Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

1 godzinę temu, Gość Paula napisał:

Hej Dziewczyny, 

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, ale też w temacie 🙂 Otóż dostałam w pracy wypowiedzenie z miesięcznym okresem czyli pracuje do końca grudnia. A za ok. tydzień podchodzę do drugiego transferu, oczywiście nie chcę z tego rezygnować. Moje pytanie: jeśliby się udało zajść w ciąże to pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie, bez wzg na to, że zaszlam w czasie wypowiedzenia?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam 😊

Znalazłam jeszcze coś takiego. Ale nie wiem czy dotyczy to po 3mc czy ogólnie. 

 

Zakaz wypowiadania umów o pracę z pracownicami w ciąży dotyczy również sytuacji, gdy w momencie wręczania wypowiedzenia pracownica nie była jeszcze w ciąży albo nie wiedziała o stanie ciąży, ale w dniu rozwiązania umowy o pracę była w ciąży. Jeśli pracownica przedstawi pracodawcy zaświadczenie stwierdzające stan ciąży, pomimo otrzymanego wypowiedzenia umowy o pracę, pracodawca jest zobowiązany cofnąć złożone oświadczenie woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Madziallena31 napisał:

Jezeli rozwiązanie  umowy nastąpiło by po upływie 3miesiaca ciąży to umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu.

Właśnie tak wygląda sytuacja jak ją przedstawia Madziallena. To są najnowsze przepisy. Jeśli ostatni dzień pracy (rozwiązanie umowy) przypada na koniec 3 miesiąca ciąży (przyjęte jest że miesiąc to 28 dni, czyli 4 tygodnie), wówczas umowa z automatu jest przedłużona do dnia porodu, a potem ulega rozwiązaniu. Natomiast pomimo wygaśnięcia umowy normalnie przysługuje zasiłek macierzyński wyliczany z wynagrodzenia z tej pracy, w której pracowałaś i umowa wygasła. Te 3 miesiące ciąży są tu kluczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Madziallena31 napisał:

Znalazłam jeszcze coś takiego. Ale nie wiem czy dotyczy to po 3mc czy ogólnie. 

 

Zakaz wypowiadania umów o pracę z pracownicami w ciąży dotyczy również sytuacji, gdy w momencie wręczania wypowiedzenia pracownica nie była jeszcze w ciąży albo nie wiedziała o stanie ciąży, ale w dniu rozwiązania umowy o pracę była w ciąży. Jeśli pracownica przedstawi pracodawcy zaświadczenie stwierdzające stan ciąży, pomimo otrzymanego wypowiedzenia umowy o pracę, pracodawca jest zobowiązany cofnąć złożone oświadczenie woli.

Musisz patrzeć na rok publikacji takich treści, bo ostatnie zmiany były niedawno. Także szukaj tych danych z 2019 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Cudownie! Gratulacje !🤗 Alutka, który to dzień po transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
27 minut temu, Ola_ napisał:

Cudownie! Gratulacje !🤗 Alutka, który to dzień po transferze?

6 dzien po transferze w czwartym dniu było 2,70 . Nie dziękuję jeszcze mam nadzieję że będzie rosło. 🥰😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Alutka, piękny wynik 👏

Miałaś blastki czy 3dniowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gość Alutka napisał:

6 dzien po transferze w czwartym dniu było 2,70 . Nie dziękuję jeszcze mam nadzieję że będzie rosło. 🥰😘

Świetna wiadomość 🙂 Ja dziś 7dpt i też 2 zarodki...Testowanie dopiero w poniedziałek. W głowie milion myśli... Jeszcze tyle czasu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Ola a Ty jakie miałaś zarodki podane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Alutka super!!! Oby tak dalej!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaaaaa
6 godzin temu, Ola_ napisał:

Patrycja jak ja dobrze Cię rozumiem! Dziś 7dpt. Dostaję szału. Raz boli mnie jajnik (z którego była owulacja), innym razem mam jakieś lekkie uciski w brzuchu, jeszcze innym uczucie jak na miesiączkę. Testuję dopiero w poniedziałek (2 grudnia). Ja swojej głowy nie umiem uwolnić... Trzymam za Ciebie kciuki! Kiedy testujesz? 

Olaaaaa mocno trzymam kciuki za jutrzejszy transfer! Nic się nie bój 🙂 Transfer to jedna z przyjemniejszych procedur. Nie mam niestety rady jak uwolnić głowę... U mnie nic nie działa 🤣 7dpt i odchodzę od zmysłów.

Milion myśli przed transferem - czy zarodki wytrwają. Jeśli tranfer się odbędzie - aż ciężko  jest mi sobie wyobrazić jaki to będzie trudny czas oczekiwania...

Ola trzymam kciuki za pozytywny test✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Karolina napisał:

Tak wczoraj a wizytę mam na 5 także cykl przepadł, a jak u Ciebie??

Ooo... to idziesz w moje urodziny  ;) ja jeszcze  nie dostałam  :/  ja dopiero na 15.12 mam wizyte, ale ja i tak najprędzej bd podchodzic  ponownie w marcu / kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy
2 godziny temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Super gratulacje 😊😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy
4 godziny temu, Gość Martyna napisał:

Wielkie dzięki! to faktycznie różnica jest ogromna. Muszę się dowiedzieć  która procedurę nasz doktor zamierza zastosować,ale to pewnie będzie zależało od jakości nasienia(maz ma nasienie w moczu i jeszcze nie było przebadane) 

Powodzenia na USG! ☺️

Ja Tobie również życzę wszystkiego dobrego 😘  kiedy zaczynacie procedure? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
2 godziny temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Super wyniki !!! Zostaną, zostaną gdzie mają pójść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
32 minuty temu, Werka 1993 napisał:

Ooo... to idziesz w moje urodziny  ;) ja jeszcze  nie dostałam  :/  ja dopiero na 15.12 mam wizyte, ale ja i tak najprędzej bd podchodzic  ponownie w marcu / kwietniu.

No musimy się jakoś trzymać.  Chociaż ja ostatnio mam huśtawki nastroju. I się zastanawiam czy nie rzucić tego wszystkiego w piz.., za przeproszeniem.  Poszłam ostatnio  do ginekologa u siebie powiedziałam Pani moją sytuację,  i poczułam się jakbym szukała dziury w całym, bo to 1 transfer. Tylko ,że ja nie szukam dziury a chciałam podpytać co mogę jeszcze sprawdzić ,zbadać przed następną, żeby swoje szanse zwiększyć, bo nie stać mnie, żeby miesiąc w miesiąc płacić kilkanascie tyś bo może się w końcu uda.  I ogólnie humor ....... . Czekam do nastepnej wizyty i chyba będę czekać na jakiś bożonarodzeniowy cud , albo noworoczne objawienie 😜. Sumując czekać, czekać, czekać!!! Kto ma na to czas😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Zostaną w prezencie na święta;-)  Gratuluję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Paula napisał:

Hej Dziewczyny, 

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, ale też w temacie 🙂 Otóż dostałam w pracy wypowiedzenie z miesięcznym okresem czyli pracuje do końca grudnia. A za ok. tydzień podchodzę do drugiego transferu, oczywiście nie chcę z tego rezygnować. Moje pytanie: jeśliby się udało zajść w ciąże to pracodawca musi cofnąć wypowiedzenie, bez wzg na to, że zaszlam w czasie wypowiedzenia?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam 😊

Ja bym od pierwszego dnia stymulacji poprosila o zwolnienie. Stymulacje, punkcje, czekanie na transfer i bete bym byla na zwolnieniu. A po becie przedłużysz na ciaze nic nue tracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
11 minut temu, Zuzana napisał:

Ja bym od pierwszego dnia stymulacji poprosila o zwolnienie. Stymulacje, punkcje, czekanie na transfer i bete bym byla na zwolnieniu. A po becie przedłużysz na ciaze nic nue tracisz

Jestem troche zaskoczona, że można poprosić o L4 już na całą stymulację. Ja mam to wszystko przed sobą i zamartwiałam się jak wszystko pogodzę, pracę, wizytu u lekarza, no i same zastrzyki, bo przecież nie zawsze w pracy można sobie zrobić przerwę.  U Was lekarz sam zaproponował zwolnienie czy trzeba poprosić? 

Alutka bardzo Ci gratuluję! Wierzę, że wszystko będzie dobrze. 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Patrycja napisał:

Ola a Ty jakie miałaś zarodki podane? 

Dwie blastocysty. Jedna była pięciodniowa a druga sześciodniowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Jestem troche zaskoczona, że można poprosić o L4 już na całą stymulację. Ja mam to wszystko przed sobą i zamartwiałam się jak wszystko pogodzę, pracę, wizytu u lekarza, no i same zastrzyki, bo przecież nie zawsze w pracy można sobie zrobić przerwę.  U Was lekarz sam zaproponował zwolnienie czy trzeba poprosić? 

Alutka bardzo Ci gratuluję! Wierzę, że wszystko będzie dobrze. 😘

Ja nie brałam zwolnienia. Musiałabyś zapytać czy da. Wydaje mi się że nie robił by problemu gdybys powiedziała jaka jest sytuacja. Moim zdaniem stymulacje kazda znosi inaczej to czemu miałby nie  dać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
13 minut temu, Zuzana napisał:

Ja nie brałam zwolnienia. Musiałabyś zapytać czy da. Wydaje mi się że nie robił by problemu gdybys powiedziała jaka jest sytuacja. Moim zdaniem stymulacje kazda znosi inaczej to czemu miałby nie  dać.  

Zuzanna wiesz co jest w tym najgorsze? W pracy trzeba skupić się na robocie. Ja mam taką pracę ze 8 godzin muszę być na maksymalnym skupieniu więc przynajmniej nie miałabym czasu na przemyślenia. A jak zostanę w domu to mogę zwariować bo byłabym sama cały dzień. I tak źle i tak nie dobrze 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Alutka napisał:

Dziewczyny i już wyniki betki 13.33 6dpt mam nadzieję że zostana kropki z nami. Cuda się zdarzają nigdy nie widziałam choć takiego wyniku. 

Gratulacje! Trzymam kciuki Alutka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwialam Iryze.... gdzie Ona sie zapodziala? Tak dlugo nie odzywala sie. Mam nadzieje ze wszystko u Niej I blizniakow OK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
3 minuty temu, Mags1706 napisał:

Zawsze podziwialam Iryze.... gdzie Ona sie zapodziala? Tak dlugo nie odzywala sie. Mam nadzieje ze wszystko u Niej I blizniakow OK. 

Też zastanawiam się dlaczego tak długo się nie odzywa. Mam nadzieje że to jakiś błahy powód typu brak internetu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
2 godziny temu, Gość Patrycja napisał:

Alutka, piękny wynik 👏

Miałaś blastki czy 3dniowe? 

Patrycja miałam 5 cio dniowe. Sama nie wierzyłam że takie mozliwe i dla mnie. Dziewczyny wszystkie kiedys doczekamy. Oczywiście teraz każdy dzień to stres, ale ostatnie miesiace takie były i wytrzymamy do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mags1706 napisał:

Zawsze podziwialam Iryze.... gdzie Ona sie zapodziala? Tak dlugo nie odzywala sie. Mam nadzieje ze wszystko u Niej I blizniakow OK. 

Ja tez mam taką nadzieję i bardzo bym chciała aby sie do nas odezwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka
56 minut temu, Ola_ napisał:

Dwie blastocysty. Jedna była pięciodniowa a druga sześciodniowa. 

 

47 minut temu, Zuzana napisał:

Ja nie brałam zwolnienia. Musiałabyś zapytać czy da. Wydaje mi się że nie robił by problemu gdybys powiedziała jaka jest sytuacja. Moim zdaniem stymulacje kazda znosi inaczej to czemu miałby nie  dać.  

 

12 minut temu, Mags1706 napisał:

Gratulacje! Trzymam kciuki Alutka 

Dziękuję Wam kochane bardzo.  Dalej trzymamy kciuki mocniutko, aby rosło lub rosły nam maluszki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
3 godziny temu, Gość Lexy napisał:

Ja Tobie również życzę wszystkiego dobrego 😘  kiedy zaczynacie procedure? 

W lutym dopiero... Ale wiedząc że już coś ruszy jestem taka szczęśliwa i mam teraz do czego czekać. Nie wiem jak to będzie czy uda nam się uzyskać nasienie i czy będzie się nadawało do zapłodnienia czy będzie potrzebna punkcja ale jest nadzieja i tego się trzymam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem po wizycie u lekarza i transferu w tym cyklu nie będzie... Będę mieć robiona histeroskooie aby zobaczyć w czym jest Przyczyn nie udanego transferu. Tak więc walczę dalej choć strasznie obawiam się tego badania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
3 godziny temu, Ola_ napisał:

Dwie blastocysty. Jedna była pięciodniowa a druga sześciodniowa. 

Ola to wytrzymała jesteś ze tak długo czekasz z beta ☺️ lekarz Ci tak zalecił? Bo to będzie Twój 12dpt?

Moj mi powiedział że 9dpt mogę już spokojnie robić, jak byłam w ciąży z córką to robiłam 10dpt i beta była już 260 ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×