Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monia 40

Próba zniszczenia mojego małżeństwa.

Polecane posty

Gość Gość

Martyna czyli imię Maryja już zaakceptowałaś czy nadal nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość gosc napisał:

 

daj jej spokój, niech sobie chodzi gdzie chce czy to do koscioła czy do zboru, ważne że ma Jezusa w sercu, reszta sporów, denominacji i podziałów chrześcijańskich jest dla Pana Boga nie istotna - tak przynajmniej ja uważam, to tylko szatan się cieszy z tych podziałów i walk między wyznaniami chrzescijańskimi

Ale Bóg mówi "należy dzień święty święcić" a Martyna to bezbożnico do kościoła w niedzielę nie chodzi Martyna na zakłamane dewotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Martyna znowu głowę "chowa w piasek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
34 minuty temu, martyna 33 napisał:

Dziękuję. Do kościoła owszem idę. Tylko u nas nabożeństwo zaczyna się o 10.30. Dlatego zacznę znowu pisać dopiero popołudniu. 

Zakłamane baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Martyna zmieniła Nick 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

https://f.kafeteria.pl/temat-5490712-protestant-nawrocony-na-katolicyzm/

Martyna by też się mogła w końcu nawrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czemu jest 4 ewangelistów, jeśli apostołów było 12? Tylko ci czterej spisali tamte wydarzenia, a reszcie się nie chciało? A może inni też spisali ale po prostu w składzie Biblii się nie znalazły bo tak uznali ci którzy nadali Biblii ostateczny kształt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

a imie Maryja dalej ci nie pasuje czy w końcu coś zrozumiałaś? Bo oczywiście się do tego nie odnioslas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz się nawrócić z protestanckiej szatańskiej herezji 

I czemu się nie odniesiesz do tego nawrócenia z protestantyzmu na katolicyzm? Pewnie szatańskie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak samo nie odnioslas się do apokryfu apostoła Jana o wniebowzięciu Matki Bożej

Odnosisz się tylko do tego co ci pasuje, a jak nie wiesz co powiedzieć to udajesz że nie było pytania i klapki dalej na oczach......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, martyna 33 napisał:

Dla mnie matka Pana Jezusa ma na imię Maria. A to, że ktoś przeszedł z protestantyzmu na katolizm? To nie jest dla mnie żadne świadectwo. Tylko dowód na to, że dana osoba słabo zna treść Pisma Świętego. 

słabo zna jak przez kupe lat była takim samym Ewangelikiem jak ty? no na pewno słabo zna... sama w to nie wierzysz, to tak jakby powiedzieć że ty słabo znasz

o tym co było natchnione a co nie decydowały sobory wczesnego kościoła katolickiego, może wy protestanci powinniście zebrać wszystko, apokryfy itd i jeszcze raz po swojemu (bo wy lubicie wszystko robić po swojemu) przeanalizować i samemu zaklasyfikować czy było natchnione czy nie było.

Czym dłużej oglądam kanał na jutube małżeństwa które przez x lat było protestantami, a nawrócili się na katolicyzm powracając do pierwotnego Jedynego Kościoła Apostolskiego, utwierdzam się w tym jak protestanci mają klapki na oczach, wy albo nie widzicie albo po prostu nie chcecie widzieć pewnych rzeczy, oni pokazują całe zakłamanie i zaślepienie ideologii protestanckiej, to tak samo jak się ogląda lub czyta świadectwa nawróconych jehowców, oni są bardzo podobni do protestantów

Kościół Apostolski istnieje od czasów Jezusa i Apostołów, te wszystkie podziały chrześcijańskie to sprawka szatana, który chce ten kościół zniszczyć i rozbić chrześcijan, skłócić ich, reformacja jeszcze bardziej poróżniła wyznawców Jezusa, a z tego tylko zło, nienawiść, walki religijne, szatan się coraz bardziej cieszy... a ty Martyna jako przedstawicielka wywrotowców inspirowanych szatanem, też przykładasz do tego ręke

nie pozostaje mi nic innego jak tylko się modlić za Ciebie, bo Pan Jezus płacze widząc to co robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jehowi też bardzo bardzo dobrze znają Biblie, mają ją wręcz wykutą na pamięć, ale czy to o czymś świadczy? Przecież ewidentnym jest że błądzą, zresztą to w ogóle wyznanie nie jest tylko sekta i jest bardzo dużo nawróceń takich osób i powrotów do Kościoła. Zatem jak widzisz Martyna, sama znajomość Biblii o niczym nie świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upadły Lucek
46 minut temu, martyna 33 napisał:

Oto kilka prawd, od których odszedł Kościół katolicki w dzisiejszych czasach:

1. Przewodnikiem w sprawach duchowych powinna być tylko Biblia czyli Słowo Boże: "A przede wszystkim weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego. Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże" (Efez.6.16-17); "Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (...), zdolne osądzić zamiary i myśli serca" (Hebr.4.12). 2. Jeśli człowiek przyjmie Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela, może być pewny swojego zbawienia i życia wiecznego w niebie: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez Niego zbawiony" (Jan 3.16-17); "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz" (Rzym.10.9). 3. Zbawieni jesteśmy tylko przez łaskę, a nie z uczynków. Bo teoria, że trzeba samemu zapracować na swoje zbawienie, tylko podważa dzieło krzyża Pana Jezusa: "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił" (Efez.2.8-9).

CDN.......... 

Twój mąż stuka koleżankę z pracy naiwniaro, a ty o jakichś bożkach śmierdzisz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bracia jego to oznaczało nie bezpośrednio rodzonego brata ale ogólnie bliźnich, tak samo w listach w piśmie świętym często zaczyna się od słowa bracia, Ale czy to oznacza że on że autor tego listu pisał do swoich braci? Owszem braci w wierze brać jako bliźnich a nie jako braci rodzonych

Wy protestanci to wszystko obrócicie do góry nogami, 40 tysięcy różnych odłamów protestanckich A każdy z was wręcz by się dał pokroić za to że ma rację i że to on jedyny głosi prawdę, nie widzisz jakie to jest śmieszne Martyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

to jest bardzo śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jeśli jakiemuś protestantowi naprawdę zależy na zrozumieniu "kultu" Maryi i Świętych i jeśli naprawdę jesteście poważni i chcecie dowiedzieć się tego i owego zamiast po prostu wyzywać i pluć jadem to obejrzyjcie to: (odpowiada katolicki zakonnik)

https://www.youtube.com/watch?v=a84MjNYNLJM

-----------

Skąd się wzięła idea Czyśćca i czy w Biblii mamy coś na ten temat? (w filmiku podane dwa cytaty)

https://youtu.be/yYBu-COJ5wM?t=673

a zaraz po tym, w tym samym filmiku jest odpowiedź na pytanie o to dlaczego chodzimy do Spowiedzi, skoro Bóg widzi wszystko. (również cytaty z Biblii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania" (2P 1, 20)

a co robią protestanci? wyjaśniają interpretują na potęge, każdy inaczej, jehowcy mimo że sekta to od protestantów różnią się tym że chociaż spójnie interpretują, tak jak w Kościele, a protestanci? każdy sobie rzepke skrobie... i taki jeden inaczej zinterpretuje i już nowy odłam protestancki ogłasza, no i namnożyło się tego kilkadziesiąt tysięcy, a każdy z nich oczywiście twierdzi że tylko u niego jest prawda najprawdziwsza... To jest grzech interpretować po swojemu Pismo Święte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, martyna 33 napisał:

" Grzech mój wyznałem Tobie i winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu. Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego "(Psalm 32.5).
" Ja, jedynie Ja mogę przez wzgląd na Siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę "(Izajasz 43.25).
Któż grzechy może odpuścić oprócz Jedynego Boga (Mar.2.7)? Nie ma ani jednej wzmianki na kartach Nowego Testamentu, jakoby apostołowie praktykowali spowiedź uszną. " O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię Jego "(Dz.Ap.10.43). TYLKO Pan ma moc przebaczania grzechów. Dlatego grzechy należy wyznawać Jemu i POKUTOWAĆ. Za czasów apostołów nie istniało coś takiego, jak spowiedź uszna. Została ona wprowadzona znacznie później (IV w.) - więc już to świadczy o ludzkim pochodzeniu tej praktyki. A Słowo Boże przeczy spowiedzi w wielu wersetachi nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Jutro napiszę na temat czyśćca. 

ale nikt nie twierdzi w KK że księża ODPUSZCZAJĄ grzechy, bo odpuszcza tylko Pan Bóg, a filmiku zapewne i tak nie obejrzałaś, bo tam też są cytaty i to całkiem przeciwstawne do tych które ty wstawiłaś, jak widać każdy kto chce coś udowodnić podpiera się takimi cytatami jakie mu w danej chwili pasują i tak naprawdę i jedni i drudzy mają racje, dopiero jak się spojrzy na te wszystkie cytaty łącznie można dostać bólu głowy, bo jedne cytaty w tej samej sprawie twierdzą tak, a inne siak, ale ty martyna wolisz udawać że tego nie widzisz, widzisz tylko te swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, martyna 33 napisał:

" Grzech mój wyznałem Tobie i winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu. Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego "(Psalm 32.5).
" Ja, jedynie Ja mogę przez wzgląd na Siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę "(Izajasz 43.25).
Któż grzechy może odpuścić oprócz Jedynego Boga (Mar.2.7)? Nie ma ani jednej wzmianki na kartach Nowego Testamentu, jakoby apostołowie praktykowali spowiedź uszną. " O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię Jego "(Dz.Ap.10.43). TYLKO Pan ma moc przebaczania grzechów. Dlatego grzechy należy wyznawać Jemu i POKUTOWAĆ. Za czasów apostołów nie istniało coś takiego, jak spowiedź uszna. Została ona wprowadzona znacznie później (IV w.) - więc już to świadczy o ludzkim pochodzeniu tej praktyki. A Słowo Boże przeczy spowiedzi w wielu wersetachi nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Jutro napiszę na temat czyśćca. 

ale nikt nie twierdzi w KK że księża ODPUSZCZAJĄ grzechy, bo odpuszcza tylko Pan Bóg, a filmiku zapewne i tak nie obejrzałaś, bo tam też są cytaty i to całkiem przeciwstawne do tych które ty wstawiłaś, jak widać każdy kto chce coś udowodnić podpiera się takimi cytatami jakie mu w danej chwili pasują i tak naprawdę i jedni i drudzy mają racje, dopiero jak się spojrzy na te wszystkie cytaty łącznie można dostać bólu głowy, bo jedne cytaty w tej samej sprawie twierdzą tak, a inne siak, ale ty martyna wolisz udawać że tego nie widzisz, widzisz tylko te swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, martyna 33 napisał:

" Grzech mój wyznałem Tobie i winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu. Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego "(Psalm 32.5).
" Ja, jedynie Ja mogę przez wzgląd na Siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę "(Izajasz 43.25).
Któż grzechy może odpuścić oprócz Jedynego Boga (Mar.2.7)? Nie ma ani jednej wzmianki na kartach Nowego Testamentu, jakoby apostołowie praktykowali spowiedź uszną. " O Nim to świadczą wszyscy, iż każdy, kto w Niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię Jego "(Dz.Ap.10.43). TYLKO Pan ma moc przebaczania grzechów. Dlatego grzechy należy wyznawać Jemu i POKUTOWAĆ. Za czasów apostołów nie istniało coś takiego, jak spowiedź uszna. Została ona wprowadzona znacznie później (IV w.) - więc już to świadczy o ludzkim pochodzeniu tej praktyki. A Słowo Boże przeczy spowiedzi w wielu wersetachi nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Jutro napiszę na temat czyśćca. 

ale nikt nie twierdzi w KK że księża ODPUSZCZAJĄ grzechy, bo odpuszcza tylko Pan Bóg, a filmiku zapewne i tak nie obejrzałaś, bo tam też są cytaty i to całkiem przeciwstawne do tych które ty wstawiłaś, jak widać każdy kto chce coś udowodnić podpiera się takimi cytatami jakie mu w danej chwili pasują i tak naprawdę i jedni i drudzy mają racje, dopiero jak się spojrzy na te wszystkie cytaty łącznie można dostać bólu głowy, bo jedne cytaty w tej samej sprawie twierdzą tak, a inne siak, ale ty martyna wolisz udawać że tego nie widzisz, widzisz tylko te swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, martyna 33 napisał:

W Biblii jest napisane wyraźnie: "Kto wierzy w Syna ma żywot wieczny. Kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota. Lecz gniew Boży ciąży na nim" (Jan 3.36). Tylko wtedy, kiedy słuchamy Jezusa, to może być nazwane wiarą. A czego uczy KK i kogo bardziej wywyższa oraz czci? Pana Jezusa, czy Jego matkę? Dlatego staram się pokazać wszystkim, jak źle naucza KK. 

no jasne, jak zwykle cytacik i ZERO odniesienia do tego co mówie, a na dokładke bezczelna zmiana tematu, o jednym mówimy to dokończ, skończyły sie argumenty? Martynka zagięta, to trzeba nowy powód do ujadania na KK wynaleźć tak? szatanico cholerna, niech tego Lutra heretyka szlag jasny trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, martyna 33 napisał:

Nie obrażaj mnie. Bo Twoja opinia na ten temat, wcale nie oznacza, że jest właściwa. Widzę, że bardzo Ciebie drażnią wersety ze Słowa Bożego. 

nie wersety ale twoje zadufanie i przerośnięte ego mnie wkurza i to że widzisz i słyszysz tylko to co chcesz widzieć i słyszeć, tak to możemy 100 lat się bawić w kotka i myszke i będziesz mi wmawiała że białe jest czarne a ja za cholere cie nie przekonam że białe nie jest czarne tylko po prostu białe, bo do ciebie to po prostu nie trafia, powiem inaczej, ty po prostu nie chcesz by to do ciebie trafiło, a jak się jedne twoje argumenty obali, to nagle zmieniasz temat i znów ujadasz na coś innego i tak można z tobą do usranej śmierci, bo żeby przyznać że KK ma jednak w czymś racje to ty nigdy nie przyznasz bo twoja pycha i zadufanie nigdy ci na to nie pozwoli, lepiej nie wchodzić dalej w temat, tylko wymyślić nowy i dalej ujadać, to mnie własnie wkurza, a jeszcze jedno mnie wkurza, to że do wszystkiego podchodzisz w ten sposób jakbyś była najmądrzejsza na świecie, jakbyś wszystkie rozumy pozjadała, profesor nadzwyczajny dr habilitowany Martyna wszystkowiedząca, mądrzejsza nawet od samego Pana Boga, to też mnie wkurza, bo niestety ale taką prezentujesz postawe, ale jednak najbardziej wkurza mnie zawsze to że nigdy sie nie odniesiesz do sedna, tylko sie wymigujesz na lewo i prawo albo po prostu zmieniasz temat i ujadasz dalej

Obejrzyj sobie, specjalnie dla protestantów wytłumaczone, chociaż znając ciebie i twoją pyche to i tak nie obejrzysz, no bo po co bede oglądała jak ja i tak wszystko wiem lepiej...

https://www.youtube.com/watch?v=Dsi_VP3vQzs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No właśnie to tak ciągle myślisz że nie ma lepszych od ciebie, i ciągle to z ciebie bije i to wkurza mnie tylko mnie, bo samo to że głosić słowo boże jest okej, ale twoja postawa już nie i właśnie za tą postawę jesteś na kafeterii uznawana za oszołomke, ale trudno to rób swoje dalej, jak sama powiadasz, kiedyś za swoją postawę odpowiesz przed Panem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

rozumiem że protestanckich profesorów teologii.

KK ma swoich profesorów teologii i tak samo jak ty podważasz to co oni mówią, tak samo twoi protestanccy profesorkowie i to co oni mówią nic dla mnie nie znaczy, gram tak jak ty... twoimi zasadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

27 minut temu, martyna 33 napisał:

Ja nie chcę nawracać tylko katolików. Bo dla mnie ważny jest każdy człowiek. Muzułmanin, prawosławny, Żyd. Ludzie, a nie żadna religia. Bo któregoś dnia Bóg dał mi pragnienie czytania Jego Słowa. Wtedy dopiero zobaczyłam z przerażeniem, że to wyznanie w którym byłam wychowana. Niestety w wielu aspektach kłamie i zwodzi ludzi. Nie będę przecież próbować nawracać muzułmanów, w kraju ponad 90% katolickim. Nie ma to żadnego sensu. Jestem przeciwna nauce KK, która jest zaprzeczeniem Słowa Bożego. I tutaj podaję w punktach, od czego odszedł ten kościół oraz co złego wprowadził. Np. czyściec.
Koncept ten wprowadził papież Grzegorz I w 593 roku. Jednak dopiero w 1439 roku uchwałą soboru florenckiego stał się on dogmatem. Okazał się bardzo lukratywny dla kościoła (płatne odpusty i msze święte). Wielu TEOLOGÓW RZYMSKOKATOLICKICH jednak szczerze przyznaje, że idea czyśćca nie pochodzi z Biblii. Albo Jezus w Eucharystii. Pan Jezus umarł za nasze grzechy. Ofiara ta była doskonała oraz wystarczająca. I została złożona, nie na miesiąc, nie na rok, ale RAZ NA ZAWSZE! Teraz Pan Jezus czeka na moment, aż przyjdzie po Swój Kościół. Dlatego nie trzeba jej powtarzać podczas każdej mszy. Poza tym Chrystus siedzi teraz po prawicy Swojego Ojca: "A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba. I usiadł po prawicy Boga" (Mar.16.19), "Lecz gdy On złożył RAZ NA ZAWSZE jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej. Oczekując teraz, aż nieprzyjaciele Jego położeni będą jako podnóżek stóp Jego" (Hebr.10.12-13). I to chcę wszystkim uświadomić. Ale niestety dla wielu rodaków ważniejsza jest polska tradycja niż Żywy Bóg. Robię wszystko, żeby wszystkich ludzi przybliżyć do Ewangelię. Moim marzeniem jest, aby każdy człowiek poznał prawdę z Biblii, bo nie ma prawdy Bożej w tradycji oraz w ludzkich praktykach. Bo każda religia jest kłamstwem i zwiedzeniem. 

Bo każda religia jest kłamstwem i zwiedzeniem.  To dziwne dwulicowa fałszywa MArtynko że tak co niedziele uczęszczasz do swojego zboru protestanckiego, skoro twierdzisz ze KAŻDA religia jest kłamstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 minut temu, martyna 33 napisał:

Ja nie chcę nawracać tylko katolików. Bo dla mnie ważny jest każdy człowiek. Muzułmanin, prawosławny, Żyd. Ludzie, a nie żadna religia. Bo któregoś dnia Bóg dał mi pragnienie czytania Jego Słowa. Wtedy dopiero zobaczyłam z przerażeniem, że to wyznanie w którym byłam wychowana. Niestety w wielu aspektach kłamie i zwodzi ludzi. Nie będę przecież próbować nawracać muzułmanów, w kraju ponad 90% katolickim. Nie ma to żadnego sensu. Jestem przeciwna nauce KK, która jest zaprzeczeniem Słowa Bożego. I tutaj podaję w punktach, od czego odszedł ten kościół oraz co złego wprowadził. Np. czyściec.
Koncept ten wprowadził papież Grzegorz I w 593 roku. Jednak dopiero w 1439 roku uchwałą soboru florenckiego stał się on dogmatem. Okazał się bardzo lukratywny dla kościoła (płatne odpusty i msze święte). Wielu TEOLOGÓW RZYMSKOKATOLICKICH jednak szczerze przyznaje, że idea czyśćca nie pochodzi z Biblii. Albo Jezus w Eucharystii. Pan Jezus umarł za nasze grzechy. Ofiara ta była doskonała oraz wystarczająca. I została złożona, nie na miesiąc, nie na rok, ale RAZ NA ZAWSZE! Teraz Pan Jezus czeka na moment, aż przyjdzie po Swój Kościół. Dlatego nie trzeba jej powtarzać podczas każdej mszy. Poza tym Chrystus siedzi teraz po prawicy Swojego Ojca: "A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba. I usiadł po prawicy Boga" (Mar.16.19), "Lecz gdy On złożył RAZ NA ZAWSZE jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej. Oczekując teraz, aż nieprzyjaciele Jego położeni będą jako podnóżek stóp Jego" (Hebr.10.12-13). I to chcę wszystkim uświadomić. Ale niestety dla wielu rodaków ważniejsza jest polska tradycja niż Żywy Bóg. Robię wszystko, żeby wszystkich ludzi przybliżyć do Ewangelię. Moim marzeniem jest, aby każdy człowiek poznał prawdę z Biblii, bo nie ma prawdy Bożej w tradycji oraz w ludzkich praktykach. Bo każda religia jest kłamstwem i zwiedzeniem. 

Powiadasz że wielu katolickich teologów uważa naukę o czyśćcu jest niebiblijna? Wskaż mi choć jednego wraz ze źródłem (najlepiej katolickim) Przypominam że nauka o czyśćcu zawarta jest Księdze Machabejskiej, która wprawdzie nie jest uznana przez protestantów, ale jak najbardziej wchodzi w skład Pisma ŚW (katolicki przekład). Gdybyś napisała, że protestanccy  teologowie uważają że...., to zmieniało by postać rzeczy. Dwa: nauka o czyśćcu jest katolicką doktryną, czyli jeśli teolog i to katolik podważał by naukę katolicką, to naraziłby się na oskarżenie o herezję i na wykluczenie z Kościoła. Proponuję wszytko sprawdzać u źródeł zanim coś napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, martyna 33 napisał:

Główny fragment Pisma Świętego, który KK wskazują, jako dowód potwierdzający istnienie czyśćca, to I List Pawła do Koryntian 3.15: "..... jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak jak przez ogień". Ten werset jest tylko ilustracją rzeczy przechodzących przez ogień. Jest to opis uczynków wierzących, które są osądzone. Jeśli nasze uczynki są dobrej jakości "ze złota, srebra, drogich kamieni", to przejdą przez ogień niewzruszone i zostaniemy za nie wynagrodzeni. Natomiast, jeśli nasze uczynki są kiepskiej jakości "z drzewa, siana i słomy", będą one strawione przez ogień i nie będzie za nie nagrody. Dlatego ten fragment Biblii nie mówi, że wierzący przechodzą przez ogień. Ale, że jego uczynki muszą przez niego przejść. I Koryntian 3.15 ODNOSI SIĘ do wierzącego, jako do tego, który "zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień", a nie "oczyszczonego przez ogień". 

A źrodło do rzekomych twierdzeń katolickich teologów będzie czy nie będzie? To mnie najbardziej interesuje, bo padł tutaj z Twojej strony poważny zarzut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

UWAŻANE za nie natchnione i to wy zdecydowaliście co jest natchnione A co nie protestanci drodze, Katolicy od dawien dawna, od początków chrześcijaństwa uważali druga księga machabejska za natchnioną, tylko nagle później 1500 lat później panu lutrowi odwidziało się i stwierdził że e tam ta księga nie była natchniona.... jak zwykle to wy decydujecie co jest natchnione A co nie i z ogromną pychą i bezczelnością i stuprocentową pewnością twierdzicie że macie rację, a ... macie heretycy protestanccy, ci wasi pastorzy i guru Luter nieźle wam w głowach namieszali, gorzej niż jehowym ich liderzy

Czemu jak obaliłem dwa zarzuty na temat KK nawet nie odezwałaś się słowem co? Tylko w znajdujesz dalej inne zarzuty. Wyjaśniłem twój zarzut o kult maryjny I zarzut o ofierze w Eucharystii co jest w ogóle śmieszne, a sama to żeby nie wierzycie że w hostii ukryty jest Jezus To już w ogóle jakaś masakra No nawet sam Pan Jezus powiedział że to jest jego ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAŁBUC

PAS CNOTY POMAGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAŁBUC

JAKBYS ZALOZYLA MU KLATKE TO BY NAWET NIE ODPISYWAL NA TE ESEMESY TYLKO MYSLAL O KLATCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×