów nie. X To dlatego, że Lwów jest polski;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Do 16:41: Chyba Ci zaskoczę, ale od 1939 Lwów nie jest Polski) A większość historycznych budynków we Lwowie są zbudowanymi w latach, kiedy Lwów był częścią Austro-Węgrii. W tych latach również nie było niepodległego polskiego państwa. Dlatego architektura Lwowa jest bardziej podobna do Wiednia, a nie Krakowa i innych polskich miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 16:38: Uważam, że Polska bardzo się zmieniła w lepszą stronę. Macie fajni drogi, jest bardzo czysto na ulicach. Polska wygląda o wiele lepiej i nowocześniej niż Ukraina. Mnie się nie podobała biurokracja w Polsce. Kiedyś jechałem w pociągu ze starszym mężczyzną( Ukraińcem, jechał do córki do Czech) powiedział że był bardzo zaskoczonym, że Polska tak się zmieniła. Ostatni raz był w Polsce 30 lat temu i wtedy Polska wyglądała jak i Związek Radziecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda że Lwów najbardziej rozwinął się pod zaborami ale budowali go głównie Polacy , przed utratą niepodległość Polski Lwow był Polski przyłączył Lwów do Polski Jan Kazimierz, w okresie miedzywojennym należał do Polski, wiem że Polska utraciła to miasto a zyskała ziemie zachodnie a rozczenia terytorialne przyniosłyby tylko nieszczeście i krzywdę po jednej jak i po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pretensje to tylko do Stalina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Może chcecie jeszcze coś dowiedzieć się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam tylko powiedzieć że tak jak do sentyment Lwowa mają Polacy tak do Szczecina sentyment mają Niemcy wiem bo szczególnie ci starsi odwiedzają to miasto coraz rzadziej bo jest ich coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego w Wołyniu - miejscu gdzie bandery bestialsko mordowały polskie rodziny ma powstać pomnik Stepana Bandery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 17:15: Chyba dlatego że na Ukrainie niektórzy ludzi uważają że UPA walczyli za niepodległość Ukrainy i przeciw Związku Radzieckiego i Niemców. Chyba 80-90 procent Ukraińców nic nie znają o Wołyniu. I w ogóle dla przykładu, w szkołach nie dużo informacji poddają o UPA. Chyba jakis 2 strony w książce z historii Ukrainy w ostatnie klasie liceuma miałem o UPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stepan Bandera mordował Polakow ale walczył rownież o wolność Ukrainy dlatego, a poza tym nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa (odpowiedzialność zbiorową to Stalin stosował) i nie można obwiniać nikogo za zbrodnie przedziadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obcokrajowiec, moze Ty masz jakies pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie miejsca na Ukrainie sa najladniejsze i warte zobaczenia? Miasta albo przyroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) To samo pytanie w tym samym momencie :) W Polsce: na pewno Krakow. Chyba jedyne miasto w Polsce ktore nie ucierpialo, jest takie jak je Polacy wybudowali, nikt nie zniszczyl, a Habsburogiwie wniesli duzo pozytywnych elementow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Lwów i Odessa są najpiękniejszymi miastami na Ukrainie. Kijów jest również piękny. Jeszcze polecam Zakarpacie i Karpaty( bardzo ładna natura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Kraków, Wrocław, Gdańsk, Zakopane, Kazimierz Dolny, Toruń, Malbork, Sopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy macie wybory na Ukrainie i jakie partie mają szansę na zwycięstwo? Prawicowe, lewicowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec554
Wybory prezydenckie mamy w marcu. Niestety prawie wszystkie partii na Ukrainie są pod wpływem oligarchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potem trzeba zobaczyc Warszawe. Warszawa jest inna niz Krakow. Nie jest piekna jak wiele miast w Europie i na swiecie. Ogromnie zniszczona, podniosla sie z morza ruin. Nikt nie wierzyl, ze bedzie istniala. Jeden z wiceprezydentotw Stanow, gdy zobaczyl co zostalo z Warszawy, stwierdzil ze lepiej wybudowac obok drugie miasto. A jednak Warszawa znajduje sie na liscie swiatowego dziectwa UNESCO za... niezlomnosc Polakow, za to ze jest niezwyklym swiadectwem bohaterstwa narodu, ktory zrobil wszystko, by ocalic swoja kulture - tymi slowami UNESCO uzasadnilo wpisanie Warszawy na liste. Nie ma na calym swiecie drugiego takiego. Teraz Warszawa jest siodmym miastem Unii Europejskiej, metropolita, ktora co roku wyglada inaczej. Trudno uwierzyc w tempo w jakim sie zmienia. Jesli bedziesz zwiedzal Warszawe, to koniecznie idz do Zamku Krolewskiego i koniecznie z przewodnikiem lub warszawiakiem. Tam pokaza ci jak Polcy, gdy zobaczyli ze Niemcy miniuja zamek, wynosil male elementy, np. kawalek dekoracji, kawalek sciany. Gdyb ich na tym zlapano - zaplaciliby zyciem. Po wojnie z tego kawalka i ze zdjec odtwarzali cala sale - bo mieli proporcje. Te male stare kawalki sa w scianach, widac gdzie. Cala reszte trzeba bylo odtworzyc. Nigdzie na swiecie nie ma czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzecie miasto to Wroclaw. Przed wojna bylo drugim co do wielkosci miastem Niemiec. Dzis mieszkaja tam Polacy przesiedleni z Ukrainy, glownie ze Lwowa i ich potomkowie. Zatem we Wroclawiu widzac bardzo starych ludzi - zobaczysz lwowian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×