Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

5 minut temu, Gość Ola Ana napisał:

Ja mialam wykryta endomedrioze na jajniku ( torbiel czekoladowa) moze teraz mam jakies zrosty w macicy. Gdzie robilas badanie w klinice? Jak wyglada zabieg?

Zabieg miała robiony w szpitalu w Krakowie. Jest spoko. Mnie przyjęli na oddziały, około południa przyjęli na oddział, koło 15 byłam po. Pod narkoza. Potem nic nie boli:)

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
22 godziny temu, malagosia napisał:

Jak otrzymasz kwalifikacje a nawet już wizytę przed nią dostajesz umowę :). Żeby zabrać do domu, przeczytać i wypełnić z mężem. Co do kosztów to ja pytałam jeszcze o wszystko panie pielęgniarki. Tylko wiesz - kwoty nie pozna się nigdy dokładnej na początku bo trzeba zobaczyć ile będzie zarodków, ile będzie się mrozić itp. Ale ogólnie panie pielęgniarki przed wizyta jak zapraszają do siebie to spokojnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania :).  Ja miałam dwie umowy bo jeszcze o ten PGS. Ale na spokojnie wszystko jest tam czytelnie wypisane :).

 

kto Cię prowadzi???

Proszę napisz mi czy pytałaś ile kosztuje mrożenie zarodków? W sensie czytałam że płaci się za słomki, Tylko jadna słomka to jeden zarodek czy jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
22 godziny temu, malagosia napisał:

Jak otrzymasz kwalifikacje a nawet już wizytę przed nią dostajesz umowę :). Żeby zabrać do domu, przeczytać i wypełnić z mężem. Co do kosztów to ja pytałam jeszcze o wszystko panie pielęgniarki. Tylko wiesz - kwoty nie pozna się nigdy dokładnej na początku bo trzeba zobaczyć ile będzie zarodków, ile będzie się mrozić itp. Ale ogólnie panie pielęgniarki przed wizyta jak zapraszają do siebie to spokojnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania :).  Ja miałam dwie umowy bo jeszcze o ten PGS. Ale na spokojnie wszystko jest tam czytelnie wypisane :).

 

kto Cię prowadzi???

Proszę napisz mi czy pytałaś ile kosztuje mrożenie zarodków? W sensie czytałam że płaci się za słomki, Tylko jadna słomka to jeden zarodek czy jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa
10 minut temu, Gość Iwonkja napisał:

Dziewczyny mam takie pytanie, do crio w której dobie są zamrażane zarodki?  Czy to wszystko zależy od lekarza i kliniki? 

Moje były mrożone 5 dnia. Embriolog powiedział mi, że muszą być w stadium blastocysty- pewnie takie procedury akurat w mojej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa
3 minuty temu, Gość Akszeinga napisał:

Proszę napisz mi czy pytałaś ile kosztuje mrożenie zarodków? W sensie czytałam że płaci się za słomki, Tylko jadna słomka to jeden zarodek czy jak to jest? 

Zarodki mrozi się zwykle pojedynczo, inaczej przy rozmrożeniu do transferu były by rozmrożone wszystkie razem. Ja płaciłam osobno za zamrożenie każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Akszeinga napisał:

Proszę napisz mi czy pytałaś ile kosztuje mrożenie zarodków? W sensie czytałam że płaci się za słomki, Tylko jadna słomka to jeden zarodek czy jak to jest? 

Kochana zależy ile słomek. Pierwsza 100 każda kolejna 500. W słomce można zamrozić maks 2. Ale rekomendują pojedynczo mrozić... bo jak potem będzie rozmrażanie to wiesz

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa
5 minut temu, malagosia napisał:

Kochana zależy ile słomek. Pierwsza 100 każda kolejna 500. W słomce można zamrozić maks 2. Ale rekomendują pojedynczo mrozić... bo jak potem będzie rozmrażanie to wiesz

Naprawdę 100 zł?? My płaciliśmy 800 zł za pierwszy zarodek i 400 za kolejne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość olaaaa napisał:

Naprawdę 100 zł?? My płaciliśmy 800 zł za pierwszy zarodek i 400 za kolejne...

Matko sorki! 1000 🙈🙈🙈 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa
2 minuty temu, malagosia napisał:

Matko sorki! 1000 🙈🙈🙈 

A to co innego 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
7 minut temu, malagosia napisał:

Kochana zależy ile słomek. Pierwsza 100 każda kolejna 500. W słomce można zamrozić maks 2. Ale rekomendują pojedynczo mrozić... bo jak potem będzie rozmrażanie to wiesz

pierwsza słomka to chyba 1000 chciałaś napisać, prawda? Ja jutro mam wizyte u docenta. Mam nadzieję ze w końcu coś drgnie. Od 6 lat stoję w miejscu. Już chcę sprawdzić ten mój organizm. Mam tylko nadzieje że żadnych niespodzianek nie będzie i bede mogłą zacząć stymulację. Boję sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
1 minutę temu, Gość Akszeinga napisał:

pierwsza słomka to chyba 1000 chciałaś napisać, prawda? Ja jutro mam wizyte u docenta. Mam nadzieję ze w końcu coś drgnie. Od 6 lat stoję w miejscu. Już chcę sprawdzić ten mój organizm. Mam tylko nadzieje że żadnych niespodzianek nie będzie i bede mogłą zacząć stymulację. Boję sie.

no no właśnie cały tysiączek 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
19 minut temu, malagosia napisał:

Zabieg miała robiony w szpitalu w Krakowie. Jest spoko. Mnie przyjęli na oddziały, około południa przyjęli na oddział, koło 15 byłam po. Pod narkoza. Potem nic nie boli:)

I w wycinku wyszlo Ci ze endomedrioza jest w macicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
17 minut temu, Gość olaaaa napisał:

Zarodki mrozi się zwykle pojedynczo, inaczej przy rozmrożeniu do transferu były by rozmrożone wszystkie razem. Ja płaciłam osobno za zamrożenie każdego.

dzięki za info. Duże koszty ale oby było co mrozić. Jak o tym piszę to aż nie wierzę że to piszę. Nigdy, przenigdy nie myślałam o tym, że ja bede musiała próbować in vitro. Wszyscy w rodzinie mają dzieci, wszyscy. A rodzina taka liczna 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

pierwsza słomka to chyba 1000 chciałaś napisać, prawda? Ja jutro mam wizyte u docenta. Mam nadzieję ze w końcu coś drgnie. Od 6 lat stoję w miejscu. Już chcę sprawdzić ten mój organizm. Mam tylko nadzieje że żadnych niespodzianek nie będzie i bede mogłą zacząć stymulację. Boję sie.

Kochana dawaj znać odrazu!!!! Trzymam kciuki!!! 🍀🍀🍀✊🏼✊🏼✊🏼🙏🏼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość Ola Ana napisał:

I w wycinku wyszlo Ci ze endomedrioza jest w macicy? 

Nie. To lekarz stwierdził na zabiegu. Badanie było po to żeby sprawdzić czy niema żadnej groźnej zmiany

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

dzięki za info. Duże koszty ale oby było co mrozić. Jak o tym piszę to aż nie wierzę że to piszę. Nigdy, przenigdy nie myślałam o tym, że ja bede musiała próbować in vitro. Wszyscy w rodzinie mają dzieci, wszyscy. A rodzina taka liczna 😐

Miałam Tak samo... Ale już pogodziłam się z ta myślą i teraz walczę tylko 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
3 minuty temu, malagosia napisał:

Kochana dawaj znać odrazu!!!! Trzymam kciuki!!! 🍀🍀🍀✊🏼✊🏼✊🏼🙏🏼

Napewno napiszę. Bez Was było by mi bardzo ciężko, także dla Was wszystkich dziewczyny ukłonyyyy. Dziękuję, że jesteście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
6 godzin temu, Ola_ napisał:

14 oocytow pobranych, 9 było dojrzałych, zaplodniono 6 (lekarz mam powiedział że tyle można maksymalnie zapłodnić). Z tego otrzymaliśmy 5 zarodków, wszystkie klasy 4BC (czy wg innych kategoryzacji 4.2.3).

U nas lekarz zalecil betę po 10 dniach. Wypadało w sobotę, więc ustawił wizytę na poniedziałek a to właśnie 12 dpt. Zrobiłam 8 dnia, bo gdyby coś miało byc to przed weekendem coś bym już wiedziała. Zarodki były 2,jeden 5-dniowy a drugi 6-dniowy więc do tego czasu byłyby już raczej po implantacji. 

Olu to dobry wynik duzo zarodkow. Tak mozna zaplodnic tylko 6 jesli kobieta nie ukonczyla 35 lat jak jak jest starsza mozna chyba wiecej z tego co nam mowiono. Ja na usg przed punkcja mialam 6 ale 4 byly dojrzale i 4 sie zaplodnily. Dzis powtorzylam bete 10dpt i ta sama co 8dpt doktor kalaz odstawic leki i czekac na okres bo bylam na cyklu sztucznym i mam zalecona histeroskopie przed kolejnym transferem zeby sprawdzic stan macicy moze sa np jakies zrosty i uniemozliwily  implantacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
3 minuty temu, malagosia napisał:

Miałam Tak samo... Ale już pogodziłam się z ta myślą i teraz walczę tylko 🙂 

Małgosia a ile masz lat? Ja 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
1 godzinę temu, Gość Ola Ana napisał:

Dziewczyny czy ktoras z Was miala zabieg histeroskopi z wycinkiem,wlasnie dostalam takie zlecenie od lekarza po nieudanym transferze...

Ja miałam z wycinkiem tzn.beda sprawdzać czy nie ma komórek rakowych . U mnie nie wykryto to jest teraz rutynowa procedura ponieważ wiadomo że kobiety są bardzo narażone. Nic się nie martw będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
29 minut temu, malagosia napisał:

Nie. To lekarz stwierdził na zabiegu. Badanie było po to żeby sprawdzić czy niema żadnej groźnej zmiany

Aha a podczas usg cos podejrzewali ze mozesz cos tam miec? Az sie zaczelam bac tego zabiegu ze znowu cos bedzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
10 minut temu, Gość Alutka napisał:

Ja miałam z wycinkiem tzn.beda sprawdzać czy nie ma komórek rakowych . U mnie nie wykryto to jest teraz rutynowa procedura ponieważ wiadomo że kobiety są bardzo narażone. Nic się nie martw będzie dobrze. 

Wlasnie troche sie przestraszylam jak doktor powiedziala o tym zabiegu 😔 ogolnie po usg nic nigdy mi nie mowiono ze cos tam jest. A Ciebie czemu skierowali na ten zabieg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Ola Ana napisał:

Aha a podczas usg cos podejrzewali ze mozesz cos tam miec? Az sie zaczelam bac tego zabiegu ze znowu cos bedzie 🤔

Przy drożności coś mu się nie spodobało i skierował mnie do szpitala na zabieg. Spokojnie! Niemartw się! 🙂 zawsze musza zbadać 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
12 minut temu, malagosia napisał:

Przy drożności coś mu się nie spodobało i skierował mnie do szpitala na zabieg. Spokojnie! Niemartw się! 🙂 zawsze musza zbadać 🙂 

Mam nadzieje ze bedzie ok bo i laparoskopia i pozniej mialam zabieg na szyjce bo cytologia wyszla HSIL i juz nie chce slyszec ze cos nastepne bedzie zle 😑

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, co radzicie w kwestii podania 1 lub 2 zarodkow? Nie daje mi to spokoju. Boje sie,ze zmniejszam swoje szanse na ciaze w moim wieku I stanie macicy. Gameta w Gdyni podobno bardzo sporadycznie podaje 2. Transfer juz za 2 tygodnie ( na sztucznym cyklu) . Doradzcie prosze lub podzielcie sie swoimi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ana
2 minuty temu, Mags1706 napisał:

Dziewczyny, co radzicie w kwestii podania 1 lub 2 zarodkow? Nie daje mi to spokoju. Boje sie,ze zmniejszam swoje szanse na ciaze w moim wieku I stanie macicy. Gameta w Gdyni podobno bardzo sporadycznie podaje 2. Transfer juz za 2 tygodnie ( na sztucznym cyklu) . Doradzcie prosze lub podzielcie sie swoimi opiniami.

Hej mialam transfer niedawno i chcialam aby podano 2 zarodki ale sie nie zgodzili poniewaz jestem przed 35 rokiem zycia i zarodki sa dobrej jakosci. Obawiaja sie ciazy blizniaczej ktora jest ryzykowna dlatego chca podawac 1 tak mi powiedziano. Moze porozmawiaj ze swoim lekarzem i sie zgodza. A ile masz zarodkow? Jak ocenione? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
40 minut temu, Gość Ola Ana napisał:

Wlasnie troche sie przestraszylam jak doktor powiedziala o tym zabiegu 😔 ogolnie po usg nic nigdy mi nie mowiono ze cos tam jest. A Ciebie czemu skierowali na ten zabieg? 

Ja miałam laparoskopie i histeroskopie za jednym zamachem. Mieli udroznic mi mój jedyny jajowód przy okazji okazalo się że mam polipa, macice przekrecona i nie mam przegrody wiec w sumie wyszło wszystko na moje a z wycinka wyszło że wszystko Oki. Nie martw się teraz ten wycinek to naturalna kolej rzeczy i tylko upewnisz się że wszystko jest dobrze. Warto robić ten zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
18 minut temu, Mags1706 napisał:

Dziewczyny, co radzicie w kwestii podania 1 lub 2 zarodkow? Nie daje mi to spokoju. Boje sie,ze zmniejszam swoje szanse na ciaze w moim wieku I stanie macicy. Gameta w Gdyni podobno bardzo sporadycznie podaje 2. Transfer juz za 2 tygodnie ( na sztucznym cyklu) . Doradzcie prosze lub podzielcie sie swoimi opiniami.

A ja poprosiłam o dwa dobrej jakosci i wcale się nie zastanawialam mam 32 lata i bez problemu się zgodzili. Mam 6 mrozoneczek jeszcze. Podjelismy z mężem decyzje i co musieli się zgodzić skoro ja powiedziałam" ja chce". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×