Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozszerzanie diety niemowlaka dużo pytan

Polecane posty

Gość gość

Dzień dobry. Jestem mamą 5miesiecznej córci, niedługo, 6 m-cu planuje rozpocząć rozszerzanie diety(karmie piersią) , dużo na ten temat czytałam, ale wiele rzeczy nadal jest dla mnie niejasnych. Mam sporo pytań, będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi. 1) Skoro wprowadza sie stopniowo po jednym warzywie, to np przez 3 dni daje marchewkę, każdego dnia coraz więcej i 4 dnia zaczynam to samo z kolejnym nowym warzywem, to kiedy moge podać już cały słoiczek tej marchewki, już w pierwszym tygodniu jeśli załóżmy trzeciego dnia będzie sama chciała więcej ?czy między jednym warzywem a drugim robić np dzień przerwy? Skoro podaje na początku tylko 1-2 łyżeczki, to jak będzie próbowała już dalej np, dań z mięskiem i zje znów tylko 1-2 łyżeczki to czy jednocześnie moge podać inny już cały słoiczek z wypróbowanym warzywem żeby sie najadła? 2) wiem, ze jak sie gotuje samemu, to trzeba dodać trochę tłuszczu i kaszki do takiej zupki, a co jak podaje Dania tylko ze słoiczka?podobnie jak zrobić z odrobina kaszki glutenowej która podaje się na początek aby uchronić przed alergia? Mam to wmieszać w danie słoiczków czy jak? 3) kaszki/kleiki tylko na śniadanie czy tez na kolacje? 4) jak połączyć podawanie słoiczków i kaszek z karmieniem piersią?najpierw słoiczek i potem jak będzie chciała dojeść do podaje pierś? Co z wieczorem karmieniem jak dostanie kaszkę na noc? 5)czy moge zmieniać i co dzień dawać inny rodzaj, np. raz kleik ryżowy, potem kasze mannę, potem np. Kaszkę kukurydziana i tak na zmianę? 6) picie-wiadomo woda, soki typu świeżo wyciskany z cytrusów czy domowy marchewkowy mogą być?zwykła herbata słaba tez nadaje się dla niemowlaka? Co lepsze kubek niekapek z dziurek czy ten 360? 7) czy wprowadzając żółtko/jajko podaje je samo czy wraz z inna potrawa?córka prawdopodobnie ma skazę, jestem na diecie eliminacyjnej, jak wtedy z wprowadzeniem jajka do diety? 8) i ostatnie pyt. do kiedy te wszystkie kaszki, słoiczki, czy dziecko około roku może już zjeść normalnie np. Kasze mannę na śniadanie a na obiad nie wiem, np puree z gotowanym mięsem i np. Marchewka, a na kolacje kanapkę, w sensie takie dorosłe już jedzenie, czy rok to dobry moment na wprowadzenie takiego jedzenia czy później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o, to znowu ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strach pomyśleć, co to było jak internetu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto dopiero zaczynasz, więc nie myśl co będzie na rok. Jeśli dziecko będzie dobrze tolerować marchewke to na 3 dzień może zjeść cały słoiczek. Nie podawaj soków bo nie będzie chciało wody pić. No przez 3 dni marchewka, a 4 np. Brokuł. Przerwy nie musisz robić jak coś będzie nie tak to tego samego dnia zobaczysz, pojawi się np. wysypka. Jak już przerobisz różne warzywa to później możesz jednego dnia jeden słoik, a 2 inny. Tylko czy twoje dziecko tyle zje. Nie nakręcaj się tak to nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×